1. česká hokejová liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Vrchlabí - 20. listopadu 2021   17:30

Jihlava
Jihlava
12:00' Vítězslav Brož (M. Juda, Houška) • 15:32' Houška (L. Mareš, Illéš) • 17:10' F. Seman (Zeleňák) • 20:30' T. Havránek  • 26:06' Houška (Illéš, Fronk) • 26:35' Cachnín (Kowalczyk, M. Juda) • 31:31' Eliáš  • 33:38' Fronk (Bilčík, T. Havránek) • 47:39' T. Havránek
9:2
(3:1, 5:0, 1:1)
Vrchlabí
Vrchlabí
11:39' Matýs  (Heřman, O. Vála) • 51:21' M. Voženílek  (D. Chalupa, J. Zdráhal)
Jihlava
Žukov (51. A. Černý) – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – Houška.
Ondráček, Micka – Horažďovský, Dědek
CZ LOKO Aréna, Jihlava
1120 diváků
Vrchlabí
O. Štěpánek (21. J. Soukup) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, J. Zdráhal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – Koffer, M. Machač, L. Kučera.

Utkání je u konce. Ve třetí třetině se dokázaly prosadit oba celky, nejprve Dukla po trestném střílení a po střídání domácích brankářů tak Vrchlabí. Dukla si tak připisuje v zápase vysokou výhru 9:2. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek víkendu.
59:45'
Dukla se musí vrátit s pukem za vlastního brankáře a v utkání již pravděpodobně další gól nepadne.
58:40'
Ani tentokrát se domácí nestihli usadit v pásmu, puk je totiž opět za modrou čárou.
58:00'
Dukla se musí vrátit po nepřesné přihrávce do středního pásma.
57:56'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ondřej Matýs – 2 min., krosček).
56:57'
Skořepa se chystal před Soukupem dorážet do branky, přihrávku z rohu hřiště ale stihl jeden z obránců hostů vyrazit mimo pásmo.
55:40'
Štochlova střela od modré končí mimo branku Vrchlabí.
54:29'
Brož dokázal ve středním pásmu puk tečovat a zakázané uvolnění pro Jihlavu se tak pískat nebude.
52:55'
Zakázané uvolněni Vrchlabí.
51:21'
Vrchlabí vstřelilo branku!
Černému se vstup do utkání nepovedl a hned první střela Vrchlabí končí za jeho zády. Z pravého kruhu se trefuje MAREK VOŽENÍLEK. Asistence: David Chalupa, Jan Zdráhal.
51:00'
Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Maxim Žukov, přichází Adam Černý.
50:32'
Dukla se dostala do přečíslení 2 na 1, Houška ale příliš dlouho čekal na přihrávku a domácí přichází o puk.
49:44'
Dukla se snaží přidat desátý gól a střílí na Soukupa ze všech stran. Hra je nakonec přerušena, protože puk skončil v ochranné síti.
49:27'
Zakázané uvolnění vrací hru k Soukupovi.
48:39'
Skořepa vyvezl puk z obranného pásma až k levému kruhu. Jeho střela mezi Soukupovy betony ovšem končí bez úspěchu, brankář Vrchlabí si místo mezi betony pohlídal.
47:39'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukla svoje trestné střílení proměňuje. TOMÁŠ HAVRÁNEK zvolil střelu od horního rohu a uspěl. Dukla tak přidává už devátý gól. Bez asistence.
47:39'
Dukla pojede trestné střílení!
46:44'
Cachnín se s pukem odvážně vydal po mantinelu do útočného pásma, už na modré čáře ho hostující obránci dokázali o puk připravit.
45:05'
Zeman nikým nehlídaný vyzkoušel střelu přímo před brankou domácích, Zhukov vyráží puk mimo.
44:26'
Brož vyslal puk Fronkovi na teč, puk ale po teči končí jen na zadním mantinelu.
43:45'
Zeleňák střelou z modré neúspěšný.
43:01'
Kučera se s pukem dostal až ke Zhukovovi, ale svou šanci neproměnil, ani následná dorážka hostů gólem nekončí.
42:18'
Vrchlabí se vůbec nepovedla kombinace a po příliš prudké střele se hosté sami vyhání z útočného pásma.
41:24'
Puk teď nebezpečně poskakoval před Zhukovem, domácí gólman ho stihl včas pokrýt. Následné vhazování se bude opakovat, Jihlava dostává varování.
40:01'
Po úvodním vhazování se k puku dostávají domácí.
40:01'
Dnešní utkání sleduje 1120 diváků.
Hráči se vrací zpět na ledovou plochu, za chvíli bude zahájena třetí třetina.
Druhá třetina je za námi. Zatímco v první třetině jsme mohli sledovat vyrovnanou partii, v té druhé už jasně dominovala Dukla, také díky efektivnímu využívání přesilovek. Po druhé třetině je tak stav utkání 8:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:27.
40:00'
39:38'
Dukla dál pálí na Soukupa ze všech stran, Soukup tentokrát dokázal odvrátit devátý gól.
38:54'
Hráči bojují o puk u mantinelu, rozhodčí nechal hru plynout. Puk se poté dostal k Brožovi, který se dostal do zajímavé pozice, jenže na jeho pohotové zakončení dokázal Soukup zareagovat.
37:56'
Bilčík zkusil střelu od modré. Soukup ji sice nemohl moc vidět, se střelou si nakonec dokázal poradit. Ani další střela od modré, tentokrát od Fronka, gólem nekončí.
37:22'
Urban v pádu ještě zkoušel zakončovat k pravé tyčce, Zhukov ale byl připraven a měl beton ve správný čas na správném místě.
36:34'
Skořepa dostal přihrávku k pravé tyčce Soukupovy branky, hostující obránce mu ale zabránil hokejkou cokoliv s pukem udělat.
36:10'
Osamocený Jelínek vypálil z blízkosti na Zhukova, jenže trefil pouze výstroj domácího brankáře.
35:20'
Dukla ztrácí puk ve středním pásmu a hosté tak mohou založit útočnou akci z obranného pásma.
33:38'
Domácí potrestali vyloučení hostujícího gólmana a přidávají další gól. JIŘÍ FRONK dostal od modré přihrávku od Bilčíka a z kruhu skóroval střelou do horního rohu branky. Asistence: Vlastimil Bilčík, Tomáš Havránek.
32:40'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Jakub Soukup – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Jan Oliva.
32:29'
Soukup teď hodně zariskoval, když vyjel za pukem až k pravému kruhu. V tu chvíli byla na puku Dukla a chybělo jí málo ke vstřelení osmého gólu, Vrchlabí dokázalo situaci uklidnit až na poslední chvíli.
31:31'
A máme tu sedmý gól Jihlavy. Po vhazování se k puku dostal FILIP ELIÁŠ, který vypálil od modré, a po teči jednoho z hostujících obránců skončil puk až za zády Soukupa. Bez asistence.
31:20'
Hosté přišli o puk a Soukup tak musel velmi rychle vyjet z branky a odehrát puk pryč do bezpečí. Následuje zakázané uvolnění Vrchlabí.
30:18'
29:51'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Patrik Urban – 2 min., hrubost).
29:51'
Kaut teď vyslal prudkou ránu na Zhukova z pravého kruhu, ten si s jeho ránou poradil.
28:47'
Dukle se vrací do hry Bilčík, pokračuje přesilová hra Vrchlabí 5 na 4, která potrvá ještě lehce přes minutu.
28:45'
Zeman z kruhu netrefuje Jihlavskou branku a domácí se tak mohou osvobodit.
28:18'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Havránek – 2 min., hákování).
28:01'
Vrchlabí se snaží v přesilovce vrátit se do utkání, zatím se jí to ovšem nedaří. Teď ovšem dostane také příležitost přesilovky 5 na 3.
26:47'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., faul kolenem).
26:35'
Dukla dokázala využít i přesilovku 5 na 4 a přidává šestý gól. Tentokrát se prosazuje RICHARD CACHNÍN. Asistence: Daniel Kowalczyk, Miroslav Juda.
26:06'
Dukla využila přesilovku 5 na 3 a vede už o čtyři góly. Po sérii přihrávek překonal VLADISLAV HOUŠKA bezmocného Soukupa střelou pod horní tyč. Asistence: Jakub Illéš, Jiří Fronk.
25:48'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Machač – 2 min., vysoká hůl).
25:11'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Jan Oliva – 2 min., nedovolené bránění).
24:20'
Illéš ustál osobní souboj na zadním mantinelu a po otočce se dostal až před Soukupa, jenže z bekhendu nedokázal překonat brankáře hostů.
23:00'
Lichanec teď nemohl pokračovat v souboji o puk v útočném pásmu Dukly, protože by se jinak dopustil ofsajdu.
22:14'
Střela Vrchlabí ihned po vhazování končí v ochranné síti.
22:11'
20:30'
Dukla se prosazuje ve vlastním oslabení. TOMÁŠ HAVRÁNEK vyjel s pukem do středního pásma, kde ho hosté v souboji nedokázali připravit o puk, ujel všem hráčům Vrchlabí a po kličce zasunul puk mezi betony Štěpánka až za brankovou čáru. Bez asistence.
20:11'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Maxim Žukov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Vladislav Houška.
20:04'
20:01'
Úvodní vhazování pro hosty.
20:01'
Střídání v týmu HC Stadion Vrchlabí: ze hřiště odchází Oliver Štěpánek, přichází Jakub Soukup.
20:01'
Týmy se už vrací pomalu na led, zápas bude za chvíli pokračovat.
Máme za sebou atraktivní první třetinu, která nabídla hokej jako v play-off, plný zajímavých akcí a dokonce s dvojnásobnou bitkou. Do vedení se jako první dostali ve 12. minutě hosté, jenže Dukla dokázala na gól rychle zareagovat a vyrovnala. Poté domácí ještě dokázali využit dvě přesilové hry a díky tomu vedou po první části 3:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:27.
20:00'
19:58'
Bilčík těsně před koncem třetiny ještě zkusil vystřelit od modré, jenže trefil pouze nejbližšího hráče hostů.
19:40'
19:26'
Před Zhukovem se hráči opět začali postrkávat, rozhodčí ovšem konflikt rychle rozpustil.
18:49'
Vrchlabí přišlo v útočné třetině o puk a rozhodlo se vystřídat, do útoku tak může s pukem vyrazit Jihlava.
18:05'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Pavel Mrňa – 2 min., sekání).
17:40'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vladislav Houška – 2 min., sekání).
17:10'
Dukla využívá i druhou přesilovou hru. FILIP SEMAN dostal přesnou přihrávku bekhendem před Štěpánka a dorážkou posílá Jihavu do dvoubrankového vedení. Asistence: Vojtech Zeleňák.
16:43'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 5 min., hrubost). Trest odpyká Jakub Štochl.
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Pochobradský – 2 min., hrubost + 5 min., hrubost). Trest odpyká Tomáš Zeman.
15:32'
Také Dukla využívá přesilovou hru a jde do vedení. VLADISLAV HOUŠKA si sjel s pukem na levý kruh a zamířil přesně mezi betony Štěpánka. Asistence: Lukáš Mareš, Jakub Illéš.
15:09'
Dukla se hned v úvodu musí vrátit ke své brance, hosté dokázali úspěšně vyhodit.
15:05'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Marek Voženílek – 2 min., napadení).
14:05'
Zeman se ocitl osamocený přes Zhukovem, jeden z domácích obránců mu stihl včas vypíchnout. Na druhé straně se do zajímavé příležitosti dostal Kowalczyk, jeho střelu ovšem bez větších potíží chytil Štěpánek do lapačky.
12:00'
Dukla dokázala velmi rychle odpovědět na gól hostů. Ihned po vhazování dostal přihrávku VÍTĚZSLAV BROŽ a bekhendovou střelou překonal brankáře Štěpánka. Asistence: Miroslav Juda, Vladislav Houška.
11:39'
Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení. Už se zdálo, že přihrávka z jednoho kruhu na druhý skončí pro hosty neúspěšně. ONDŘEJ MATÝS dlouho čekal se svou střelou, nakonec byl ale úspěšný když poslal puk pod horní tyč. Asistence: Martin Heřman, Ondřej Vála.
10:35'
Dukla hned v úvodu oslabení dokázala vyhodit puk až za branku hostů, ti se ovšem dokázali velmi rychle vrátit do útočného pásma a mohou pokračovat v útoku.
10:30'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Fronk – 2 min., hákování).
10:00'
Zeleňák se teď obětavě postavil do Válovy střely a inkasoval ránu do boku.
08:55'
Domácí nyní mohli jít do přečíslení 3 na jednoho, jenže jeden z obránců Vrchlabí dokázal Judu na poslední chvíli zbrzdit a připravit ho o puk.
08:23'
Štěpánek měl teď se Skořepovou střelou z kruhu plné ruce práce. Nakonec se mu povedlo střelu zlikvidovat až koncem betonu.
07:44'
Také Lichancova střela z bezprostřední blízkosti končí vysoko nad brankou v ochranné síti. Po vhazování se k puku dostali hosté a ujížděli směrem k Zhukovovi, jejich akci ovšem přerušuje ofsajd.
07:33'
Zelenák vystřelil od mantinelu od modré čáry, jeho střela ale po teči končí v ochranné síti.
06:52'
Vhazování u Štěpánka se bude opakovat, tentokrát dostává upozornění Dukla.
06:49'
Teď došlo ke zmatkům před brankou Štěpánka, hráči se ohlíželi po puku. K tomu se nakonec jako první dostal Eliáš, který nijak silnou střelou trefuje do těla gólmana Vrchlabí.
05:47'
Fronk dostal přesnou přihrávku z rohu hřiště před brankáře Štěpánka, brankář Vrchlabí jí vyráží za svou branku.
05:27'
Ofsajd vrací Vrchlabí zpátky do středního pásma.
04:34'
Kowalczyk poslal puk na teč Judovu, tomu ale zabránil hokejkou jeden z hostujících obránců změnit směr puku.
03:21'
Heřman vyzkoušel prudkou ránu od modré, jenže trefil pouze zadní mantinel. Vrchlabí pokračuje dál v tlaku na Jihlavskou branku, ani následný pokus Vály od modré nebyl úspěšný.
02:20'
Jelínek vyslal schovanou střelu od modré po zemi, trefuje pouze jednoho z obránců domácích.
00:50'
Poprvé vystřelili už také domácí, Illéš si sjel s pukem až ke Štěpánkovi, jenže nestihl včas vystřelit z bekhendu.
00:37'
Vhazování u Zhukova se bude opakovat, Vrchlabí totiž dostává první varování.
00:25'
Chrtek jako první prověřil pozornost gólmana Zhukova, ten střelu pokryl lapačkou.
00:01'
Po vhazování se k puku jako první dostávají hosté.
00:01'
Domácí i hostující fanoušci se dnes na stadionu sešli v hojném počtu, čeká nás zřejmě skvělá atmosféra na stadionu.
Týmy již nastupují na led a utkání bude za malou chvíli zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Černý) – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – Houška.

HC Stadion Vrchlabí: O. Štěpánek (J. Soukup) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, J. Zdráhal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – Koffer, M. Machač, L. Kučera.

Rozhodčí: Ondráček, Micka – Horažďovský, Dědek.
Dobrý večer z CZ LOKO Arény. Vítejte u 22. kola Chance ligy, ve kterém Dukla Jihlava vyzve Vrchlabí. Utkání začíná v 17:30.
HC Dukla Jihlava

Dukle se zatím daří držet v tabulce do šestého místa a plní tak svůj cíl ze začátku sezony. V posledních pěti utkáních čtyřikrát zvítězila, z toho jednou až po samostatných nájezdech, a jednou prohrála. Do sestavy se po zranění vrátil kapitán týmu Josef Skořepa. Nově také Duklu posílili Jakub Štochl a Martin Berčík, kteří oba přišli z končící Kadaně.

Zatím poslední utkání Jihlava sehrála ve středu na ledě Přerova. Zápas chudý na góly Dukla rozhodla už v první třetině, kdy vstřelila dva góly, a po zbytek zápasu dokázala svůj náskok ubránit. Z Přerova si tak Dukla odvezla tři body za výhru 2:1.
HC Stadion Vrchlabí

Také Vrchlabí aktuálně prožívá celkem úspěšné období. Poslední zápas sice prohrálo, předchozích pět výher ovšem Vrchlabí posunulo zpět do soubojů o přímý postup. Aktuálně je Vrchlabí sedmé a do šestice nejlepších mu schází pouhé dva body. Nicméně nebezpečí hrozí Stadionu i z nižších pozic tabulky, osmý Přerov na Vrchlabí ztrácí jen bod a devátá Slavia Praha tři body.

Vrchlabí minulou středu vůbec nenaskočilo do soutěžního klání, protože jeho středeční zápas s Kadaní byl kvůli odstoupení Trhačů ze soutěže kontumován. Zatím poslední zápas tak Stadion odehrál v pondělí na ledě Šumperka, kde slibná série Stadionu skončila. Šumperk totiž přehrál Vrchlabí 5:1.
Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se v sezoně už jednou střetly v září v DD Elektromont Aréně ve Vrchlabí. V 17. minutě tehdy poslal domácí do vedení Michal Machač. Ještě v 19. minutě ale dokázal za Duklu v přesilovce vyrovnat Tomáš Harkabus a po první třetině byl tak stav 1:1. V základní hrací době ani v prodloužení se fanoušci dalších gólů nedočkali a rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V těch se dařilo více Dukle, která díky Čachotskému a Harkabusovi proměnila dva z pěti nájezdů a zvítězila na ledě Vrchlabí 2:1 po nájezdech.