1. česká hokejová liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šumperk : Přerov - 4. ledna 2023   18:00

Šumperk
Šumperk
03:46' Š. Jelínek (Vildumetz, Šuhaj) • 07:17' Žálčík (Vildumetz, Bartoš) • 33:00' Kunst (Šuhaj, Š. Jelínek) • 52:02' Nedvídek (Kadeřávek, Eliáš)
4:6
(2:2, 1:4, 1:0)
Přerov
Přerov
02:06' R. Černý  (Krisl, Macuh) • 14:55' Březina  (Chroboček, Pechanec) • 27:25' Březina  (Jak. Svoboda, Hanák) • 34:09' Doležal  (F. Dvořák) • 34:42' Dobša  (Indrák) • 37:26' Jak. Svoboda  (Pechanec)
Šumperk
Lackovič (35. Hamalčík) – Dudycha, Drtil (A), Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, L. Rutar – Bartoš, Žálčík (C), Šuhaj – Š. Jelínek, Mácha, Nedvídek – Vachutka, Křemen, Bernat – Jouza, Vildumetz, Průžek (A).
Vrba, Wagner – Otáhal, Vašíček
Šumperk, Škoda aréna
Přerov

Děkuji za vaši pozornost, u hokeje zase příště!
Zápas skončil. Přerov potvrdil roli mírného papírového favorita a po přestřelce vítězí 4:6. Dvěma góly se dnes zapsal Březina. Všechny body ze zápasu berou hosté, kterým tak patří šesté místo, Šumperk naopak klesl na předposlední příčku a na poslední sestupové místo má náskok jedenáct bodů.
60:00'
59:29'
Půl minuty do konce zápasu a Šumperk stále prohrává o dvě branky. Brankář zůstává stále v brance, a tak se ani neočekává nějaké srovnání.
59:00'
Domácí zatím nemají prostor k tomu, aby vyměnili brankáře za hráče v poli.
57:32'
Žálčík si netroufal na zakončení a zkusil tak puk posunout ještě na druhou stranu, ale přihrávku si nezvládl zpracovat spoluhráč, a tak nedošlo ani ke střele.
56:30'
Vildumetz ztratil puk ve středním pásmu, ale po chvíli ho znovu získal zpět a mohl tak vystřídat.
55:15'
Březina už chtěl střílet, ale ještě si počkal, než mu projede okolo puku obránce a teprve poté opravdu napřáhl a vypálil. Branka však v tento moment zůstala zavřená a puk do ní nezapadl.
54:00'
Šumperk se snaží přidat a se zápasem něco udělat. Naopak Přerov je oproti druhé třetině mnohem méně aktivní a spíše se brání.
52:55'
Střelu z pár metrů si pohlídal Hamalčík a bude se tak vhazovat před jeho brankou.
52:02'
Draci právě vstřelili branku!
Autorem branky je LUKÁŠ NEDVÍDEK. Asistence: Patrik Kadeřávek a Filip Eliáš. Nedvídek objel pásmo a lehkým nahozením dokázal dostat puk až do sítě. Je sníženo!
51:04'
Kunst znemožnil protihráči zakončit díky dobrému zákroku.
49:50'
Mácha čekal na přihrávku u tyčky branky, ale puk do branky nedostal.
48:48'
Nepovedené zakončení hostujícího hráče. Puk mají pod kontrolou domácí a čekají na prostřídání.
47:55'
Následuje komerční přestávka. Pokračovat se následně bude před domácí brankou.
47:17'
Už je pár sekund z přesilovky zbývá. Hosté si poměrně v klidu poradili s oslabením a neinkasovali.
46:11'
Polovina přesilovky je již pryč a zatím nepřišlo zakončení na branku.
45:21'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
David Březina – 2 min., sekání.
45:21'
A nyní už se hra přerušuje a bude se vylučovat na straně hostů.
44:35'
Výhoda domácích, kteří jsou teď na ledě v šesti.
43:31'
Postava zneškodnil další pokus domácího mužstva.
42:34'
Nahození před branku Postavy nikdo z bílých do branky nepřesměroval.
41:30'
Hamalčík si pohlídal první střelu třetí třetiny.
40:36'
Žálčík po přihrávce Průžka mohl změnit stav zápasu, ale nezakončil přesně.
40:01'
40:00'
39:40'
Možná lehce tečovanou střelu si pohlídal Postava. Do konce druhé třetiny zbývá 20 sekund.
38:55'
Šumperští hráči jsou teď hodně mimo rytmus a už dlouho se nedostali k zakončení.
38:16'
Domácí hráče teď zachránila ofsajdová situace, protože by jinak šli hosté ve třech proti dvěma.
37:26'
Přerov právě vstřelil branku!
Autorem branky je JAKUB SVOBODA. Asistence: Antonín Pechanec. Svoboda měl už poměrně jednoduchou práci a zvládl uklidit puk za záda brankáře z velké blízkosti.
36:55'
Průžkova rána neměla gólové parametry. U puku jsou tak znovu hosté.
36:38'
Bude se pokračovat vhazováním před brankou Draků.
36:05'
Ofsajd je pískán hráčům v modrých dresech.
35:15'
Hosté se i nadále drží s pukem u soupeřovy branky.
34:42'
Autorem branky je DAVID DOBŠA. Asistence: Daniel Indrák. Nepřehlednou situaci v brankovišti domácího Šumperku využil Dobša a dostal svůj tým do dvoubrankového vedení.
34:09'
Střídání v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
ze hřiště odchází Jakub Lackovič, přichází Petr Hamalčík.
34:09'
Autorem branky je TOMÁŠ DOLEŽAL. Asistence: Filip Dvořák. Rychlá odpověď hostů, kteří se znovu vrací do vedení! Doležalova rána zapadla za brankáře a ten se teď vystřídá se svým kolegou.
33:00'
Autorem branky je VRATISLAV KUNST. Asistence: Vojtěch Šuhaj a Šimon Jelínek. Domácí se při rychlém přesunu na útočnou polovinu prosazují! Šuhaj našel Kunsta na druhé straně a ten dokázal dostat puk do sítě mezi betonem a tyčkou!
32:21'
Vildumetz se dostal po dobré příhrávce do samostatného úniku, ale jeho klička neoklamala brankáře Postavu.
32:11'
Přerov se snaží přidat další branku a má k tomu rozhodně zatím blíž. Jen na střely vede dost výrazně nad svým soupeřem.
31:45'
Znovu se puk vhodí do hry před domácí brankou.
30:57'
Odražený puk z rohu kluziště si našel Jelínek a vyzkoušel pozornost brankáře Postavy.
30:00'
Průžek si přebíral puk v ofsajdovém postavení a nemohl tak pokračovat v téměř samostatném úniku.
29:15'
Lackovič vyrazil puk a Přerov tak zůstane v útočné třetině.
28:50'
Březina zkusil zkompletovat hattrick, ale tentokrát jeho pokus brankou nekončí.
27:25'
Autorem branky je DAVID BŘEZINA. Asistence: Jakub Svoboda a Tomáš Hanák. Hanák nahodil puk před branku, kde si s ním poradil Březina a dostává své mužstvo do vedení.
26:30'
Šumperk napadal za brankou hostů, ale ani to nestačilo na zisk puku. U toho totiž zůstávají hosté a přesouvají se na stranu domácích.
25:09'
Obrana Draků se sama vyhnala za modrou čáru a všichni hráči tak museli vyklidit třetinu.
24:27'
Zakázané uvolnění domácího týmu. To se hodí hostům, kteří budou bojovat o puk na útočné třetině.
23:25'
Krisl si počkal na protihráče a čistě jej dohrál v obranném pásmu Přerova.
22:55'
Jakub Svoboda z blízkosti nepřekonal brankáře, na vhazování už je připraven přerovský Dvořák.
22:29'
Doležalova střela nebyla těžkým oříškem pro Lackoviče.
21:35'
Šumperk se zvládl z vlastní třetiny dostat na tu útočnou, kde se nyní snažit uklidnit puk k vlastním hokejkám.
20:59'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
20:23'
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před jejich brankou.
20:01'
20:00'
19:23'
Šumperk se dostal na útočnou polovinu, kde došlo k vhazování, ale setrvání domácích v útočné třetině netrvalo dlouho.
18:57'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
Filip Eliáš – 2 min., hrubost.

Ondřej Ševčík – 2 min., hrubost.
18:45'
Ševčík si najel z levé strany a vypálil. Brankář jeho pokus vytěsnil.
17:56'
Krátce po vhození puku do hry vystřelil Březina, ale brankář jeho hránu přikryl na ledě.
17:53'
Macuh zalehl hokejku protihráči, tomu se to nelíbilo a hráče museli uklidnit až sudí.
17:20'
Rozhodčí přerušují hru, je pískán ofsajd.
17:04'
Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním před šumperskou brankou.
16:35'
Domácí už hrají znovu ve všech hráčích. Stále se musí bránit.
15:30'
Přesilovka hostů pokračuje, avšak puk jim utekl z útočné třetiny a to je bude stát pár vteřin, než se znovu dostanou na útočnou polovinu.
14:55'
Autorem branky je DAVID BŘEZINA. Asistence: David Chroboček a Antonín Pechanec. Tvrdá rána skoro od modré čáry zapadla za záda brankáře. Je srovnáno.
14:50'
Svoboda dostal dobrou přihrávku a zakončil, ale brankář se dobře přesunul.
14:30'
Přerov má velkou šanci na srovnání, hraje pět proti třem.
14:22'
Tomáš Drtil – 2 min., hrubost.
14:02'
Ofsajd hostů.
13:50'
Rychlé zakončení Březiny se odrazilo od betonů brankáře Draků.
13:29'
Lukáš Žálčík – 2 min., hákování.
13:02'
Je zapotřebí opravit branku, která se po souboji posunula ze svého místa.
12:53'
Macuh si bruslí pokopnul puk a vystřelil. Pokračovat se bude vhazováním.
12:10'
Přerov je aktivnější a svého soupeře nechce pustit na útočnou půlku.
11:20'
Domácí mají puk za vlastní brankou a mají čas se prostřídat.
10:41'
Lackovič nenechal Březinu skórovat ani ze samostatného nájezdu! Stav zůstává 2:1.
10:41'
Uvidíme trestné střílení! Kunc podrazil Macuha.
09:57'
Březina se pokusil vystřelit a překvapit Lackoviče, ale ten byl nachystaný a nenechal se nachytat.
09:10'
Domácí mohli navýšit svůj náskok, ale zakončení z otočky nemělo dostatečnou razanci a brankář si puk pohlídal, aby mu neprošel pod betony.
08:02'
Přerov se držel s pukem v útočné třetině, ale obrana domácího týmu dobře odvedla svou práci a získala kontrolu nad hrou.
07:17'
Autorem branky je LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Asistence: Tomáš Vildumetz a David Bartoš. Domácí rychle využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení.
06:56'
Špatné střídání hostů, to znamená, že uvidíme další přesilovou hru. Tentokrát si ji zahrají domácí.
06:26'
Domácí jsou znovu v plném počtu a získat puk tak budou moci v pěti.
05:50'
Zhruba půl minuty do konce přesilovky, zatím se domácím daří bránit. Hosté však pálí ze všech směrů.
05:33'
Křemen potřebuje asistenci spoluhráčů, aby zvládl vůbec odjet na střídačku. Tohle přerušení domácí teď potřebovali.
04:53'
Křemen schytal tvrdou ránu do nohy a má co dělat, aby se udržel na bruslích.
04:40'
Tvrdá střela Svobody trefila tyč branky, ale puk v síti nekončí!
04:26'
Ondřej Hrachovský – 2 min., vysoká hůl.
04:03'
Vhazování na půlce domácích vyhráli hráči v bílém, tedy Draci, a mohli pokračovat.
03:46'
Autorem branky je ŠIMON JELÍNEK. Asistence: Tomáš Vildumetz a Vojtěch Šuhaj. Jelínek si přebral puk a jednoduchým obstřelením překonal brankáře Přerova a zasunul puk po zemi za čáru.
3:30'
Vhazování před hostující brankou.
02:06'
Autorem branky je ROBERT ČERNÝ. Asistence: Jiří Krisl a Rok Macuh. Hosté se dostali do vedení! Přesilovku využil Černý, když se napřáhl po křižné přihrávce a umístil puk za záda brankáře!
01:05'
01:03'
První zakončení na branku domácích si domácí brankář pohlídal.
00:14'
Vhazování ve středním pásmu nyní vyhráli hosté a i nadále drží puk u svých hokejek.
00:01'

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Dudycha, Drtil (A), Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, L. Rutar – Bartoš, Žálčík (C), Šuhaj – Š. Jelínek, Mácha, Nedvídek – Vachutka, Křemen, Bernat – Jouza, Vildumetz, Průžek (A).
Trenér: David Švagrovský

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Chroboček, R. Černý, Hanák, Ševčík, Krisl (C), Gréč, Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Hradil, Fencl.
Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Vrba, Wagner – Otáhal, Vašíček.
DRACI PARS ŠUMPERK

Draci jsou zatím na třetím místě od konce tabulky. Doposud získali jen 40 bodů ve 33 zápasech. Ač mají momentálně čtvrtý nejlepší útok, mají zároveň i nejhorší obranu. Do jejich sítě totiž zapadlo již 115 ran. Ani jejich forma není moc dobrá. Z posledních pěti zápasů prohráli hned čtyřikrát a bodovali jen v jednom zápase. Šimon Jelínek se tehdy dvěma góly podílel na vítězství 6:3 proti Litoměřicím.

Poslední dvě vzájemná utkání Šumperku a Přerova skončila stejným výsledkem. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3 a v prodloužení vždy Přerov rozhodl o výhře. Dokonce také tři zápasy dozadu, když spolu hrály týmy přátelské utkání, zápas také skončil nerozhodně 3:3. Zde se však prodloužení ani nájezdy nekonaly.
HC ZUBR Přerov

Přerov se nachází na šestém místě tabulky. Ze 32 odehraných zápasů získal 52 bodů. Vstřelil 72 branek, a 69krát puk zapadl za záda brankáře. Jejich poslední utkání proběhlo na ledě Frýdku-Místku, kde sice v zápase hokejisté Přerova vedli o dvě branky, avšak domácím se podařilo srovnat a nakonec také vyhrát po samostatných nájezdech. Hosté tak zakončili rok 2022 ziskem jednoho bodu.

Z posledních pěti utkání získali přerovští hokejisté osm bodů. Jen v jednom případě šlo výhru po základní hrací době, ve dvou případech pak o dvoubodové vítězství. Žádný z těchto zápasů ale neskončil bez bodu. Vždy to byl alespoň jeden získaný bod. Přerov naposledy už po základním hracím čase prohrál začátkem prosince.