1. česká hokejová liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Frýdek-M. - 6. listopadu 2021   15:00

Slavia
R. Málek (M. Michajlov) – R. Havel, Veber, Weinhold, T. Duda, Kadeřávek, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka – Kern, Jaroslav Brož, P. Machač – Šteiner, Vracovský, T. Pšenička – M. Ondráček, J. Doležal, Žejdl – Vlček, T. Knotek, Poletín.
Jechoutek, Čáp – Jindra, Horažďovský.
Zimní stadion Eden
581 diváků
Frýdek-M.
Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper, Matyáš, Z. Malík, Zbořil, J. Adámek – Komorski, Tadeáš Král, Čmiel – Klimša, Matiaško, Ján Blaško – Šlahař, Lyszczarczyk, Peterek – Christov.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha. Jediným úspěšným střelcem byl Lukáš Žejdl.
Vít CHRISTOV neproměňuje.
Lukáš ŽEJDL proměňuje. Našel volný prostor u pravé tyčky.
Samostatné nájezdy začínají.
Ještě než se dočkáme konečného rozuzlení, proběhne opět krátká úprava ledu.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:32'
Vlček se ze zabrankového prostoru otočil kolem branky a snažil se překvapit Šimbocha. Hostující golman byl ale pozorný a gól tak nepadl.
64:00'
Do poslední minuty prodloužení vstupují s pukem na holi hosté. Po nepřesné přihrávce o něj ale rychle přicházejí.
62:57'
Peterkův pokus zamířil vysoko do ochranné sítě.
62:15'
Rozvážnou kombinaci domácích vyhnal z útočného pásma poskakující puk. Slávisté se ale rychle dostávají zpátky do útočného pásma. Ani Šteinerův pokus se neuchytil.
60:19'
Žejdl se chvilku po začátku utkání uvolnil na levé straně a jeho svižná rána jen těsně minula klec hostů!
60:01'
Bezgólová třetí třetina nerozhodla o osudu dnešního utkání. po tříminutové pauze tak v Edenu uvidíme prodloužení.
60:00'
58:45'
Hovorka vypálil z pravé strany a rozvlál boční síť hostující branky. Puk se pak odrazil příhodně pro Žejdla, ale ani zkušený slávistický forward nedokázal svým pokusem zaskočit hostujícího golmana.
57:55'
Štiplavou ránu poslal na branku hostů rozjetý Šteiner. Šimboch dnes ale hraje skvělé utkání a nebezpečný pokus vykryl pravým ramenem.
55:43'
Vracovský vypálil a střelu se mu podařilo schovat za jednoho z beků. Hostující golman se ale stihl přesunout a puk ukryl v lapačce.
55:42'
54:42'
Krejčí vypálil od modré a puk proskákal jen těsně vedle branky hostů. Ani Knotkovy následné dorážky z pravého kruhu nerozjásaly sešívané hráče a fanoušky.
53:42'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Teper – 2 min., nedovolené bránění).
53:10'
Žejdl si sjel z levé strany do předbrankového prostoru. Ondráček mu předložil puk, Žejdl ale neodhadl směr přihrávky a ve velké příležitosti jen promáchl.
52:19'
Kadeřávek vystihl přihrávku směřující před slávistickou branku. Puk červenobílý bek posílá na hůl svým spoluhráčům.
50:47'
Veber počkal na modré čáře na Šteinerovu přihrávku. Prvně jmenovaný následně poslal žabku přímo na hůl Pšeničky. Střelec slávistické branky ale tentokrát nedokázal usměrnit skákavý puk do sítě.
50:05'
Přesilová hra hostů skončila bez vstřelené branky. Hosté jsou ale i po jejím skončení aktivnější.
49:21'
47:50'
Hosté se usadili v útočném pásmu. Kombinaci v přesilovkové vzorci ale překazil Radek Havel. sešívaný bek šikovně holí vystihl dráhu letícího puku. Hosté se tak budou muset znova dobývat do útočného pásma.
47:21'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Patrik Kadeřávek – 2 min., držení).
46:38'
Roman Málek pokryl schované nahození Mikuláše Zbořila. Vhazovat se tak bude znova po pravici domácího golmana.
45:51'
Hostující útočník Peterek nabral pořádnou rychlost a upláchl všem sešívaným hráčům. Krejčí se ale dobře vrátil a nataženou hokejkou dokázal Peterkovu střelu přizvednout.
43:43'
Knotkova rána ze strany letěla mimo, ani dorážka Vracovského se neuchytila. Hosté dojíždějí pro puk a rozjíždějí útok. Ten ale také nemá dlouhého trvání. Kadeřávek šikovně vypíchl kotouč a posílá puk na Poletína.
42:29'
Tomáš Pšenička se dokázal hostujícímu bekovi utrhnout a dostal se do bezprostřední blízkosti přímo před Šimbocha. Hostující golman si ale pohlídal bližší tyč a nepustil sešívané hokejisty zpět do vedení.
41:30'
Vracovský poslal puk do útočné třetiny. Mezitím slávisté vystřídali. Čerstvá síla na domácí straně tak začne rovnou v útočné třetině.
40:29'
40:01'
Druhá perioda je za námi, hned po jejím skončení se odehraje třetí třetina.
40:00'
39:30'
Žejdl pohlídal kotouč, hosté se přesto dostali do útočného pásma.
39:06'
Puk už zase klouže po ledové ploše a hosté se snaží využít početní výhody. Při přechodu modré čáry byl ale jeden z hostujících útočníku rychlejší než puk. Pískáno je tak ofsajdové postavení.
Hráči domácího týmu už jsou na ledě, za malou chvíli se dohraje zbytek druhé třetiny.
Z důvodu poškození ledové plochy je vyhlášena 18minutová přestávka na úpravu ledu! Poté bude zbytek utkání odehrán.
38:29'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., hákování).
37:02'
Tomáš Knotek si sice šikovně prohodil protihráče, obránce ho ale dokázal posunout ke straně. Případná střela by tak nebyla tak nebezpečná. Knotek ale stejně raději zvolil přihrávku na Machače.
35:42'
Vlček vyhrál důležitý bruslařský souboj v rohu kluziště. Hosté ho ale o puk rychle připravili a založili protiútok. Na konci kombinace hostů se ocitl Martynek, jeho střela ale neměla gólové parametry. Málek ve velkém klidu ukrývá puk ve své lapačce.
34:10'
Puk poskakoval podél mantinelu u střídačky hostujícího celku. To způsobilo zmatek na lavičce hostů, protože hrozila hra v šesti hráčích. Frýdek-Místek ale situaci ustál a dokonce ještě zvládl nahodit puk na Málka.
33:24'
Přihrávka na slávistického kapitána Poletína neprošla. Krosová přihrávka byl sražena holí jednoho z beků Frýdku-Místku.
32:31'
Hra se přelévá ze strany a stranu. Brož našel přihrávkou po mantinelu Šteinera. Druhý jmenovaný se ale nedokázal vytočit z oblouku tak, aby si připravil dobrou střeleckou příležitost.
31:26'
Hostům se podařilo uzamknout domácí v jejich obranné třetině. Slávisté se jen osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.
29:16'
Sešívaní po inkasované brance nehrají v takovém tempu, jako těsně před ní. Stále se sice hraje více v obranné třetině hostů, střelecké pokusy ale nejsou tak nebezpečné.
28:00'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Po několika nevyužitých šancí domácího celku přichází tvrdá lekce. Hosté se prosadili po rychlém protiútoku. Jakub Šlahař poslal puk na JONÁŠE PETERKA, který si z blízkosti dokázal poradit a vyzrál na sešívaného golmana. Asistence: Jakub Šlahař.
27:00'
Sešívaní po velkém a stupňujícím se tlaku trefují tyč! Žejdlův pokus byl velmi blízko.
25:50'
Po skvělém sklepnutí se pálil z první Doležal. Tvrdá rána se ale jen odráží od zadního mantinelu. Znovu to však jsou hráči domácího celku, kdo je dřív na puku. Po ráně z modré tečoval puk aktivní Doležal, Kotouč ale nakonec zamířil mimo.
25:23'
Z protiútoku si červenobílí vytvořili hned dvě velké příležitosti. Po pěkné kombinaci se ocitl sám před golmanem hostů Tomáš Vracovský. Jeho pokus a i následná dorážka ale za zády Šimbocha neskončily.
24:55'
Po akci slávistů přecházejí do rychlého protiútoku hráči hostujícího týmu. Jejich akce ale rychle končí a sešívaní otáčejí hru.
24:00'
Ani další rána sešívaných se neujala. Weinholdovu ránu od modré kryje Šimboch. Puk odskakuje do rohu, kde je zašlápnutý. Sudí tentokrát hru přerušuje a vhazovat se tak bude po levici hostujícího brankáře.
21:38'
Machač rozehrál z rohu na Vracovského, jeho střela z velkého úhlu ale branku hostů neohrozila. Hosté se zmocňují puku a vjíždějí do útočné třetiny.
20:30'
Šlahař unikl po levé straně, domácí obránce Havel mu ale stačil holí vypíchnout kotouč.
20:01'
Z prvních dvaceti minut nakonec budou šťastnější domácí slávisté, kteří jsou zatím aktivnější a odměnou jim byl gól vstřelený z přesilové hry. Gól padl navíc deset vteřin před první sirénou. Hosté mohli vstřelit gól už po třech minutách hry, golman Málek ale dokázal vynulovat hostujícího forwarda.
20:00'
19:50'
Slavia právě vstřelila branku!
Autorem branky je TOMÁŠ PŠENIČKA, který sebral odražený puk a z pravé strany vyslal tvrdou ránu do odkryté Šimbochovy branky. Asistence: Tomáš Vracovský.
19:24'
Přesilová hra domácích se ale odehrává po většinu času daleko od brány hostů.
18:40'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Matouš Čmiel – 2 min., hákování).
17:07'
Žejdl se skvělým zákrokem dostal k puku po vysunutém napadání hostující rozehry. Puk poslal na Ondráčka, který s ním objel branku a hledal zpátky volného Žejdla. Přihrávku ale stihl tečovat golman hostujícího celku a puk se tak k Žejdlovi nedostal.
16:03'
15:17'
Lyszczarczykova rána z levé strany byla tvrdá, nakonec ale jen prolétla kolem Málkovy branky.
14:08'
Ihned po buly vyhazuje puk do bezpečí Ondráček. Hosté se ale rychle dostali zpět do výhodného postavení ve své útočné třetině.
14:03'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Kern – 2 min., sekání).
13:17'
Lukáš Žejdl sebral ve vlastní třetině puk u levého mantinelu a projel s ním přes celé hřiště. Jeho tvrdý pokus z levého kruhu končí ale hned na prvním obránci. Žejdl pak ještě chtěl najít přihrávkou nějakého spoluhráče v lepší palebné pozici, než se ale rozmyslel, tak o puk přišel.
11:20'
Vlček se šikovně probil přes obranný blok frýdeckých a s pukem se najednou zjevil v dobré střelecké pozici na pravém kruhu. Slávista se ale nakonec rozhodl pro přihrávku a poslal puk na druhou stranu kluziště. K jeho smůle ale nikoho nenašel.
10:17'
Krejčí ještě stihl puk před modrou čárou, jeho přihrávka ale nenašla nikoho ve stejném dresu. Hosté ale také nezvolili ideální řešení. Po dlouhé a nepřesné přihrávce letí puk za Málkovu branku. Píská se tak jen zakázané uvolnění.
08:49'
Znovu vidíme dlouhou pasáž, kdy slávisté drží puk v pásmu kolem branky Šimbocha. Žádná ze střel ale neznamenala ani nejmenší nebezpečí pro hostujícího golmana.
07:37'
Adámek pálil z modré, Doležal do střely ale skočil a puk se odrazil do rohu. Tam se ho zmocnili sešívaní a zavážejí ho do útočného pásma.
06:46'
Slávistický kapitán Michal Poletín šikovně udržel puk za brankou hostů. Vyhnul se dojíždějícímu obránci a pak puk předložil Žejdlovi. Ten ještě našel na modré dalšího spoluhráče, vyslaná střela ale k brance ani nedolétla. Zbořil totiž do střely vložil svoji hůl a puk letěl mimo.
05:10'
Domácí se konečně dostávají více do hry. Hráče Frýdku Místku dlouho nepustili ven z jejich obranné třetiny. Sešívaná kombinace je zatím velmi přesná, následné střely ale už takovou přesnost nemají.
03:12'
Hosty od první branky zápasu dělily jen milimetry! Po útoku vedeném z pravé strany posunul puk hostující útočník na druhou stranu, kde se zjevil osamocený Šlahař. Ten sice pohotově zakončil, domácí golman Málek mu ale překazil radost úchvatným zákrokem po rozkleku.
01:20'
Puk se po zašlápnutí hostujících hráčů dlouho nehýbal. Rozhodčí se však rozhodli nepřerušovat hru, a tak ho slávista Doležal čistým způsobem získal. Ke střele se ale sešívaní nedostali.
00:02'
Slávisté zavezli kotouč po vyhraném buly za vlastní branku. Po rychlém přechodu domácího celku se hostům nepovedla protiakce a po pár vteřinách hry tak vyhazují na zakázané uvolnění.
00:01'
Hráči obou týmů už jsou na ledě, za malou chvíli začínáme.

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – R. Havel, Veber, Weinhold, T. Duda, Kadeřávek, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka – M. Ondráček, Žejdl, Poletín – Vracovský, T. Knotek, P. Machač – Kern, Vlček, J. Doležal – Jaroslav Brož, Šteiner, T. Pšenička.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper, Matyáš, Z. Malík, Zbořil, J. Adámek – Peterek, Tadeáš Král, Šlahař –– Klimša, Matiaško, Martynek – Lyszczarczyk, Komorski, Christov – Čmiel.

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Jindra, Horažďovský..

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Také hráči Frýdku přerušili nepříznivou sérii porážek, když na konci října ve svém zatím posledním utkáním zdolali Litoměřice 4:3. Předtím ale prohráli čtyři z pěti utkání a s 21 body se nacházejí na třinácté pozici. Rysi budou moci nově využít dvojici Jiří Goiš a Jan Křivohlávek, která má od konce října vyřízené do Frýdku střídavé starty.

HC SLAVIA PRAHA

Hokejisté Slavie se oklepali ze sedmizápasové série proher a v poslední době najeli na opačnou výsledkovou trajektorii. Vyhráli čtyřikrát v řadě, když postupně porazili Sokolov (4:3sn), Prostějov (4:1), Ústí nad Labem (4:3p) a Havířov (4:2). Se ziskem celkových 25 bodů se tak posunuli na devátou příčku, která zajišťuje postup do předkola play-off.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 19. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Frýdek-Místek. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.