1. česká hokejová liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Šumperk - 27. října 2021   17:30

Jihlava
Jihlava
00:23' Skořepa  • 39:49' Lichanec (Bilčík, Kowalczyk) • 42:52' Vítězslav Brož (Bilčík, M. Juda) • 48:53' Fronk (Eliáš) • 56:24' Eliáš (Vítězslav Brož, Cachnín) • ' Čachotský
6:5
(1:1, 1:4, 3:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Šumperk
Šumperk
09:22' P. Kratochvíl  (Drtil, Žálčík) • 23:50' Vachutka  (P. Kratochvíl) • 27:12' Žálčík   • 29:01' Macuh  (A. Furch, Kohút) • 36:56' Vachutka  (Žálčík)
Jihlava
Žukov (41. A. Wolf) – Bilčík, Kowalczyk, L. Mareš, Eliáš, Niko, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Illéš – T. Harkabus, F. Seman, Cachnín – Helt, Lichanec, Fronk – T. Havránek, M. Juda, Vítězslav Brož – M. Zadražil.
Šumperk

Dukla přeci jen vyhrává domácí zápas. Ačkoliv to po druhé třetině muselo vypadat ztraceně, tak opak se stal pravdou a Dukla dokázala doma urvat 2 body. Rozhodující nájezd vstřelil TOMÁŠ ČACHOTSKÝ, který využil svého backhandu.

Přeji hezký zbytek večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.

Jako ostatně klasicky Čachotský předvedl svůj back handový blafák a rozhodl zápas.
64:46'
Lichanec ještě zkusil vystřelit, ale nevyšlo mu to.
64:15'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Daniel Spratek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
64:00'
Šumperk se osvobozuje, ale Dukla se opět rychle dosttává zpět do útoku.
63:00'
Oddechový čas pro domácí.
62:56'
Kowalczyk zabránil samostatnému úniku hostujícího hráče a do útoku se dostává Čachotský.
62:12'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Petr Kratochvíl – 2 min., sekání).
61:32'
Wolf kryje tvrdou ránu Vachoutka.
61:05'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., nesportovní chování).
60:01'
Třetí třetina přinesla srovnání Dukly, která dokázala vsítit 4 góly a srovnat tak krok s hostujícím týmem. Už teď je jasné, že 3 body si neodveze ani jeden tým.
60:00'
59:12'
Matějíček trefuje pouze hráče před sebou a hra se hraje ze strany na stranu.
58:46'
Další zakázané uvolnění.
58:06'
Zakázané uvolnění přerušilo hru.
58:02'
Čachotský dostal puk do útočné třetiny, kde se k němu dostal Skořepa a ten prověřil Mokreho.
57:50'
Wolf se snaží krýt Duklu, což se mu pro zatím daří.
56:24'
Dukla právě vstřelila branku!
Brož se podél mantinelu dostal před bránu, kde přihrál FILIPU ELIÁŠOVI, který prostřelil Mokreho. Na stadionu se ráze, ozvala oslava gólu od fanoušků.
Asistence: Vítězslav Brož a Richard Cachnín.
55:38'
Zakázané uvolnění přerušuje hru a ta se stěhuje k Mokremu.
55:00'
Cachnín se po zmatku před bránou pokoušel z úhlu dorážet, ale nakonec mu to nevyšlo a hru přerušila posunutá brána.
54:24'
54:06'
I znovu se Kowalczykova střela nedostala za záda Mokreho.
53:34'
Kowalczyk zkusil vystřelit. Oba jeho pokusy dokázala Mokry pokrýt a Dukle se zatím nedaří využít přesilovku.
52:25'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Drtil – 2 min., sekání).
51:40'
Bilčík znovu zkusil prostřelit Mokreho, ale ani tentokrát mu to nevyšlo a vhazuje se pravici Mokreho.
51:20'
Marešův pokus sice nevyšel a Šumperk se osvobodil, ale Dukla se zase rychle vrátila do útočného pásma. Tam se sama po nepřesné přihrávce na Kowalczyka vyhnala z pásma.
50:06'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Hrachovský – 2 min., hákování).
48:53'
První pokus mu sice nevyšel a trefil pouze tyčku. Nakonec ale přeci jen Mokreho prostřelil JIŘÍ FRONK. Asistence: Filip Eliáš.
48:09'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Miroslav Juda – 2 min., podrážení).
47:10'
Wolf kryje Duklu. Následná útočná akce vyústila ve vyhozený kotouč a Dukla se vrací do plného počtu.
46:40'
Žálčík znovu trefuje pouze Wolfovu tyčku. Obrana Dukly se obětavě vrhá do střel.
45:10'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Ján Niko – 2 min., vysoká hůl).
45:10'
Niko ubránil kotouč před útočníky hostujícího týmu a následně vystřelil. Jeho střela končí na zadním mantinelu.
44:40'
Žálčík měl nyní příležitost, ale trefil pouze pravou tyčku Wolfa.
44:07'
Dukla se osvobozuje a následně se dostal k puku Skořepa, který střílel.
42:52'
Kotouč se odrazil zpoza brány odkud si dobruslil VÍTĚZSLAV BROŽ, který se prosazuje v oslabení a střílí 3 gól Dukly.
42:28'
Wolf a jihlavská obrana zabránili dalšímu gólu. Následně hru přerušil ofsajd.
41:58'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., podrážení).
41:58'
Zpoza brány měl šanci Havránek. Na druhé straně hru přerušuje faul Skořepy.
41:24'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Ján Niko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Aleš Furch – 2 min., hrubost).
41:24'
Velká šance Judy vyústila v bitku před brankářem. Eliáš zůstal ležet na ledě a zvedá se za pomoci hráčů.
40:50'
Helt zkusil po přihrávce od Lichance vystřelit a Mokry zasahuje lapačkou.
40:01'
Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Maxim Žukov, přichází Adam Wolf.
40:01'
Druhá část zápasu přinesla hned 5 gólů. Čtyři z nich na straně Šumperka, který zvýšil svůj náskok na 5:2. Ke konci třetiny Lichanec dal druhý gól. Tři góly vsítil Šumperk v oslabení. Dukla se sice snažila vyrovnat, ale nepodařilo se jí to a ve třetí třetině má co dohánět.
40:00'
39:49'
Před bránou vznikl zmatek a po střele Bilčíka, po jehož střele vypadl Mokremu kotouč ho za jeho zády dorazil do brány PETER LICHANEC.
39:40'
39:30'
Nepřesná přihrávka Helta na hokejku Havránka stála Hravánka střelu a dopředu se dostává Šumperk.
38:37'
Žálčík nyní dobře zapracoval a Žukov puk vyráží na zádech bruslí.
38:16'
Síly na ledě se vyrovnávají. Vystřelit zkusil Bilčík, ale jeho střela končí v ochranné síti.
37:37'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Richard Cachnín – 2 min., držení hole).
36:56'
Draci právě vstřelili branku!
Žukov jasně namazal kotouč a Jihlava právoplatně dostává pátý gól. V oslabení se po přihrávce od Žálčíka prosazuje DANIEL VACHUTKA.
36:04'
Harkabus znovu zkusil své štěstí, ale opět mu to nevyšlo a hra byla přerušena.
35:49'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Rok Macuh – 2 min., vysoká hůl).
35:29'
Střela Řezáče končí v ochranné síti. Vhazování probíhá po pravici Žukova.
34:31'
Cachnín zaváží puk do útočné třetiny. Tam se ale hráči dlouho neudrželi a hru přerušil úmyslným ofsajd.
34:15'
Žukov nyní neměl ponětí, kde je puk a na poslední chvíli ho přikryl lapačkou a hru přerušil.
33:40'
Fronk mířil přihrávku na Helta, který i přes sklouznutí puku vypálil, Mokry zasáhl betonem a dopředu se dostává Šumperk.
32:40'
Juda dostává puk před bránu hostujícího gólmana. Tam se v rohu mantinelu strhl boj o puk ze kterého sice lépe vyšla Dukla, ale nedaří se jim střílet.
31:20'
30:40'
Šumperk uvěznil Duklu v útočném pásmu a snaží se zvýšit skóre utkání.
29:20'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Helt – 2 min., nedovolené bránění).
29:01'
Již na 3:1 zvyšují Draci po střele MACUHA, který se prosazuje po přihrávce od Furcha dostává kotouč do pravého vinglu.
28:29'
Kowalczyk dostal kotouč do útočného pásma a zkusil od modré vystřelit. Mokry proti jeho střele pro jistotu zasáhl.
28:02'
Na druhé straně naopak hostující gólman doslova čaruje. Pochytal několik skoro jistých gólů.
27:12'
A je to další gól v oslabení. LUKÁŠ ŽÁLČÍK se dostal ve středním pásmu ke kotouči a od modré tvrdou střelou vypálil a prostřeluje Žukova.
26:50'
Fronk si vypěstoval šanci a trefuje tyčku, která zastavuje skvělou šanci.
26:16'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Daniel Spratek.
26:10'
Šumperk nechce Dukle nic nechat zadarmo a skoro každou šanci o únik Dukly kazí. Ke kotouči se ovšem dostal Matějíček, který je v dnešním utkání hodně vidět.
25:06'
Dukla se aktivně snaží dostat puk do brány. Nyní měl šanci Helt, který byl ale ve špatném úhlu a Mokry tak mohl zasáhnout.
23:50'
Po přihrávce od Kratochvíla se dostal ke kotouči DANIEL VACHUTKA a unikl bránícím hráčům. Blafákem prostřelil Žukova s prosadil se ve vlastním oslabení.
23:20'
Ve vlastním oslabení se Draci dostali dopředu a Vachutka prověřil Žukova. Dukla se ale znovu snaží pšstovat co nejvíce šancí.
22:44'
Jihlava přesilovku nezačala sice špatně, ale nakonec se Šumperku přeci jen podařilo vyhodit a Dukla musela začít znovu.
21:59'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Dávid Kohút – 2 min., hákování).
21:59'
Šumperk za bránou sice vybojoval kotouč, ale po faulu na Cachnína se hra přerušuje.
21:20'
Po Harkabusově teči před bránou musel Mokry zasahovat a vhazuje se po jeho pravici.
20:30'
Dukla se usadila v útočném pásmu. Od modré se o střelu pokusil Niko, ale minul. Díky tomu se k puku dostal Šumperk a prověřil Žukova.
20:01'
Dukla si již v první minutě naklonila skóre ve svůj prospěch. Šumperk se ovšem rozhodl, že to tak nenechá a o 9 minut později se jim podařilo prostřelit Žukova. Do další třetiny jsou oba týmy s nerozhodným skórem a jedním vstřeleným gólem.
20:00'
19:51'
Seman ještě zkusil vystřelit, ale hostující gólman střelu znovu kryje.
19:21'
Brož zkusil také prověřit Mokreho, který si připisuje další úspěšný zákrok.
18:52'
Bilčík zkusil nahodit na Mokreho, ten ale včas reagoval a nevznikl mazec.
18:37'
18:35'
Harkabus zkoušel od modré vystřelit. Jeho střela končí na zadním mantinelu.
17:43'
Vhazování po zákroku Mokreho se opakovalo a lépe z něj vyšla Dukla. Před bránou po střele Fronka vznikl velký zmatek a Jihlava se hodně snažila dostat kotouč do brány. Nakonec ale Mokry hru přeci jen přerušil.
17:14'
Dukla si drží pásmo, ale nemůžou se dostat ke střele. Skořepovi se to nakonec povedlo, ale střela končí pouze za ním.
16:30'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Vojtěch Mokry – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
15:58'
Mokry musel přerušit hru. Dukle zbývá 28 vteřin přesilovky 5 na 3.
15:38'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Drtil – 2 min., krosček).
15:15'
Draci se osvobozují a díky tomu hru přerušil úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude po pravici Žukova.
14:47'
Helt měl velkou šanci. Před bránou byl ale faulovaný a díky tomu Dukla hraje přesilovku.
14:25'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jakub Březák – 2 min., hákování).
14:06'
Ofsajd přerušil hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:40'
Šumperk se dostal do další šance, Žukov musel zasahovat betonem.
13:10'
Ačkoliv už to vypadalo na zakázané uvolnění, tak Eliáš kotouč dojet stihl. Hodně rychle ho zavezl zpět ke svým spoluhráčům.
12:43'
Po střele Čachotského byla hra přerušena po zákroku Mokreho. Následuje komerční přestávka.
11:40'
Jihlava se snaží dostat do útoku. To se jí nakonec povedlo až díky Judovi, který sice kotouč do útočné třetiny zavezl, ale Šumperk ho dostal zpět.
09:22'
Šumperk uzavřel Duklu v útočném pásmu a po střele PETRA KRATOCHVÍLA využil přesilovku. Po přihrávce od Drtila od modré tvrdě vystřelil a Žukov přes zakrytý výhled neměl šanci.
Asistence: Tomáš Drtil a Lukáš Žálčík.
08:46'
Šumperk si sice držel útočné pásmo, ale vystřelit nedokázali. Nakonec se Jihlavě podařilo vyhodit a při následném zavážení puku se ocitl v ochranné síti.
08:02'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Maxim Žukov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Miroslav Juda.
08:02'
Hru přerušuje posunutá branka Žukova po úspěšném zákroku betonem.
08:00'
Matějíček se ujímá kotouče a zaváží ho až do středního pásma, kde si ho přebírá Juda a snaží se vymyslet střellu.
07:17'
Žukov musel zasahovat lapačkou. Po jeho zásahu následuje komerční přestávka.
07:10'
07:01'
Bilčík vyhazuje kotouč a Dukla se úspěšně brání.
06:37'
Kratochvílova střela končí pouze na plexi skle za Žukovem. Následná střela od modré končí právě v jeho lapačce.
06:08'
Dukla vyhodila kotouč a díky tomu se alespoň na chvíli osvobodila. Šumperku se zatím nedaří vystřelit a Žukov nemá v brance moc práce.
05:06'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., podrážení).
04:58'
Jihlava si drží útočné pásmo, ale nějaké větší šance si nevytváří. Kotouč končí v ochranné síti.
03:50'
Dopředu dostal Spratek, ale nepodařilo se mu zakončit tak, jak potřeboval a hráči Jihlavy se stěhují na druhou stranu.
03:20'
Eliáš zkusil vystřelit od modré, ale Mokry dokázal pokrýt střelu betonem. Následně musel po Marešově střele Mokry zasahovat znovu a přerušit hru.
02:38'
Ačkoliv Morky přerušil hru, tak se rychle na druhou stranu hned Drtil, tak se hra pořád jede ze strany na stranu.
01:20'
Ani Šumperk si nenechá žádnou střelu pro sebe a pokouší se co nejrychleji vyrovnat. Žukov tak má v brankovíšti hodně práce.
00:23'
Na modré čáře si mezi sebou přihráli Čachotský s Illéšem, který před brankový prostor nahrál JOSEFU SKOŘEPOVI, jenž neměl se zakončením problém.
00:07'
Hned v prvních několika sekundách přerušuje hru ofsajd.
00:01'

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, Kowalczyk, L. Mareš, Eliáš, Niko, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Illéš – T. Harkabus, F. Seman, Cachnín – Helt, Lichanec, Fronk – T. Havránek, M. Juda, Vítězslav Brož – M. Zadražil.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (M. Holík) – Pěnčík, Drtil, Březák, Machů, Řezáč, Hrachovský, Dudycha – P. Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Mácha – A. Furch, Spratek, Kohút – Lednický, Scheuter, J. Horký..
Dnes proti sobě v jihlavské CZ LOKO Aréně poměří síly HC Dukla Jihlava a DRACI PARS ŠUMPERK. Oboum týmům by se další body do tabulky hodily, jelikož by se mohly ocitnout na vyšších příčkách. Samotné kluby mezi sebou dělí pouze 6 bodů, což není vůbec moc. Na stadionu bude zajisté k vidění velice kvalitní a rychlý hokej na obou stranách.

Zápas můžete sledovat na stadionu nebo zde.
HC Dukla Jihlava

Dukle se v posledních zápasech dařilo. Naposledy v pondělí na ledě Kolína dokázala zvítězit vysoko 7:3. Jihlavě se také konečně podařilo prolomit nezdá v domácích utkáních a porazit Benátky nad Jizerou 4:2. I tentokrát se Dukla jistě pokusí přidat další domácí výhru.

DRACI PARS ŠUMPERK

Hostující tým ztrácí na Duklu pouze 6 bodů. Ačkoliv v předchozích několika zápasech se jim příliš nedařilo, tak pondělní zápas zvládli na jedničku a porazili Kadaň 5:0. Už teď je jasné, že 3 body domácím hráčům nenechají a pokusí se je odvézt s sebou.

Šumperk – Kadaň 5:0
Šumperk Kolín 5:2
Frýdek – Místek – Šumperk 6:5
Šumperk – Benátky nad Jizerou 4:5
Šumperk – Havířov 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.