1. česká hokejová liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Litoměřice - 9. ledna 2023   18:00

Prostějov
Prostějov
09:36' Vlach (Jiránek, Illéš) • 15:39' Jansa (Vlach, Poledna) • 18:59' Illéš (Vlach, Jiránek)
3:5
(3:2, 0:1, 0:2)
Litoměřice
Litoměřice
03:04' Kuťák  (Válek) • 12:07' Kuťák  (Válek, Holý) • 21:35' Kracík  (P. Svoboda, Výtisk) • 51:35' Procházka  (P. Svoboda) • 55:53' Koláček  (Procházka)
Prostějov
J. Němeček (13. Pavelka) – Hamšík, Malák, Poledna, Bartko, Benda, Pěnčík – Jiránek (A), Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Veselý – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec (C), Maruna.
Bejček, Kostourek – Peluha, Polák.
Zimní stadion Prostějov
812 diváků
Litoměřice

Dnešní utkání sledovalo 812 diváků.
Wow, to byl tedy zajímavý zápas Chance ligy! Viděli jsme zcela vyrovnanou bitvu se spoustou ofenzivních akcí, která mohla skončit vítězstvím pro obě strany. Nakonec jsou ti šťastnější hosté z Litoměřic, kteří v závěrečné periodě přečkali důležité oslabení a pak sami vsítili hned dva góly. Kališníci se tak posouvají na čtvrté místo druhé nejvyšší hokejové soutěže. To je ode mě pro dnešek již vše! Děkuji za sledování a na počtenou.
59:26'
Prostějovským se velmi rychle krátí čas k vyrovnání, někteří domácí fanoušci už opouštějí stadion.
58:49'
Prostějov hraje v šesti, Pavelka je na střídačce!
58:01'
Právě byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:39'
Minuta přesilové hry je za námi, hosté mohou hrát ve velké pohodě, dvoubrankové vedení jim určitě stačí.
56:36'
Filip Jansa (PRO) dostává dvě minuty za nesportovní chování, jelikož po písknutí si ještě vypůjčil touš a lakrosově zakončil do branky Severočechů.
56:36'
Jansa zkoušel vypálit z první, zasáhl jen připraveného Tomáše Krále.
55:53'
Litoměřice právě vstřelily branku! Ondřej Procházka opět nejdůležitějším hráčem útoku hostů. Právě on vybojoval kotouč, kličkou překonal obránce a našel volného JOSEFA KOLÁČKA, jehož pokus se od pravé Pavelkovy tyčky dostal do sítě. Asistence: Ondřej Procházka.
55:07'
Burian našel chytrým pasem v mezikruží Illéše, ten přestřeluje klec Litoměřic.
54:04'
Svoboda se dostal do skvělé šance, ve které zkoušel zakončit po vzoru Roberta Kysely, jenže nedokázal včas usměrnit hrací předmět.
53:02'
Domácí se vyhnali z útočného pásma po nepřesné přihrávce, Severočeši se tak v klidu ubránili.
51:35'
Litoměřice právě vstřelily branku! Hosté přečkali oslabení a následně sami skórují! Autorem gólu je ONDŘEJ PROCHÁZKA, ke kterému se výhodně odrazil kotouč od Přemysla Svobody. Následně Procházka trefil parádně pod horní tyč prostějovské klece. Asistence: Přemysl Svoboda.
50:58'
Jansa upaloval dopředu po levé straně, jenže při zakončení netrefil litoměřickou klec.
50:04'
50:04'
Ostřížek našel na levé straně volného Romana Vlacha, i proti němu Tomáš Král uspěl a drží stav 3:3.
49:19'
Illéš byl volný na pravé straně, nedokázal ale trefit odkrytou branku!
48:04'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
Matouš Venkrbec – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
Tomáš Král – 2 min., hrubost, odpyká Petr Gajda,
Tomáš Král – 2 min., hrubost, odpyká Filip Pártl.
48:04'
Pozor, velká strkanice u branky Litoměřic! Tomáš Král zřejmě atakoval Venkrbce vyrážečkou poté, co domácí útočník píchal holí do brankáře hostů. Zcela jistě přijdou tresty.
47:54'
Malák vypálil na branku Stadionu z osy hřiště, gólman Litoměřic opět připraven.
47:44'
47:20'
Pěnčík proklouzl mezi obranou Litoměřic do obrovské šance! Jeho zakončení si pohlídal Král, který mu nedal prostor pro skórování!
46:22'
Válek se v i oslabení dostal do samostatného úniku! Útočník Severočechů mířil nad Pavelkovu vyrážečku, domácí brankář ale zvládl Válkův pokus vystihnout!
45:43'
Dvě minuty na lavici hanby pobude Josef Jícha (LTM), a to za napadání rozhodčích – zřejmě prohodil nějaká nelichotivá slova směrem k arbitrům.
45:13'
Prostějovští teď zatápějí soupeři ze severu Čech, Veselý se dostal k dorážce zprava. Král drží svůj tým a zatím vyrovnaný stav dnešního mače.
44:25'
Jandus si stáhl kotouč k sobě, následný pokus vůbec neohrozil branku hostů.
43:12'
Kuťák nahodil puk do pásma, kde jej zachytil bez potíží Pavelka.
42:19'
Jiránkův bekhendový pokus končí těsně vedle litoměřické klece.
41:57'
Král rychle rozehrál na Vebera, ten nedokázal ale založit útočnou akci.
41:15'
40:23'
Holý se napřáhl ke střele z levé strany, Pavelka zasahuje svým pravým betonem!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:44.
Druhá perioda je také již minulostí. Neviděli jsme v ní tolik branek, jako v té první, ale i tak bylo prostřední dějství velmi zajímavé. Litoměřice dokázaly srovnat zásluhou Jaroslava Kracíka, ostatní velké šance na obou stranách zůstaly nevyužité.
40:00'
39:58'
Válek nabil na střelu z první jeho spoluhráči, ten trefil Pavelkovu vyrážečku.
39:14'
Jan Veselý – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
39:03'
Poloprázdná branka teď koukala na Jakuba Illéše, ten nedokázal ale kotouč usměrnit do sítě!
37:57'
Prostějovští získávají další přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Ondřej Procházka (LTM), a to na dvě minuty za sekání.
37:16'
Válek zůstává ležet na zemi, zřejmě dostal při souboji u mantinelu zásah holí. Vylučovat se ale nebude.
36:34'
Gajda se dostal do obrovské šance, jeho únik po pravé straně kryje skvěle Jaroslav Pavelka! Hned po této akci došlo k přerušení hry z důvodu srážky hráčů.
35:59'
Oba týmy hrají v plném počtu.
35:20'
Poledna vybídl ke střele Bartka, jehož rána nadělala Královi problémy! Jemu se odrazil kotouč z lapačky zpátky do hry, kde jej zvládli domácí odehrát pryč.
34:23'
Výtisk udržel útočné pásmo, následný pokus Litoměřic skončil v moci Jaroslava Pavelky.
33:58'
Vítek Benda – 2 min., hrubost.

P. Svoboda – 2 min., sekání.
33:33'
Pěnčík pálil z levé strany, jeho ostrou ránu Král vyráží vysoko nad litoměřickou klec.
32:48'
Tomáš Král hned dvakrát "namazal" protihráčům, zvládl následně své chyby napravit zákroky.
32:02'
Úžasná akce Litoměřic gólem nekončí! Filip Kuťák kombinoval s Jíchou tak dlouho, až si mohl připsat hattrick, jenže mu před odkrytou klecí sjel kotouč z čepele.
31:14'
30:11'
Prostějov se dostal do situace 4 na 2, Jansa vypálil zápěstím, jenže mířil příliš vysoko.
29:29'
V oslabení se Jícha dostal do obrovské šance, neprostřelil však Pavelkovy betony!'
29:13'
Na trestnou lavici půjde Jan Holý (LTM), a to na dvě minuty za podrážení.
28:48'
Holý hledal před brankou Kracíka, prostějovská obrana zvládla tuto myšlenku ale zhatit.
27:23'
Teď se roztrhl pytel se šancemi, pro změnu jeli dva hosté na jednoho domácího, Pavelka ale udržel stav 3:3!
26:38'
Stadion rozehrával velmi laxně ve vlastním pásmu, čehož jen tak tak domácí nevyužili!
26:14'
Maruna obkroužil klec hostů, následně pálil od modré Hamšík pouze do litoměřické obrany.
25:23'
Jestřábi vyhodili hrací předmět přes všechny čáry, vymanili se tak z tlaku Severočechů.
24:17'
Další zajímavý pokus Jestřábů, Jan Veselý nahodil kotouč na levou tyčku litoměřické branky, kde byl opět připraven gólman hostů.
23:42'
Roman Vlach hledal před brankou Jakuba Illéše, ten dokázal tečovat kotouč na Tomáše Krále, který chytil touš bez potíží do své výstroje.
23:14'
Rozhodčí si teď nerozuměli, jeden z čárových rozpažil, druhý pískl icing u prostějovské klece. Bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
21:35'
Litoměřice právě vstřelily branku! Hosté se dostali do protiútoku, během kterého se vytvořilo přečíslení 3 na 2. Této výhody využil zkušený veterán JAROSLAV KRACÍK, jenž trefil pravý roh Pavelkovy klece. Asistence: Přemysl Svoboda, Jan Výtisk.
20:23'
Válek mířil z pravé strany pouze jen do připraveného Pavelky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:53.
První dějství je minulostí, a že bylo plné zvratů a branek! Po úvodních 20 minutách vedou domácí 3:2, kteří dokázali navíc dvakrát vyrovnat stav utkání. Jestřábům zřejmě dalo impuls střídání brankáře Josefa Němečka ve 13. minutě, kdy jej nahradil Jaroslav Pavelka. Pak nejenže v 16. minutě vyrovnal Filip Jansa, ještě v 19. minutě dostal Prostějov do vedení Jakub Illéš.
19:52'
V samotném závěru mohl Prostějov dát ještě čtvrtou branku, jenže Slanina vůbec netrefil kotouč z bezprostřední blízkosti!
18:59'
Jestřábi právě vstřelili branku! Domácí překlápějí vývoj utkání na svou stranu! Roman Vlach našel před litoměřického klecí volného JAKUBA ILLÉŠE, který překvapil Tomáše Krále, jenž vůbec nemohl jeho střelu vidět. Asistence: Roman Vlach, Tomáš Jiránek.
18:20'
Burian vypálil skrytě hned po vhazování bekhendem. Král neměl ideální výhled, i tak tento pokus chytil!
17:42'
Severočeši jsou nyní aktivnější na kotouči, nedokázali tuto výhodu však přetavit v tlak, nebo ve střelu.
16:57'
Hosté se snažili o protiakci, pouze ale kombinovali v útočném pásmu bez zakončení.
15:39'
Jestřábi právě vstřelili branku! Početní výhoda je využita i ze strany domácích a opět je to střela pod horní tyč! Roman Vlach připravil perfektní pozici pro FILIPA JANSU, který se tváří v tvář Královi nemýlil. Asistence: Roman Vlach, Aleš Poledna.
14:59'
Ostřížek se dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus litoměřický brankář bez potíží vyráží.
14:11'
Jansa hned dvakrát prověřil Tomáše Krále, který výborně pokryl střelu na bližší tyč!
13:48'
Poprvé se dnes bude vylučovat i na litoměřické straně. Dvě minuty za krosček dostal Josef Jícha.
12:07'
Střídání v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
ze hřiště odchází brankář Josef Němeček, přichází Jaroslav Pavelka.
12:07'
Litoměřice právě vstřelily branku! Hosté bleskurychle využívají přesilovou hru, autorem gólu je dnes již podruhé FILIP KUŤÁK! Ten vůbec nedal Němečkovi šanci rychlou střelou švihem pod horní tyčku. Asistence: Lukáš Válek, Jan Holý.
11:57'
Matouš Venkrbec – 2 min., napadení.
11:15'
Hašek výborným pasem našel Bartka, na jehož pokus zvládl Tomáš Král jen tak tak odpovědět!
10:39'
Koláček se snažil o protiakci, kde na něj čekal připravený domácí obránce Benda a sebral mu touš.
09:36'
Jestřábi právě vstřelili branku! Tak to byla hokejová paráda! Jakub Illéš zavezl puk do útočného pásma, potom Tomáš Jiránek zadovkou našel ROMANA VLACHA, který trefil skvěle pod horní tyčku, kde Tomáš Král neměl nárok. Asistence: Tomáš Jiránek, Jakub Illéš.
08:46'
Venkrbec bekhendovým pasem hledal Janduse, ten se ke kotouči ale vůbec nedostal.
07:23'
Litoměřice se štěstím udržely útočné tempo, kdy Hampl ze vzduchu chytil vysokou přihrávku. Následně Severočeši zavřeli jejich soupeře v obranném pásmu, nicméně i tuto nástrahu domácí zvládli.
06:29'
Kuťák si vyměnil kotouč s Válkem, následně se dostal k pokusu Koláček, jemuž sjel ale hrací předmět z čepele, a tak nehrozilo nebezpečí pro branku Prostějova.
05:48'
Pěnčík si nabruslil na střed hřiště a jeho střela skončila jen těsně vedle Královy klece.
04:01'
Stadionu vstřelená branka vlila krev do žil, Procházka se Svobodou pořádně zatopili obraně Jestřábů. Druhý jmenovaný jen o kousíček netrefil puk před brankovištěm.
03:04'
Litoměřice právě vstřelily branku! Domácí vyrobili pořádnou hrubku při rozehrávce, čehož využili hosté, kteří se dostali do přečíslení 3 na 2. Lukáš Válek pak přenechal kotouč FILIPU KUŤÁKOVI, jenž trefil přesně mimo dosah domácího brankáře. Asistence: Lukáš Válek.
02:39'
Bartko číhal na přihrávku v blízkosti branky, nedostal ji však ideálně a puk nezachytil. Následně vypadla litoměřická klec ze svého umístění, bude třeba vyvrtat novou díru v ledu.
02:05'
Cikhart trefil při rozehrávce pouze Marunu, po souboji o mantinelu je hra přerušena, a to bez vyloučení.
01:22'
Domácí jsou stále aktivnější na kotouči. Ke střele se dostali z levého kruhu, litoměřický brankář Tomáš Král byl na tuto variantu perfektně připraven a zastavil hrací předmět.
00:19'
Prostějovští hokejisté zavřeli hosty v jejich pásmu, Jiránek pálil z první. Illéš na dorážku nedosáhl.
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Pavelka) – Hamšík, Malák, Poledna, Bartko, Benda, Pěnčík – Jiránek (A), Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Veselý – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec (C), Maruna.
Trenér: Aleš Totter.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Veber, Hampl, Výtisk (C), J. Šedivý, Holý (A), Š. Němec – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, P. Svoboda – Cikhart, Jícha, M. Vitouch – Jiruš, Pártl, Gajda.
Trenér: Miroslav Přerost.

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Peluha, Polák.
HC STADION LITOMĚŘICE (5. místo)
34 Z, 15–5–4–10, 111:93 (+18), 59 bodů

Litoměřice se po nepovedeném prosinci zvedly. 4. ledna porazili na stadionu Luďka Čajky domácí Zlín 3:2 po prodloužení. Před koncem roku vyprášil Severočechy Šumperk 6:3, předtím nestačili vysoko na Slavii 2:7 a také proti Stadionu uspěly Pardubice B 4:1. Družina Miroslava Přerosta má ale o zápas méně než jejich dnešní soupeř, a určitě se chce dostat na čtvrtou pozici v tabulce Chance ligy. Dokáže Stadion i dnes, že v novém roce dává zapomenout na špatné výkony?