1. česká hokejová liga - 51. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Vsetín - 27. února 2023   18:00

Slavia
Slavia
34:06' L. Stehlík (Klikorka, Kern) • 56:14' Havrda (Žovinec, J. Brož)
2:5
(0:2, 1:2, 1:1)
Vsetín
Vsetín
11:34' Holec  (Jenáček, Kajínek) • 13:23' Klhůfek  (Česánek) • 35:46' Sihvonen  (Š. Bláha, Smetana) • 37:34' R. Půček  (Klhůfek, Holec) • 46:00' Jenáček  (Jonák, Holec)
Slavia
Jechoutek, Kostourek – Jindra, Štofa
Zimní stadion Eden, Praha
1278 diváků
Vsetín

A to je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího onlajnu brzy na počtenou.
Vsetínu se v poslední třetině podařilo skórovat, jako prvnímu, ačkoliv hrála Slavia aktivněji. Na branku Jenáčka červenobílí zareagovali pouze korigací na 2:5, když přesně u levé tyčky zakončoval Maxim Havrda. Slavia tak prozatím nemá jistotu předkola play-off a bude doufat, že se udrží před dotahujícím se Kolínem.
58:04'
Sešívaní si teď ve třech nahráli a z pravé strany vystřelili. Do jejich rány se včas vložil jeden z obránců, který akci zachraňuje.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:14'
Slavia právě vstřelila branku!
Domácím se přece jen podařilo snížit. Nenápadné nahození z pravé strany kluziště od Dušana Žovince trefil z voleje MAXIM HAVRDA a zamířil přesně k pravé tyčce. Asistence: Dušan Žovinec, Jaroslav Brož.
55:15'
Edgars Kulda si šikovně přehodil puk mezi bruslí a hokejkou hostujícího obránce. Jeho střela zamířila těsně nad pravou tyčkou Žukovovy branky.
54:38'
Jeden z Valachů přejel modrou čáru dříve, než se přes ní dostal puk. Rozhodčí si toho všiml a píská ofsajdové postavení.
53:58'
Krliš upadl v útočném pásmu, domácího útočníka v defenzivní práci zastoupili jeho spoluhráči.
52:45'
Puk se z levého rohu kluziště dostal před branku k Robovi, který pohotově vystřelil. Jeho pokus těsně minul branku.
51:22'
Peter Lichanec poslal z pravé strany lehké bekhendové nahození, které domácí brankář nakonec vyráží.
50:47'
49:07'
Sešívaní hned po začátku oslabení ujeli hostujícím a byli v přečíslení tří na jednoho. Skvělý pád do nahrávky ale překazil snahy červenobílých.
48:47'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Tadeáš Hejda – 5 min. + 2 min., bitka.

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Pavel Klhůfek – 5 min., bitka.
48:47'
Hra se na obou stranách v posledních minutách vyhrocuje. Hejda nyní bránil Málka po dohraném souboji, následně se strhla menší potyčka.
47:41'
Zcela osamocen se na modré čáře objevil Robin Všetečka. Žukov jeho střelu k levé tyči vyráží do rohu kluziště.
46:00'
Vsetín právě vstřelil branku!
Využitá přesilová hra Valachů znamení zvýšení skóre na 5:1. Miroslav Holec našel zpoza brány zcela volného ŠIMONA JENÁČKA, který z levé strany propálil Málka. Asistence: Vít Jonák, Miroslav Holec.
45:21'
Tomáš Knotek – 2 min., hákování.
44:47'
Utkání sleduje 1278 diváků.
44:01'
Nahození od pravého mantinelu tečoval hokejkou Pavel Mrňa. Svojí čepelí každopádně nenasměroval puk směrem na Žukova.
43:22'
Vsetínští se nedokážou dostat do útočného pásma. Velice dobré napadání domácích jim nedovoluje přesně kombinovat.
42:32'
Valaši uklidňují hru, po prostřídání budou rozehrávat zpoza vlastní branky.
41:13'
Domácí vlétli do poslední dvacetiminutovky velmi aktivně, jejich snaha o snížení je viditelná.
40:24'
40:09'
Vsetín začíná přesilovkou, která za malou chvíli bude končit.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:48.
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první a i skóre je téměř stejné. Slávisté sice ve 35. minutě zásluhou Lukáše Stehlíka snížili na 1:2, Valaši ale už po 100 vteřinách znovu odskočili. Na trefu Rika Sihvonena pak necelé dvě minuty nato navázal Roman Půček a poslal Vsetín už do tříbrankového vedení. Hosté jsou dál v zápase aktivnějším týmem a několikrát byli blízko dalších gólů.
40:00'
39:18'
Slavia se osvobozuje po tlaku hostů a odjíždí střídat.
38:24'
Karel Klikorka – 2 min., sekání.
37:34'
Z pravého rohu kluziště nahodil puk před brankou Slavie Holec, Klhůfek přizvedl jeho nahrávku a po zmatcích v brankovišti zakončil ROMAN PŮČEK, jehož střela překonala ležícího Málka. Asistence: Miroslav Holec, Pavel Klhůfek.
35:46'
Hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek. Bláha si udělal prostor v útočném pásmu a vystřelil na Málka, ten vyrazil pouze na volného RIKU SIHVOVENA, který neměl těžkou práci s dorážkou. Asistence: Ondřej Smetana, Štěpán Bláha.
35:22'
Po vstřelené bance hra domácích ožila, po nepřesné kombinaci a zakázaném uvolnění se ale bude vhazovat před Málkem.
34:06'
Hra, ve které se dostaly oba týmy do velké gólové příležitosti, končí brankou Slavie. Po útoku Vsetína se do protiútoku dostal Kern, který na modré čáře nahrál Klikorkovi. Ten u levé tyče Žukovovy branky našel LUKÁŠE STEHLÍKA, který snižuje na rozdíl jediné banky! Asistence: Karel Klikorka, Jan Kern.
32:55'
Robin Všetečka se dopustil na pozici posledního hráče chyby, kterou včasným vyjetím z branky zachránil Málek.
31:59'
Jeden z hostujících hráčů se dopustil přihrávky rukou, hra se přesouvá před Žukova.
30:47'
Slávistickou rozehrávku zastavil ve středním pásmu Peter Lichanec, který dává možnost Vsetínu, aby zahrozil.
29:28'
Tadeáš Hejda si kličkou od pravého mantinelu připravil palebnou pozici, ze které ho Žukov vychytává.
28:41'
Tomáš Ondračka přebral puk na levé straně kluziště a vystřelil. Jeho rána orazítkovala pravou tyčku slávistické branky.
27:56'
Nepřesná rozehrávka v obranném pásmu od Vsetína přeletěla všechny čáry a vhazovat se bude v útočném pásmu Slavie.
26:47'
Puk se dostal po sražené střele hostů ke střeše zimního stadionu.
25:20'
Málek se pravým betonem natáhl proti nahození od pravého mantinelu a vyráží pryč od domácí branky.
24:35'
Knotek našel na levém kruhu Křepelku, který ale bohužel pro Slavii vůbec netrefil puk.
23:54'
22:30'
Červenobílí zatím velice dobře brání a nedovolují žlutozelenému soupeři žádnou vážnější kombinaci.
21:54'
Dušan Žovinec – 2 min., nedovolené bránění.
20:22'
Nahození Valachů zvládla obrana domácích zpacifikovat a nyní se právě sešívaní dostávají dopředu.
20:01'
Šťastnější jsou po úvodní třetině jednoznačně hosté. Na počet šancí byl v prvních dvaceti minutách zápas relativně vyrovnaný, co je ale důležité, na góly vede jednoznačně tým z Valašska. Síť v brance Slavie nejprve rozvlnil po nekompromisní teči Miroslav Holec a do dvoubrankového vedení Vsetín odskočil, když sešívanému brankáři propadl puk až do branky. Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
20:00'
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:18'
Pavel Mrňa objel všechny hráče Valachů, následně se prokličkoval kolem Žukova. Na následnou střelu si najel až do moc velkého úhlu a slibná akce domácích končí posunutím branky Vsetína.
17:56'
16:33'
Karel Klikorka z modré trefil jednoho z obránců, úspěšný se svým pokusem nebyl ani Brož.
15:56'
David Kajínek – 2 min., podrážení.
15:13'
Pražané neskládají zbraně a nadále útočí. Samostatný průnik Žejdla byl zastaven Žukovem.
13:23'
Hosté rychle přidávají také druhou branku. Z levé strany si najel PAVEL KLHŮFEK, který svoji střelu dokázal procedit přes golmana Málka! Puk po střele ještě klouzal po brankové čáře, do brány ale nakonec zamířil i bez přispění hráčů přijíždějících z druhé vlny. Asistence: Boris Česánek.
13:00'
Žovinec nyní zachránil Slavii před druhou inkasovanou brankou. Daniels Bērziņš vyslal nebezpečný pokus, ale domácí obránce skvěle zasáhnul.
11:34'
Hosté se dostávají do vedení k radosti všech fanoušků Vsetína. Šimon Jenáček si najel do útočného pásma a na levé straně nahrál na MIROSLAVA HOLCE, který i díky teči jednoho ze slávistů otevírá skóre. Asistence: Šimon Jenáček, David Kajínek.
10:37'
Vsetín kombinoval za brankou domácích, střela Jonáka a následné dorážky dokázal domácí maskovaný muž chytit.
10:02'
Hra je nyní přerušena z důvodu útočícího hráče v brankovišti.
08:47'
Vsetín na půl minutu zamkl červenobílé v útočném pásmu. Domácí se nyní osvobozují a střídají.
07:11'
Závar také před brankou sešívaných! Pavel Klhůfek vyslal nebezpečnou střelu proti Málkovi, který jeho střelu, stejně jako ostatní dorážky Vsetína, chytá.
06:17'
Od Karla Klikorky se puk dostal až ke Knotkovi, který lehce tečoval nahození svého spoluhráče. Ke smůle domácích ale puk nemířil na branku.
05:44'
Žejdl po vyhraném buly nahrál Strnadovi, který svojí střelou ale Žukova nepřekvapil.
05:24'
Rozehrávka Valachů byla nepřesná, následovat bude vhazování v útočném pásmu Pražanů.
04:26'
Vsetín nyní dopravil poprvé puk do sítě, střele ale předcházel těsný ofsajd, a tak branka nebyla uznána.
03:05'
Boris Česánek vystřelil z modré čáry, Málek měl zakrytý výhled. Reflexivním zákrokem vyráží střelu vsetínského obránce betonem pryč.
02:07'
Sražená střela Pavla Jenyše končí po teči v ochranné síti. Následuje buly v obranném pásmu Slavie.
01:18'
Také Valaši zahrozili. Riku Sihvonen se protáhl na pravé straně, Málek jeho pokus vyráží.
00:31'
První nahození směrem k bráně hostů si připravil Matyáš. Jeho pokus se ale zastavil na prvním bránicím hráči.
00:03'
Zápas právě odstartoval, buly vyhráli hráči Slavie.
00:01'

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, D. Němeček – Strnad, Žejdl (A), Kulda – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Mrňa, Kern, L. Stehlík – Simon, Havrda, Krliš.
Trenér: Daniel Tvrzník

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Jenáček, O. Němec (A), Česánek, Smetana (A), Ondračka, Hryciow – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, R. Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.
Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Jindra, Štofa.
VHK ROBE VSETÍN

Valaši se v tabulce druhé nejvyšší hokejové ligy nacházejí na 3. místě, s jednadevadesáti body. Vsetín z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál. Nejprve porazil v těsném zápase Na Lapači 4:3 Sokolov, poté 3:2 Litoměřice a poslední výhra se zrodila na ledě Přerova. Zde dokázali vsetínští udržet čisté konto a po brankách Jenáčka a Lichance zvítězili 2:0. Valaši naopak nestačili na Prostějov, kterému podlehli 2:5 a v posledním odehraném kole také na Třebíč. Nově korunovaný vítěz základní části Chance ligy dokázal proti Vsetínu smazat dvoubrankovou ztrátu a v prodloužení o výhře Horácké Slavie rozhodl Ladislav Bittner. Nejproduktivnějším hráčem celku ze Zlínského kraje je Luboš Rob, který má na svém kontě 48 bodů za 19 přesných zásahů a 29 gólových přihrávek.

HC SLAVIA PRAHA

Sešívaní se v Chance lize nacházejí na 9. místě,, s jednasedmdesáti body. Červenobílí hokejisté během února porazili v Edenu 4:1 frýdecko-místecké Rysy a v dalším kole po samostatných nájezdech také Šumperk. Vítěznou branku v tomto zápase zaznamenal Robin Všetečka. Po těchto výhrách se ale výsledky Slavie začaly zhoršovat. Pražané nejprve padli se Zlínem 3:5, když ke zvratu nepříznivého skóre nepomohly ani dvě branky Pavla Mrňy, v prozatím posledním utkání se pak Slavia střetla na venkovním ledě s Prostějov. Sešívaní neměli zápas špatně rozehraný, ještě zkraje třetí třetiny vedli po zásluze Karla Klikorky 4:2. Poté ale nastal prostějovský zvrat a domácí nakonec vyhráli 6:4. Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je Lukáš Žejdl, který zaznamenal 35 bodů za 21 vstřelených branek a 14 asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.