1. česká hokejová liga - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Třebíč - 18. února 2023   16:30

Třebíč

Třebíč vyhrává sedmé derby v řadě a osamostatňuje se na čele tabulky o další dva body. Rozhodující nájezd proměnil Daniel Klímek a posílá dva body do Třebíče.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště!
V samostatných nájezdech zvítězil tým SK Horácká Slavia Třebíč. Rozhodující nájezd vstřelil DANIEL KLÍMEK a ukořistil pro Třebíč druhý bod z dnešního derby.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení se nestalo nic, o čem byste chtěli psát domů. Utkání rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
63:40'
Prodloužení je spíše taková předehra před samostatnými nájezdy to tak vypadá. Ani jeden z celků se moc do útoku nežene.
62:30'
Nepřesná rozehrávka vyústila v zakázané uvolnění Dukly. Vhazovat se bude před klecí Berana.
62:15'
Dukla si nyní drží puk a nechce Třebíči nic dovolit.
60:55'
Adam Beran likviduje samostatný Vodného, který sice zkoušel blafák do bekhendu, ale s tím moc dobře počítala jasná jednička Dukly!
60:10'
Jako první je v prodloužení u kotouče Třebíč.
60:01'
Tři body si tedy z dnešního zápasu neodnese ani jeden. Ve třetí třetině dokázal na 2:2 srovnat Antonín Bořuta střelou z modré čáry a zajistil dělbu bodů pro oba celky.

Prodloužení začne za necelé dvě minuty.
60:00'
59:00'
Minuta do konce třetí části naznačuje, že se ve čtvrtém derby o Vysočinu bude nakonec prodlužovat.
58:00'
Cachnín se dostal do samostatného úniku, když jednomu obránci nasadil housle a rázem jel sám na gólmana. V konečné fázi ho zradila koncovka a bránu o pár centimetrů přestřelil!
57:00'
Dvořák se jako první dostal na kotouč na modré čáře a ihned ho poslal na Jekela. Ten i přes clonící hráče moc dobře viděl a puk svírá v lapačce.
55:20'
Handl v úniku ještě hledal najíždějícího Cachnína před brankou, do přihrávky ale zalehl jeden z bránících Třebíče a akci Dukly zmařil.
54:30'
Dukla se nyní nemůže vymanit z tlaku Třebíče, která ji drží něco málo přes minutu ve vlastním pásmu. Hráči toho mají plné zuby.
53:10'
Beran raději uklidňuje hru a nahozený puk přikrývá pod lapačkou.
52:30'
Ránu od modré kontroluje Jekel a puk vyráží svým betonem do rohu.
51:00'
Jihlava po závaru před Beranem raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:35'
Bilčík vyhazuje puk směr Jekelova klec a osvobozuje Duklu alespoň na chvíli ve vlastním oslabení.
48:56'
Adam Beran – 2 min., podrážení, odpyká Otakar Šik.
48:00'
Jihlava nyní zavřela Třebíč v útočném pásmu a kombinuje podél hrazení.
47:00'
Puk zaletěl až do ochranné sítě za Jekelovou klecí. Vhazovat se bude po jeho levici.
45:59'
Horácká Slavia právě vstřelila branku! Rána od modré a je to 2:2. Derby Vysočiny začíná mít grády. David Míchalek našel skvělě na modré ANTONÍNA BOŘUTU, který se opřel do střely tak, že proletěla Beranovi přesně mezi betony. Asistence: David Michálek.
Dnešní utkání sleduje 1458 diváků.
44:30'
Tecl pouze protečoval puk do pásma a jeho lajna míří střídat.
43:00'
Dundáček napřáhl z modré, střela šla ale hodně vedle klece Jekela, který stále ukazuje, proč patří k jednim z nejlepších gólmanů ligy.
42:05'
Beran likviduje šanci Třebíče, při které si Ferda objel celou jeho klec a pokoušel se zakončit mezi betony!
41:15'
Pořízek se dostal s pukem do pásma po pravé straně, následně se pokoušel najít někoho z jihlavských před brankou. Tam sbírají puk Horáci a zakládají protiútok.
40:40'
Sražená střela Miškáře míří do ochranné sítě za brankou Jekela.
40:10'
Karabáček zakládá první útok Dukly ve třetí třetině.
40:01'
Po druhé stále vede domácí Dukla o jeden vstřelený gól. Ve 32. minutě přidal Otakar Šik druhý gól a poslal Duklu do dvoubrankového vedení. O dvě minuty později ale dostal Třebíč zpět na dostřel v přesilové hře Martin Dočekal. Do konce druhé části již góly nepadly.

Třetí třetina začne zhruba v 18:13.
40:00'
39:30'
Třebíč dokázala další oslabení ubránit a je zpět v plném počtu.
39:00'
Minutu do konce druhé třetiny Jihlava stále drží Třebíč v pásmu.
37:40'
Kolář trefil po střele z modré pouze masku Jekela. Třebíč je zpátky ve čtyřech.
37:16'
Daniel Poizl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
36:49'
Ke střele se nakonec z pravého kruhu odhodlal Miškář. Jekel ránu ale dobře viděl a hru přerušuje zákrokem lapačkou.
36:00'
Miškář posouvá puk na Dundáčka, ten nachází Karabáčka vlevo. Kombinaci Dukla předvádí hezkou, ke střelám to ale nevede.
35:29'
Martin Dočekal – 2 min., podrážení.
33:50'
Horácká Slavia právě vstřelila branku! Třebíč využívá přesilovou hru a snižuje na 2:1. Přesnou křižnou přihrávku obdržel na pravý kruh MARTIN DOČEKAL a střelou z první trefil přesně okrytou část Beranovy klece – 2:1! Asistence: Michal Vodný, Antonín Bořuta.
33:27'
Filip Dundáček – 2 min., podrážení.
32:45'
Cachnín nyní dotírá na Vodičku, který se snaží s pukem vyjet mimo vlastní pásmo.
31:14'
Dukla právě vstřelila branku! Skvělý návrat po zranění! OTAKAR ŠIK se trefuje podruhé v zápase. Skvělou přihrávku na mezikruží dostal od Chlubny a střelou do vingle posílá Duklu do dvoubrankového vedení! Asistence: Tomáš Chlubna.
28:00'
V necelé polovině utkání se hra opět odehrává hlavně ve středním pásmu, kde se navzájem oba celky obírají o kotouč nebo čekají na chybu toho druhého.
27:00'
Havránek hledal Karabáčka, který se odpoutal od obránce před Jekelem. Puk sice na hůl dostal s chirurgickou přesností, ale ke střele se již dostat nedokázal. Na to mu sházela ještě tak vteřinka, takhle bych obránce rychlejší.
25:50'
Kolář se odhodlal ke střele z modré, tak nakonec nedolétla ani k brance, neboť mu do střely vložil hokejku jeden z bránících hráčů Horácké Slavie.
25:00'
Dukla se v další početní výhodě usazuje v útočném pásmu a dává si na čas s tím něco vymyslet.
24:12'
Radim Ferda – 2 min., vražení na hrazení.
24:00'
Dundáček zalehl na led a zblokoval střelu, která šla z levého kruhu.
23:00'
Havránek se dostal ke kotouči ve vlastním pásmu a vyhazuje ho až k Jekelovi. Do konce trestu Kočího zbývá něco kolem minuty.
22:30'
Střela Dočekala z pravého kruhu trefila Berana pouze do ramene, následně puk zamířil do ochranné sítě.
22:03'
Fabien Kočí – 2 min., držení.
21:20'
Forman se neodhodlal ke střele z modré čáry a raději posunul puk nahoru na kruh. Třebíč stále otravuje Duklu v pásmu.
20:40'
K Miškářovi se dostal puk na brankovišti, ten ho ale nedokázal zpracovat, a tak Jekel nemusel vůbec zasahovat.
20:05'
Zahajovací buly druhé třetiny ovládla Dukla a ihned se snaží o založení útoku z vlastního pásma.
20:01'
První třetina derby o Vysočinu je u konce. V ní byla úspěšnější domácí Dukla, která dokázala vstřelit branku ve hře 4 na 4. Jako střelec se zapsal Otakar Šik, který byl dlouhodobě zraněný a lepší návrat si nemohl přát. Na konci třetiny Třebíč sice začala hrozit, ale Duklu podržel fantastický Adam Beran a nedovolil skórovat ani jednomu z hráčů Horácké Slavie.

Druhá třetina začne zhruba v 17:19.
20:00'
19:50'
Bořuta napřáhl z modré a trefil přesně spojnici pravé tyče a břevna!
18:40'
Puk z obranného pásma vyváží Juda a hledá Cachnína, který se sanží odpoutat od dotírajících beků Horácké Slavie.
17:35'
K Formanovi puk vyplaval na mezikruží, ten nad ničím nepřemýšlel a ihned poslal puk směr brána. Po zákroku Berana kotouč zamířil do ochranné síti. Vhazovat se tedy bude v pásmu Dukly.
17:20'
Po skrumáži v brankovišti si puk jako první našel Pavel Jekel a rychle ho přikryl. Vhazovat se bude po jeho levici.
16:30'
Dvořák se snažil ohrozit Jekela střelou z modré. Puk se ale otřel o brusle stínícího hráče a puk zamířil mimo prostor tří tyčí.
15:10'
Oba celky se teď spíše nahání ve středním pásmu a čekají, jestli druhý neudělá chybu.
13:45'
Rychlý přechod přes střední pásmo Třebíč zvládla a snaží se usadit v útočném pásmu.
12:55'
K vyražené střele po zákroku Berana se dostal Ferda. Beran si na něj ale dobře počíhal u pravé tyče a dalším skvělým zákrokem maří šanci hostů!
11:50'
Čtvrtá lajna v čele s Richardem Cachnínem si to štrádovala přes střední pásmo, vyměňovala si přihrávky z jednoho doteku. Ke střele se ani jeden borec ze čtvrté brázdy nakonec nedostal a Třebíč může zahrozit z protiútoku.
11:05'
Slibný útok Třebíče ztroskotal na nepřesné přihrávce přes střední pásmo. Puk sbírá Handl a ihned posílá své spoluhráče dopředu.
10:30'
Střelu z pravého kruhu si Jekel pohlídal a svírá puk v lapačce. Vhazovat se bude na pravém kruhu.
09:37'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
07:00'
Dukla právě vstřelila branku! Ve hře 4 na 4 sebral OTAKAR ŠIK puk na kruhu, s pukem nic nevymýšlel a prostřelil Jekela k prvé tyčce – 1:0! Bez asistence.
06:31'
Tomáš Chlubna – 2 min., podrážení.
05:20'
Třebíč ve druhém oslabení v řadě ihned po vyhraném buly vyhazuje puk až k Beranově kleci.
05:17'
David Michálek – 2 min., podrážení.
04:35'
Karabáček pálil z první z levého kruhu, Jekel střelu vyráží do rohu.
04:00'
Střela Pořízka šla přesně doprostřed branky, Jekel s ní tedy neměl žádný problém a svírá puk v lapačce.
03:30'
Chlubna kombinuje s Kolářem na modré čáře a snaží se rozhýbat oslabenou lajnu Třebíče.
03:02'
Matěj Psota – 2 min., sekání.
03:00'
Miškář hledal rozjetého Kočího na vrcholku kruhu, ten pálil z první, ale trefil pouze rameno Jekela!
02:20'
Bilčík napřáhnul z modré čáry. Střela byla zblokována a skončila v ochranné síti.
01:30'
Dukla opět zakládá útok až ze svojí třetiny po ztrátě kotouče Třebíče kvůli nepřesné rozehrávce ve středu pole.
01:00'
Ofsajd přerušuje útočné snažení Dukly.
00:30'
Poprvé u kotouče je také Dukla, konkrétně Dundáček, který se snaží založit útok z vlastního pásma.
00:05'
Úvodní buly vyhrává Horácká Slavia a zakládá svůj první útok dnešního zápasu.
00:01'

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Dundáček, Haman, D. Kolář (C), Vala, Bilčík (A), A. Dvořák, F. Kočí – T. Havránek, Miškář, Karabáček – Chlubna, Pořízek, Šik – Tecl, Handl, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.
Trenér: Viktor Ujčík

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Vodička, Poizl – Vodný, Dočekal (A), Bittner (C) – Psota, Klímek, Malý – Ferda (A), Pšenička, D. Michálek – I. Sedláček, Maty. Svoboda, Mat. Novák.
Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Hucl, Květoň – Kotlík, Král´.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
35. kolo: Třebíč – Jihlava 3:1

Branky a nahrávky: 43. Holec (Michálek, Ferda), 58. Psota (TS), 59. Dočekal (Vodný, Bittner) – 45. Pořízek (Dundáček, Kolář). Rozhodčí: Skopal, Svoboda – Horažďovský, Thuma. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3619. Střely na branku: 32:17. Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Jistotou v brance Třebíče je Pavel Jekel, který si drží stále průměrně pouhé dva góly za zápas s 93 % úspěšností zákroků. Pavel Jekel nastoupil celkem do 40 zápasů, a patří tak k nejlepším brankářům v lize.

Na druhé straně se Jihlava může spolehnout na Adama Berana, který nastoupil do 35 zápasů, průměrně inkasuje kolem dvou až tří branek za zápas s necelými 91 % úspěšností zákroků.
Pokud si Horáci udrží dobrou formu, postup z prvního místa je nemine. Pokud Jihlava zakončí sezonu mezi sedmým a desátým místem a postoupí z předkola, tak je velká pravděpodobnost, že by s Třebíčí hrála i čtvrtfinále. Tato varianta by však mnohem více vyhovovala Horácké Slavii, která vyhrála posledních šest vzájemných střetnutí.
Dobrý večer všem fanouškům hokeje. Derby Vysočiny napíše v sezoně 2022/23 už své čtvrté pokračováni, Jihlava vyzve v pelhřimovském azylu Třebíč. Utkání začíná v 16:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.