1. česká hokejová liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice B : Kolín - 5. října 2022   18:00

Pardubice B
08:23' Endál  • 16:09' Herčík (Pochobradský, Nedbal) • 30:34' Lichtag (Zdráhal)
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Kolín
Kolín
04:28' Nedvídek  (Ouřada) • 35:14' Síla  (Rymsha)
Pardubice B
Svoboda, Micka – Beneš, Zídek
Zimní stadion Chrudim
436 diváků
Kolín

B tým Pardubic na domácím ledě vyválčil velice cenné tři body proti Kolínu. Už v páté minutě sice hosty poslal do vedení Nedvídek, v první třetině ale ještě odpověděli Endál s Herčíkem. Ve druhé třetině padlo po jednom gólu na každé straně a do třetí třetiny se tak šlo za nejtěsnějšího možného rozdílu, který i přes velký tlak Kolína bojovností domácí mužstvo ubránilo.
59:51'
Po zásahu pardubické střídačky ještě jedno vhazování.
59:27'
Tentokrát končí Kolmannova střela ve výstroji Kloučka, který přerušuje hru.
58:51'
Po Kolmannově střel zvoní tyč za Kloučkem!
58:23'
Soukup už rovnou zůstává na střídačce, hosté tak riskují.
58:23'
Hostující trenér si vybírá oddechový čas.
58:23'
Nebezpečný odraz Klouček krotí v lapačce.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:23'
Ze strany Dynama už je to spíš o bránění, střely mířící na Kloučka ale brankář chytá nebo obrana zablokuje.
56:33'
Lichtag vyhozením ukrajuje další sekundy, u puku opět však Kolín.
56:15'
Hosté nadále okupují pardubické pásmo, obrana ale pevně drží.
55:13'
Kloučkovi vypadl pokus z lapačky a u kotouč jsou dále hráči Kolína.
54:35'
River Rymsha se dožaduje trestu, ale ano teď sudí nepíská. Následně je za Kloučkem branka mimo své tradiční postavení.
53:56'
Skákavá Langova střela byla hodně nepřesná, u puku domácí.
53:05'
Po dlouhé době si vyzkouší rozehrát puk pardubický brankář Klouček.
Dnešnímu utkání přihlíží 436 diváků.
52:13'
Kolmannova žabička byl protečována Králem, ten puk ale nemá šanci dostihnout.
51:25'
Nedbal byl ve střelecké pozici, ale dolní růžek netrefil přesně.
50:08'
Dynamo přečkalo zkrácenou početní výhodu Kolína a Lukáš Endál hned po vypršení trestu ujížděl do brejku, dostal přihrávku, ale nezakončil! Jen rozhodil rukama, nelíbilo se mu, že rozhodčí neposoudil lehké zatažení jako faul.
47:48'
Endál musel zatáhnout za záchranou brzdu a faulem zastavil zakončujícího hráče.
47:45'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Lukáš Endál – 2 min., hákování.
47:33'
Dobrou střílenou přihrávkou se prezentoval Endál, našel Kauta, ale ten neuspěl.
46:48'
První půl minutu hosté přečkali.
46:14'
Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
Petr Kolmann – 2 min., vysoká hůl.
45:32'
Moravec bude u puku první, ale musí počkat na spoluhráče, kteří ještě nebyli v pásmu.
44:44'
Po ztrátě puku na nic Lichtag nečekal a vyslal štiplavou střelu do lapačky připraveného brankáře hostů.
43:59'
Skrytá střela Kolmanna nenaděla Kloučkovi žádné větší potíže.
42:43'
Dvě velké šance na straně Dynama zůstaly nevyužity. Pochobradský už se vkládal do dorážky, ale ještě kousek mu chyběl! Poté Oliva bombou jen těsně přestřelil.
42:31'
Menší tlak domáích vyřešil střelou do teploměru brankáře Zdráhal.
41:57'
Endál si vybruslil do palebné pozice, branku Soukupa ale minul.
40:33'
Kolmann už předával puk volnému Králov, který se připravoval ke střele. Rozhodčí si ale všiml ofsajdu.
40:01'
Hosté ještě budou 14 vteřin dohrávat početní výhodu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
Také druhá třetina určitě bavila a padly další dva góly. Přesilovou hru zužitkoval Jakub Lichtag, který z odrážky poslal Pardubice do dvoubrankového trháku. Ve 36. minutě se o snížení postaral Vojtěch Síla, jenž využil Rymshovo nahození.
40:00'
39:56'
Klouček po tvrdé střele z kruhu puk neudržel, ale dorážka nebyla přesná.
39:03'
Domácí se prozatím úspěšně brání vyhazováním puků.
38:15'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Herčík.
38:15'
Branku neuznávají a ještě udělují trest Dynamu B.
38:15'
Daniel Herčík proklouzl obranou Kolína po zamířené střele zvedal ruce nad hlavu, rozhodčí ale rozpažil! Teď to ještě mezi sebou čtveřice sudích řeší.
37:00'
Kaut si šikovně předal puk s Pavlatou a vyústilo to až v střelu Zdráhala od modré čáry.
35:14'
Kozlové právě vstřelili branku! Kolín snižuje, když před bránou zůstal nehlídaný VOJTĚCH SÍLA, který usměrnil puk za bezmocného Kloučka – 3:2! Asistence: River Rymsha
34:59'
Zakázané uvolnění domácích a hosté opět na puku tvoří šanci.
34:07'
Kolínští jsou ve velkém tlaku a jen díky Kloučkovým zákrokům vedou domácí o dvě branky!
33:05'
Teď si tlak před bránou vytvořil Dlouhý, který byl na poslední chvíli zastaven.
31:53'
Houževnatý Rohlík vybojoval puk u mantinelu, poté ale přišla ztráta a protiútok Matěje Moronga zastavil až Klouček.
30:34'
Pardubice B právě vstřelily branku! Tentokrát už se Dynamu Pardubice B podařilo přesilovou hru využít! Zdráhal dobře nahodil puk od modré, kde bylo několik dorážek, nejpřesnější ji ale měl JAKUB LICHTAG – 3:1! Asistence: Jan Zdráhal
30:21'
Jakub Sklenář – 2 min., podrážení.
28:34'
Po soubojích u mantinelu pískají rozhodčí ofsajd na straně Dynama.
27:40'
Pavlata kroužil za bránou, puk ale zapomněl za sebou. Mrzet ho to ale nemusí, protože Kolmann pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.
27:01'
Lang se podél mantinelu řítil do pásma, jeho střela ale minula pravou tyč.
23:38'
Karel Nedbal – 2 min., nedovolené bránění.
22:44'
Už to vypadalo, že se bude pískat druhý icing Pardubic, kotouč ale musel brankář hostů odehrát.
22:21'
Drtina s Tvrdíkem předržovali puk na hokejkách moc dlouho, vše musel hasit Zeman.
21:23'
Oliva s Nedbalem prozkoušeli pozornost Soukupa, který zasahovat nemusel, protože ani jedna střela neletěla na bránu.
20:30'
Zdráhal čistě zastavil průnik Sklenáře.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:48.
V první třetině byl k vidění ofenzivní hokej, který se musel slušně zaplněnému publiku v Chrudimi opravdu líbit. Do vedení dostal hosty v 5. minutě Lukáš Nedvídek, který si ve volném prostoru před bránou věděl rady a překonal Kloučka. Po první gólu ovšem výkon domácího Dynama nabral na obrátkách, když nejprve Lukáš Endál proměnil bekhendovým blafákem své sólo a na 2:1 se prosadil Daniel Herčík, který využil zmatku před bránou a trefil odkrytý horní prostor nad Soukupem.
20:00'
19:31'
K Rymshovi včas přistoupil bránící útočník a nepovolil mu vystřelit.
18:54'
Tvrdík s rozehrávkou až příliš zariskoval, píská se zakázané uvolnění a hra se přesouvá ke Kloučkovi.
18:22'
Po několika nepřesnostech ve hře Pardubic jsou na puku hráči Kolína.
16:09'
Pardubice B právě vstřelily branku! Po další aktivní hře nakonec Dynamo B střílí branku těsně po vypršení Koukalova trestu! Po skrumáži v brankovišti si puk našel DANIEL HERČÍK, kterému stačilo trefit horní část branky – 2:1! Asistence: Michal Pochobradský a Karel Nedbal
14:41'
Dobrá úvodní pasáž. Kaut připravenou střelou těsně minul horní roh, nastřelení Endála se zase dokutálelo vedle brány.
14:05'
Petr Koukal – 2 min., hákování.
14:02'
Bývalý dlouholetý hráč Pardubic Petr Koukal se snažil probít do pásma, byl ale zastaven.
13:09'
Štetka se pokoušel na brankovišti tečovat puk, ten jej ale těsně netrefil.
12:42'
Moravec si vybruslil do střelecké pozici, kterou však nevyužil ideálně.
12:09'
Kulhánek si stáhnul puk, obránce na jeho kličku skočil, ale Soukup puk před dojíždějícími hráči podržel.
11:06'
Král přešel pásmo, ale na Sklenáře nenahrál přesně.
09:07'
Klouček musel být v pozoru, protože Kaut vyhrál vhazování přímo na něj, betonem však puk vyráží.
08:23'
Pardubice B právě vstřelily branku! Teď ale zaváhala také obrana hostů, která nechala uniknout LUKÁŠE ENDÁLA, který své sólo proměnil v bekhendový blafák – 1:1! Bez asistence
07:08'
Kolín mohl opět udeřit, když si výborně předali puk. Nedvídek ovšem přesně nezmířil a bránu minul!
05:43'
Naar s Kuklou si předali puk za vlastní bránou, ale útok se jim nepodařilo založit.
04:28'
Kozlové právě vstřelili branku! Kolínští se prakticky z první střely rovnou prosazují. Ouřada našel k bráně najíždějícího si LUKÁŠE NEDVÍDKA, který měl jednoduchou pozici a prostřelil Kloučka – 0:1! Asistence: Kryštof Ouřada
03:42'
Tvrdíkovi nejprve utekl puk za modrou, ale spoluhráči mu pásmo uvolnili, ale pokus letěl vysoko.
02:11'
Na Endála zapomněla obrana a ten neváhal a poslal puk na beton brankáře.
01:38'
Kulhánek měl prostor vystřelit z první, Soukup ale opět zasahuje.
01:29'
Nedbalovu skrytou střelu si Soukup našel.
01:13'
Poprvé do útočné akce se dostali také domácí, Pavlatova střela byl zvednuta do sítě nad bránou.
00:15'
Kolmann nahodil puk z vlastního pásma až na Kloučka, který puk přikrývá.
00:01'
Fanoušci už se pomalu dostávají na svá místa. Čeká se, až vyjedou na led také hráči a rozhodčí a utkání nám začne.

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Zdráhal (A), Kaštánek, Oliva, Nedbal, Drtina, Tvrdík – Půhoný, Herčík, Rouha – Lichtag, Kaut (C), Pavlata – Kulhánek, T. Zeman, Endál – Štetka, Pochobradský, Rohlík.
Trenér: David Havíř

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Aubrecht, Kolmann (A), Naar, Kukla, Rymsha, Pelda – Sklenář, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, Nedvídek, Ouřada – Jankovský, Matějček, Moravec – Síla, Morong, Lang – Šedivý.
Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Svoboda, Micka – Beneš, Zídek.
SC Marimex Kolín zažívá skvělý vstup do nové sezony, když se pohybuje v popředí tabulky. Poslední utkání na domácím ledě proti Frýdku-Místku ale nevyšlo ideálně. Už v první třetině ztrácel domácí celek dvě branky a nakonec prohrál 2:5. „Nepovedl se nám moc vstup do zápasu. První polovinu utkání jsme byli horším týmem, ale potom jsme si něco řekli v kabině… Snažili jsme se to otočit, ale bohužel to nevyšlo,“ hodnotil utkání střelec druhé branky obránce David Aubrecht.
HC Dynamo Pardubice B po dvou porážkách v řadě zavítalo na led silného Přerova, kde nakonec vyválčilo bod díky výborně sehraným přesilovkám a vyrovnávací trefě necelé dvě minuty před koncem, v prodloužení však poté rozhodl přerovský Březina. Jako vydařená krátkodobá výpomoc se zatím jeví zkušený forvard Lukáš Endál, který stál za všemi góly Dynama B. „Měli jsme horší vstup do utkání, byli jsme málo na kotouči, nedůrazní. Poté jsme se začali více prosazovat, už byla vidět naše hra, s čímž jsme byli spokojeni. Myslím si, že jsme si dnes ten bod zasloužili. Chtěl bych pochválit kluky za bojovnost do posledních minut a skvěle odehrané přesilovky,“ řekl po utkání trenér David Havíř.
Zdravím vás u přenosu 8. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a SC Marimex Kolín. B tým Pardubic, který zažívá premiérovou sezonu, se zatím nachází na 12. místě tabulky se ziskem sedmi bodů. To kolínští hokejisté se prakticky po celou dobu vyhřívají na úplném vrcholu, jsou čtvrtí, ale jen bod jim schází na vedoucí Vsetín. Pardubice ovšem mohou být povzbuzené povedeným výkonem na ledě druhého Přerova, odkud si odvezly bod za prohru v prodloužení. Kolín má na svém kontě jen dvě porážky, ta druhá však přišla v minulém zápase proti Frýdku-Místku.