1. česká hokejová liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Sokolov - 3. listopadu 2021   18:00

Prostějov
Prostějov
15:53' Zajíc (Jiránek, T. Jáchym) • 20:35' Martin Novák (M. Švec, Klimíček) • 23:25' Jiránek
3:4
(1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Sokolov
Sokolov
07:12' Jiskra  (Tomi) • 26:47' Jurčík  (Jiskra, Tomi) • 31:45' Jiskra  (Pořízek, Tomi) • 63:04' J. Pohl  (Pořízek)
Prostějov
Robert Čech, Přemysl Skopal – David Otáhal, Roman Komínek
Zimní stadion Prostějov
Sokolov

To je ode mě vše. U dalších zápasů Chance ligy se těším na počtenou!
Baníku se tak nakonec zápas, ve kterém prohrával o dvě branky, podařilo otočit ve svůj prospěch. Díky trefě Jiřího Pohla v nastaveném čase si odváží na západ Čech dva body.
63:04'
Baník právě vstřelil branku!
Bonusový bod berou Sokolovští! Na levý kruh se dostal JAN POHL, jenž si počkal na vhodný moment a svižnou střelou zápěstím poslal kotouč za Bláhova záda. Asistence: Radek Pořízek.
62:11'
Další šanci Jiskry nakonec prostějovská obrana odrazil do bezpečí.
61:45'
Jiskra vystartoval do přečíslení, načež předal kotouč Kuťákovi. Ten však ranou z první minul.
61:12'
Novák sice zavezl puk do útočného pásma, nicméně tam si jej převzal Strejček.
60:28'
Kverka byl chvíli v problémech proti Klozovi, nakonec se mu ale podařilo situaci vyřešit a vyvézt puk do středního pásma.
60:05'
Máme tu začátek pětimiutového nastavení, oba celky hrjaí ve třech, úvodní buly vyhráli domácí.
60:01'
Ve třetí třetině jsme branku neviděli, stav je tedy stále vyrovnaný. Následovat bude prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.
60:00'
59:41'
V poslední minutě se dostal do tutové šance Beránek. Brankář Beran ovšem předvedl další výborný zákrok. Baník následně vyhodil na zakázané uvolnění.
58:49'
Před branku si sjížděl Pořízek, avšak Slobodova přihrávka na něj nakonec neprošla.
58:18'
Kotouč končí mimo hřiště, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
58:14'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49'
Bláha teď musel přikrýt kotouč, jelikož na něj nebezpečně dotíral jeden ze sokolovských hráčů. Vhazovat se bude po jeho pravici.
57:04'
Štefka nabízel kotouč do předbrankového prostoru, nikoho z jeho spoluhráčů však tuto přihrávkou nenašel.
56:34'
Kloz bojoval u zadního mantinelu, nakonec však o kotouč přišel.
55:50'
Průnik Tomiho zastavil zavčasu Vála. Ten následně rozehrál na volné spoluhráče.
54:43'
Beránek zavezl kotouč do útočné třetiny, načež vypálil. Tento pokus ale nakonec mezi tři tyče nezamířil.
54:33'
Novák pálil z levého kruhu. Beran kotouč skryl do své výstroje a přerušil hru.
54:06'
Hosté v plném počtu. Hraje se pět na pět, tresty Rulíka a Švece se vzájemně krátí.
54:05'
Po dalším zákroku Berana se do sebe pustili Švec s Rulíkem. Rozhodčí posílají oba borce na trestnou lavici.
53:57'
Beran předvedl výborný zákrok proti jednomu z prostějovských hráčů. Brankář Sokolova se roztáhl na brankové čáře a kotouč pokryl.
53:38'
Ne však na dlouho, domácí jsou opět usazeni v útočné třetině.
53:15'
Baníku se až nyní daří osvobodit.
53:03'
Sokolovská klec je posunuta, a tak rozhodčí přerušují hru.
52:49'
Kotouč byl na chvíli zcela volný před poloodkrytou brankou. Nikdo z domácích hráčů jej ale za Berana dorazit nedokázal.
52:25'
Rána Kloze končí pouze na prvním stojícím obránci.
52:07'
Prostějov si vytvořil tlak, který nyní může ještě zvýšit. Zatím domácí kombinují v útočném pásmu.
52:06'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Daniel Kružík – 2 min., hákování).
51:34'
Štefka se snažil tečovat nahození Klimíčka, avšak tento záměr mu nakonec nevyšel.
51:13'
Petr Beránek se zcela sám řítil na Berana, ten se však proti němu zaskvěl parádním zákrokem lapačkou. Následuje komerční přestávka.
50:49'
Novákova rána příklepem byla moc prudká a špatně namířená. Kotouč se svezl až do prostějovského obranného pásma.
50:24'
Domácí jsou stále v tlaku, do dobré příležitosti se dostal Kloz, přesně se mu ale vystřelit nepodařilo.
50:04'
Prostějov měl nyní pasáž několika dobrých střel, nicméně Bera své mužstvo zatím drží. Hráči Baníku poté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
49:15'
Domácím se nyní podařilo vyhodit tak, že z toho nebude opětovný Icing. Mohou tak v klidu vystřídat.
48:58'
Zakázané uvolnění Prostějova.
48:29'
Štefka se dostal po chybě v sokolovské obraně k zajímavé střele. Nemířil však přesně. Kotouč skončil na zadním mantinelu.
47:41'
Beran měl nyní potíže poté, co na nšj letěla nepříjemná rána z mezikruží. Sokolovský brankář ovšem situaci vyřešil na výbornou.
47:04'
Jáchym byl obtěžován hned dvěma protihráči, a tak se celou situaci rozhodl vyřešit rozehrávkou přes brankáře bláhu.
46:41'
Zakázané uvolnění Sokolova.
46:07'
Klimíček nahodil puk od modré čáry. Pro Berana ovšem tento pokus žádným větším nebezpečím nebyl.
45:19'
Na druhé straně vyrazil beran puk do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude po jeho levici.
44:59'
Bláha opět byl nejistý při rozehrávce, nicméně tentokráte to pro Prostějovské nedopadlo tak špatně, jako v prvním případě.
44:31'
Zakázané uvolnění Baníku.
44:14'
Nyní se hraje v obranném pásmu Sokolova, kde si domácí hledají vhodný prostor ke střele.
43:28'
Kružík se dostal na pravý kruh, odkud střílel zápěstím. Jeho pokus se snažil v předbrankovém prostoru ještě tečovat Kverka, avšak neúspěšně.
43:15'
Další rána na Bláhu skončila jeho úspěšným zákrokem.
42:43'
Vojtěch Tomi se uvolnil na pravé straně a dostal se k zajímavému zakončení bekhendem. Síť sice trefil, ale jen tu boční.
41:45'
Rulík nabízel puk před branku, nicméně jeden z jeho spoluhráčů, k němuž se tato přihrávka dostala, nedokázal vystřelit přesně.
40:57'
Rána z mezikruží skončila mimo Bláhovy tyče. Následně se ke střele od modré odhodlal Pohl, nicméně domácí gólman skryl puk do lapačky a přerušil hru.
40:27'
Vojtěch Tomi se prodral do útočného pása, avšak tam byl zastaven prostějovskou obranou.
40:05'
Po úvodním buly jsou na kotouči hráči Sokolova.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:44.
Druhá třetina je za námi. Narozdíl od té první byla na branky bohatší. Hned v úvodu se prosadil v přesilové hře Martin Novák, na nějž navázal o několik minut později Tomáš Jiránek. Sokolovu se ovšem podařilo dvoubrankový náskok soupeře stáhnout, a to díky Ondřeji Jurčíkovi a Vítu Jiskrovi. Třetí část nám tedy slibuje ještě drama.
40:00'
39:35'
Pohl střílel z hranice pravého kruhu, nicméně trefil jen prvního před ním stojícího obránce.
39:00'
Kombinace domácích nevedla ke střele, hosté už jsou v plném počtu. Zároveň běží poslední minuta druhé třetiny.
38:26'
Nahození Klimíčka se dostalo až k Babkovi, jenž ovšem místo střely volil další přihrávku. Ta však nebyla úspěšná. Baník vyhazuje.
37:45'
Nyní už jsou domácí usazeni v útočném pásmu a kombinují.
37:21'
Baník vyhazuje, prostějovští hráči musejí začít útočnou akci z vlastního obranného pásma.
37:03'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jaromír Kverka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
36:45'
Souboj u mantinelu vyšel lépe pro Jestřáby. Ti si však nakonec větší šanci nevytvořil.
36:07'
Domácí gólman znovu přerušuje hru, aby uklidnil situaci.
36:00'
Hráči Baníku jsou nyní usazeni v útočném pásmu a drží Prostějov pod tlakem. Střela Jurčíka skončila v Bláhově lapačce.
35:00'
Kružík s Kverkou navezli puk před branku, načež se oba pokusili o střelu. Bláha si ovšem s oběma pokusy poradil.
33:57'
Jelínek nabral rychlost a zabránil tak zakázanému uvolnění. Navíc vybojoval pro své mužstvo útočné pásmo.
33:33'
33:09'
Na druhé straně pokryl Beran střelu jednoho z prostějovských hráčů a přerušil hru.
32:56'
Kupčo se snažil přihrát do předbrankového prostoru, nikoho ze svých spoluhráčů ale nakonec nenašel.
32:33'
Hosté jsou nyní na koni a obstřelují Bláhu ze všech pozic. Domácí brankář po jedné takové ráně raději přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
31:45'
Je vyrovnáno! Poté, co se Baník nemohl dostat k pořádné šanci, přišel průnik Pořízka, jehož pokus dorazil VÍT JISKRA. Ten si tak připisuje druhý gól v dnešním utkání. Asistence: Radek Pořízek a Vojtěch Tomi.
31:25'
A následuje další vyhození Jestřábů.
31:01'
Ne však na dlouho. Domácí se opět osvobozují.
30:45'
Kružík společně s Novákem zavezli puk do útočného pásma, a tak hráči Baníku mohou kombinovat a vymýšlet.
30:05'
Jestřábi začínají oslabení vyhozením.
30:03'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Vala – 2 min., podrážení).
29:33'
Puk skončil mimo hřiště, vhazovat se bude před domácím brankářem.
29:27'
Bláha kryje kotouč po nenápadné střele od modré čáry a přerušuje hru.
29:02'
28:36'
Rána od modré v podání Miloslava Jáchyma skončila ve výstroji Berana.
28:15'
Rozhodčí pískají přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:48'
Střela z levého kruhu Bláhovi vypadla z výstroje, avšak naštěstí pro domácího brankáře puk skončil za brankou.
27:16'
Rána jednoho z domácích hráčů končí po teči mimo hřiště. Následuje komerční přestávka.
26:47'
Baník snižuje na rozdíl jediné branky. Vojtěch Tomi nahazoval puk od modré čáry, přičemž tento pokus umístil za Bláhova záda ONDŘEJ JURČÍK. Asistence: Vít Jiskra a Vojtěch Tomi.
25:34'
Dvě velké šance na obou stranách! Nejprve unikl Prostějovské obraně Kružík, jenž však svojí střelou trefil pouze Bláhu. Ten navíc vyrazil puk tak šikovně, že tím založil protiakci svého týmu. Ta ale skončila pouze na Beranovi. Hosté jsou v plném počtu.
25:01'
Hráči Baníku se vydali do útoku. O přihrávku do dobré pozice si říkal Pořízek, avšak jeden z prostějovských hráčů nakonec celou situaci zachránil. Domácí ovšem poté vyhodili na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Bláhou.
24:34'
Klimíček zavezl puk do útočné třetiny, načež jej přihrál Klozovi. Ten ale zakončit nedokázal.
24:10'
K zajímavé střele se ale nedostali. Hostům se nyní podařilo vyhodit.
23:40'
Domácí tak mohou pokračovat v tlaku. Přesilovku začínají kombinací v útočném pásmu.
23:34'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Strejček – 2 min., nedovolené bránění).
23:25'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! TOMÁŠ JIRÁNEK se dostal ke kotouči v prostoru mezikruží a přesnou ranou nedal Beranovi šanci. Bez asistence.
23:16'
22:59'
Domácí brankář poté přikryl raději kotouč před dotírajícími protihráči.
22:23'
Na druhé straně se ocitli sokolovští hráči v obrovské šanci dvou proti nikomu. Filip Kuťák se ale nakonec rozhodl celou situaci řešit sám a napálil pouze připraveného Bláhu.
20:35'
Domácí tuto příležitost využívají a otáčejí skóre! Střela Klimíčka od modré čáry sice ještě v brance neskončila, nicméně poté v předbrankovém prostoru dobře zapracovali Švec a MARTIN NOVÁK, kteří společně dotlačili kotouč za brankovou čáru. Asistence. Marek Švec a Jiří Klimíček
20:05'
Úvodní buly vyhráli Jestřábi, kteří se hned vrhají do útoku. Mají totiž k dispozici ještě necelou minutu přesilové hry.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
První třetina souboje mezi Prostějovem a Sokolovem je za námi. Hráči obou mužstev odchází do kabin za vyrovnaného stavu. Baník šel sice po chybě brankáře Ondřeje Bláhy a přesné střele Víta Jiskry do vedení, nicméně domácím se povedlo srovnat díky ráně z mezikruží v podání Josefa Zajíce. Uvidíme, zdali se v dalších částech zápasu povede některému z týmů překlopit výsledek zápasu na svoji stranu.
20:00'
19:58'
V závěru mohl střílet Rudovský, avšak kotouč mu v kritickém momentu sjel z čepele.
19:41'
Zajímavá střela z mezikruží v podání Tomáše Jiránka mezi tři tyče nakonec nezamířila.
19:08'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Ľubomír Kupčo – 2 min., podrážení).
19:02'
Pořízek nepříjemně tečoval střelu z pravé strany, nicméně kotouč nakenec skončil pouze na zadním mantinelu.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:28'
Tentokráte si domácí nerozuměli při rozehrávce v obranném pásmu, nicméně hosté si s touto situací nedokázali adekvátně poradit.
17:44'
Sokolovští hráči pouze nahodili kotouč za bránu Prostějova a zamířili na střídačku.
17:00'
Na druhé straně pálil Babka, avšak jeho pokus skončil stejně, jako ten Slobodův.
16:37'
Rána Slobody byla sražena obranou Sokolova do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Bláhově levici
15:53'
Jestřábi vyrovnávají! Tomáš Jiránek se sice střelou z mezikruží ještě neprosadil, avšak pak se dostal k puku ve stejném prostoru JOSEF ZAJÍC, jenž umístil kotouč za ležícího Berana. Asistence: Tomáš Jiránek a Tomáš Jáchym.
15:43'
Dělovka od modré čáry v podání Tomáše Jiránka končí mimo.
15:21'
15:05'
Bláha kryje kotouč a uklidňuje situaci.
14:48'
Baník musí s rozehrávkou opět pokračovat zpoza vlastní branky. Sokolovským hráčům se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.
14:13'
Pořízek se ocitl po zásahu jedné z hokejek na ledové ploše. Vypadá to, že je v jeho obličeji i krvavý šrám. Rozhodčí si ovšem zákroku nevšimli, a tak hra stále pokračuje.
13:38'
Rána od modré čáry v podání sokolovských hráčů skončila mimo tři tyče.
13:21'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jáchym – 2 min., podrážení).
12:56'
Střelu od modré čáry kryje Beran do své lapačky a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
12:25'
Kloz sprintoval do útočné třetiny, nicméně dříve u puku byl jeden z hráčů Baníku, který jej odpálil do bezpečí.
11:43'
Babka střílel z bezprostřední blízkosti, a měl smůlu, že puk neskončil v brance. Svůj lví podíl na tom měl Jurčík, který si zahrál na brankáře a vyrazil touš svými zády nad branku.
11:23'
Koblížek vystřelil z úhlu, avšak Beran se nenechal nachytat. Hostující brankář ovšem poté inkasoval ránu do betonu, avšak rozhodčí nakonec vylučovat nebudou.
10:13'
10:00'
Střela od modré čáry skončila pouze blokem jednoho z prostějovských hráčů. ten se následně zvedal z ledu s bolestivou grimasou. Doufejme, že bude v pořádku.
09:00'
Domácí se opět osvobozují, Sokolovští musejí začít další útočnou akci z vlastního obranného pásma.
08:43'
Prostějovští vyhazují.
08:25'
Baník se drží v útočném pásmu, k vážnější střele se ale nedostává.
08:13'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Koblížek – 2 min., hákování).
07:12'
Velká chyba Bláhy znamená první sokolovský gól! Domácí brankář se snažil pomoci s rozehrávkou, avšak místo toho poslal kotouč přímo na hůl Vojtěcha Tomiho. Ten jej následně předložil před poloodkrytou branku VÍTU JISKROVI, jenž z první rozvlnil síť. Asistence: Vojtěch Tomi.
06:54'
Do mezikruží si nabruslil Vojtěch Tomi, načež vystřelil zápěstím. Bláha ovšem o čisté konto nepřichází, jelikož proti této ráně povyjel a předvedl výborný zákrok. Následuje komerční přestávka.
06:19'
Prošek prodloužil puk do útočného pásma na Křemena, ten však puk za Bláhovou brankou ztratil.
05:31'
Beránek se Švecem se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Přihrávka prvního jmenovaného ovšem byla na toho druhého až moc prudká. Ze slibné šance tak Prostějovští nakonec nic nevytěžili.
04:39'
Jestřábi se zatím jen horko těžko dostávají do útoku. Baník brání zodpovědně střední pásmo. A když už se přes něj podařilo domácím projít, bylo to nepovoleným způsobem. Rozhodčí pískají ofsajd.
03:45'
Hráči dlouho bojovali u mantinelu. Tento souboj nakonec vyšel lépe pro hosty, kteří však jen nahodili kotouč do útočného pásma a jeli vystřídat.
03:29'
02:54'
První větší šanci Sokolova se připsal Filip Kuťák, jenž vyslal svižnou střelu zápěstím z hranice levého kruhu. Tento projektil nakonec skončil na tyči Bláhovy branky.
02:28'
01:58'
Až teď se dostali domácí ke střele od modré čáry, byl u toho Rudovský, Beran ovšem vyrazil puk mimo.
01:24'
Ani napotřetí nedokázali hráči Prostějova dostat puk do útočné třetiny. Ten se ocitá znovu za Bláhovou brankou.
00:54'
Baníku se ovšem následně dvakrát v řadě podařilo vyhodit.
00:31'
Domácí zahajují přesilovku kombinací v útočném pásmu.
00:28'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Novák – 2 min., hákování).
00:05'
Úvodní buly vyhráli Jestřábi, kteří tak mohou založit první útočnou akci.
00:01'
Už i oni ale jsou na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne!
Hráči Baníku už jsou nastoupeni na modré čáře, čekáme na příchod domácího Prostějova.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Babka, Vala, Zajíc, M. Jáchym – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek – Podlaha.

HC Baník Sokolov: A. Beran (Habal) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Vodička, Klikorka – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Kupčo, Pořízek, M. Sloboda – Kuťák, Kverka (A), Kružík – Prošek, T. Rohan (C), Křemen.

Rozhodčí: Robert Čech, Přemysl Skopal – David Otáhal, Roman Komínek.
Vzájemné zápasy:

Oba celky se společně v letošní sezóně utkaly hned v úvodním kole. Tento duel ovládli Jestřábi, kteří svému soupeři nasázeli nepopulárního „bůra". Na tomto výsledku se výrazně podílel Petr Beránek, který vstřelil dvě branky. Uvidíme, zdali se dnes Sokolovu podaří Hanákům porážku oplatit.
HC Baník Sokolov:

Sokolovský Baník je na tom s aktuální formou podobně, jako jeho dnešní soupeř. I on vyhrál z pěti duelů pouze dva, a to nad Vrchlabím (4:1) a po dramatickém průběhu i nad Litoměřicemi (5:4). Na Přerov (2:4) Slavii (3:4 po nájezdech), a Třebíč (2:3) naopak nestačil.

V tabulce se sokolovští hokejisté nacházejí na osmém místě s 25 body. Devátá Slavia společně s desátým Šumperkem na Baník ztrácí 3 body. Šesté místo, které by mohli svěřenci kouče Martina Štrby v případě vítězství v dnešním duelu atakovat, momentálně patří Přerovu, jenž má na kontě 27 bodů.

Koho sledovat:
V Sokolově se mohou spoléhat na výkony Vojtěcha Tomiho. Útočník, jenž nastupuje v elitní formaci s Vítem Jiskrou a Ondřejem Jurčíkem, vede suverénně tabulku produktivity svého celku se 17 kanadskými body. První místo drží se sedmi brankami taktéž v tabulce střelců.
LHK Jestřábi Prostějov:

Jestřábi v posledních pěti duelech zaznamenali dvě vítězství a tři porážky. Povedlo se jim vyzrát na Vrchlabí (6:2) a Litoměřice. (4:2). Hořkost porážky pak museli zkousnout v derby s Přerovem (3:7), pražskou Slavií (1:4) a Třebíčí. (1:2).

V tabulce patří celku z Hané 5. místo s 29 body. Svěřenci trenéra Aleše Tottera se ovšem musí mít na pozoru. Pouhý bod za nimi se totiž nachází Vrchlabí. Na pátou Jihlavu pak Jestřábi čtyři body ztrácejí.

Lídrem individuálních statistik je v Prostějově útočník Petr Mrázek. S 21 kanadskými body je sedmadvacetiletý člen druhé formace nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Devět gólů, které Mrázek prozatím vstřelil, pak stačí i na prozatímní prvenství v tabulce střelců.
Zdravím vás u sledování osmnáctého kola Chance ligy! Konkrétně se společně podíváme na duel mezi týmy LHK Jestřábi Prostějov a HC Baník Sokolov.