1. česká hokejová liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Kolín - 17. listopadu 2021   15:00

Slavia
Slavia
09:31' Mikuláš Hovorka (Žejdl, Jaroslav Brož) • 20:50' Žejdl (Daniel Krejčí, Poletín) • 29:06' J. Doležal (Žejdl, Mikuláš Hovorka) • 59:14' Jaroslav Brož (T. Pšenička)
Kolín

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou!
Slávisté ve svátečním utkání porazili Kolín 4:0. O branky se postarali postupně Mikuláš Hovorka, Lukáš Žejdl, Jiří Doležal a Jaroslav Brož.
59:14'
Slavia právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto. Prázdnou branku Kolína trefuje z trestné lavice se navrátivší JAROSLAV BROŽ. Asistence: Tomáš Pšenička.
59:09'
58:54'
Šalda ostřeluje slávistickou branku, střely však sešívaní blokují.
58:39'
Oddechový čas pro hosty.
57:40'
Kolín hraje v šesti bez brankáře!
57:04'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Brož – 2 min., podrážení).
56:39'
Hru teď zastavila přihrávka rukou.
56:01'
Oba týmy hrají v plném počtu.
54:01'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Radek Havel – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu SC Kolín (Václav Jankovský – 2 min.).
53:33'
Kolín je v posledních minutách častěji v útočném pásmu, ale nedaří se mu vytvořit žádnou šanci.
49:51'
49:30'
Zdeněk Čáp napřáhl od modré k tvrdé střele, která skončila na horní tyčce Málkovy branky!
48:34'
Kolín pokračuje v přesilové hře. Z pravého kruhu měl velkou šanci na holi Radim Šalda, ale výborným zákrokem ho vychytal Málek!
V levém rohu zůstal po střetu s Havlem ležet jeden z hlavních rozhodčích, naštěstí se po chvíli zvedl a dál pokračuje.
47:51'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Knotek – 2 min., sekání).
47:00'
Tomáš Pšenička se řítil sám na Tichého, ve velké šanci však zamířil mimo!
46:27'
Málek byl ve střehu proti Čápově střele od modré, hru přeruší komerční přestávka.
Dnešní utkání sleduje 1117 diváků.
43:28'
Krejčí si sjel od modré a tečoval nabídku Vebera od modré. Před Tichým pak ještě těsně dorážel.
41:37'
Pšenička si po vstupu do útočného pásma urovnal puk a mířil do protipohybu Tichého. Ten ale jeho záměr odhalil a střelu zastavil.
40:27'
Slávistům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16:44.
Dalších dvacet minut v Edenu přineslo další dvě branky Slavie, která tak odskočila už na rozdíl tří gólů. Ve 21. minutě se trefil Lukáš Žejdl, o devět minut později pak Jiří Doležal. Domácí mají jednoznačně větší tlak a zaslouženě vedou.
40:00'
39:12'
Sešívaní nevyužili přečíslení dvěma proti jednomu, Veber totiž netrefil Tichého branku!
38:27'
Knotek dostal puk do dobré pozice na středu, nedokázal však prostřelit blokujícího hráče Kozlů.
36:12'
36:05'
Knotek vyjel na individuální akci v oslabení a švihem prověřil rameno Tichého.
35:42'
Roman Málek podává jistý výkon v brance Slavie. Teď si v klidu poradil z relativně nebezpečnou střelou Jankovského z prostoru mezi kruhy.
34:26'
Krejčíkova rána z pravého kruhu vyhnala Kolín z útočného pásma do středního.
34:12'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Matyáš Zelingr – 2 min., držení).
33:22'
31:47'
Patrik Machač zakončoval ťukes Poletína se Žejdlem přímo u levé Tichého tyčky, puk ale přes jeho beton nedostal.
31:22'
Vyloučení v týmu SC Kolín (Ondřej Kachyňa – 2 min., faul kolenem).
31:19'
Poletín našel před brankou Žejdla, který však přímo před Tichým minul.
29:51'
Málek musel na poslední chvíli zareagovat na několik tečí kolínských hráčů před brankou, zareagoval však velmi promptně a vyrazil puk do rohu.
29:06'
Rychlá a přesná akce přináší třetí branku sešívaných. Kolínští obránci si nepohlídali na levém křídle najíždějícího JIŘÍHO DOLEŽALA, kterého z pravého křídla našel Žejdl. Asistence: Lukáš Žejdl a Mikuláš Hovorka.
28:57'
Málek si povyjel proti Šafránkově prudké střele od mantinelu, z otočky pak ještě z mezikruží dorážel Sklenář.
26:33'
Tlak domácích pokračuje, na kolínskou branku míří jedna střela za druhou. Kolínští se ale nakonec osvobozují vyhozením alespoň do středního pásma.
23:45'
Kolínský brankář si musel dávat pozor na Hovorkovu nenápadnou střelu od modré, ta ale skončila na chráníčích jednoho z před ním stojících spoluhráčů.
22:00'
Sešívaní jsou dál natlačení v útočném pásmu, Tichý ale jejich střely vyráží.
20:50'
Slavia v úvodu druhé třetiny odskakuje na rozdíl dvou branek. Krejčího nahození od modré před Tichým tečoval projíždějící LUKÁŠ ŽEJDL a usměrnil puk mimo dosah Tichého. Asistence: Daniel Krejčí a Michal Poletín.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:51.
Hokejisté Slavie vedou po první třetině nad Kolínem 1:0 po brance obránce Mikuláše Hovorky z 10. minuty. Sešívaní měli obecně z úvodních dvaceti minut více ze hry, vytvořili si více šancí a mohli vést i rozdílem dvou gólů. Trefu Tomáše Knotka však rozhodčí neuznali kvůli kopnutí puku.
20:00'
18:51'
18:35'
Krejčík nebezpečnou kolmicí nabízel puk na teč některému ze svých spoluhráčů před Málkem, ten místo toho jen prosvištěl do rohu.
17:43'
Kolínu se zatím nedaří se probojovat do útočného pásma, teď dokonce vyhodil na zakázané uvolnění.
16:51'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Veber – 2 min., podrážení).
16:17'
Exslávista Lukáš Krejčík na nic nečekal a hned poté, co domácím uzmul puk, chtěl prověřit Málka. Jeho střelu ale do ochranné sítě zblokoval jeden ze sešívaných beků.
Slávisté už se radovali z gólu, ale branka Tomáše Knotka neplatí, protože jí domácí útočník podle rozhodčích dosáhl kopnutím.
12:37'
Poletín se rozjel na pravém křídle a vyslal prudkou střelu na Tichého. Pár centimetrů mu ale ještě scházelo.
10:01'
Po delší době také práce pro Romana Málka, který však bez problémů chytil do lapačky dalekonosné nahození od modré.
09:44'
V další šanci se po gólu ocitl Jiří Doležal, jeho šanci však Tichý zastavil. Následuje komerční přestávka.
09:31'
Slávisté zaslouženě využívají neutichající tlak v útočném pásmu a ujímají se vedení. Žejdl přiťukl puk na pravou stranu MIKULÁŠI HOVORKOVI, který se pohlednou kličkou vyhnul kolínskému hráči a z mezikruží překonal Tichého. Asistence: Lukáš Žejdl a Jaroslav Brož.
08:45'
V tlaku pokračuje první sešívaný útok. Bílek se ale nedokázal úplně přesně zorientovat v prostoru mezzi kruhy a trefil jen zadní mantinel za Tichého bránou.
07:48'
Veber se obtočil kolem branky a hledal skulinku u pravé tyče kolínské branky.
07:09'
Hraje se hodně nahoru dolů, více šancí však mají sešívaní, kteří Tichého opravdu čile prověřují. Hovorka ani Pšenička ale neuspěli.
04:12'
Zatím nejbliž úvodního gólu byl Pšenička, kterého před brankou našel výborně z otočky Brož. Slávistický útočník ale před odkrytou klecí minul.
03:15'
Slávisté tlačí i po konci početní výhody. Prudkou střelou prověřil Tichého od modré střílející Veber.
02:13'
02:02'
Nejdřív z pravé strany Hovorka, pak na druhé straně Pšenička vyzkoušeli tvrdými střelami pozornost Tichého.
01:18'
První slávistická formace si vytvořila další šanci, Poletín však Machačovu střelu nasměroval jen do připraveného brankáře hostí.
00:54'
Machač křižnou nahrávkou vybídl ke střele Knotka, který trefil boční tyč Tichého branky.
00:13'
Vyloučení v týmu SC Kolín (Zdeněk Čáp – 2 min., nedovolené bránění).
00:01'

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – R. Havel, Zelingr, Daniel Krejčí, Veber, Hejda, Mikuláš Hovorka, T. Duda – T. Knotek, P. Machač, V. Bílek – Poletín, Žejdl, J. Doležal – Jaroslav Brož, T. Pšenička, Šteiner – Kern, D. Petrov.

SC Kolín: Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Gaspar, Kachyňa, V. Čížek, Zorko – Jankovský, David Šafránek, J. Sklenář – R. Pilař, Morong, L. Krejčík – Matyáš Svoboda, Matějček, Poppel – Síla, Zumr, Petržilka..

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
22.09.21 Kolín – Slavia 4:3
17.02.21 Kolín – Slavia 2:5
16.12.20 Slavia – Kolín 3:5

SC KOLÍN

Kolínští v poslední době střídají výhry s prohrami, což odpovídá i jejich postavení v tabulce, kde se nacházejí s 24 body na 13. místě. V jejich prospěch hraje jak vysoká výhra zz posledního utkání s Litoměřicemi (6:1), tak výsledek prvního vzájemného zápasu se Slavií v letošní sezóně, na druhou stranu můžou doplatit na nejhorší oslabení v lize (oproti nejlepší přesilovce sešívaných) či jedné z nejhorších bilancí ve venkovních utkáních.

HC SLAVIA PRAHA

Slávisté první zápas po reprezentační pauze nezvládli, když v Benátkách nad Jizerou prohráli 1:3. Jinak ale prožívají v poslední době spíše lepší zápasy, před pondělním duelem vyhráli pětkrát v řadě a posunuli se na aktuální desáté místo v tabulce.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 21. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a SC Kolín. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.