1. česká hokejová liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Vsetín - 7. prosince 2022   17:30

Poruba 2011
16:39' Hrníčko (Voráček, Mlčák) • 33:53' Střondala (Sedlák, Krenželok)
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Vsetín
Vsetín
03:12' Rob  (Berzinš) • 17:48' R. Půček   • 22:12' Š. Bláha  (Hořanský)
Poruba 2011
Skopal, Petružálek – Maštalíř, Kleprlík
RT TORAX ARENA, Ostrava
Vsetín

RT OTRAX ARENY je to pro dnešní večer vše. Děkuji za pozornost a v sobotu u dalšího kola Chance ligy z Ostravy na početnou.
Poruba ani na třetí nad Vsetínem nevítězí. Ale nemá se za co stydět. Předvedla výborný výkon. Scházelo jen malé štěstí k vyrovnání.
Vsetín si v závěru jednobrankové vedení pohlídal a tříbodovou výhrou je v tabulce jen dva body za Porubou.

Střely ve třetí třetině: 13:7
Celkem: 37:32
59:50'
Poslední možnost vyrovnat se nedaří. Hosté posílají kotouč na druhou stranu.
59:30'
Vsetín se osvobozuje, ale do útoku a střely do odkryté brány se nežene.
59:10'
Ve středním pásmu sbírá puk Šoustal a po vjetí pětice do pásma Dolejš opět na střídačce.
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
Tomáš Gřeš – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
55:49'
Berisha si obhodil soupeře, který puk napálil k Dolejšovi. A protože to bylo za červenou čarou, vhazuje se před Žajdlíkem.
55:16'
Vsetínské nahození je do ochranné sítě. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
54:42'
Sedlák zavezl kotouč do pásma, vyzkoušel si roli útočníka a když měl kotouč v moci Střondala, jel střídat.
54:11'
Žajdlík si připisuje zákrok za zákrokem. V krátké době se před ním odehrává bule a Porubané pokaždé střílí.
53:50'
Šlahař to zkusil z úhlu. Puk končí odpálený až u Dolejše dovoleným způsobem.
53:26'
Poruba se před soupeřovu bránu dostává díky vsetínskému vyhození přes všechny čáry.
53:05'
Další porubská šance končí u gólmana, jenž je kmenovým hráčem Znojma a dnes Vsetínu vypomáhá.
52:42'
Žajdlík pokryl pokus Gřeše a bude se tedy vhazovat po jeho pravé ruce.
52:18'
Sedlák se prokličkoval před branku. Nahrál dozadu a střela Vachovce končí na zadním mantinelu.
51:54'
51:48'
Jenáčkovo vyhození přes všechny čáry se vlezlo ještě do oslabení.
Dnešní utkání sleduje 2017 diváků.
51:43'
Opětovné nabití pásma a zakončení Šoustala, které končí v lapačce.
51:02'
Až nyní jsou domácí v pásmu. Jenže opět ne na moc dlouho. Přes všechny čáry vyhazuje Hořavský.
50:25'
Do úniku se dostává Jenyš a sám před gólmanem souboj prohrává střelou do betonů.
50:00'
Vachovcova výhra na buly je výhra jen chvíli.
49:54'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Jiří Říha – 2 min., podrážení.
49:25'
Které se právě děje. Jonáš s Robem kombinují na pravém křídle, ale ke střelbě se nedostávají.
48:35'
Vsetín si hlídá hubené vedení. Moc se před Dolejše nehrne, když ví, že není šance na úspěšné zakončení.
47:55'
Vhazování po pravé ruce je vítězné pro Porubu a zakončení Klimíčka končí před brankářem.
47:37'
Neúspěšná vsetínská mise a průnik na druhou stranu. Gřešova střela je zblokovaná do ochranné sítě.
46:43'
Karafiát posouvá puk do třetiny, kde Brodek za brankou a poté i v kruhu svádí souboj s Jenáčkem.
46:36'
Pod domácí střídačkou se střetl Toman s Berzinšem. Čároví souboj kontroluje, ale vůbec není třeba.
45:58'
Vhazování před Žajdlíkem získává Vsetín. Rozehrávka na červenou vychází, ale střela na bránu už není hostům umožněna.
45:35'
Schovaná střela Šlahaře končí odražená. Ale puk sebral bleskově Říha a dostává jej z pásma.
45:03'
Šlahař v levém rohu nevyhrál souboj s Voženílkem.
44:28'
Gřešovi se nezdařil průnik do pásma. Puk zastavil tělem Berger.
44:18'
Zakázané uvolnění Vsetína. Vhazuje se po pravé ruce Žajdlíka.
43:10'
Dolejš čelí střelám a dorážkám Jenáčka, Roba i Jonáka. Porubaská obrana se sformovala a další pokusy odvrací vyjetím z pásma a kotoučem na holi Voráček.
42:45'
Puk získává Poruba a Střondala v útočné třetině počkal s nahrávkou přes pásmo na najíždějícího Šlahaře, který puk napálil jen do brankáře.
42:28'
Pod domácí střídačkou svádí souboj Šoustal s Jonákem.
42:10'
Půček pálil jen do zadního mantinelu. Až střela Klhůfka končí u gólmana.
41:18'
Vsetín se ve třetině neohřál. V útoku je Šlahař, který dorážel střelu Pšurného.
40:25'
Velkou šanci měl Berisha s Vachovcem. Puk se nepodařilo ve volném prostoru brány dopravit za brankovou čáru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Ve třetí minutě druhé třetiny hosté odskočili na rozdíl dvou gólů, když nahrávku od zadního mantinelu poslal bleskově na bránu Štěpán Bláha. Puk prošel mezi ramenem a první tyčí. Průběh hry nabídl dramatické momenty hlavně u Žajdlíkovy brány. Domácí se možná až moc snažili skórovat a až ve 34. minutě utkání se povedlo soupeřův náskok snížit. Poruba v podstatě skórovala v oslabení, protože ve chvíli, kdy byla čtveřice v ofenzivní fázi hry, Vsetínu se vrátil trestaný hráč. Střela Sedláka se otřela o beton a sklouzla k levé tyči, čehož si všiml Vojtěch Střondala jedoucí za branku. Dal rychlou brzdu a šikovností svých rukou dostal kotouč za brankovou čáru.

Třetina tak skončila nerozhodně 1:1. Celkové skóre máme 2:3 a na střely 24:25. Střely v právě ukončené třetině 12:15.
40:00'
39:40'
Tu obstaral Pšurný.
39:10'
Dolejš vykryl další nebezpečnou střelu a domácí mohou zakončit třetinu útokem.
38:37'
Nahození do brankoviště tečoval Vachovec a asi i Šoustal, takže se puk za Žajdlíkem proletěl zpět mimo bránu. Navíc byl Šoustal natlačen na gólmana, který zůstává po střetu ležet v brankovišti. Hráči si vše s podporou rozhodčích vyříkávají.
38:00'
Poruba zkouší přelstít vsetínskou obranu. Puk vystřelený Sedlákem končí na zadním mantinelu.
37:11'
36:45'
Vsetín se neudržel v pásmu. Je ale stále na kotouči a brzy je zpět ve třetině. Zakončení Roba končí blokované Krenželokem.
36:10'
Do úniku se dostal Hrníčko. Přikryl mu zkřížil cestu za útočnou modrou.
35:23'
RT TORAX je ve čtyřech.
35:22'
Vsetín je z pásma vykázán za úmyslný ofsajd.
35:11'
Jakub Šlahař – 2 min., vysoká hůl.
34:50'
Vsetín je v tlaku a vytěžil z něj další vyloučení. Poruba bude pár vteřin ve třech.
33:53'
Poruba právě vstřelila branku!
Puk se po Sedlákově střele svezl po levém betonu, klepl sebou o levou tyč a VOJTĚCH STŘONDALA jedoucí za branku dal rychlou brzdu a šikovností svých puk dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Adam Sedlák a Daniel Krenželok.
33:47'
33:40'
Porubané se dostávají do pásma. Střela Sedláka končí na betonech.
33:23'
Tomáš Šoustal – 2 min., nesportovní chování.
33:20'
Hraje se v pravém rohu za Žajdlíkem. Boje ukončuje dotek porubských, protože se bude trestat.
33:14'
Dorážka Berishi je už zbytečná.
32:50'
Střela Gřeše končí na betonech, pokus Klimíčka prošel, ale Žajdlík si sedl a má puk pod sebou.
32:21'
Únik ve čtyřech je zakončen střelou. Dolejš si puk ještě pod betony zkontroloval než sudí přerušil hru.
32:10'
Vsetín se osvobozuje.
31:47'
Peter Lichanec – 2 min., krosček.
31:31'
Šoustal vystřeli a Žajdlík puk vytěsnil koncem své hole. V tu chvíli se už počítala Porubě výhoda.
30:52'
30:35'
Střela Berzinše prošla před brankovištěm. Chybělo málo, aby si Mlčák nedal vlastní gól. Rychle nadzvedl hokejku a puk prošel do levého kruhu.
29:58'
Domácí se osvobozují a Gřeš s Berishou mohou zaútočit. Není jjm ale dovoleno dojet až k bráně.
29:45'
Až střela Sihvonena přerušuje hru.
29:22'
Přikrylovu střelu přes brankoviště zachytil Sedlák a ihned poslal mezi hráče. Nepodařilo se ale až za modrou. Puk zastavil Ondračka a tak je Vsetín stále v útočné třetině.
29:04'
Schovaná střela Němce končí v náručí porubského gólmana.
28:52'
Justin Lemcke – 2 min., držení.
28:10'
Trochu divoko je v pásmu Poruby. Obrana ovšem pracuje výborně a puky od mantinelu dostávají hráči postupně blíž k modré.
27:02'
Berisha připravil střelu Šlahařovi. Žajdlík si s pukem poradil a při dojíždění soupeře jej raději i přikryl.
26:38'
Nahrávku na Gřeše vykryl Říha.
26:30'
Dolejš nezaváhal při střele Lichance.
26:12'
Až Gřeš nutí brankáře hostů přerušit hru.
25:31'
RT TORAX hledá cestu ke snížení manka. Žajdlík odpaluje pokus Šoustala.
24:39'
Ve středu hřiště po nezaviněném střetu zůstává na ledě Christov. Kustody je po zjištění zranění odváděn z ledu na ošetřovnu.
24:34'
Vysvobození z pásma dlouhou a vysokou nahrávkou sbírá ve středním pásmu Hrníčko. Vsetínská obrana jej ale nepouští přes modrou.
23:59'
Poruba je vykázána z pásma poté, co Vachovec zabrzdil v brankovišti a do brány dostal Žajdlíka.
23:47'
Hraje se nahoru dolů s mnoha šancemi na obou stranách.
22:23'
Vsetínská brána je daleko ze svého postavení poté, co se rameno na rameno do ní opřeli Voráček s Bérzinšem.
22:12'
Vsetín právě vstřelil branku!
Skoro z mrtvého úhlu nahodil puk na bránu ŠTĚPÁN BLÁHA, když dostal nahrávku od zadního mantinelu. Puk prošel u první tyče Dolejšovi za záda. Asistence: Adam Hořanský.
21:53'
Na jeho konci je střela Hrníčka z osy hřiště. Puk je pod gólmanem.
21:25'
Sedlák trefuje Smetanu. V levém rohu získává kotouč Brodek a začíná porubský kolotoč.
20:58'
Porubský ofsajd nabídl další vhazování. To vyhrává Pšurný a po střele Berishi přerušuje hru Žajdlík.
20:49'
Porubě je pískán icing, ale sudí se upískli, takže se vhazuje ve středovém kruhu.
20:43'
Do úniku se dostává Němec. Zakončil do boční sítě a odražený puk sesbíral Klimíček.
20:01'
Právě se na ledové ploše předávají věcné dary, které fanoušci na dnešní hokejové utkání přinesli. Hračky, pastelky apod. přebírají zástupci Centra dětské chirurgie a traumatologie FNO.
Přestože RT TORAX vyslal na bránu o dvě střely více (12:10), zatím ztrácí jedinou přesnou trefu.
Střeleckou listinu otevřel ROBE Vsetín ve čtvrté minutě střelou Luboše Roba z mezikruží. Hra nabírala na divokosti a byla plná zvratů. Malou šarvátku před porubskou brankou ohodnotili sudí tresty a ve čtyřech dokázal RT TORAX Poruba srovnat. Voráček poslal dlouhý pas na Dominika Hrníčka schovaného za obranou a Žajdlíka překonal po ledě mezi betony. Vteřina trestu a Vsetín se dostal opět do vedení. Střela Romana Půčka zpoza hráče Dolejše překvapila. V poslední minutě byly oba týmy v dalších šancích, do kabin se stejně ale šlo za stavu 1:2.
20:00'
19:43'
Na druhé straně byl blízoučko vyrovnání Berisha. Ještě se bude před přestávkou vhazovat.
19:25'
Dolejš si pohlídal Přikrylovu šanci.
18:55'
Karafiát napadá rozehrávku před soupeřovou brankou.
17:48'
Střela ROMANA PŮČKA zpoza hráče prošla Dolejšovi kolem pravého betonu a ROBE opět vede.
16:39'
Obránce Voráček si podržel puk a vyjel s ním skoro za branku, když viděl za vsetínskou obranou DOMINIKA HRNÍČKA, který s pukem naložil, jak nejlépe uměl. Žajdlík dal betony k sobě pozdě. Asistence: Tomáš Voráček a Jan Mlčák.
15:49'
Současné vyloučení:
Aaron Berisha – 2 min., hrubost.

Roman Přikryl – 2 min., hrubost.
15:39'
Krenželok drží Jonáka u mantinelu. Dolejš následně střelu Sihvonena lapil.
14:22'
Krásná nahrávka Hrníčka skrz pásmo na najíždějícího Christova, který, kdyby pálil z první, vyrovnal by. Nakonec z toho byla střela z otočky do pravé Žajdlíkovy tyče.
13:32'
Vsetín se před Dolejšem moc nezdržel a i on je nucen stáhnout se rychle do obrany. Toman s Brodkem udrželi kotouč na hokejkách po soubojích pod mantinelem. Žajdlík ale nakonec zasahovat nemusel.
12:55'
Po buly se prosmýkl do brankoviště Šlahař s podporou Pšurného. Po ledě to dnes asi nepůjde!
12:27'
Z druhé strany zkusil prostřelit hostujícího gólmana, působícího převážně ve Znojmě, Šoustal.
12:21'
Šlahař nabral po levém křídle rychlost a zakončil k první tyči.
11:40'
Klhůfek v rohu útočné třetiny ztrácí kotouč po souboji s Krenželokem.
11:05'
Žajdlík kryje střelu Šoustala.
10:50'
RT TORAX se na chvíli podíval do útočné třetiny a okamžitě spěchá do obrany. Hru dokázali domácí vytěsnit k mantinelu.
09:16'
Hra dostává čím dál větší rychlost. Jonák se neprosadil, ale k dorážce byl připravený Rob. Skákavý puk sice dopravil do levého rohu, ale Voráček byl rychlejší.
08:58'
Zmatky před Dolejšem vyřešil Krenželok.
08:20'
Za brankou čeká na vystřídání týmů Smetana. Rozehrávka se Vsetínu nezdařila a tak jde do protiútoku Berisha.
07:57'
Zakončení Vachovce je blokováno Ondračkou.
07:30'
Porubský ofsajd.
06:57'
To se nezdařilo, ale ani hosté se do střelecké pozice nepropracovali. RT TORAX v podání Střondaly získává pásmo a střela Christova končí mimo tyče.
06:12'
Vhazování vyhrál Vsetín, ale puk mu na hokejkách poskakoval a ve středním pásmu jej sbírá Sedlák. Poruba má další možnost dostat kotouč do brankové sítě.
06:04'
05:51'
Hrníčkovi prošel odražený puk pod nohama, když byl v jízdě do brankoviště. Při pomalejší jízdě by mohl tečovat do odkryté poloviny brány.
05:14'
Po znovu obklíčení pásma se do šance dostal Gřeš. Puk těsně míjí tyč.
04:59'
Vsetín se opět osvobozuje.
04:13'
Voženílek dostává kotouč za modrou a blízko druhé vsetínské branky byl Jonák. Dolejš si ale levou stranu brány dobře ohlídal.
04:04'
Pavel Klhůfek – 2 min., hákování.
03:52'
Zakončení Pšurného z dálky Žajdlík s přehledem chytá.
03:12'
Co se nezdařilo domácím, předvedli hosté, když LUBOŠ ROB krásnou a přesnou nahrávku na osu hřiště využil. Asistence: Daniels Berzinš.
02:30'
Karafiát s Tomanem krouží kolem brány. Lemcke drží pásmo a puk nemá komu nahrát, takže nahazuje za bránu.
01:29'
Po vhazování v levém kruhu před Dolejšem se ROBE drží v pásmu. Střela Smetany ovšem nedoputovala až do brankoviště. Lemcke jištěn parťákem Klimíčkem puk dostávají za modrou čáru.
00:53'
Sedlákova střela letí kolem vsetínské brány a na druhou stranu pospíchá Přikrylova formace.
00:40'
To obstaral Klimíček z kruhu a Šoustal donutil Žajdlíka přerušit hru.
00:05'
První puk získává Poruba, ale není ji přáno přejít střední pásmo. Nakonec se ani Vsetín nedostává k zakončení.
00:01'
Krásný podvečer z RT TORAX ARENY!
A vítám Vás u šlágru kola, k tomu navíc to je charitativní utkání pro Centrum dětské traumatologie a chirurgie FNO.

Týmy nastoupí v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Mlčák, Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec (C), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Karafiát – Häring.
Trenér: Jiří Režnar

VHK ROBE Vsetín: Žajdlík (Žukov) – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – R. Půček, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Lichanec, Š. Bláha – Štefka.
Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Maštalíř, Kleprlík.
V současné sezóně vzájemná utkání vyhrál vždy Vsetín.
Porubané tak budou bojovat o výhru nad týmem, jehož skalp ještě nemají. Navíc by tak podtrhli Charitativní utkání pro Centrum dětské traumatologie a chirurgie při Fakultní nemocnici Ostrava.

Na stadionu bude sběrné místo pro věcné dary jako třeba pastelky, omalovánky, bloky, hračky všeho druhu. Prostě vše, co děti v nemocnici trochu rozptýlí při léčení.

A aby toho nebylo málo, tak na utkání bude přítomen i Mikuláš se svou družinou – Andělem i čertem – a bude nadělovat všem dětským fanouškům.

Utkání začíná v 17:30 hodin.

HC RT TORAX Poruba 2011

Bodoval v posledních šesti zápasech. Ovšem za tři body jen ve třech. V Jihlavě, resp. v Jindřichově Hradci, rozhodovaly až nájezdy a stejně jako v prvním kole (také na ledě Dukly) a ve třetím (na ledě Prostějova) zvítězil RT TORAX. Ve Zlíně vybojovala Poruba výhru 3:1 po dramatickém kole doma se Šumperkem, kdy bral RT TORAX dva body po prodloužení – 4:3. Stejným skóre dopadlo sobotní utkání s Frýdkem-Místkem, ovšem tehdy jen za bod. V Chrudimi se záložním týmem Pardubic dopadl duel výhrou 3:2 a z Poruby odjížděl Kolín s prohrou 4:6.

Tahounem týmu jsou všechny lajny spolu s obránci. Bodově to jsou čtyři útočníci, kteří mají na kontě přes dvacet kanadských bodů.
Jakub Šlahař 11+14
Roman Pšurný 8+17
Tomáš Šoustal 11+12
Aaron Berisha 10+12

V brankovišti se mohou Porubané spoléhat na Daniela Dolejše i Ondřeje Bláhu. První jmenovaný odchytal 17 zápasů s úspěšností 92,67% a dvě čistá konta. Porubská dvojka zasáhla do osmi zápasů s úspěšností 91,30%.

VHK ROBE Vsetín

S pěti výhrami v řadě se právem Valaši dostali na druhé místo. Pozoruhodné je, že tři utkání dopadla těsnými výsledky. Na Lapači porazili Šumperk 4:3, kolo dříve odjížděl z Valašska Kolín s prohrou 3:5. Poslední listopadový den se Vsetín vracel domů z Edenu s výhrou 5:4 poté, co doma zdolal, tehdy druhý celek tabulky, Třebíč 2:1. Sérii pěti výher Vsetín započal v Přerově výsledkem 4:1. Za 26. kol nasbíral 48 bodů s příjemným skóre 77:59.

Do všech zápasů nastoupil a bod zapsal Luboš Rob. Vstřelil 10 gólů, na 16 nahrál a je nejproduktivnějším hráčem týmu. Stejný počet gólů má na kontě i Riku Shivonen. O asistenci méně poslal spoluhráčům Roman Přikryl.

Kde má Vsetín v současné době achilovku patu je brankoviště.
Zranění, rehabilitace a nemoc kmenových gólmanů donutily vedení klubu k oslovení Davida Gába z Tábora, kde momentálně působí, a proti Šumperku vychytal výhru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.