1. česká hokejová liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Šumperk - 7. ledna 2023   15:00

Slavia
Slavia
19:28' Mrňa (Šmerha, Szathmáry) • 20:46' Szathmáry (Simon, Kern) • 27:22' Šmerha  • 28:02' Žejdl (Všetečka) • 43:24' Žejdl (Kulda, D. Němeček) • 53:25' Kern (Simon, J. Brož) • 59:01' Klikorka (J. Brož, Žejdl)
7:2
(1:0, 3:1, 3:1)
Šumperk
Šumperk
30:32' Průžek  (Vildumetz, Bartoš) • 47:37' Matě. Svoboda  (Vildumetz)
Slavia
Hucl, Kosnar – Maňák, Kotlík
Zimní stadion Eden, Praha
1 305 diváků
Šumperk
Lackovič (29. Hamalčík) – Drtil, Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš (C), Mácha – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Vachutka (A) – Křemen, Bernat, Jouza.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou!
Slávisté v sobotním zápase porazili Šumperk jednoznačně 7:2. Do vedení se dostali na konci první třetiny a postupně dali sedm gólů (a jeden neuznaný). Svůj první gól po návratu do sešívaného dresu vstřelil Tomáš Šmerha, přesně se trefilo ještě dalších pět střelců včetně dvougólového Lukáše Žejdla. Draci v zápase zaostávali, byť se jim podařilo dvakrát skórovat a několikrát ohrozit domácí svatyni.
59:01'
Slavia právě vstřelila branku!
Ránu jak z kanónu teď na branku a především do branky vyslal obránce KAREL KLIKORKA, který tak ještě využívá přesilovku. Asistence: Jaroslav Brož a Lukáš Žejdl.
58:05'
57:10'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
David Bartoš – 2 min., podrážení.
56:42'
Vildumetz nejprve branku minul, na Drtilovu dělovku už ale musel Málek lapačkou zareagovat.
56:05'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Robin Všetečka.
55:39'
Ránu Bernata od modré teď Málek vůbec neviděl, naštěstí pro něj ale trefila jen plexisklo za jeho brankou.
53:25'
Do gólové listiny se zapisuje i útočník JAN KERN, který vyjel po souboji v rohu s pukem na holi a přesnou střelou ke vzdálenější tyčce překonal Hamalčíka. Asistence: Michal Simon a Jaroslav Brož.
52:40'
Kombinace Nedvídka se zakončujícím Vachutkou vedla k velké šanci druhého jmenovaného, jehož střelu ale Málek naneštěstí pro hosty vyrazil.
52:00'
Draci ani přes tlak v útočném pásmu pořádně nevystřelili a na druhé straně naopak málem šel do brejku Havrda.
50:45'
Mrňa si hezky najel na pravém křídle a nabil na střelu z první Šmerhovi. Ten minul.
49:25'
Simon dvakrát zajímavě mířil bekhendem, následně střílel Szathmáry a před bránou dorážel Brož.
49:00'
Málek musí být opět ve střehu a puk raději podržel.
47:37'
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk využívá chyby v obraně sešívaných a znovu se dotahuje na rozdíl tří gólů. Brejk dvou proti nikomu proměnil MATĚJ SVOBODA. Asistence: Tomáš Vildumetz.
47:27'
46:55'
46:39'
Robin Všetečka dostal puk do branky, rozhodčí ale po zhlédnutí videa gól kvůli vysoké holi neuznávají. Sešívaný forvard sklepával kotouč příliš vysoko.
46:07'
Dnešní utkání sleduje 1305 diváků.
46:06'
Brož se Žovincem ujeli do rychlého brejku, první jmenovaný ale prostor mezi třemi tyčemi minul.
45:33'
Křepelka si vybruslil po vhazování a prověřil Hamalčíka.
45:27'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Matěj Svoboda.
44:55'
Tomáš Šmerha – 2 min., držení.
44:44'
Sešívaní pokračují v tlaku. O druhý gól se snažil i Szathmáry, Hamalčík jeho ránu vyrazil.
43:24'
Sešívaní přidávají pátý gól! Kulda našel mezi kruhy LUKÁŠE ŽEJDLA, který propasoval kotouč přes Hamalčíka. Asistence: Edgars Kulda a Dominik Němeček.
42:00'
Stehlík zachytil rozehrávku hostů, Kadeřávek ho ale rychle od puku odstavil.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16:50.
Celkem čtyři góly padly ve druhé třetině, po níž odcházejí do šaten s náskokem 4:1 domácí slávisté. Ti se trefili už po pouhých 46 vteřin zásluhou přesné střely Šimona Szathmáryho. Z dalšího přečíslení mířil přesně ve 28. minutě Tomáš Šmerha, na kterého po 40 sekundách navázal Lukáš Žejdl. Draci se ale rozhodně nevzdali a ve zbytku prostřední části několikrát zahrozili. Ve 31. minutě také díky brance Jiřího Průžka z přesilové hry snížili.
40:00'
39:23'
Dvě přečíslení v rychlém sledu. Nejprve Málek vyrazil střelu Vildumetze, na druhé straně mířil z mezikruží Žovinec.
38:51'
Žovincovu střelu od modré si našel Dominik Němeček a nebezpečně dorážel před Hamalčíkem.
38:20'
Labuzík po objetí brány našel v mezikruží Stehlíka, puk končí v ochranné síti.
37:20'
Draci v posledních minutách postupně zlepšují hru ve středním pásmu. I díky tomu teď mohl střílet Kadeřávek, jehož pokus byl ještě několikrát tečován.
36:09'
Křepelka našel přímo před Hamalčíkem dobře postaveného Mrňu, od jehož hokejky se však kotouč odrazil do ochranné sítě.
35:21'
Opět je to Jiří Průžek, který zatápí sešívané obraně. Málek jeho další pokus vyrazil do rohu.
33:53'
Málek si povyjel proti střele Vachutky, který se snažil najít skulinku mezi betony. Neúspěšně.
32:58'
Bartoš možná měl spíše zakončovat, zvolil však nahrávku na obsazeného spoluhráče. Rodící se šance Draků tak skončila.
31:25'
Přečíslení 3 proti 2 zakončil Klikorka stříleným pasem mířícím na Brožem, avšak skončivším v rohu kluziště.
30:32'
Šumperk také využívá početní výhodu a poprvé v zápase překonává Málka. Před Málkem zůstal volný JIŘÍ PRŮŽEK, kterého zpoza branky našel Vildumetz. Asistence: Tomáš Vildumetz a David Bartoš.
29:40'
Pavel Mrňa – 2 min., podrážení.
29:10'
Draci se snažili o rychlou odpověď, Málek si ale se sérií střel poradil.
28:02'
Střídání v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
ze hřiště odchází Jakub Lackovič, přichází Petr Hamalčík.
28:02'
Oddechový čas pro tým DRACI PARS ŠUMPERK.
28:02'
Sešívaný brankostroj pokračuje! Po parádní narážečkou se Všetečkou se trefuje LUKÁŠ ŽEJDL, který zvyšuje už na rozdíl čtyř branek. Asistence: Robin Všetečka.
27:22'
První gól po návratu do Slavie v rámci střídavých startů dává TOMÁŠ ŠMERHA, který ujel do přečíslení a perfektně ho zakončil k levé tyčce. Bez asistence.
26:58'
Němeček vyslal do útoku Havrdu, který prověřil Lackoviče. Po jeho zákroku hru přeruší komerční pauza.
26:11'
25:25'
Tvrdý pokus Kudly trefil Kerna, k puku se tak dostávají Draci a vyhazují.
25:04'
Šmerha našel mezi kruhy Mrňu, kterému střela podobně jako při prvním gólu úplně nesedla. Tentokrát ji však Lackovič zachytil.
24:11'
Štěpán Dudycha – 2 min., faul kolenem.
23:45'
Kern se dobře obtočil kolem hostujícího obránce a nabídl střelu Simonovi. Ten minul.
23:29'
Šumperský gólman je opět v permanenci, tentokrát zasahoval proti brejku Všetečkovi, jemuž ale kličkovaná nevyšla.
23:08'
Po další Szathmáryho střele puk vletu dorážel Žejdl, Lackoviče nepřekonal.
21:31'
Sešívaní ztratili při rozehrávce puk, Málek ale díky bloku nemusel zasahovat.
20:46'
Bleskový vstup do druhé třetiny a domácí odskakují na rozdíl dvou gólů! Rychlý brejk 2 proti 1 zakončil po Simonově nahrávce ŠIMON SZATHMÁRY a překonal Lackoviče. Asistence: Michal Simon a Jan Kern.
20:01'
Půl minutu před koncem první třetiny se sešívaní ujali vedení. Početní výhodu využil Pavel Mrňa, který se trefil podruhé v posledních pěti zápasech. K několika příležitostem se dostal i Šumperk, narazil ale na připraveného Romana Málka.
20:00'
19:28'
Slávisté přesilovku za faul Průžka, který vystřelil puk směrem na branku po odpískání, bleskově trestají. Lackovič se nestihl přesunout proti svižné střele PAVLA MRNI, který tak posílá sešívané do vedení. Asistence: Tomáš Šmerha a Šimon Szathmáry.
19:14'
Současné vyloučení:
Dušan Žovinec – 2+2, hrubost.

Jiří Průžek – 2 min., nesportovní chování + 2+2, hrubost, odpyká Šimon Jelínek.
18:45'
Ze zajímavě vypadající situace nakonec nic nebylo, Hejda totiž trefil pouze blok hostujících hokejistů.
18:24'
18:14'
Svoboda se otáčel za odraženým pukem, rychleji se k němu dostali sešívaní beci.
17:24'
Minuta přesilovky je za námi a Šumperku se zatím nepodařilo se usadit v útočném pásmu.
16:24'
Jan Kern – 2 min., podrážení.
15:25'
Po Kadeřávkově střele od modré dorážel přímo před Málkem Vojtěch Šuhaj, ze vzduchu však trefil jen oblouk brány. Následuje komerční přestávka.
14:31'
Narážečka Kuldy s Labuzíkem k zakončení nevedla, druhého jmenovaného totiž hosté odstavili.
13:01'
13:00'
Šmerha křižným pasem našel nehlídaného Všetečku, jehož střelu do odkryté branky výborně vychytal Lackovič! Následná dorážka mířila mimo.
12:31'
Nedá se říct, že by slávisté v přesilovce nekombinovali. Naopak, pasy ani výměna pozic nechyběly. Jenže se jim zatím nedaří obranu hostů ani Lackoviče zaskočit. Neuspěl ani z vrcholku kruhů střílející Kulda.
11:53'
Kulda si vyměnil pozici se Žejdlem a následně po jeho pasu vystřelil.
11:01'
Filip Eliáš – 2 min., hákování.
09:44'
Po sérii odrazů chtěl z mezikruží střílet Simon, šumperští obránci však jeho střelu zblokovali.
08:55'
Šance i na druhé straně, kde brankáře ohrozil Robin Všetečka. Lackovič připraven.
08:16'
Svoboda s Máchou zahrozili před slávistickou brankou. Prudká dorážka ale Málkovu klec minula.
06:30'
Oba týmy v posledních chvílích od založení útočné akce dělily nepřesné nahrávky. Střelou se však před komerční přestávkou ještě prezentoval domácí Brož.
04:40'
Klikorkovi se nepovedl riskantní bekhendový pas, čehož využil Tomáš Vildumetz. V samostatném úniku zvolil zakončení, které Málek pokryl.
04:04'
Šmerha prudkou střelou prověřil šumperského gólmana. Puk následně zasáhl Mrňa, podle rozhodčího vysokou holí.
03:33'
Sešívaní se snažili vymyslet zajímavou kombinaci v útočném pásmu, nedokázali se ale dostat do zakončení.
02:01'
Nedvídek nabral rychlost ve středním pásmu a pokusem do protipohybu zaměstnal Málka.
01:12'
Lackoviče jako první vyzkoušel ostrou ránou nový člen slávistické družiny Křepelka. Hostující brankář jeho střelu vyrazil.
00:15'
Hned po buly se hnal do útoku Mácha a prudkou střelou těsně minul Málkovu bránu.
00:01'

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák (C), Szathmáry, D. Němeček – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Simon, Kern, J. Brož – Mrňa, D. Sklenář, Šmerha – Havrda, Labuzík, L. Stehlík.
Trenér: Daniel Tvrzník

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Drtil, Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš (C), Mácha – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Vachutka (A) – Křemen, Bernat, Jouza.

DRACI PARS ŠUMPERK

Slavii se díky vítězství podařilo v tabulce přeskočit právě Šumperk, který ve středu prohrál a spadl tak na předposlední místo. Draci, kteří mají na kontě o dva body méně než Pražané, se sice dokázali v duelu proti Přerovu dostat do vedení, Zubři však v prostřední třetině nasázeli čtyři góly a získali všechny tři body. První vzájemné střetnutí obou týmů z této sezóny sice Šumperk v říjnu v Edenu prohrál (0:5), sešívaným to ale v listopadu na domácím ledě oplatil (2:1).
HC SLAVIA PRAHA

Hokejisté Slavie vstoupili do nového roku vítězstvím. Ve Frýdku-Místku sice ve středu prohrávali, pak se ale trefili obránce Dušan Žovinec a na konci druhé třetiny útočník Jaroslav Brož a sešívaní nakonec zvítězili 2:1. Díky tomu se posunuli ze 13. na 12. místo, odkud na předkolo ztrácí už jeden jediný bod.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 35. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a DRACI PARS ŠUMPERK. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.