1. česká hokejová liga - 39. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Havířov - 11. února 2022   17:00

Ústí n. Labem
12:33' Trávníček (Vrdlovec, J. Drtina) • 19:45' Milfait (M. Tůma) • 23:55' Urban (E. Mareš) • 41:10' O. Bláha (Urban)
Havířov

Domácí hokejisté ve třetí třetině navýšili své vedení, prosadil se z kraje třetiny Ondřej Bláha. V polovině třetiny snížili hosté, po rychlé akci se trefil Konstantin Tjurin. Havířov se pokoušel vyrovnat, v závěru hrál v šesti, ale vyrovnat se nepodařilo. Ústí nad Labem získává cenné tři body do tabulky.
59:47'
Už se nic nestane.
59:14'
Lukáš Cikánek kryje ránu od modré čáry, hosté hrají v šesti a Slovan hraje o důležité body.
59:10'
Hosté v šesti.
58:53'
Buly ve středním pásmu. Hostující brankář se vrátil do branky.
58:53'
Ofsajd Slovanu, buly ve středním pásmu. Hosté si berou oddechový čas.
58:30'
Hosté se nastěhovali do útočného pásma, hrají v šesti. Následně o pásmo přišli.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, brankář Marek Štipčák raději podržel puk. Bude se vhazovat.
57:24'
Další zakázané uvolnění Havířova, vhazovat se bude před jeho brankou. Tento styl hry domácím vyhovuje.
57:07'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:21'
David Tůma zavezl puk do útočného pásma, následné střely končí vedle.
56:20'
Zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Havířova.
55:42'
Havířov dostal hru do útočného pásma, ale puk vybojovali domácí obránci, kteří rychle otočili. Takticky hraje Ústí zodpovědně.
55:14'
Vladimír Brož našel skvělou přihrávkou spoluhráče, ale rána končí vedle branky. Hosté měli štěstí.
54:07'
Tvrdá rána od modré čáry a hostující Marek Štipčák musel zasahovat, tak tak udržel puk před brankovou čárou.
53:30'
Jakub Doktor se vřítil do útočného pásma, dostal hru za domácí branku, následně byl volný na modré David Chroboček. Přihrávku nedostal.
Máme zde informaci pro novináře, utkání sleduje 796 diváků.
53:06'
Komerčka.
52:37'
Slovan vede stále o jednu branku, hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Havířova zatím odolává. Utkání je stále otevřené.
51:50'
David Tůma zakončoval zajímavou akci Slovanu, jeho pokus ale kryje brankář.
51:09'
Puk byl ještě hratelný, ale rozhodčí ho neviděli, a tak přerušili hru. Vhazovat se nyní bude před brankou Havířova. Marek Štipčák musí být pozorný.
50:22'
Havířov právě vstřelil branku!
Po rychlé akci se prosazují hosté a snižují na rozdíl jediného gólu. Nedůslednosti obrany Slovanu využil KONSTANTIN TJURIN, který rychlou střelou překonal brankáře Ústí. Bez asistence.
49:40'
Havířov rozehrává od své branky, Adam Křemen dostal hru do útočného pásma, následný pokus o přihrávku byl zblokovaný.
49:07'
Slovan se dostal do útočného pásma, ale přihrávka do lepší pozice před branku byla nepřesná.
48:11'
Buly před brankou Slovanu, domácí celek vybojoval puk, a tak může rozehrávat. To se však nepovedla a pálil z mezikruží soupeř. Rána byla zblokovaná.
47:55'
Jakub Doktor rychle dostal hru do útočného pásma, ale puk dokázali získat domácí obránci.
47:32'
Fanoušci ženou domácí hráče vpřed za výhrou, oba týmy nyní střídají.
47:13'
Havířov se pokoušel o rychlou akci, ale přihrávka nebyla přesná, a tak se píská zakázané uvolnění.
46:10'
Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.
45:44'
Štěpán Havránek pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovnaý.
45:26'
Slovan hraje aktivně, tlačí se do střeleckých pozic, má převahu, hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění.
44:48'
Ústí se usadilo v útočném pásmu, následně se k puku dostal Martin Tůma. Jeho dobrou střelu kryje brankář Havířova.
43:50'
Oba týmy střídají, vhazovat se bude před brankou Ústí.
43:01'
Hosté zlepšili hru, tlačí se do zakončení, ale obrana Slovanu hraje zodpovědně. Puk kryje brankář, bude se vhazovat.
42:12'
Vhazovat se bude před brankou Havířova.
41:10'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí hráči navyšují své vedení, po rychlé akci a šikovné Urbanově přihrávce se dostal k puku ONDŘEJ BLÁHA. Dostal se do dobré pozice a jeho blafák končí v brance. Slovan udělal důležitý krok k výhře v tomto zápase. Asistence: Tomáš Urban.
40:35'
Utkání pokračuje dál, domácí vedou 3:2.
40:01'
Ve druhé třetině dokázal hostující celek vyrovnat. Po chybě domácí obrany získal puk Lukáš Bednář, který si vybruslil před branku a střelou mezi betony brankáře vyrovnal na 2:2. Slovan si poměrně rychle dokázal vzít vedení zpět. Erik Mareš vypálil od modré čáry a jeho pokus tečoval mimo dosah brankáře Tomáš Urban.
40:00'
39:50'
Ještě jedno vhazování před brankou Havířova.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před branku Havířova.
38:32'
Hru kazí nyní celá řada nepřesností na obou stranách. Hraje se sice plynule, ale příliš pohledný hokej to není.
37:42'
Ondřej Bláha se objevil před brankou, dostal přihrávku, ale ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře soupeře.
36:55'
Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu. Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
36:41'
Zajímavá příležitost Slovanu a rána z druhé vlny. Puk končí mimo branku.
35:45'
S dobrou domácí ránou si havířovský brankář poradil. Na druhé straně pak pálil z brejku se řítící Adam Křemen. Lukáš Cikánek v brance Ústí své spoluhráče podržel.
35:09'
Slovan za hlasité podpory fanoušků diktuje tempo hry, má převahu a hosté se musí bránit.
35:00'
34:09'
Martin Tůma dostal dobrou přihrávku, sjel si před branku, ale jeho pokus brankář vytěsnil vedle branky.
33:57'
Štěpán Havránek pálil od mantinelu, s jeho střelou si poradil brankář Marek Štipčák. Bude se vhazovat.
33:27'
Slovan kombinuje v útočném pásmu, dostal soupeře pod tlak. Štěpán Havránek hledal spoluhráče před brankou.
32:59'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Doktor – 2 min., hákování).
32:59'
Komerční přestávka.
32:33'
32:12'
Lukáš Cikánek nechtěl rozehrávat a uklidnil situaci, vhazovat se bude před jeho brankou.
31:43'
Slovan rychle vyhodil puk přes všechny čáry a rychle střídá.
31:11'
Hostující celek vybojoval buly v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
30:53'
Jan Hudeček se dostal do zakončení, jeho tvrdá rána končí na rameni brankáře. Domácí gólman odrazil puk mimo.
30:33'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Milfait – 2 min., držení).
30:33'
Hosté sice dostali kotouč do branky, ale sudí dříve přerušil hru, hosté se zlobí, ale branka neplatí.
30:10'
29:53'
Havířov vyrazil při vlastním oslabení do útočného pásma, rána z pravé strany končí mimo.
29:36'
Tomáš Bernat dostal dobrou přihrávku, jeho rána z první končí vedle.
29:13'
Marek Štipčák kryje další tvrdou domácí ránu, Slova hraje aktivně, tlačí se před branku a chce navýšit své vedení.
28:47'
Jiří Drtina a jeho tvrdá rána. Marek Štipčák tak tak vytěsnil puk vedle branky.
28:17'
Slovan hraje v útočném pásmu, ale nedaří se mu si vypracovat střeleckou pozici.
28:02'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Hudeček – 2 min., nedovolené bránění).
28:02'
27:28'
Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku, Slovan se tak bude bránit tlaku soupeře.
26:46'
Oba týmy nyní střídají, puk mají domácí hokejisté pod kontrolou, ale přišli o něj, a tak mohou hrát hosté.
26:37'
25:45'
Havířov se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma, domácí hráči hrají v oslabení zodpovědně.
25:15'
Jan Hudeček dobře vypálil z kruhu, jeho rána byla rychle zblokovaná domácím hráčem. Následně Slovan vyhodil.
24:45'
Hosté hrají přesilovou hru, ale nedokázali se usadil v útočném pásmu. Slovan se osvobodil.
24:37'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Severa – 2 min., držení).
23:55'
Slovan si bere vedení zpět, obránce Erik Mareš vypálil od modré čáry a jeho pokus šikovně mimo dosah brankáře tečoval TOMÁŠ URBAN. Asistence: Erik Mareš.
23:00'
Slovan se dostal do útočného pásma, hosté se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Havířova.
22:30'
Slovan se rychle dostal do útočného pásma, jeho pokus kryje brankář Marek Štipčák. Následně se strhla potyčka před jeho brankou.
21:53'
Je vyrovnáno, po chybě domácí obrany získal puk LUKÁŠ BEDNÁŘ. Vybruslil si před branku a rychlým blafákem nedal brankáři šanci. Po ledě poslal mezi betony puk do branky. Bez asistence.
21:24'
Trávníček zakončoval z ostrého úhlu, jeho pokus kryje brankář Havířova, bude se vhazovat.
20:47'
Sledujeme klidnější úvod třetiny, ani jeden tým se nemůže stabilněji dostat do pásma.
20:01'
Vhazování pro hosty, zápas pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Hokejisté Ústí nad Labem vstoupili do zápasu aktivněji, měli v úvodu více ze hry a snadněji se dostávali do šancí. Jako první se ale prosadili hosté. V sedmé minutě se z dorážky prosadil Vlastimil Dostálek, který poslal puk za přesunujícího se brankáře. Slovanu se podařilo vyrovnat v přesilové hře, Michal Trávníček nahodil kotouč před branku a hostující gólman si jej srazil nešikovně do vlastní branky. Nerozhodný stav trval až do poslední minuty první třetiny, kdy se po chytré přihrávce Martina Tůmy blafákem dokázal poradit Jan Milfait.
20:00'
19:45'
Slovan se dostává do vedení. Po šikovné přihrávce Martina Tůmy se před brankou objevil JAN MILFAIT. Rozhodl se pro bafák, který byl úspěšný. Pěkná akce domácích. Asistence: Martin Tůma.
19:15'
Odehrává se poslední minuta hry v první třetině.
18:58'
Štěpán Bláha pálil z kruhu, jeho pokus kryje brankář. Následně jsou hosté kompletní.
18:22'
Havířov vyhodil a rychle střídá, nové hráče na led posílá také Ústí nad Labem.
17:42'
Špatná přihrávka na modrou čáru připravila domácí tým o útočné pásmo. Následně se tam Slovan rychle dostal.
17:09'
Hosté vybojovali puk a rychle ho dokázali vyhodit přes všechny čáry. Domácí musí o útočné pásmo bojovat.
17:04'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Doktor – 2 min., držení).
16:19'
Martin Tůma šikovně projel před branku a dokázal tečovat spoluhráčovu střelu. Puk ale končí těsně vedle branky.
15:31'
Vlastimil Dostálek se dostal ze strany k zakončení, domácí brankář si dokázal poradit. Lukáš Cikánek i následně pokryl další střelu Havířova.
14:13'
David Tůma to zkoušel individuálně, ale nedokázal se přes obránce prosadit. Zajímavá možnost domácího zkušeného hráče.
13:30'
Gvido Jansons výborně tečoval puk před brankou, ten následně jen o malý kousek minul cíl. Pak pálil Tomáš Pastor nepřesně od modré čáry.
13:27'
Lukáš Cikánek přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
12:33'
Využitá přesilovka a je srovnáno. MICHAL TRÁVNÍČEK vypálil zpoza branky a hostující gólman si nešťastně srazil puk do své branky. Domácí kapitán prokázal své zkušenosti a situaci vyřešil dobře. Asistence: Daniel Vrdlovec a Jiří Drtina.
12:00'
Havířov znovu vyhodil, následně oba týmy střídají.
11:34'
Hosté vyhazují přes všechny čáry, Slovan hraje v přesilovce aktivně.
11:11'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Tomáš Pastor – 2 min., držení).
10:22'
Tomáš Bernat se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale po zisku puku se mu klička nepodařila. Hrát tak mohou hosté. Ti následně rozehráli jen na icing.
09:40'
Hosté se pokoušeli přejít do útočného pásma, ale nepodařilo se jim to. Píská se postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
08:44'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, vhazovat se nyní bude před brankou Slovanu. Havířov je po vstřelené brance aktivnější.
08:06'
08:02'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Slovanu. Ústí nyní špatně rozehrálo, a tak nemůže střídat. Naopak Havířov poslal na led odpočinuté hráče.
07:18'
Jiří Drtina ze středního pásma poslal puk na branku soupeře. Gólman si v pohodě dokázal poradit.
06:07'
Po rychlé akci se hostující celek dostává do vedení. První střelu dokázal domácí brankář zastavit, následnou dorážku už zastavit nedokázal. Prosazuje se po odražené střele VLASTIMIL DOSTÁLEK. Ten dříve působil v mládeži Slovanu. Asistence: Jan Hudeček a Jakub Doktor.
04:37'
Domácí hráč se dostal do slibné střelecké pozice, ale nedokázal zakončit. Fanoušci se dožadovali odpískání faulu, sudí nechávají hru plynout dál.
04:11'
Marek Štipčák přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
03:48'
Jakub Doktor se po krásné individuální akci dostal do zakončení, jeho pokus kryje Lukáš Cikánek. První výraznější šance hostů.
03:29'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Havířova, domácí hokejisté v úvodu zápasu aktivnější, diktují tempo hry a aktivněji si počítají před brankou soupeře.
03:01'
Daniel Jouza vypálil, jeho rána končí vedle, následně rána Drtinova byla zblokovaná obráncem Havířova.
02:31'
Buly ovšem prohráli, a tak domácí otáčejí směr hry. Ke střele se po rychlé akci ale nedostali.
02:29'
Lukáš Cikánek přerušuje hru, nechtěl rozehrávat, vhazovat se bude před jeho brankou. Hosté tak mají možnost dostat se stabilněji do útočného pásma.
01:19'
Domácí hokejisté střídají, drží kotouč v útočném pásmu. Následně Erik Mareš od modré čáry nahazoval na branku. Pak akce pokračovala a hostujícímu brankáři pomohla tyč.
00:50'
Slovan hraje aktivně, po rychlé akci zakončoval Jakub Trefný. Jeho rána byla na poslední chvíli zblokovaná hostující obranou.
00:25'
Štěpán Bláha pronikal do útočného pásma, nabral rychlost, ale nedokázal přesněji vypálit.
00:01'
Úvodní buly pro hostující celek, zápas začíná.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: L. Cikánek (Hamalčík) – J. Drtina, Záruba, Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, E. Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Severa – Bernat, T. Čermák, Jouza.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák (Sejpal) – E. H. Jansons, G. Jansons, Chroboček, T. Pastor, Mrowiec, M. Hlaváč – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – Křemen, Maruna, Tjurin – L. Bednář, Hotěk, J. Žolobov – Damašek, Mrva, Krupa..
Favoritem zápasu je domácí Ústí, které potřebuje vzhledem k situaci v tabulce každý bod.
HC Slovan Ústí nad Labem odehrál 41 zápasů s bilancí 14-5-7-15 a získal 59 bodů. Hokejisté Slovanu bojují o neúčast v baráži o setrvání v soutěži, boj o dvanácté a jedenácté místo je stále velmi vyrovnaný a dramatický. Tým Miroslava Macha v posledních pěti zápasech bodoval, byť v posledním mači prohrál s Prostějovem 3:4 v prodloužení. Předtím čtyři zápasy Úst vyhrálo.
Heimstaden Havířov odehrál 40 zápasů s bilancí 7-3-5-29 a ziskem 32 bodů. V tabulce soutěže je tým na šestnácté pozici a má jistotu sestupu do druhé ligy. Hokejistům Havířova se tato sezona nepovedla a příští sezonu se pokusí bojovat o návrat do této soutěže.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Chance Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Slovan Ústí nad Labem a Heimstaden Havířov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.