1. česká hokejová liga - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Litoměřice - 25. února 2023   17:00

Sokolov
Sokolov
16:15' Křemen (Csamangó, Kverka) • 27:48' Csamangó (J. Novák, Klejna) • 32:54' Zadražil (Chrpa, Csamangó)
3:4
(1:0, 2:2, 0:2)
Litoměřice
Litoměřice
23:56' Berka  (Procházka, Výtisk) • 28:00' P. Svoboda   • 48:59' Senčák  (J. Koláček) • 50:36' Jícha  (Válek, Černohorský)
Sokolov
Kostourek, Micka – Kokrment, Dědek
Zimní stadion Sokolov
Litoměřice

Je tu konec! V utkání Sokolov třikrát vedl, nakonec ale rozhodla třetí třetina. Nejprve vyrovnal David Senčák a obrat dokonal Josef Jícha. Baník i přes nátlak v závěru nedokázal už s výsledkem nic udělat a musí zkousnout další bolestivou bodovou ztrátu.
59:39'
Po přihrávce Jaromíra Kverky se puk od Filipa Helta odrazil do brankoviště, nakonec všechno horko uhasil Tomáš Král.
59:22'
Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov, Oldřich Cichoň nejspíše zůstane na střídačce.
59:22'
Střela Jakuba Hajného se odrazila do ochranné sítě.
58:55'
Přemysl Svoboda vybruslil až do slotu, Cichoně se mu překonat nepodařilo.
58:21'
Hosté se do ničeho neženou a s jistotou drží své obranné pásmo.
57:37'
Rozehrávka Františka Klejny letí na zakázané uvolnění.
56:47'
Vítek Benda nabil Janu Novákovi, ten ale mířil vedle.
56:18'
Střela Ondřeje Baláže nebyla nějak prudká, proto ji Král bez problému lapil.
56:00'
Domácí tlačí a chtějí se stavem něco udělat.
53:30'
Martin Weinhold nabil Jaromíru Kverkovi, s jeho ranou si ale Král poradil.
53:23'
Přemysl Svoboda podrážel, Sokolov si zahraje přesilovku.
52:27'
Filip Kuťák vybojoval puk pro Ondřeje Procházku, ten ale v parádní střelecké pozici nedokázal puk včas zpracovat.
51:19'
Baníku se nedaří proniknout do útočného pásma.
50:36'
Litoměřice právě vstřelily branku!
JOSEF JÍCHA se po přihrávce nebál proniknout sokolovskou obranou, nakonec v pádu dostal puk až do sítě a zařizuje Litoměřicím poprvé vedení! Asistence: Lukáš Válek a Jakub Černohorský.
50:07'
Filip Helt přenechal Petru Hauserovi, tomu se po pěkné stahovačce nakonec nepovedlo vystřelit.
48:59'
Josef Koláček nahodil na branku a puk se odrazil od brusle DAVIDA SENČÁKA až za brankovou čáru a je opět vyrovnáno! Asistence: Josef Koláček.
48:47'
Marek Švec našel úplně volného Jakuba Hajného, ten ale trefil pouze fantastického Tomáše Krále.
48:30'
Baník tlačí a ostřeluje Tomáše Krále.
47:16'
Puk se odrazil k Jakubu Chrpovi, ten skákavý kotouč poslal těsně vedle litoměřické svatyně.
46:19'
Rozehrávka Sokolova končí v ochranné síti, čeká nás komerční přestávka.
45:26'
Kališníci se snaží ještě zatlačit, zatím se jim ale nedaří pořádně vystřelit.
44:17'
Jakub Hajný mířil mezi Královy betony, ty však hostující gólman včas sklapl.
43:54'
Icing ze strany Stadionu.
43:31'
Nahození Jana Nováka bez větších potíží Tomáš Král vyrazil.
42:38'
Hráči v modrém vyčkávají za vlastní brankou na rozehrávku.
42:10'
Hráči bojují o kotouč ve skrumáži na mantinelu.
41:20'
Litoměřice se nemohou sehrát, teď vyhodili na icing.
41:09'
41:06'
Nyní se Kališníci dopustili ofsajdu.
40:21'
Po vyhraném vhazování přešli hosté do útoku, brzy však vyváží hru do bezpečí Tomáš Rohan.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:45.
V druhé části se týmy střelecky probraly a viděli jsme hned čtyři góly. Vyrovnaná hra nadále trvá a Litoměřice dokázali Sokolovu odpovědět zatím pokaždé až na trefu Matěje Zadražila.
40:00'
39:59'
Tomáš Tomek přesprintoval celé hřiště a vypálil, Král touš vyrazil do ochranné sítě.
39:30'
Domácím se daří vyhodit.
39:09'
Vítek Benda (SOK) úplně zbytečně krosčekoval Přemysla Svobodu a posálí svůj tým do čtyř.
38:16'
Po střele Štěpána Csamanga se strhla mezi hráči menší potyčka, sudí rychle vše uklidnili.
37:44'
Petr Ton utekl zcela sám, jenže při přemýšlení nad kličkou ho nakonec o puk připravil Jan Novák.
37:23'
Marek Berka našel volného Petra Tona, který z mezikruží našel ale pouze Oldřicha Cichoně.
37:12'
Kombinace na jeden dotek domácích skončila u Ondřeje Baláže, jehož ránu s obtížemi Král vyrazil.
36:19'
Hosté si vytvořili několik nebezpečných šancí, jenže Oldřich Cichoň svůj tým nyní podržel.
35:48'
Petr Hauser hledal Jakuba Chrpu, toho ovšem pohlídali obránci v modrém.
34:48'
Josef Slavíček našel Davida Senčáka, tomu se sice nepodařilo vystřelit, ale tlak Litoměřic trvá dál.
33:53'
Hraje se spíše ve středním pásmu, oba celky si své pásmo hlídají.
32:54'
Baník právě vstřelil branku!
Jakub Chrpa v přečíslení dva na jednoho našel MATĚJE ZADRAŽILA, který si položil Tomáše Krále a zakončil nad jeho lapačku. Asistence: Jakub Chrpa a Štěpán Csamangó.
32:03'
Domácí mají problémy s rozehrávkou, hosté toho ale nedokáží nijak využít.
30:43'
Pohotová střela Petra Hausera letí těsně mimo, hosté raději vyhodili na zakázané uvolnění.
30:25'
Tomáš Guman trefil zpoza kruhů břevno!
30:02'
Nepřesnosti na obou stranách, hraje se spíše ve středním pásmu.
28:57'
Litoměřičtí kombinují v útočném pásmu a hledají prostor ke střele.
28:00'
Ale je rychle vyrovnáno, PŘEMYSL SVOBODA projel u pravého mantinelu, poradil si obránci a následně z předbrankového prostoru vymíchal i bezmocného Oldřicha Cichoně. Bez asistence.
27:48'
Matěj Zadražil vyhrál vhazování pro Františka Klejnu, který na modré posunul Janu Novákovi, jehož nahození tečoval ŠTĚPÁN CSAMANGÓ. Asistence: Jan Novák a František Klejna.
27:43'
A Královu lapačku provětral i František Klejna zpoza kruhů.
27:29'
Baník se nyní provinil ofsajdem.
27:01'
Nakonec to vzal na sebe Vítek Benda, který přebruslil celé hřiště a vystřelil přesně do Královy lapačky.
26:41'
Sokolovští hledají v útočné třetině prostor ke střele, ten se zatím nenabízí.
25:34'
24:49'
Jakub Chrpa zavezl puk alespoň do středního pásma.
23:56'
Dvojitá přesilovka využita! Jan Výtisk zpoza kruhů přihrál Ondřeji Procházkovi, který bez váhání našel pěknou přihrávkou nehlídaného MARKA BERKU, a ten vyrovnává stav. Asistence: Ondřej Procházka a Jan Výtisk.
23:34'
A Sokolov jde do tří! Za hákování si dvě minuty odsedí Martin Weinhold.
23:27'
František Klejna (SOK) je poslán na trestnou za podrážení.
22:22'
Puk se dostal k Marku Berkovi, puk mu ale přeskočil hokejku, a tak s nebezpečné šance nic nebude.
21:43'
Lepší vstup do druhé části mají určitě Kališníci, domácí působí roztěkaně.
21:00'
Jaromír Kverka nabil do mezikruží Štěpánu Csamangóvi, tomu ale rána úplně nesedla bez problémů ji kryje Král.
20:38'
Litoměřice drží útočné pásmo a hledají prostor ke střele.
20:14'
Vhazování pro Severočechy, kteří puk zaváží za vlastní branku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:45.
Zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, což značí i poměr střel 7:7. Jenže v dresu domácích zatím obstojně svou síť kryje Oldřich Cichoň, na druhé straně se naopak Litoměřickým nepovedlo pořádně rozehrát, což po přihrávce Štěpána Csamanga trestal Adam Křemen.
20:00'
19:29'
Josef Jícha se chystal do útočného pásma, sudí nakonec v nejasné situaci zvolili odpískání ofsajdu.
18:52'
Tomáš Guman z mezikruží vystřelil a Cichoň si zapisuje další důležitý zákrok.
17:56'
Sokolov opět na kotouči, Kališníkům se nyní herně moc nedaří.
17:06'
Litoměřice chtějí srovnat, v jejich snaze mohl zabránit Filip Helt, kdyby jeho přihrávka na nehlídaného Petra Hausera byla trochu méně prudká a více přesná.
16:15'
Zmatků v rozehrávce Stadionu využil Štěpán Csamangó, který našel v mezikruží ADAMA KŘEMENA, jenž zakončil přesně mezi Královy betony. Asistence: Štěpán Csamangó a Jaromír Kverka.
15:39'
Hra je nestálá a přelévá se ze strany na stranu.
14:40'
Josef Slavíček našel nahození svého spoluhráče a zkusil to z kruhů, Cichoň svou lapačku vytasil včas.
14:02'
Adam Rulík poslal rychlý přízemní kotouč do slotu, který nakonec po několika tečích rozvlnil pouze boční síť soupeřovy svatyně.
12:55'
Přemysl Svoboda trefil plexisklo za Cichoňovými zády a puk se odrazil až na druhý konec kluziště.
12:28'
11:45'
František Klejna špatně rozehrál, hosté si mohou chvíli oddechnout.
11:20'
V generačním souboji poslal k ledu Jan Výtisk Petra Hausera, i tak domácí drží útočnou třetinu.
10:56'
Filip Kuťák dostává hru alespoň do středního pásma.
10:28'
První přesilovku si zahraje Sokolov, Josef Slavíček je vyloučen za podrážení.
09:51'
Přihrávka na Matěje Zadražila se zasekla v litoměřické síti, bude se vhazovat po Králově levici.
08:45'
Petr Hauser otestoval Královu pozornost střelou na bližší tyč.
07:56'
Kotouč se odrazil do slotu Adamu Křemenovi, ten ale trefil pouze připraveného Tomáše Krále.
07:37'
Sokolovu se nepodařilo dobře rozehrát, píská se icing.
06:40'
Hráčům ve žlutém se nepodařilo udržet útočné pásmo, hra se přesouvá zpět k Cichoňovi.
06:01'
Jakub Chrpa dorážel střelu Štěpán Csamanga do betonu Tomáše Krále.
05:29'
Petr Ton přesprintoval několik domácích hráčů a hledal z druhé vlny své spoluhráče, rozmýšlel se ale moc dlouho a o touš nakonec přišel.
04:25'
Josef Jícha si vyměnil kotouč s Přemyslavem Svobodou a zcela sám pálil z mezikruží, Cichoň ale dokázal kus černé gumy vyrazit.
03:48'
Jan Výtisk dojel pro dloubáček od domácích, obě mužstva mezitím střídají.
02:47'
Filip Kuťák rychle přešel do útočné třetiny a zpoza kruhů otestoval pozornost Oldřicha Cichoně.
02:26'
Ten samý prohřešek je odpískán i na druhé straně.
02:01'
Hosté byli při přechodu do útočného pásma příliš ukvapeni, píská se ofsajd.
01:06'
Adam Rulík poslal puk někam do prostoru střídaček, hra se přerušuje.
00:41'
První útok domácích si vytvořil menší nátlak, který vyřešil vyhozením Jan Hampl.
00:06'
Sokolov ovládl úvodní buly, zatím je však hra stále ve středním pásmu.
00:01'

HC Baník Sokolov: Cichoň (Michajlov) – J. Novák, Klejna, Weinhold, Rulík, Tomek, Baláž, Benda – Hauser, Kverka (A), Helt – Csamangó, Zadražil, Chrpa – Hajný, T. Rohan (C), Švec – Křemen, Kysela.
Trenér: Martin Štrba

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, Š. Němec, Výtisk (C), Kroupa, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – Válek, Jícha, P. Svoboda – Ton, J. Koláček, Berka – Slavíček, M. Vitouch, Senčák.
Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Kostourek, Micka – Kokrment, Dědek.
HC Stadion Litoměřice

Litoměřice přijedou do Sokolova jako 5. tým tabulky. Za 49 zápasů posbíraly 78 bodů při skóre 152:40. V poslední utkání hostil Stadion na svém ledě Prostějov a dokázal získat dva body za výhru na samostatné nájezdy. V 5. minutě poslal kališníky do vedení Jícha, o které přišli dvěma slepenými góly, když se ve 25. minutě prosadil Slanina a o minutu později Veselý. Na 1:3 zvýšil ve 39. minutě Pěnčík, ale domácí ještě stihli zareagovat gólem v poslední minutě druhého dějství z hokejky Kuťáka. Vyrovnání přišlo v samotném závěru, když se v 60. minutě trefil Procházka. O bodu navíc pro Litoměřice rozhodl v nájezdech Filip Kuťák.
HC Baník Sokolov

Sokolov má v zádech dvě porážky za sebou a živí už jen malou naději na předkolo. Momentálně ztrácí na 10. pozici pět bodů a musí jen doufat ve vlastní úspěchy a zaváhání týmů nad sebou. Navíc se musí obejít bez produktivního beka Jana Pohla, který zamířil na Slovensko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.