1. česká hokejová liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Poruba 2011 - 9. února 2022   17:30

Vsetín
Vsetín
04:39' Kucharczyk (Gago, Hryciow) • 34:34' Pšurný (Štach, Rob)
2:5
(1:0, 1:2, 0:3)
Poruba 2011
24:48' Vachovec  (Gřeš, Jenyš) • 34:40' Bitten   • 43:01' Korkiakoski  (Carter, Marek Špaček) • 44:06' R. Toman  (Hrníčko, Urbanec) • 58:04' Jenyš  (Urbanec, Guman)
Vsetín
Wagner, Micka – Konvička, Blažek
Zimní stadion Na Lapači
Poruba 2011

Třetí třetina rozhodla a plný bodový zisk si dnes z Lapače odváží Poruba. Hosté nejprve zkraje dějství otočili vývoj utkání, když neodbytný Markus Korkiakoski nadvakrát překonal Málka z bezprostřední blízkosti kolem pravé tyče. Zanedlouho se Poruba radovala ve vlastním oslabení po úniku a zakončení Radima Tomana. Ostravany rychlé dvoubrankové vedení nabudilo a stali se lepším týmem. Tento obraz hry vydržel až do závěrečné sirény, i když domácí předvedli například dobrou hru v oslabení nebo závěrečný tlak. Do prázdné branky ovšem výhru hostů pečetil Pavel Jenyš.

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Adam Brízgala na straně hostů a mezi domácími obránce Jiří Říha.

Střely na branku: 42:23 (16:6, 15:9, 11:7).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám krásný zbytek středečního večera.
59:49'
Zápas už se opravdu jen dohrává. Poruba v přesilovce drží kotouč ve vlastním pásmu a čas vyplňuje přihrávkami, útočnou akci už zakládat nebude.
59:15'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Michal Gago – 2 min., vysoká hůl).
59:05'
Před vsetínským brankovištěm se k volnému puku dostal Korkiakoski, jenž zakončil přes bránícího Jenáčka. Právě vsetínský obránce ztečoval kotouč tak, že pouze proletěl kolem levé tyče.
58:55'
Zápas už se víceméně dohrává. Ani jeden celek se cíleně nežene do žádné útočné akce.
58:04'
Poruba právě vstřelila branku!
Patrik Urbanec našel svou dlouhou přihrávkou do středního pásma PAVLA JENYŠE, který v poklidu dojel až k jistému zakončení z bezprostřední blízkosti do prázdné branky. Asistence: Patrik Urbanec, Tomáš Guman.
57:57'
Hosté jsou před vlastním gólmanem na kotouči, kolem mantinelu se jim ovšem nedaří dostat z pásma.
57:33'
Réway vyhodil jen do středního pásma. Valaši, i když po krátké pauze, pokračují v útočném snažení.
57:24'
Poruba podruhé za sebou vyhazuje na zakázané uvolnění. To už je Málek na střídačce a Vsetín hraje v šesti.
56:45'
Domácí hrají v plném počtu, tato početní výhoda se jim vůbec nepovedlo, v útočném pásmu strávila Poruba jen minimum času.
56:36'
Z vrcholu levého kruhu to přes bránícího hráče zkusil Husa, ale ani nyní nemusí Málek v oslabení zasahovat. Rána proletěla okolo pravé tyče.
56:20'
Vsetínští opět dostávají kotouč na druhou stranu kluziště. V oslabení se domácímu celku daří.
55:18'
Vsetínští opět vyhodili, jenže tentokrát ne dost razantně, což je ale vůbec nemuselo mrzet. Ve středním pásmu si totiž kotouč dobruslil Hořanský, jenž v útočné akci s Buchtou vzal všechno na sebe a z pravého křídla zakončil. Trefil pouze připraveného brankáře hostů.
54:49'
Valaši okamžitě po vyhraném vhazování vyhazují až k Brízgalově brance, kde se vrhají do defenzivy.
54:45'
Na trestnou lavici míří Jerofejevs, a to za podrážení. Po hře nahoru dolů s šancemi na obou stranách tak následuje porubská přesilovka.
52:52'
Špaček se ocitl před vsetínskou brankou osamocen, čehož si všiml také jeden z jeho spoluhráčů za brankou. Špaček následně pálil z první do pravého horního rohu, kde Málek zasahuje.
52:36'
Guman obešel dva bránící hráče Vsetína a u pravé tyče zakončil na Málkův bližší beton. Domácí brankář byl na tuto akci připraven.
51:41'
Gřeš je zpět na ledě a Poruba hraje v pěti. Ještě předtím však stihli Valaši jeden pokus o střelu. Berger totiž v dobré příležitosti u levé tyče porubské branky promáchl.
51:38'
Z vrcholu pravého kruhu pálil Rob. Brízgala opět zasahuje a vsetínská přesilovka se pomalu chýlí ke konci.
50:41'
Jerofejevs při přesilovkovém pobytu v útočném pásmu zastává roli nahrávače a tentokrát vybídl ke střele Jonáka. Jeho pokus končí v gólmanově výstroji.
50:30'
Ostrava vyhazuje a Valaši budou muset svou ofenzivní akci opět začít zpoza Málkovy brány.
50:20'
Valaši jsou již v útočném pásmu a po Jerofejevsově přihrávce pálí od modré Buchta. Jeho pokus šel po ledě k pravé tyči a Brízgala zasahuje betonem.
50:01'
Před vlastní brankou zaváhal Jerofejevs, ale svou chybu, která mohla Porubě nabídnout gólovou příležitost, záhy velmi rychle napravil.
49:54'
Vhazování vyhráli Vsetínští, kteří rozehrávají z vlastního pásma.
49:53'
Jonák v souboji na levém kruhu udržel útočné pásmo. O pár sekund později se však stejná věc nepovedla na modré čáře Jerofejevsovi a po odpískaném ofsajdu se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
49:41'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Gřeš – 2 min., vražení na mantinel).
49:41'
Valaši si po faulu na Hořanského zahrají další přesilovku. Při této příležitosti vybírá trenér Stantien oddechový čas.
49:29'
48:58'
Gago mohl zakončovat do zcela odkryté brány, ale Brízgala na poslední chvíli zasáhl hokejkou.
48:12'
A je tady opět ostravské přečíslení ve vlastním oslabení. Vachovec s Gřešem se ovšem tentokrát do zakončení nepustili a čas raději využijí ke střídání.
47:47'
Křižná přihrávka v útočném pásmu Vsetína nebyla úplně ideální. Domácí hráč na levém kruhu kotouč nezpracoval a hosté se osvobozují.
47:38'
Vlach vyhrál buly na Jerofejevse, který od modré čáry okamžitě střílí. Brízgala si prostor mezi betony, kam kotouč mířil, pohlídal.
47:29'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Barinka – 2 min., nedovolené bránění).
46:50'
Vsetínská přesilovka na obrazu hry nic nezměnila. Poruba je stále aktivnější a vypadá to, jako kdyby se Valaši ve třetí třetině zatím hledali.
45:29'
Hosté hrají v plném počtu a s tímto oslabením mohou být nadmíru spokojeni.
44:55'
Vsetínským se přesilovka vůbec nevede. Poruba opět dostává kotouč do středního pásma.
44:06'
Hosté navyšují své vedení ve vlastním oslabení. Dominik Hrníčko dobruslil nahozený kotouč v rohu kluziště a poslal jej na najíždějícího RADIMA TOMANA, který z velmi dobré pozice před brankou nasměroval puk do levého horního rohu vsetínské branky. Asistence: Dominik Hrníčko, Patrik Urabanec.
43:29'
Je tady další přesilovka pro Vsetín. Zeman si totiž po pravém křídle nabruslil do útočného pásma, objel branku a zpoza ní se chystal ke střele. V tento moment ovšem nedovoleně zakročil gólman Brízgala.
43:01'
A Poruba se raduje z vedení. MARKUS KORKIAKOSKI našel před brankovištěm volný kotouč a nadvakrát jej dostal kolem Málkovy pravé brusle do branky. Asistence: Cole Carter, Marek Špaček.
42:23'
Poruba se stále drží na kotouči, trápí je ovšem přechod přes střední pásmo. Tento prostor Valaši dobře brání a nepouští svého soupeře dopředu.
40:56'
Hosté jsou v plném počtu, oslabení úspěšně ubránili a dostali se v něm také do dvou ofenzivních akcí.
40:34'
Vsetínskou přihrávku na pravém křídle vystihli hosté a do přečíslení dva na jednoho se vydali Vachovec s Gřešem. První jmenovaný dostal kotouč do mezikruží, přes bránícího hráče ale nezakončil.
40:08'
Třetí třetina začíná. Vsetínské čeká ještě necelá minuta přesilové hry. Úvodní buly třetí částí zápasu ovšem vyhrála Poruba, která nahazuje na Málkovu branku.
40:01'
Druhá třetina zprvu pokračovala v trendu, který oba celky nastolily během prvních dvaceti minut utkání. Valaši se jevili jako aktivnější tým a nechybělo mnoho, aby se po akci Březiny radovali z dvoubrankového vedení. Když domácí neskórovali, vybídl Tomáš Gřeš k individuálnímu zakončení Michala Vachovce, a ten se nemýlil. Hra nahoru dolů přinesla množství gólových příležitostí a také přesnou ránu Romana Pšurného, která poslala domácí opět do vedení. Jenže Vsetínu radost nevydržela dlouho. Hned po vhazování předvedl Jenáček nedovolený zákrok a Samuel Bitten z trestného střílení srovnal.
Do třetí třetiny, která začne cca v 19:13, se tak bude vstupovat za nerozhodného stavu 2:2.
40:00'
39:35'
Vsetínští musí dávat pozor směrem do obrany také při vlastní početní výhodě. Poruba se dostala do přečíslení, ale Jenyš nakonec střelu nevolil. Ostravané pouze šetří čas.
39:18'
Domácím se zatím v přesilové hře nedaří. Odpískáno zakázané uvolnění Valachů a vhazovat se bude před Málkem.
39:10'
Poruba se velmi rychle osvobozuje.
38:56'
Vlacha v nadějně vypadající akci na hranici brankoviště sekl Szathámry. Hostující bek dostává dvouminutový trest.
37:50'
Kucharczyk se po pravém křídle dostal do útočného pásma, kde počkal na své spoluhráče. Jako první se na modré čáře objevil Ondračka, který také po přihrávce zakončil. Odražený puk se opět dostal ke Kucharczykovi, jenž si povyjel do lepší střelecké pozice v mezikruží. Brízgala zasahuje pravý betonem.
36:49'
Role se oproti předchozímu průběhu utkání vyměnily. Tentokrát jsou pod tlakem Valaši a vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
36:25'
Poruba se po vyrovnání z trestného střílení stala aktivnějším týmem. Od modré čáry nyní pálil Szathmáry a jeho pokus ještě na hranici brankoviště tečoval Korkiakoski. Kotouč končí nad vsetínskou brankou.
34:40'
SAMUEL BITTEN trestné střílení proměňuje. Střelec hostujícího týmu nejprve naznačil střelu a následně stáhl kotouč k pravé tyči nad Málkův beton.
34:40'
Ihned po vhazování podrazil Jenáček jednoho z porubských hráčů v individuální akci a uvidíme trestné střílení.
34:34'
Vsetín právě vstřelil branku!
Z následného protiútoku ovšem skórují Valaši. Lubomír Štach poslal z mezikruží kotouč na ROMANA PŠURNÉHO, který tvrdou ránou bez přípravy překonal Brízgalu z pravého křídla k bližší tyči. Asistence: Lubomír Štach, Luboš Rob.
34:29'
V přečíslení dva na jednoho se ocitli Guman s Husou. Druhý jmenovaný kotouč po přihrávce z levého kruhu nezpracoval.
33:49'
Hosté po odpískaném zacházeném uvolnění vyhráli buly před svým brankářem. Réway si však s rozehrávkou neporadil a kombinovat mohou domácí.
33:38'
Zasahuje také Málek. Jeho pozornost střelou od modré čáry otestoval Voráček. Domácímu brankáři kotouč z výstroje nejprve vypadl, následně už si jej ale před svými betony pohlídal.
33:13'
Hostující brankář si musel dávat pozor také na zakončení Březiny. Pokus vsetínského útočníka však nakonec mířil vedle.
32:18'
Valaši vyhráli vhazování v útočném pásmu a jejich akce napřed vůbec nevypadala nebezpečně. Brízgala musel situaci řešit až v momentě, kdy po Vlachově střele z levého kruhu projel brankovištěm Berger, který nasměroval kotouč mezi jeho betony.
31:27'
Hraje se nahoru dolů, oba celky se v posledních minutách dostaly do nebezpečných šancí, v nichž se s pravidelností vystřídaly.
30:35'
Hořanský neprošel mezi dvěma bránícími hráči Poruby, na druhé straně Guman obešel stahovačkou jednoho ze vsetínských hráčů, ale na Málka nevyzrál. Vsetínský brankář udržel oba své betony v kontaktu s ledovou plochou a hostujícímu útočníkovi nedaroval žádný prostor pro zakončení.
29:56'
Nyní už to však Poruba zkusila. V přečíslení dva na jednoho byl ovšem úspěšnější bránící Vítek, který vystihl přihrávku z levého kruhu na Stloukala.
29:10'
Ihned po buly v útočném pásmu vypálil Ondračka. Po střele vsetínského obránce se puku chopila Poruba a Guman kotouč po pravém křídle vyvezl mezi modré čáry. Dál do ofenzivy hosté nepokračovali.
28:52'
Poruba dostala kotouč do středního pásma, ale její následné nahození do pásma nebylo úspěšné. Píská se zakázané uvolnění.
27:34'
Valaši stále operují v útočném pásmu a drží soupeře pod tlakem. Buchtova střela však mířila mimo, proti střelám Ondračky a Jerofejevse zakročil gólman betonem a Gagův pokus z vrcholu levého kruhu na branku opět nedoletěl.
26:37'
Vítek uhájil kotouč v souboji za ostravskou brankou a přihrál na Roba, který se nerozhodl pro kombinaci v předbrankovém prostoru, ale poslal puk na Buchtu. Vsetínský bek vypálil od modré čáry k levé tyči, kde Brízgala zasahuje.
25:42'
Vsetínští se po inkasované brance opět nastěhovali do útočného pásma. Jejich střely ale nyní letí spíše z větší vzdálenosti. Dvakrát se Brízgalu pokusil překonat Říha, ani jeden jeho střelecký pokus však k porubské brance nedoputoval.
24:48'
Tomáš Gřeš našel přihrávkou od mantinelu z pravého křídla najíždějícího MICHALA VACHOVCE. Ten nebyl v mezikruží nikým bráněn, sám dojel až k Málkově brance a zakončil přesně do levého horního rohu. Po necelých pěti minutách druhé třetiny je tak na Lapači vyrovnáno. Asistence: Tomáš Gřeš, Pavel Jenyš.
24:15'
Vsetínská obrana zvolila pro přechod do útočného pásma nahození. Tato strategie se nakonec ukázala jako dobrá volba, beci se v útočné třetině dostali také ke střele, u levé tyče čekal na teč Jonák.
23:22'
Jenáček přenechal puk Březinovi, jenž sám před gólmanem zakončil k pravé tyči. Brízgala se stačil přemístit, ovšem vyrazil kotouč jen do volného brankoviště. Zde byl jako první hostující obránce Husa, jehož vyhození kotouče ale nebylo příliš obratné a puk málem skončil za brankovou čárou.
22:26'
Málek likviduje skrytou střelu Jenyše z mezikruží. Po zákroku vyrážečkou končí kotouč u mantinelu.
22:01'
Ani jednomu celku se zkraje druhého dějství nedaří usadit v útočném pásmu. Uvidíme, co nyní vymyslí hosté, kteří stejně jako před pár sekundami Vsetínští, zakládají útok ve vlastní třetině.
21:16'
Guman svou přihrávkou při přechodu do útoku nenašel Bittena a kotouč se ocitá v rohu za Málkovou brankou. Zde je jako první Štach, který rozehrává.
20:37'
První zásah si ve druhé třetině už připsal také Brízgala, jenž musel zasahovat proti Robově střele od modré čáry, která byla po ledě mířena k pravé tyči.
20:19'
Úvodní rozehrávka Vsetína nebyla přesná a Jonákovo nahození mezi modrými čarami získali hosté. Málek zasahuje proti Hrníčkově střele z levého kruhu.
20:01'
Týmem, který si v první třetině vypracoval více gólových příležitostí, byli domácí, podle čehož také vypadá aktuální skóre. Valaši se do vedení dostali v páté minutě utkání, kdy akci Michala Gaga zakončoval do prázdné brány Radim Kucharczyk. Také v dalším průběhu první třetiny se Vsetín dostával k nadějně vypadajícím střelám, ať už po kombinaci, nebo individuální akci. Poruba ovšem měla možnost na srovnání, a to v přesilové hře, která z jejího pohledu vypadala velmi slibně. Ostravský celek držel svého soupeře v pásmu téměř po celé dvě minuty a vysílal jednu střelu za druhou. I přesto ale Málek neměl příliš mnoho práce, protože zakončení Poruby často mířila mimo branku.
Druhá třetina začne cca v 18:21.
20:00'
19:35'
Korkiakoski vyhrál souboj u mantinelu ve vlastním pásmu, ale jeho následná přihrávka našla pouze Roba. Po krátké kombinaci zakončil z bezprostřední blízkosti Jonák. Brízgala si střelu na bližší tyč pohlídal.
19:14'
Útok hostujícího celku se ale neřadí mezi ty úspěšné. Opět je odpískáno zakázané uvolnění.
18:48'
Berger pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se jej chopilo obranné duo Szathmáry – Husa. Obě mužstva střídají a Poruba může rozehrát.
18:07'
V mezikruží útočného pásma se sám ocitl Březina. Nikým nebráněn nic nevymýšlel a kotouč poslal nad levý beton. Hostující brankář si s nízko mířenou střelou poradil.
17:26'
Poruba pod vsetínským tlakem pouze vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Brízgalově pravici.
16:54'
Také Vsetínské trápí nepřesnosti. Obránci v zeleno-žluté kombinaci sice dokázali udržet útočné pásmo, ale po nepřesné přihrávce Valaši přišli o dobrou střeleckou příležitost.
16:03'
Vyloučený Berger je zpět ve hře a Valaši jsou v plném počtu opět aktivní směrem dopředu. Nejprve v situaci tři na tři zakončoval Jenáček, následně se v individuální akci před Brízgalou objevil Rob, ale přes těsně bránícího hráče vystřelit nedokázal.
15:16'
Domácí hají v plném počtu. Poruba během své přesilové hry držela soupeře pod tlakem, většina střel však letěla mimo.
15:10'
Jerofejevs vybojoval kotouč u mantinelu, ale vyhodit nedokázal. Puk tak na modré čáře získal Urbanec. Hostující kapitán volil přihrávku na Jenyše. Málek na střelu neměl úplně nejlepší výhled, ale u své levé tyče zakročil.
14:54'
Ostravané jsou zpět v pásmu a začínají s kombinací.
14:10'
Druhý pokus Gumana ze stejné pozice končí na Málkově levém betonu. Valaši následně vyhazují na druhou stranu kluziště a střídají.
13:41'
Poruba se usadili v útočném pásmu a snaží se co nejvíce střílet. Z vrcholu levého kruhu pálil Guman, od modré čáry Szathmáry, ale ani jeden pokus nebyl přesný.
13:16'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Berger – 2 min., podrážení).
12:38'
Do gólové příležitosti se dostala první vsetínská formace. Střela z levého kruhu přesně našla hokejku najíždějícího Roba, jenž kotouč tečoval směrem mezi Brízgalovy betony.
11:56'
Po dvou nepovedených ofenzivních taženích dnešních soupeřů zakončoval z pravého křídla Jenyš. Proti jeho střele zasahuje Málek, přikrývá kotouč lapačkou a hra je přerušena.
10:57'
Na druhé straně mohl vsetínské vedení navýšit Březina. Jeho pokus vedený těsně k brankové konstrukci prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
10:27'
Korkiakoski v dobré střelecké pozici na pravém kruhu ještě volil přihrávku na Špačka. Ten byl těsně bráněn a jeho pokus trefil pouze prvního bránícího hráče Vsetína.
10:03'
Korkiakoski vyhrál buly v obranné třetině, přes dotěrné vsetínské hráče se však hostujícímu celku nedaří přejít přes střední písmo.
09:41'
Z vrcholu pravého kruhu pálil Buchta. Jeho rána směřovala k protější tyči, ostravský gólman zasahuje betonem.
09:06'
Vsetínským se kombinace v těsné blízkosti soupeřovy branky nevyvedla a Poruba mohla dostat hru před Málka. Ani nyní se však Ostravané nedostali do žádné vážnější šance a Vsacané zakládají nový útok.
08:20'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
08:04'
Valaši nyní do útočného pásma pouze nahazují a kotouč sbírají hosté. Zá necelý dvacet sekund se do hry vrátí Jonák s Voráčkem.
07:11'
Vlach získal kotouč ve středním pásmu a přesměroval hru zpět před Brízgalu. Ke střele z pravého kruhu se dostal Berger, který nebyl nikým bráněn. Podle svých představ však vsetínský útočník nezakončil.
06:43'
Hraje se čtyři na čtyři. Poruba rozehrává zpoza vlastní branky. Urbanec se založením útoku vyčkává.
06:20'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vít Jonák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Voráček – 2 min., hrubost).
05:56'
Vsetínští jsou v útoku stále aktivní. Opět to byl Vítek, kdo nechal střelu na obráncích. Z hranice útočného pásma zakončil Štach a hostující brankář znovu zasahuje.
05:24'
Březina vyhrál buly v útočném pásmu přesně na Vítka, který kotouč předal Říhovi na modrou čáru. Brízgala na ránu z větší vzdálenosti vůbec neviděl, pokus končí na jeho levém betonu.
04:39'
Střelu Michala Gaga vyrazil Brízgala k levé tyči, kde se kotouče chopil Michal Hryciow. Vsetínský bek puk opět přesměroval na Gaga, který porubského brankáře překonal střelou mezi betony, kotouč však podél brankové čáry doklouzal k RADIMU KUCHARCZYKOVI, a až ten dostal puk do zcela odkryté brány. Asistence: Michal Gago, Michal Hryciow.
04:16'
Gago obral v útočném pásmu o kotouč Bittena a okamžitě přihrál za sebe na Zemana. Druhý jmenovaný vsetínský útočník přes obránce vstřelil. Hra je po zákroku Brízgaly přerušena.
03:31'
Hra se přemístila před Málka, ten však ještě v tomto utkání zasahovat nemusel. Střelu Poruby z předbrankového prostoru blokuje Říha.
02:53'
K pokusu se dostal také další člen čtvrté útočné formace Vsetína. Hořanský obešel bránícího hráče Poruby a z pravého kruhu zakončil k bližší tyči. Také s touto ránou si hostující brankář poradil.
02:38'
Vítek se střelou z vrcholu pravého kruhu počkal a nasměroval ji do vzdálenějšího horního rohu. Brízgala kotouč úspěšně zastavuje vyrážečkou, Vsetín pokračuje ve své útočné akci.
01:39'
Barinka plánoval poslat jednoho ze svých spoluhráčů do útoku po levém křídle, jeho přihrávka podél mantinelu ovšem nebyla přesná. Nepřesnosti na začátku utkání dominují hře jako takové, ani jednomu celku se nedaří udržet v útočné třetině.
01:02'
V útoku už se ukázali také hosté. Po nepřesné vsetínské rozehrávce se k puku u mantinelu na levém křídle dostal Guman. Jeho střelecký pokus skončil na bránícím hráči.
00:20'
Vsetínští se ihned po vhazování usadili v útočném pásmu, ovšem přihrávka z rohu kluziště na modrou čáru nebyla přesná a kotouč končí ve střední třetině.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Štach (A), J. Říha, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák (C), Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk (A), A. Zeman – Berger, R. Vlach, Klímek – Vítek, D. Březina, Hořanský.
Trenér: Roman Stantien

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Husa, Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, Urbanec (C), Michal Barinka – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec (A), Jenyš (A) – Guman, Réway, Bitten – Carter, Korkiakoski, Marek Špaček – Brodek.
Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Wagner, Micka – Konvička, Blažek.
Vzájemné zápasy v sezoně:

22. 9. 2021 Vsetín – Poruba 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Smetana (Rob, Indrák), 7. Indrák (Rob, Hořanský), 7. Zeman (Vlach, Berger), 36. Březina (Vítek, Hořanský), 47. Vlach (Smetana), 57. Majdan (Rob, Jonák).
Střely na branku: 32:31.

17. 11. 2021 Poruba – Vsetín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Jenyš (Gřeš, Vachovec), 60. Jenyš (Toman, Hrníčko).
Střely na branku: 29:43.
HC RT TORAX Poruba 2011

Porubě patří třináctá příčka, ovšem rozdíl mezi čtrnáctým a šestým týmem tabulky činí osm bodů, takže týmy na těchto místech ještě nemají vůbec nic jistého. Ostravané vstoupili do nového roku na vítězné vlně, ovšem v poslední době jsou jejich výsledky jako na houpačce. V minulém týdnu navíc Poruba odehrála hned čtyři zápasy. V pondělí na ledě Slavie vyhrála v prodloužení (5:4 po prodloužení), stejný výsledek, ovšem jen se ziskem jednoho bodu zapsali Ostravští ve středu doma proti Třebíči. Z následujících dvou utkání se Sokolovem zapsala Poruba jednu výhru a jednu prohru (3:1 a 3:4).

Ostravané mají mezi sebou Pavla Jenyše, jenž se s počtem 17 branek vleze do elitní desítky prvoligových střelců, Tomáše Gumana, který v loňské sezoně pomohl k postupu do extraligy Kladnu či Petra Stloukala, bývalý chomutovský tahoun momentálně v Porubě eviduje 24 kanadských bodů. Dále zde působí Markus Korkiakoski nebo Tomáš Gřeš, všichni jmenovaní překonali hranici 20 kanadských bodů,

V obranných řadách také najdeme kvalitní hráče, Dušan Žovinec (2+14) přicházel do Poruby předloni s pověstí jednoho z nejlepších obránců soutěže, velké naděje se vkládaly také do Šimona Szathmáryho (3+15). Také brankáři celkem drží, Ervins Muštukovs má úspěšnost zákroků nad 91 procenty, Adam Brízgala je na tom o trochu hůře – 90,07 %.

Sestava v minulém kole:
Brízgala – Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec – Stloukal, Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Guman, Korkiakoski, Bitten – Pořízek, Carter, Špaček.
VHK ROBE Vsetín

Valaši se aktuálně nachází na třetí příčce tabulky, na druhou Třebíč ztrácí čtyři body, ovšem mají dvě utkání k dobru. Vsetín v minulém týdnu stihl odehrát hned tři soutěžní utkání, po nezdaru právě v Třebíči si před domácím publikem poradil se Sokolovem a v sobotu zvládl také přestřelku na Hané, když z Prostějova přivezl dva body za výhru 5:4 v prodloužení.

Co však Valachy nadále trápí, je využívání přesilových her. Zelenožlutí svou efektivitu nadále drží kolem 17 procent, což před blížícím se play-off není zrovna pohledná vizitka. Na druhou stranu mohou být trenéři spokojeni s hrou při vyrovnaném počtu hráčů, která Vsetínu mimořádně svědčí. Své o tom ví i nejproduktivnější hráč Chance ligy Luboš Rob, když všechny jeho branky padly při hře pět na pět, v Prostějově se oblíbenec vsetínských tribun trefil dvakrát a celkově už má na svém kontě 19 tref a 25 asistencí. Vítěznou trefu pak obstaral na ledě Jestřábů Lubomír Štach, jenž je společně s Aleksandrsem Jerofejevsem nejproduktivnějším obráncem Valachů, pro Štacha to byla už 7 trefa v sezoně.

Brankoviště v minulém týdnu střežil navrátilec do sestavy David Gába, který se zatím pyšní úspěšností zákroků na úrovni 91,5 procenta, jeho mladší kolega Jakub Málek nadále vede hodnocení prvoligových brankářů s úspěšností 93,19 procent.

Gába – Jerofejevs, Ondračka, Štach, Říha, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák, Pšurný, Rob – Berger, Kucharczyk, Klímek – Půček, Vlach, Gago – Pitule, Venkrbec, Hořanský.
Vítám všechny fanynky a fanoušky prvoligového hokeje. V rámci dohrávky 38. kola přivítá VHK ROBE Vsetín na svém ledě tým HC RT TORAX Poruba 2011.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.