1. česká hokejová liga - 49. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice B : Poruba 2011 - 22. února 2023   18:00

Pardubice B
06:56' Mandát (Hanousek, Matýs) • 16:22' O. Rohlík (Kaplan) • 17:56' Rákos  • 57:48' Mandát (Matýs, Rákos) • 61:59' T. Svoboda (Bukač, Nedbal)
5:4
(3:1, 0:0, 1:3 - 1:0)
Poruba 2011
07:08' Hrníčko  (Střondala, A. Sedlák) • 47:04' Vachovec  (Šoustal, Urbanec) • 53:42' Hrníčko  (Bernovský, Lemcke) • 59:41' Bernovský  (A. Sedlák, Střondala)
Pardubice B
Klouček (Nečas) – Hanousek, Bukač, Bučko, Nedbal (A), Hrádek, Chabada, Drtina (A) – Mandát, Rákos (C), Matýs – T. Svoboda, Hruška, O. Rohlík – Lichtag, M. Rohlík, Kaplan – Pochobradský, P. Machač, M. Machač.
Kostourek, Jaroš – Zídek, Polák
Zimní stadion Chrudim
460 diváků
Poruba 2011
Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Doudera, Lemcke, Mlčák, A. Sedlák, Klimíček – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Dufek – Bernovský, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Häring.

Je za námi nesmírně napínavý zápas, který možná tak zprvu ani nevypadal. Hosté se ve třetí třetině vrátili do hry. Dvě minuty před koncem už to vypadalo, že o zápasu rozhodne přesná pumelice Mandáta, jenže nepozornost pardubické pětice potrestal Jan Bernovský devatenáct sekund před koncem základní hrací doby a vyrovnal. O druhém bodu pro Dynamo rozhodl v prodloužení Tomáš Svoboda.
61:59'
Pardubice B právě vstřelily branku! Důležitý bonusový bod vystřeluje domácímu Dynamu TOMÁŠ SVOBODA, jenž se napřáhl a trefil pod břevno Dolejšovy brány – 5:4! Asistence: Daniel Bukač a Karel Nedbal
60:51'
Hruška si málem srazil Šlahařův pokus do vlastní brány.
60:25'
Mandát si překřížil pozici s Matýsem, ale jeho střela zamířila po bloku do ochranné sítě.
60:01'
Zápas na chrudimském stadionu jde opět do prodloužení. Hosté ve třetí třetině smazali dvoubrankový náskok soupeře, jenže následná bomba pod horní tyč dvě minuty před koncem od Mandáta dávala velkou naději na vítězství, jenže devatenáct sekund před koncem vyjel za obranou nehlídaný Bernovský, který kličkou dovedl puk do brány.
60:00'
59:41'
Poruba právě vstřelila branku! Neuvěřitelný zápas pokračuje! Už to vypadalo, že to budou mít hosté složité se dostat do pásma, ale průniková přihrávka na trestuhodně nepokrytého JANA BERNOVSKÉHO, jenž vykoupal brankáře, končí v bráně – 4:4! Asistence: Adam Sedlák a Vojtěch Střondala
59:02'
Mandát s Matýsem netrefili v dobré pozici prázdnou bránu Poruby!
57:48'
Pardubice B právě vstřelily branku! Tvrdý úder pro dobře hrající Porubu, která dotáhla ztrátu! Matýs vyhrál důležitý souboj u mantinelu, předložil puk na volného JANA MANDÁTA, jenž neuvěřitelnou bombou z první nechytatelně vymetl pavučinu v Dolejšově bráně – 4:3! Asistence: Ondřej Matýs a Daniel Rákos
57:34'
Lichtagova sražená rána míří do rohu.
56:37'
Skákavou přihrávku Lemcke nezastavil.
55:21'
Hosté v pásmu na puku, Pardubice se hodně zatáhly.
53:42'
Poruba právě vstřelila branku! Po aktivní hře hostů je náskok Dynama pryč! Z levého křídla si rychle stáhl puk pod svoji kontrolu DOMINIK HRNÍČKO a uklidil puk do brány. Dnes to je už jeho druhá trefa – 3:3! Asistence: Jan Bernovský a Justin Lemcke
52:50'
Klouček vyráží střelu Vachovce přes obránce.
52:09'
Krátká účast Dynama v pásmu soupeře končí střelou Ondřeje Rohlíka na bloku obránce.
50:35'
Po povedení kličce Pšurného na brankovišti zasahuje Klouček, puk následně vyplaval těsně vedle tyče!
50:21'
Jakub Lichtag a Jan Mlčák si při přerušené hře mají co říct, rozhodčí je musí oddělovat.
49:42'
Skákající puk na hraně brankoviště končí vedle hole Hrušky.
48:56'
Protečovaný puk končí venku za mantinely.
48:24'
Další problémy pardubické defenzívy řeší až zakázané uvolnění.
47:04'
Poruba právě vstřelila branku! Gól z prakticky z ničeho může dostat Porubu do hry! MICHAL VACHOVEC dostal kousek za modrou puk do jízdy, nahodil ho směr brána a trefil se nad rameno brankáře – 3:2! Asistence: Tomáš Šoustal a Patrik Urbanec
46:15'
Střondala zaváží puk do pásma útoku.
45:24'
S návratem potrestaného hráče vyráží ramenem Klouček střelu Urbance.
45:06'
Kaplan výborně vystihl přihrávku na střelu z první, Šoustal se ke střele nedostal.
43:24'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Miroslav Rohlík – 2 min., sekání.
43:18'
Svoboda vracel puk k bráně, ale Dolejš zase sbírá puk ze vzduchu. Bude se ale před ním vhazovat.
42:53'
K Bukačovi si našel kotouč cestu, ale Dolejš měl výhled nezakrytý a zasáhl.
42:17'
Jakub Lichtag dělal rozruch na brankovišti, ale Dolejš neudělal proti jeho pokusu ani o pohyb navíc a všemu zamezil.
41:38'
Ondřej Rohlík opět velmi rychle zaplul do pásma a jeho střela se odrazila od zadního mantinelu a nadělala Dolejšovi pořádné starosti. Lichtag dorážel jen do betonu.
40:54'
Vlastní obránce teď trochu nešikovně překážel Kloučkovi v zásahu, nakonec ale oba vše vyřešili včas.
40:36'
Matýs se ještě zdržel na ledě, ale Hruškovu přihrávku nezpracoval.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:51.
Na rozdíl od první třetiny jsme ve druhé části žádné další góly zatím neviděli. Ze hry se ale ani ve druhé dvacetiminutovce nevytratila velmi tvrdá hra od obou týmů, které si nedarují ani centimetr ledu. Domácí měli navrch i díky třem přesilovkám
40:00'
38:37'
Dynamu se tato přesilovka vůbec nezdařila.
37:30'
Matýs se na zadní tyči natahoval po dorážce, ale nedosáhl.
36:37'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
Tomáš Voráček – 2 min., podrážení.
35:27'
Nedbal musí spěchat, zakazané uvolnění se pískat nebude.
34:41'
Chabadova chytrá přihrávka mířila jen na brusle Kaplana.
34:13'
Nejdřív Bukač a poté Svoboda selhali ve velkých šancích před bránou!
31:51'
Domácí dobře brání své pásmo a soupeři dávají minimum střeleckých pokusů.
30:12'
Hosté se osvobozují.
29:27'
Lichtagova přihrávka Hanouskovi postrádala přesnost.
28:46'
Jiří Klimíček – 2 min., hákování.
28:27'
Pochobradský se dostáva do pásma.
26:28'
Milan Klouček skvěle vychytal únik Šoustala.
25:52'
Hanousek trefuje jen Dolejše, bude se vhazovat.
20:57'
Hruška zariskoval a povedlo se mu zachytit přihrávku. Následně puk vyvezl až za bránu.
20:20'
Daniel Bukač – 2 min., podrážení.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:02.
Velmi napjatá první třetina skončila několika vyloučeními a také čtyřmi góly. Domácí Dynamo po první třetině vede 3:1, ke konci mělo šanci navíc zvýšit ve dvojnásobné přesilovce, kterou hosté s vypětím všech sil ubránili. Zbylých patnáct vteřin z trestu se dohraje ve druhé části.
20:00'
19:47'
Pardubice tvrdě ostřelovaly soupeře, který díky skvělému Dolejšovi drží ztrátu na dvou brankách.
18:47'
Dynamo hraje dvojnásobnou přesilovku! Bučko pálil do ramena Dolejše.
17:56'
Pardubice B právě vstřelily branku! Hosté se nepohlídali z trestné lavice najíždějícího DANIELA RÁKOSE, který sice svoji kličku trochu přetáhl, jenže Dolejš se neudržel na bruslích a zkušený útočník ho přehodil – 3:1!
17:18'
Sedlákova střela od modré nenadělala pardubickému brankáři problémy.
16:45'
Domácí teď budou hrát ještě v oslabení.
16:22'
Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo se vrací do vedení! ONDŘEJ ROHLÍK dostal až příliš prostoru k tomu, aby zavezl puk do pásma. Jelikož ale neměl nikoho, kdo by se mu nabídl, vzal to na sebe a střelou těsně nad ledem překvapil Dolejše – 2:1! Asistence: Robin Kaplan
15:45'
Daniel Rákos – 2 min., hrubost.
15:45'
Hanouskovu střelu od modrou si Dolejš našel v lapačce.
14:57'
Puk se odrazil ke Gřešovi, který se ho vyhozením zbavil.
14:45'
Tomáš Voráček – 2 min., vražení na hrazení.
13:46'
Také hosté se tentokrát ubránili.
13:41'
Pochobradský mohl dorážet u tyč, ale měl příliš málo času, aby mohl lépe zamířit.
13:25'
Lemcke dobře zapracoval a posílá puk podél mantinelu ven z pásma.
12:55'
Bučkovi utekl kotouč od hole a Poruba získává pásmo.
12:42'
Dynamo zatím drží pásmo, ale honí puky jen po mantinelu.
11:46'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jiří Brodek.
11:33'
11:27'
Sedlák se opřel do puku a Klouček jeho střelu vykopává.
10:35'
Klouček kryje střelu z mezikruží do lapačky.
09:33'
Robin Kaplan – 2 min., krosček.
09:01'
Hruška připravoval puk před bránu pro Svobodu, který ho tečoval v jízdě mimo tři tyče.
08:17'
Puk končí po odrazu od brusle na porubské střídačce.
07:08'
Poruba právě vstřelila branku! Odpověď ale byla opravdu blesková! Po vyhraném vhazování nachytal rozestoupenou obranu DOMINIK HRNÍČKO, který prostřelil Kloučka mezi betony – 1:1! Asistence: Vojtěch Střondala a Adam Sedlák
06:56'
Pardubice B právě vstřelily branku! Domácí se ale dostali během chvíle zpět do pásma a využili první přesilovou hru, dostávají se do vedení! Několika rychlými přihrávky rozhodilo Dynamo obranu, až se uvolnil JAN MANDÁT, který trefil přesně pod horní tyč – 1:0! Asistence: Tomáš Hanousek a Ondřej Matýs
06:25'
Hanousek až příliš zariskoval, Jan Dufek odhadl jeho přihrávku, ale Kloučka v úniku mezi betony nepřekonal!
06:06'
Michal Vachovec – 2 min., sekání.
05:43'
Ondřej Rohlík dobře odhadl směr přihrávky a po odrazu od jeho hokejky je hostům písknutý ofsajd.
04:53'
Matýs s Bukačem po tlaku do brány od spoluhráčů neváhali se střelou, bránu ale minuli.
03:25'
Po tečovaném Douderově nahození od modré čáry zvoní za brankářem Pardubic tyč!
02:44'
Ondřej Rohlík přejel modrou čáru a nečekaně připravil puk na druhý mantinel Svobody, který z první těsně minul!
02:04'
Pochobradský vybojoval vhazování po levé ruce Dolejše.
01:42'
Sedlákovu střelu od modré vytěsnil Klouček betonem vedle.
00:55'
Pšurný byl okamžitě dostoupen dvěma hráči a ti ho zbavili puku.
00:28'
První zákrok utkání si připisuje Dolejš po střele Matýse.
00:05'
Brzkého icingu se dopustil Hanousek.
00:01'
Domácí mužstvo nastupuje na led v bílé sadě dresů, hosté v červené. Za chvíli začínáme.
HC RT TORAX Poruba si na domácím ledě ve 48. kole zastřílela proti Kolínu (5:2) a po prohře s první Třebíčí se vrátila na vítěznou vlnu. Nejprve to vypadalo, že bude rozhodnuto už po první třetině, když už v 11. minutě vedli Porubští 3:0. Ale Kolín bojoval a ještě se vrátil na dostřel, rozhodující čtvrtou trefu zaznamenal Lukáš Doudera. „I když to tak možná podle výsledku nevypadá, byl to strašně těžký zápas. Kolín bojuje o playoff a hrál nepříjemný, důrazný hokej. Dostali jsme se sice lehce do vedení 3:0, ale to je v hokeji nejhorší možný výsledek. Hráči už mají podvědomě pocit, že je hotovo, ale potom dostanete dva góly a najednou se to celé sesype. Naštěstí jsme ještě ve druhé třetině dali čtvrtý gól, na začátku třetí části pátý a utkání jsme uhráli. Ale takový výpadek, jaký jsme měli ve druhé části, se nám nesmí stávat,“ řekl po utkání hlavní trenér Poruby Jiří Režnar.
HC Dynamo Pardubice B v minulém utkání obralo o dva body Frýdek-Místek, když napínavý duel zvládlo 4:3 po nájezdech. Pardubice v domácím prostředí třikrát vedly, ale hosté se do utkání vždy vrátili. Proměněnými nájezdy přisoudili bonusový bod Rákos se Svobodou. „Bylo to pro nás další důležité utkání. Jsme rádi, že jsme získali alespoň dva body. Chtěli jsme napravit, nechci říkat zaváhání, ale určitě jsme z Kolína chtěli body mít také. Takže se snažíme dělat pro to vše, co se dá. Teď byl další důležitý krok získat body, to se nám povedlo,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Jan Starý.
Zdravím vás u přenosu 49. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a HC RT TORAX Poruba 2011. V kompletním středečním kolem budeme svědky souboje dvou týmů z opačného pólu tabulky. Hosté mají sezonu velmi dobře rozehranou, a i když se dlouho drželi na první příčce, tak i současná druhá je určitě pozitivní. Ale i tak mají stále o co hrát, protože třetí Vsetín má jen horší skóre a Prostějov ztrácí tři body. Dynamo na dálku soupeří o nesestupovou pozici se Šumperkem, nad kterým si vypracovalo náskok šesti bodů s tím, že do konce základní části zbývají poslední čtyři zápasy. Cíl je tak jasný, jakýkoli bod proti Porubě bude nesmírně cenný.