1. česká hokejová liga - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Přerov - 28. ledna 2023   15:00

Přerov
04:45' R. Černý  (Kudělka, Jak. Svoboda) • 23:17' Březina   • 59:50' Březina  (Süss)
Slavia
Petružálek, Valenta – Dědek, Štěpánek
812 diváků
Přerov

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne.
Poslední třetina nabídla velice vyrovnanou podívanou. Oba týmy sváděly souboj o střední pásmo. Postupem času se Slavia více vrhla do útoku a sahala v několika velkých šancích po vyrovnání, jenže proti stál výborný gólman Král. Ani závěrečná hra bez brankáře domácím nepomohla a hosté si z Edenu odváží všechny tři body.
60:00'
59:50'
Přerov právě vstřelil branku!
Přerovští se nakonec dostali k vyhození a trefili prázdnou branku. Šťastným střelcem je DAVID BŘEZINA. Přerov si tedy odveze z Edenu všechny tři body. Asistence: Jan Süss.
59:25'
Opět to domácí zkouší v šesti!
58:59'
Málek se vrací do branky.
58:59'
Slávisté si nepohlídali přechod útočné modré a píská se ofsajd.
58:26'
Hosté se osvobozují vyhozením do středního pásma.
58:20'
Szathmáry ihned po buly pálil jen do lapačky Krále.
58:17'
Szathmáry pálil z první z levé strany a k odraženému puku se před brankou dostal Kulda, ale Král skvěle podržel svůj tým.
57:39'
Sešívaní se nemůžou dostat do útočného pásma, Přerov se dobře brání.
57:22'
Slavia hraje bez brankáře!
57:22'
Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.
57:22'
Křepelka pálil z pravé strany, jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.
57:09'
Opět se píská zakázané uvolnění hostů, sešívaní tlačí, ale zatím se jim nepodařilo vyrovnat.
56:43'
Klikorkovo nahození na branku neprošlo.
56:14'
Žovinec dostal krásnou křižnou přihrávku na pravou stranu a zakončoval z první, jenže ve stoprocentní šanci minul!
55:59'
Slavia je v tlaku a hosté se osvobozují jen vyhozením na zakázané uvolnění.
55:02'
Žejdl ani Hejda nemířili od modré čáry přesně.
54:33'
Černý se protáhl ke střele z levé strany, Málek měl připravenou lapačku.
54:05'
Kern se dostal mezi kruhy k odraženému puku, ale nedokázal zakončit mezi tři tyče.
53:54'
Žovinec nahodil puk od modré čáry, Král raději podržel puk v lapačce.
53:27'
Doležal zkusil překvapit Málka otočkou zpoza branky, ale domácí brankář byl připraven.
52:28'
Žejdlovo nahození bylo zblokováno do rohu kluziště.
52:06'
Sešívaní si v útočné třetině přihráli rukou a hra je vykázána do středního pásma.
51:48'
Až teď se to povedlo Přerovu, Doležalova rána Málka nepřekvapila.
51:26'
Ani jeden z týmů se nedokáže dostat přes střední pásmo.
50:28'
Kratochvil pálil ze středu pásma hodně vysoko nad branku.
Dnešní utkání sleduje 812 diváků.
49:06'
Král raději podržel nahození ze středního pásma v lapačce.
48:53'
Dvořák dostal nabito v přečíslení dvou na jednoho, ale promáchl.
48:33'
Sešívaní si nepohlídali přechod útočné modré čáry – ofsajd.
47:58'
Černého nebezpečné nahození nakonec Málek zkrotil.
47:12'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým se nedokáže usadit v útočném pásmu.
46:31'
Kernovi utekl puk na útočné modré a nedostal se k zakončení.
45:47'
45:30'
Pechancova nabídka před branku neprošla.
44:57'
Hosté se usadili v pásmu, Pechanec ale Málka nepropálil.
44:25'
Klikorka vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
43:53'
Jakub Svoboda pálil z pravé strany, ale jeho pokus zblokovali obránci.
43:47'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Šimon Szathmáry – 2 min., faul loktem.
43:26'
Krislovo nahození od modré proskákalo kolem pravé tyčky.
42:48'
Píská se zakázané uvolnění hostů.
42:32'
42:26'
Černý vyhazuje puk za Málkovu bránu.
41:54'
Sešívaným se nedaří usadit v útočném pásmu.
41:34'
Přerov vyhazuje puk přes všechny čáry.
41:12'
Žovincovo nahození od modré Král vyrazil za branku.
40:32'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Antonín Pechanec – 2 min., podrážení.
40:25'
Všetečka vzal přečíslení dvou na jednoho na sebe, Král jeho pokus na vzdálenější tyč vyrazil!
40:15'
Pechanec se hned prodral do zakončení, jeho pokus z mezikruží Málek vyrazil.
40:01'
Opět jsou problémy s postavením branky, kterou teď bude hájit Král.
Druhá perioda vyšla lépe hostujícím hokejistům. Ti se po chybě slávistů dostali do vedení zásluhou Březiny. Sešívaní se po celou třetinu nedokázali gólově prosadit, i když jim Přerovští nabídli několik přesilových her. Ani jedna se však slávistům příliš nepovedla a Král nemusel řešit vážnější situaci. Po čtyřiceti minutách tedy vedou Zubři 2:1.

Další třetina začne přibližně v 16:51.
40:00'
39:29'
Hra se teď přiostřila, několik tvrdých zákroků u hrazení ale rozhodčí pustili.
38:58'
Puk skončil na střídačce Přerova, vhazuje se ve středovém kruhu.
38:20'
Knotek byl příliš nedočkavý a píská se ofsajd Slavie.
37:58'
Jan Svoboda dorážel na Málka, ten puk raději podržel v lapačce.
37:29'
Všetečka nabíjel před branku Žejdlovi, jenže obránci přihrávku zblokovali.
36:57'
Simonova překvapivá střela z levé strany Královi neunikla.
35:55'
Ševčík s Krislem si nerozuměli na útočné modré, ale nakonec stihli zamezit úniku domácích.
35:48'
Nepřesná rozehrávka Slavie skončila na zakázaném uvolnění.
35:19'
Jan Svoboda se zjevil s kotoučem na brankovišti a Roman Málek ho fantasticky vychytal!
34:36'
Dvořák se natlačil s pukem k levé tyčce, ale nezakončil.
34:12'
Žejdl vyzkoušel Královu pozornost od modré čáry.
33:05'
Klikorka nedokázal zpracovat přihrávku a nedostal se do samostatného úniku.
32:43'
32:19'
Simon vyvezl puk do útočného pásma a pošetřil čas.
32:07'
Jakub Svoboda prudce pálil z pravé strany, trefil jen boční síť.
31:57'
31:44'
Hraje se kolem branky Málka, Přerov se ale ne a ne dostat do zakončení.
30:52'
Krisl na pravém kruhu promáchl skákavou přihrávku zpoza branky.
30:43'
Karel Klikorka – 2 min., nedovolené bránění.
30:25'
Hosté opět vyhazují puk ven z obranného pásma.
30:10'
Klikorkova rána od modré mířila mimo.
29:57'
Jan Süss – 2 min., podrážení.
29:47'
29:44'
Krisl opět vyhazuje puk přes všechny čáry.
29:10'
Přerovští se velmi dobře brání, Slavia se nemůže dostat do pásma.
28:35'
Krisl vyhazuje puk až za Málkovu klec.
28:23'
Knotek po pěkné kombinaci pálil z pravé strany, ale Král udržel puk ve výstroji.
28:00'
Sešívaní se vyhnali z pásma nepřesnou rozehrávkou.
27:47'
David Chroboček – 2 min., podrážení.
27:21'
Havrdova nabídka před branku byla zblokovaná.
26:25'
26:20'
Brož pálil z první z levého kruhu, Král se rychle přesunul a zakročil.
26:11'
Stehlík se prodral do zakončení z levé strany, ale akce byla nakonec přerušena, protože Král posunul při zákroku branku.
25:16'
Žovinec skákavý puk poslal pumelicí na Krále, ten vytěsnil kotouč za branku.
24:49'
Všetečka z první pálil z pravé strany, Král byl připraven.
24:25'
František Němec – 2 min., držení.
23:53'
Píská se postavení mimo hru domácích.
23:17'
Slávisté si zahrávali při rozehrávce ve vlastním pásmu tak dlouho, až se kotouč dostal na hůl DAVIDA BŘEZINY, který si s ním najel na pravý kruh a propálil gólmana Málka. Bez asistence.
22:46'
Süss se ihned po buly proháčkoval do zakončení, ale Málek puk vyrazil.
22:42'
Jan Svoboda zakončoval přečíslení z levé strany, ale Málek se skvěle přesunul a zasáhl betonem.
22:20'
Macuh se přes obránce domácích nedostal k dorážce z levého kruhu.
21:48'
Mrňa tečoval nahození od modré před Králem, ale ten byl připraven.
20:48'
Velký závar teď byl před Málkovou svatyní, domácí brankář nedokázal puk schovat ve výstroji, ale nikdo z útočníků nezakončil přesně.
20:17'
Kulda byl před brankou moc aktivní a najel do brankoviště, hra je vykázána do středního pásma.
20:01'
Čeká se ještě na úpravu postavení slávistické branky.
Úvodní dvacetiminutovku začali lépe domácí hokejisté, kteří ze své aktivity vytěžili vedoucí Mrňův gól. Pak ovšem přišlo vyloučení a Přerovští sehráli přesilovou hru velmi dobře. O vyrovnání se postaral Černý. Hra se potom vyrovnala a ani jeden z týmů si nevypracoval souvislejší tlak. Výjimkou byly početní výhody. Ani v těch ale žádná další branka nepadla a v Edenu platí remízový stav 1:1.

Další třetina začne přibližně v 15:55.
20:00'
19:49'
19:24'
Ofsajd zastavil domácí při přechodu do útoku.
18:47'
Hosté se nakonec osvobozují, Slavia z tlaku nevytěžila vedoucí gól.
18:20'
Brož střílel z levé strany na vzdálenější tyč, ale Král skvěle zasáhl!
18:11'
Kulda se po pěkné kombinaci dostal ke střele z pravého kruhu, ale puk mu sjel z hole a Král neměl těžkou práci.
17:55'
Klikorka pálil od modré čáry, Král puk udržel ve výstroji.
17:49'
Daniel Ministr – 2 min., podrážení.
17:34'
Píská se zakázané uvolnění domácích.
16:57'
Stehlík se ocitl v obrovské šanci na hranici brankoviště. Jeho zakončení na vzdálenější tyč ale skončilo jen na zadním mantinelu.
16:17'
Všetečka se dostal k dorážce mezi kruhy, ale jeho pokus byl tečovaný mimo branku.
15:40'
15:09'
Jakub Svoboda se postavil Mrňovi na modré čáře a vyhnal Slavii z útočné třetiny.
14:40'
Žejdl si najel s pukem na levý kruh a schoval střelu za obránce, ale Král byl pozorný.
14:21'
Slávisté se nepřesnou rozehrávkou vyhnali z pásma.
13:53'
Knotek z první pálil z pravého kruhu, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče.
13:40'
Jiří Krisl – 2 min., hákování.
13:33'
Všetečka se pěkně protáhl skrz tři obránce a Král měl práci s jeho zakončením.
13:03'
Labuzík se dostal k zakončení z pravého kruhu, ale jeho rána Krále nepřekvapila.
12:49'
Žovinec pálil z pravé strany, jeho pumelice na branku neprošla přes hradbu těl.
12:20'
Kern dobře zabojoval o puk na útočné modré čáře, ale obrana hostů si s ním nakonec poradila.
11:32'
Indrák zakončil z hranice brankoviště, Málek puk vyrazil do rohu.
11:06'
Březina pálil z pravé strany, jeho rána minula vzdálenější tyč.
10:34'
10:12'
Slavia opět vyhazuje puk až ke Královi.
09:45'
Černému sjel puk z hole při střele a domácí se osvobozují.
09:10'
Kratochvil střílel z levého kruhu, jeho pokus byl zblokovaný mimo.
08:34'
Jan Kern (SLA) dostává k překvapení všech dvě minuty za hrubost, když upadl v souboji před brankou a trefil v pádu Daniela Krále.
08:16'
Goiš pálil z pravého kruhu, jeho pokus Málek vyrazil za branku.
07:49'
Matyášovo nahození proskákalo těsně vedle levé tyčky.
07:34'
Kulda pálil z mezikruží, jeho ránu zblokoval obránce do ochranné sítě.
07:24'
Žejdl s Kuldou si dvakrát vyměnili puk v útočném pásmu, ale ke střele je obránci nepustili.
06:41'
Pražané se teď dostali pod tlak ve svém pásmu a vyhazují jen na zakázané uvolnění.
06:12'
Domácí si nepohlídali přechod útočné modré čáry – ofsajd.
05:51'
Žovinec nabízel puk z pravé strany před branku, ale tam ho nenašla žádná hokejka spoluhráče.
05:23'
Brož se pěkně protáhl kolem pravého hrazení, ale jeho následná střela mířila mimo branku.
04:45'
Hosté využívají přesilovku a srovnávají skóre. Kudělka pálil z pravého kruhu, jeho pokus Málek ještě dokázal vyrazit, ale jen před brankoviště, kde stál osamocený ROBERT ČERNÝ a neměl problém zakončit do odkryté klece. Asistence: Tomáš Kudělka a Jakub Svoboda.
04:05'
Stehlík dobře zabojoval o puk v útočném pásmu a nedovolil Přerovu rozehrát.
03:45'
Slávisté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
03:19'
Lukáš Žejdl – 2 min., vysoká hůl.
02:56'
Macuh se dostal s pukem na brankoviště, ale nedokázal zakončit.
02:24'
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaným se aktivita hned od úvodu vyplatila. Kern se Strnadem pěkně přešli přes střední pásmo, druhý jmenovaný potom na modré čáře přenechal kotouč PAVLU MRŇOVI. Ten si s pukem popojel mezi kruhy a pumelicí prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Lukáš Strnad a Jan Kern.
01:40'
Knotek pálil z pravého kruhu, ale minul branku.
01:24'
Žovinec pálil z levé strany, jeho rána byla zblokovaná.
01:04'
Do útoku se dostali také hosté, ale jejich akce skončila jen lehkým nahozením puku na Málka.
00:43'
Všetečka nebezpečně dotíral na brankovišti, ale k puku se nakonec nedostal.
00:09'
První útočnou akci měli domácí, Žejdl pálil z mezikruží jen do betonu brankáře.
00:01'
Oba týmy jsou na ledě, za okamžik začínáme.

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, Barák (A) – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – L. Stehlík, Knotek (C), J. Brož – Mrňa, Kern, Strnad – Havrda, Labuzík, Simon.
Trenér: Tvrzník

HC ZUBR Přerov: Da. Král (Postava) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, F. Němec, Ševčík, Krisl (C), Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Süss – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák – Goiš, Macuh, Ministr.
Trenér: Svoboda

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Dědek, Štěpánek.
HC ZUBR Přerov

Zubři se v tabulce Chance ligy nacházejí na šestém místě se ziskem 65 bodů. Na sedmou Slavii mají náskok 6 bodů a potřebovali by tedy v Edenu ve vzájemném duelu zvítězit. V posledních dvou utkáních ale Přerovští odešli s prázdnou, když nejprve doma nestačili na Litoměřice (1:2) a potom podlehli venku Třebíči 2:0. Ve zbytku poslední čtvrtiny základní části tedy čeká Moravany hodně práce, pokud se chtějí vyhnout předkolu play-off. Nadechnou se hosté v Edenu k úspěšnému finiši?

Nejproduktivnější hráči:
1. D. Březina – 30 bodů (17+13)
2. J. Svoboda – 25 bodů (10+15)
3. A. Pechanec – 25 bodů (7+18)
HC Slavia Praha

Slávisté po nepovedeném úvodu sezony zabrali a skvěle vstoupili do nového kalendářního roku. V lednu zatím Pražané prohráli jen jednou s Horáckou Slavií a skvělými výkony se propracovali až na sedmou příčku tabulky se ziskem 59 bodů. Na šesté místo, zajišťující vyhnutí se předkolu, ztrácejí sešívaní 6 bodů. Šestým týmem je navíc Přerov, se kterým se červenobílí utkají v důležitém vzájemném souboji. V posledním utkání se Slavii povedlo porazit Sokolov na jeho ledě 5:3, přičemž hosté skórovali hned čtyřikrát v početní výhodě. Povede se domácím opět prosadit v přesilovkách a zvítězit, nebo budou Zubři nad jejich síly?

1. L. Žejdl – 29 bodů (17+12)
2. K. Klikorka – 26 bodů (6+20)
3. T. Knotek – 21 bodů (11+10)
Krásný dobrý den všem hokejovým příznivcům, vítejte u textového přenosu utkání Chance ligy. Na ledě v pražském Edenu se střetnou mužstva HC Slavia Praha a HC ZUBR Přerov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.