Třetí třetinu ovládli domácí a díky dvěma vstřeleným brankám slaví výhru. Ke konci byl zápas velmi vyostřený a tak jsme mohli být svědky jedné bitky. Kdyby nezasáhli rozhodčí mohlo jich být více. Tři body jsou pro domácí velmi zasloužené. Já se s vámi tímto loučím a u dalších hokejových onlajnů se těším napočtenou.
60:00
59:46
Ján Niko dostal 5 minut plus do konce utkání. Za domácí Martin Semrád na dvě minuty za hrubost. 4/3
59:46
Situace se vyostřuje. Bitka mezi Martinem Semrádem a Jánem Nikem končí nerozhodně. Zřejmě se bude znovu vylučovat.
59:20
Schylovalo se k pěstnímu souboji mezi Jakubem Suchánkem a Jaroslavem Vlachem. Oba už měli shozené rukavice, ale rozhodčí bitku nepovolili. Oba aktéři jsou navíc vyloučeni na dvě minuty za hrubost. 4/4
58:27
Dan Růžička teď strávil nejméně deset vteřin za vlastní bránou. Ví, že není kam spěchat.
57:52
Motor už se spokojuje jen s nahazováním puku do útočného pásma.
57:33
Slibnou šnaci Motoru zastavil ofsajd. Diváci se zlobí, ale rozhodčí nejspší rozhodl správně.
57:09
Oddechový čas pro domácí.
56:55
Benátky jsou v útočném pásmu, ale na vyrovnání už je nejspíš pozdě. Navíc se hosté nemohou dostat ke střele.
55:07
Motor i podruhé ustál oslabení tři na pět a kráčí si pro tři body.
55:03
54:09
Motor ve čtyřech.
53:40
Kůdela svými fantastickými zákroky drží puk mimo tři tyče. Hosté z bezprostřední blízkosti minimálně pětkrát budějovického brankáře nepřekonali.
53:03
Velká šance pro Benátky, které budou mít už podruhé v zápase možnost přesilovky 5 na 3. Vyloučen je Rok Pajič za nedoolené bránění.
52:49
Motor brání velice dobře. Hosté se nedostali ani do středního pásma.
52:09
Do šance se řítil Jan Trummer, ale podklouzl a hokejkou trefil jednoho z hostujících obránců, proto si odsedí dvě minuty za vysokou hůl. 4/5
51:36
Domácí kontrolují hru a nikam už se neženou. Benátečtí se jen stěží dostávají do šancí.
50:54
V další šanci Kuchejda. Schwarz sklapl betony včas.
50:47
49:51
Motoru se přesilovka příliš nevede. Na druhou stranu vzhledem k atuálnímu stavu už domácí nemají kam spěchat.
49:08
Z dobré pozice pálil Rob, ale netrefil bránu.
48:47
Nedovoleně si počínal benátecký Pabiška. Odsedí si dvě minuty za krosček. 5/4
48:39
Motor dál tlačí soupeře a nedovoluje mu opustit obranné pásmo.
47:11
České Budějovice právě vstřelily branku!
Nádhera! Luboš Rob nádherně prohodil přihrávku mezi dvěma obránci Benátek do jízdy MARKU VANIŠOVI, který z první trefil přesně horní růžek Schwarzovy brány. Asistence: Luboš Rob, Ján Mucha.
45:59
Kůdelu vystrašil Petr Ulrych, ale budějovický muž v masce byl připraven.
44:54
K odraženému puku se dostal opět David Kuchejda, ale trefil jen rameno benáteckého gólmana.
44:22
Martrin Semrád vyslal z levé strany nebezpečnou střelu, kterou Schwarz horko těžko vyrazil.
43:31
A zase je v Budvar aréně o něco veseleji. DAVID KUCHEJDA dokázal dokonale zužitkovat Pajičovu přihrávku a vrací Motoru dvoubrankové vedení. Asistence: Rok Pajič.
42:15
Trummer vybojoval puk za bránou a dotíral na Schwarze. Ten ale opět svůj tým podržel.
41:42
Luboš Rob dobře našel najíždějícího Vaniše, který uháněl sám na Schwarze. Střela se mu ale nepovedla.
40:37
Vít Jonák si vybruslil mezi kruhy, odkud vypálil, ale jeho pokus kryje Kůdela.
40:01
Druhá třetina byla mnohem vyrovnaněšjí než ta první. Velmi ji poznamenalo velké množství vyloučení na obou stranách a zdá se, že přesilovky dnes budou zápas rozhodovat. Zatím všechny góly totiž padly v početní výhodě. Ve druhé části jsme viděli dva góly. Nejprve Martin Heřman zvýšil na dvoubrankový rozdíl, ale zpět do hry dostal 23 vteřin před sirénou Benátky Jaroslav Vlach.
40:00
39:37
Benátky právě vstřelily branku!
Přesilovkový zářez si připisují také hosté. Petr Kolmann poslal křižnou přihrávku na JAROSLAVA VLACHA, který z první propálil Kůdelu. Asistence: Petr Kolmann, Michal Plutnar.
39:09
Hosté v plném počtu. 4/5
38:43
Luboš Rob je vyloučen za džení. Síly se vyrovnávají. 4/4
38:10
Benátky teď brání opravdu fobře. Dokonce nutí Motor hrát před domácí bránou.
37:25
Straka poslal geniální přihrávku napříč pásmem na Romana Vráblíka, tomu však sjel kotouč z čepele a střela tak končí úplně mimo.
37:09
Motor bude mít další přesilovku. Za vysokou hůl si dvě minuty posedí Dominik Hrníčko. 5/4.
36:55
Slibně rozjetou akci Budějovic zabrzdil ofsajd.
36:38
36:22
A další vyhození domácích. Tentokrát v podání Dana Růžičky.
36:12
Pabiškova střela byla ztečována do ochranné sítě.
35:34
Benátky přesilovkovou kombinaci sehrály dobře, ale Motor si nakonec poradil a Tomáš Nouza vyhazuje.
34:38
Co znamená nové pravidlo o sevření puku teď zjišťuje Lukáš Chmelíř, který je právě za tento prohřešek vykázán na dvě minuty na trestnou lavici. 4/5
34:21
Mikyskovo nahození končí v Kůdelově lapačce.
34:05
Motor úplně zbytečně zazmatkoval a vyhazuje na zakázané uvolnění. Buly před Kůdelou.
33:18
Na druhé straně zkoušel střelu zápěstím Růžička, ale puk se odrazil od jednoho z obránců do ochranné sítě.
32:09
Lukáš Vařecha střílel z dobré pozice, ale Lukáš Chmelíř lehl do střely a přizvedl tak puk do ochranné sítě.
31:31
Série nepřesných přihrávek na obou stranách znamená, že sledujeme spíše boj o střední pásmo.
30:33
Využitá přesilovka. Tomáš Nouza zrychlil rozehrávku křižnou přihrávkou na Straku, který přistrčil puk Růžičkovy a ten ihned vypálil. Střelu před Schwarzem tečoval MARTIN HEŘMAN a puk doplachtil do sítě. Asistence: Dan Růžička, Josef Straka.
29:43
Jan Víšek jde na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za sekání. 5/4
29:43
Nebezpečná střela z levé strany v podání Jana Trummera. Schwarz drží.
29:00
Výborně Kůdela! Víšek z bezprostřední blízkosti trefil jen Kůdelův beton, puk se odrazil před Mikysku, který měl před sebou úplně prázdnou bránu. Kůdela ale skvěle puk zalehl.
28:16
Hosté v plném počtu. 5/5
Hra je poznamenaná množstvím vyloučených hráčů. Tempo zůstává vysoké, ale bez výraznějších šancí.
27:50
Domácí v plném počtu. 5/4
26:55
Skořepa se vrací na led. Hraje se 4/4.
26:16
Další vyloučení z řad hostů. Tentokrát se provinil Lukáš Krejčík( faul kolenem). 4/3
25:56
Plutnarova střela byla sražena a končí až na stropě Budvar arény.
25:50
Síly na ledě se vyrovnají. Za podražení je vyloučen domácí David Kuchejda. 4/4
25:16
Benátky se ihned osvobozují vyhozením přes celé hřiště.
24:55
Josef Skořepa si posedí dvě minuty za podražení. 5/4
24:29
Iniciativu opět převzal Motor, ale zatím bez výraznějších šancí.
23:40
Poprvé v zápase mají navrch hosté, kteří se usadili v útočné třetině.
23:07
Sám na Kůdelu šel Skořepa, ale jeho pokus snad ani nelze nazvat střelou, bylo to spíše nepovedené nahození, které budějovický brankář bez problému udržel.
22:13
První minuty druhé části se hraje v menším tempu než v první třetině. Nejvíc se hraje ve středním pásmu.
21:30
V dobré pozici byl Vaniš, kterému zpoza brány přihrál Prokeš. Střela se mu ale hrubě nepovedla.
21:08
Suchánkovo nahození bez problémů kryje Schwarz.
20:38
Pajičova střela byla zblokována a končí vysoko v ochranné síti.
20:10
Buly sice vyhráli Benátečtí, ale jsou ihned zataveni ofsajdem.
20:01
Historická perlička
Na den přesně před 32 lety hrály Budějovice na ledě Litvínova a ve třetí třetině srovnával na 2:2 za Litvínov Petr Rosol, současný hlavní trenér budějovického Motoru.
První třetina byla plně v režii budějovického Motoru. Zatímco hosté se do šancí dostávali spíše sporadicky a dokonce nedokázli využít ani přesilovku 5 na 3, Motor Schwarze ostřeloval jedním pukem za druhým. Jedna z přesilovkových střel domácích skončila zásluhou Michala Švihálka v síti a Motor tak po první části vede 1:0.
20:00
19:57
Ještě před sirénou zkusil střelu Mikyska, ale mířilo vysoko nad.
18:53
Plutnar ukryl svou střelu za jednoho z domácích obránců. Kůdela však jeho pokus kryje.
17:36
Benátky se teď trochu probudily, ale na Motor zatím stále nemají.
17:05
16:38
Kuchejda střílel z levého kruhu, ale Schwarz dnes svůj tým drží.
16:10
Dan Růžička vypálil z první od modré čáry, ale Schwarz byl připraven.
15:52
Motoru se přesilovka příliš nedaří.
15:05
Lukáš Vařecha vyloučen na dvě minuty za hákování. 5/4
14:24
Luboš Rob vyslal žabičku směrem k brance. Schwarz puk jen vyrazil k MICHALU ŠVIHÁLKOVI, který bekhnedem zametl kotouč do branky. Asistence: Luboš Rob.
13:59
Obrovskou šanci měl Kuchejda, který po závaru před Schwarzem dorážel puk do prázdné brány. Na brankové čáře ho ovšem zalehl Ján Niko a zamezil tak vstřelení gólu.
12:56
Dobrá šance Nouzy, který z ideální pozice trefil jen beton benáteckého gólmana.
12:13
Budějovice tlačí, ale zatím beze střel.
10:54
Budějovice mají šanci v podobě čtyřminutové přesilovky. Vyloučen je Adam Dlouhý za vysokou hůl a podražení.
10:10
Patrik Maďar v dobré šanci selhal.
09:22
Motor je zase na koni. Hraje se převážně v obranném pásmu Benátek.
08:52
08:37
Posledních patnáct vteřin přesilové hry. Budějovice výborně brání.
08:00
Víšek z hranice brankoviště pálil, ale Hynek Kůdela vytáhl nádherný zákrok vyrážečkou.
07:09
Petr Kollman střílel od modré čáry. Kůdela vyráží betonem.
06:52
Ihned po buly přichází další vyloučení a Budějovičtí jdou do tří. Dan Růžička je vyloučen za sekání.
06:52
První přesilovku budou mít Benátky. Josef Straka je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. 4/5.
06:11
Hra se uklidnila, ale Motor má stále optickou převahu.
05:13
Benátky si připisují první střelu na bránu. Jonák ale střílel slabě a Kůdela snadno ukryl kotouč ve výstroji.
04:30
Marek Vaniš nebezpečně střílel z pravé strany. Schwarzovi puk vypadl a tak mohl ještě dorážet Rob. Jeho bekhendový pokus se ale neujal.
03:23
Roman Vráblík nahazoval puk na bránu. Schwarz nakonec nemusel zasahovat.
02:40
V úvodních minutách je aktivnější Motor. Benátky se zatím nedostaly ani k jedné střele.
01:15
Dobře rozjetý byl Vaniš, ale nepovedla se mu klička a akce tak skončila u posledního obránce Benátek.
00:15
Obrovská šance domácího týmu. Hned po buly zavezl kotouč do pásma David Kuchejda a poslal puk na dobře postaveného Švihálka, který ani nadvakrát nepřekonal Schwarze.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Semrád, Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Švec, Trummer, Boháč

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Jelínek) – Kolmann, Plutnar, Pabiška, Niko, Jandejsek, Ulrych, Beránek – Vlach, Skořepa, Jonák – Víšek, Krejčík, Bittner – Hrníčko, Maďar, Mikyska – Dlouhý, Vařecha, Miškovský

Rozhodčí: Grech – Belko, Samuel.
ČEZ Motor České Budějovice
Po sobotním zničení Mostu se che Motor přiblížit týmům z horní poloviny tabulky. Motor je nyní spolu s Jihlavou na šestém a sedmém místě. Litoměřice, Kadaň a Havířov mají náskok pět a šest bodů. Jihočech dlouhou dobu trápila široká marodka, ale několik posledních zápasů už hráli na čtyři formace.
HC Benátky nad Jizerou
Benátky nad Jizerou nemají zrovna nejpovedenější období. V posledních třech zápasech neuhrály ani bod a navíc vstřelily jen dvě branky. V Chomutově prohrály 1:6 a v Ústí nad Labem 1:4. Naposledy hrály doma s Havířovem, kterému podlehly 0:5. Rozhodně to ale pro Motor nebude lehké utkání. Benátky v sezoně dokázaly mimo jiné porazit i favority ligy Chomutov a Třebíč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.