1. česká hokejová liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Přerov - 28. září 2022   18:00

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost.
Na závěr bych rád vyzdvihl výkon Patrika Švančary, který byl strůjcem dnešního vítězství.
Jak jsem již říkal, dva body dnes zůstávají ve Frýdku-Místku. Ve vyrovnaném utkání, které došlo až do prodloužení, rozhodl Dostálek.

Přerov příští utkání hraje v sobotu. Na domácím ledě přivítají Zubři B tým Pardubic

Frýdek naopak v sobotu pocestuje do Kolína, který po dnešní výhře poskočil na druhou příčku.
62:22'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Dva body pro Frýdek-Místek. Velmi aktivní Lyszczarczyk nabral rychlost a prokličkoval se až k přerovskému brankáři. Puk se odrazil k VLASTIMILU DOSTÁLKOVI, který bekhendovou střelou dostal puk za záda Postavy. Asistence: Alan Lyszczarczyk.
61:17'
Haas zaváží a odjíždí střídat. Střelu na sebe vzal Hotěk.
61:06'
Černý se Svobodou se dostali do pásma a druhý jmenovaný zaměstnal Švančaru.
60:33'
Lyszczarczyk sám zavezl puk do pásma a vystřelil nepřesně.
60:01'
Třetí třetina se odehrála ve stejném scénáři jako první dvě periody dnešního utkání. Soustředěný výkon obou celků podpořen skvělými výkony obou brankářů. Uvidíme, který z nich nakonec bude šťastnější.
Po šedesáti minutách branka nepadla. Následovat tak bude pětiminutové prodloužení tři na tři.
60:00'
59:58'
Černého střela prolétla až do rohu.
59:39'
Domácí se dožadují trestu pro Zubry po sekeře na Bednářovo zápěstí. Hlavní sudí vylučovat nebude.
59:04'
Chrobeček míjí domácí klec. Přerov ale zůstává na puku.
58:41'
O nahození z vlastního pásma se postaral Krisl.
57:34'
Březinova střela letěla velice nebezpečně. Nakonec zasáhla lapačku domácího gólmana.
56:57'
Další zákrok pro Postavu.
56:21'
Postavení mimo hru přerušuje Havránkův pas na Haase.
55:44'
Dostálek ztratil puk a Zubři dvakrát teď zatopili Švančarovi, ten zůstává bezchybný.
55:15'
Dostálkova bomba trefila dobře postaveného Postavu.
54:46'
Ideální příležitost pro rysy rozhodnout tento duel. Dvě minuty odpyká Chrobeček.
54:13'
Homola mohl být střelcem. Geidl ho vybídl, ale výborný zákrok předvádí Postava.
53:07'
Krislovu střelu tečoval Fencl těsně vedle tyče.
52:56'
Hra je nahoru-dolů. Spousta nepřesností je momentálně k vidění.
52:40'
Ročák nepřesně a už hraje Fencl.
51:17'
Polský rychlík zavezl do pásma, ale Přerov okamžitě vyhazuje.
50:29'
Dostálek se k dorážce nedostal. Teperův pokus sražen vysoko nad.
50:04'
Černý podrazil před brankou dorážejícího Vrdlovce a je vykázán na trestnou lavici.
49:02'
Havránek našel odražený puk, ale v momentu zakončení mu do hole sekl Černý a tak mu znemožnil střelu.
48:18'
Zubři střídají a jejich akcí ukončuje pískot čárového.
47:29'
Dost prostoru dostal Černý, který využil volného místa a golfákem vystřelil. Střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
47:13'
Lyszczarczyk se připomněl svou střelou ze stahovačky. Postava připisuje další zákrok.
46:43'
Přerov bojuje o pásmo, Frýdek zatím statečně vzdoruje.
45:21'
Rysi se řítili do útoku v přečíslení, ale všechny naděje zhatil odpískaný ofsajd.
44:08'
Krislova střela bez přípravy našla připraveného Švančaru.
43:53'
V hale je ticho. Jakub Teper se svíjí v bolestech, když zblokoval soupeřovu střelu.
43:33'
Švančara si našel skrytý kotouč, jenž vyletěl od modré.
42:35'
Macháček s Ramikem ujeli soupeři a první jmenovaný přestřelil Postavu.
42:17'
Další vyloučení rysů. Dvě minuty odpyká Žůrek.
41:06'
O první střelu ve třetí části se postaral Gréč. Příklepem trefil pozorného Švančaru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:42.
Zatím vidíme utkání bez gólů. Branka nepadla ani ve druhé části utkání. Viděli jsme spoustu nedovolených zákroků. Žádný z týmů ale nedokázal využít početní převahu. Dnes je utkání velice vyrovnané. Nutno vyzdvihnout výkony obou brankářů.
40:00'
39:55'
Červenobílí vyhazují.
39:27'
Švančara drží svůj tým. Momentálně chytil pokus Svobody z kruhu.
39:03'
Rysi v oslabení zamkli soupeře.
38:43'
Teper ve vlastním oslabení ohrozil Postavu.
38:02'
Frýdecký forvard Macháček vyloučen na trestnou lavici za hákování.
36:51'
Domácí pětice je na ledě už velmi dlouho. Opět vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
36:15'
Gréčovo nahození končí v rohu ledové plochy.
36:00'
Domácí si teď nerozuměli. Polský útočník vyhazuje na icing.
34:50'
Chrobečkův pokus tečován těsně vedle pravé tyče.
33:51'
Zubři musí začít znovu. Frýdek opět vyhodil puk do bezpečí.
32:39'
Jan Svoboda příklepem vystřelil a vyhnal své spoluhráče až ke své bráně.
32:09'
Další trest pro domácí. Za krosček u hrazení vyloučen Macháček.
32:00'
Ramik těsně přestřelil.
31:35'
Puk se ocitl v hledišti a domácí fanoušek si domů dnes odnese suvenýr.
31:04'
Hotěk podržel puk. Rysi znovu útočí, ale brzdí je ofsajd.
30:16'
Kudělka vyměnil puk s Černým a nakonec druhý jmenovaný vystřelil na Švančaru, který je zatím jistý.
29:45'
Ramik teď ukázal svou rychlost. Natlačil se až před Postavu, kterého neodkázal překonat.
29:12'
Krisl zavezl kotouč do hloubi útočného pásma. Nyní už na puku domácí.
28:31'
Ševčík si najel mezi kruhy a tvrdou střelou trefuje dobře postaveného Švančaru.
28:06'
Mladík Ročák získal pro svůj tým puk za brankou.
27:13'
Havránek se uvolnil, ale zabrzdil ho pískot čárového sudího, který pískl ofsajd.
26:17'
Síly na ledě se vyrovnají. Ramik ujížděl sám na Postavu. Černý ho musel zastavit pouze za cenu faulu.
26:10'
Černý si vyměnil kotouč se Svobodou, který trefil masku Švančary!
25:56'
První přesilovka pro hosty. Dvě minuty odpyká Vrdlovec.
25:50'
Švančara si nyní poradil jak s nahozením, tak i s následnou dorážkou.
25:09'
Žůrek poslal puk na Postavu. Tento pokus byl hned několikrát tečován a dolétl do rohu kluziště.
24:57'
Znovu situace dva na jednoho. Macháček přenechal Ramikovi, který zvolil razanci a puk z jeho hole trefil zadní hrazení.
23:48'
Ve skvělé pozici se ocitl Haas, který v situaci dva na jednoho ještě hledal Bednáře, který trefil z první beton přesouvajícího se Postavy. Ten předvádí výborný zákrok.
23:09'
Nyní už odpovídají Zubři. Z velké blízkosti netrefil Svoboda.
22:30'
Ročák nahazoval na Postavu, Matěj ještě dokázal puk tečovat, puk však letěl mimo tři tyče.
21:54'
Matěj objel bránu a hledal spoluhráčovu hůl. Jeho záměr byl překažen.
21:34'
Ramik jen lehce poslal puk na Postavu, před kterým se ocitli hráči obou mužstev. Hostující brankář ale touš našel.
20:33'
Lyszczarczyk zůstává aktivní i nadále. Jeho střela z velkého úhlu orazítkovala tyč.
20:01'
Rysi budou hrát ještě 19 sekund v druhé periodě v početní převaze.
První periodu máme za sebou. Gól v ní nepadl. Hra je zatím velmi vyrovnaná. Frýdek měl možnost tří přesilovek, žádnou nevyužil. Vážnější akce k vidění nebyla. Uvidíme, co přinese druhá perioda, která startuje již za šest minut.
20:00'
19:51'
Další Teperův pokus končí na betonu.
19:22'
Teper to vzal na sebe a trefil zadní plexisklo.
18:29'
Krisl vyhazuje. Frýdek kazí i další rozehrávku.
18:20'
Za předchozí srážku vyloučen hráč hostí Goiš.
18:20'
Zubři ujeli frýdeckým hráčům. Vracející se Hotěk se srazil hlavoz s Goišem.
17:40'
Lyszczcarczyk zkazil hned první přihrávku a rysi ztrácejí pásmo.
17:22'
Teper kličkuje v pásmu a byl faulován. Dvě minuty pro Kudělku.
16:42'
Michálek blokuje střelu Dvořáka.
16:24'
Teď se srazili Lyszczarczyk s hráčem Přerova. Oba budou v pořádku. Vylučovat se nebude.
15:20'
Matěj taktéž neuspěl při založení útoku.
14:31'
Havránek se snaží založit útok, ale není mu zatím přáno.
13:33'
Lyszczarczyk ze stahovačky mířil k tyči. Postava jeho pokus likviduje.
13:03'
Michálek získal kotouč a zezadu byl podražen Fenclem.
12:45'
Rysi vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.
12:19'
Švančara vyrazil před sebe, Michálek odklidil do bezpečí.
11:08'
Matěj osamocený před hostující brankou nedokázal zpracovat touš.
09:44'
Ševčík nahodil před brankou, kde dotěrně dorážel Dobša, avšak Švančaru nepřekonal.
09:14'
Zubři nyní uklidňují situaci a s rozehrávkou čekají.
08:06'
Červenobílí pokračují v tlaku.
07:20'
Domácí teď pořádně zatopili Zubrům. Několik střel z hole Lyszczarczyka zaměstanaly Postavu.
06:22'
Zeleňákův bekhendový pokus vyrazil Postava.
05:31'
Gréčův projektil zblokovali obránci před domácím gólmanem.
04:51'
Michálek vyjel do útočné třetiny a jeho střela nebyla vůbec špatná. Nakonec Postava drží touš v lapačce.
04:21'
Bednář zachytil přerovskou rozehrávku, nahrál Hotěkovi, který ještě posunul na Haase, jehož pokus našel cestu do lapačky Postavy.
03:18'
Lyszczarczykova střela z vrchního kruhu odražena mimo. Vhazování před Postavou.
02:59'
Svoboda tvrdě vystřelil golfákem od modré, jeho střela našla beton Švančary, který vyrazil před sebe a puk uklidili jeho spoluhráči do bezpečí.
02:33'
Fencl z blízkosti trefil zadní hrazení.
01:37'
Bednář zavezl kotouč do útočné třetiny a rysi se snaží poprvé zaměstnat Postavu.
01:08'
Ofsajd přerovského útočníka
00:56'
Vyhození končí na domácí střídačce.
00:30'
Zubři připisují první střelu z hole Kudělky, následný pokus končí v ochranné síti.
00:01'
Frýdek-Místek dnes nastoupí ve velmi omlazené sestavě. Švančarovi bude krýt záda teprve šestnáctiletý dorostenec Jakub Milota. Dále se v sestavě objeví hned čtyři junioři. Uvidíme, jestli tito mladíci chytí svou šanci za pačesy a pomohou rysům k druhému vítězství v sezóně.

HC Frýdek-Místek: Švančara (Milota) – Š. Havránek, Teper (C), Zeleňák, Ročák, Žůrek, J. Michálek, Adámek – Dostálek, Vrdlovec (A), Lyszczarczyk – Matěj, Macháček, Ramik – Hotěk, Haas, Bednář – Geidl, Jobánek, Homola.
Trenér: Martin Janeček

HC ZUBR Přerov: Postava (Petrásek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Gréč, Krisl (C), Ševčík, Hanák – Svoboda I, Kratochvil, Indrák – Březina, Pechanec, Okál – Goiš, Macuh, Svoboda III – Fencl, F. Dvořák, Dobša.
Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Dědek, Štěpánek.
Hezký sváteční den. Dnes domácí Frýdek-Místek přivítá nedaleké Zubry z Přerova. Jedná se o 6. kolo Chance ligy. Pojďme si představit oba soupeře.

Začneme u Zubrů. Ti se po čtyřech odehraných utkáních nachází na druhé pozici se ziskem jedenácti bodů. Mužstvo Přerova se prozatím pyšní skvělými výkony. Ani jednou ještě letos Přerov neprohrál. Rysi si budou muset dát pozor zejména na velmi produktivního slovinského forvarda Roka Macuha a Matouše Kratochvila.

Domácí Frýdek-Místek musí bodovat. Po skalpu Jihlavy prozatím svěřenci pana Janečka získali pouze bod z ledu Třebíče. Poté prohráli v domácím utkání se Sokolovem a poté na Lapači. Pozice v tabulce tak není úplně růžová. Rysi se nacházejí na dvanácté příčce se ziskem čtyř bodů.

Podaří se rysům podruhé v této sezóně plně bodovat, nebo Přerov potvrdí dobrý vstup do sezóny?