Domácí nakonec vítězí v povedeném hokejovém utkání 5:2. Já se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera.
60:00
59:47
České Budějovice právě vstřelily branku!
ROMAN VRÁBLÍK projel celé kluziště, narazil si s Tomášem Nouzou a poslal puk do prázdné branky. Asistence: Tomáš Nouza.
59:09
Domácí si zadělávají na drama. Chmelíř (CEB) vyloučen za hákování.
58:04
Oddechový čas pro Jestřábi z Prostějova.
57:08
Velmi dobrý obranný zákrok předvedl Ján Mucha při průniku Václava Meidla.
55:33
Parádní hokejovou akci vytvořil Marek Vaniš, prokličkoval se až před Šimbocha, ale bekhendem puk nezvedl, jak by potřeboval. Rob z dorážky další branku nevsítil.
54:49
Jedlička na ledě, Nouza v šanci nastřelil jenom beton Šimbocha.
54:21
Straka střílel těsně mimo, nahození od Roba ukryl v lapačce brankář Jestřábů.
52:49
Vylučuje se na straně hostí. Jedlička (PRO) vyloučen za hákování.
52:49
Neuvěřitelné návštěvy pokračují! V Budvar aréně panuje skvělá atmosféra, kterou vytváří 5561 diváků.
51:58
5/5
51:51
Lukáš Luňák nikým neatakován zakončoval zpoza branky, Ondřej Bláha předvedl vynikající zákrok!
50:58
Minutu drželi Moravané svého soupeře v pásmu, k výraznější šanci se ale nedostali.
49:58
Šance pro Jestřábi. Semrád (CEB) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
49:22
Luboš Rob předvedl nepříjemnou střelu švihem, na Šimbocha ale nevyzrál.
48:07
Moravané nevyřešili situaci tři na dva nejlépe, tudíž o kotouč přišli.
47:54
Venkrbec vyhodil přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
46:21
Ján Niko nahazoval puk před branku, kde číhali beci Motoru.
45:09
Brejk Vaniše a následnou střelu vyrazil Šimboch ramenem do ochranné sítě.
44:27
Franek v dobré příležitosti těsně minul Bláhovu svatyni.
42:37
Boháčovu střelu zblokoval Niko, zároveň získal kotouč pro svůj celek.
41:48
Hra vysokou holí od beka Motoru, buly po pravici Bláhy.
40:29
Daniel Boháč se i díky své brance dostal do první formace a prohodil si svou roli a pozici s Jiřím Bártou.
40:10
Škopek špatně rozehrál a poslal puk na zakázané uvolnění.
40:01
Druhá třetina se velmi pomalu rozjela, poté ale nabídla divokou podívanou. Hosté vyrovnali zásluhou Franeka, po chvíli vrátil vedení na stranu domácích Bárta. Dvoubrankové vedení zajistil domácím Rob, o dvě minuty později snížil Duba. V 39. minutě přišel zásadní moment, Václav Meidl podle sudích nedostal puk za Bláhu, takže se pokračovalo ve hře. V poslední minutě vrátil domácím dvoubrankové vedení Boháč. Další třetina začne přibližně v 18:45.
40:00
39:29
Podobnou situaci na druhé straně proměnil Daniel Boháč! Obkroužil s kotoučem branku a na jeho zasunutí Šimboch nedosáhl. Asistence: Rok Pajič.
39:11
Prostějovští podle sudích puk do branky nedostali! Václav Meidl obkroužil branku, zasunul kotouč, ale Ondřej Bláha na poslední chvíli vylovil kotouč z branky.
37:03
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov se opět dotahuje na rozdíl jedné branky! Krásnou přihrávkou našel Indra kapitána TOMÁŠE DUBU, který byl připraven zasunout puk do branky. Asistence: Marek Indra, Ján Niko.
36:30
Sporný ofsajd zapískal čárový rozhodčí. Rok Pajič mohl pokračovat ve velké příležitost.
35:40
Marek Vaniš vybruslil zpoza branky, přesně přihrál LUBOŠI ROBOVI a ten nedal Šimbochovi šanci. Asistence: Marek Vaniš, Radek Prokeš.
34:55
Obránce Husák se vydal do útočného pásma Motoru, o puk ale přišel.
33:42
Martin Heřman z bezprostřední blízkosti nastřelil jenom Šimbochův beton.
33:08
Kapitán domácích nezpracoval skákavou přihrávku od Jána Muchy. Icing Budějovic.
31:48
Nahození od Vaniše tečoval Prokeš špičkou hole, Šimboch měl utěsněno u tyčky.
30:34
Kajabu v dobré pozici vychytal Bláha. V následné rozmíšce nedovolil Vráblík hostujícím útočníkům nic, co by ohrožovalo brankáře Jihočechů.
30:10
Prostějovští obránci zašlápli kotouč v rohu kluziště a sudí přerušil hru. Buly před Šimbochem.
29:32
Jihočeši dostali kotouč do branky, rozhodčí gól neuznávají kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
28:26
Fanoušci Prostějova dorazili na svá místa teprve teď a začínají povzbuzovat své oblíbence.
27:44
Přibyl hledal před brankou Trummera, přihrávku vystihl Franek a může založit útočnou akci.
26:53
Duba na ledě.
25:57
Eso Českých Budějovic Tomáš Nouza se proháčkoval ke střele, ta mířila těsně nad horní tyč.
25:06
Od modré vystřelil Chmelíř do připraveného brankáře Prostějova.
24:53
Nejproduktivnější lajna Motoru zmáčkla hosty v jejich třetině, střela Semráda byla zblokována. Zároveň je vyloučen kapitán hostů Duba (PRO) za hákování.
23:15
Domácí vzápětí opět strhávají stav utkání na svou stranu. Pajič našel JIŘÍHO BÁRTU, který bekhendem překonal Šimbocha. Asistence: Rok Pajič, Michal Švihálek.
22:58
Po skvělém pasu Kindla jel TOMÁŠ FRANEK sám na Bláhu, položil si ho a nekompromisně zavěsil. Asistence: Denis Kindl.
21:24
Nahození od Jána Muchy ukryl Šimboch ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
20:34
Heřman dobruslil přihrávku, kterou nezachytil a může pokračovat ve hře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:52.
Josef Straka se díky své asistenci u první branky Motoru dotáhl na dosavadního lídra bodování Tomáše Nouzu a nyní mají na kontě shodný počet bodů (24+36).
Máme za sebou první třetinu. Jihočeši se dostali do vedení zásluhou Roka Pajiče, který se prosadil v přesilové hře 5/3. Po většinu třetiny byli domácí lepším týmem, Prostějov ale zatím předvádí sympatický výkon.
20:00
19:34
5/5
19:04
Michal Švihálek vybojoval pro svůj tým buly v útočném pásmu a získal další drahocenné vteřinky.
18:13
Prostějovu se nedaří usadit se v pásmu a musí rozjíždět další útočnou akci.
17:34
Marek Vaniš (CEB) vyloučen za podražení. Šance pro hosty na vyrovnání stavu.
17:15
Další zákroky Šimbocha, nejprve vyrazil střelu Žovince, následně kryl i dorážku Pajiče.
16:50
Martin Heřman nabídl puk před brankou střelci zatím jediné branky Roku Pajičovi, ten kotouč netrefil, jak by si představoval.
15:53
Hostující hráči si mezi sebou nerozuměli a jejich zaváhání skončilo ofsajdem.
14:48
Střelu po ledě od Luboše Roba pokryl Šimboch před dojíždějícím Vanišem.
13:35
Pajič na ledě. Po dlouhé době se hraje v plném počtu na obou stranách.
13:12
Denis Kindl jedovatou střelou protáhl navrátilce Ondřeje Bláhu.
12:15
Obránce David Roupec vystřelil jenom do před ním stojícího Švihálka, který vyhodil puk z obranného pásma Motoru.
11:35
Rok Pajič (CEB) srazil soupeře k zemi a je vyloučen za naražení na mantinel.
10:47
Jihočeši pokračují v přesilové hře, ta se jim nyní nevede.
10:28
Motor využívá přesilovku. Nepřesná rána Muchy se od zadního mantinelu odrazila k ROKU PAJIČOVI, který pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Ján Mucha, Josef Straka.
09:46
Velká šance pro Motor! Venkrbec (PRO) vyhodil kotouč z obranného pásma mimo kluziště a půjde si odsedět dvě minuty.
09:26
Jestřábi se ihned osvobozují.
09:21
Toto už byl jasný zákrok na vyloučení. Niko (PRO) vyloučen za krosček.
08:05
Sudí Kopeček podruhé za sebou nechal bez potrestání zákrok na domácí hráče. A to se domácímu publiku vůbec nelíbí.
07:46
Přihrávku Heřmana vystihl Venkrbec, kterého vzápětí čistě a tvrdě poslal k zemi domácí tvrďák Suchánek.
07:03
Oba celky už jsou v plné počtu. Budějovičtí krátkou přesilovku nevyužili.
06:32
Mladičký Rob našel zadovkou Prokeše, kterého pohotovou lapačkou vychytal Šimboch.
06:11
Po ofsajdu Jestřábů se vhazuje buly ve středním pásmu.
05:53
Hostující Václav Meidl pálil do klína připraveného Ondřeje Bláhy.
05:03
Poměr sil na ledě se srovnává. Luňák (PRO) vyloučen za držení.
04:50
První vyloučení na straně domácích. Suchánek (CEB) vyloučen za sekání.
04:50
Denis Kindl v dobré pozici vracel kotouč před branku, kde číhal pouze Dušan Žovinec. Kindl byl ale faulován.
03:59
Niko na ledě. Pokračuje se pět na pět.
03:38
Chmelířova střela propadla za Šimbocha těsně mimo pravou tyč.
02:47
První centr domácích Rok Pajič pálil z levého kruhu těsně nad.
01:59
První vyloučení dnešního utkání. Dvě minuty za držení si odpyká Niko (PRO).
00:59
Útočnou akci dua Nouza – Straka hasili obránci Prostějova icingem.
00:35
Vráblík nerozehrál přesně na Roka Pajiče, takže se ke kotouči dostali hosté a mohou rozjet první akci.
00:01
Oba celky už jsou na ledě. Domácí nastupují ve žlutých dresech, hosté v červených.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Vráblík, Škopek, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Žovinec – Bárta, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka "C", Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Trummer, Přibyl, Boháč. Trenér: Rosol.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Roupec, Hertl, Niko, Husák, Malý, Kaluža, Matyáš, Hawlík – Moučka, V. Meidl, Jedlička – Krejčík, Venkrbec, Luňák – Kajaba, Duba, Indra – Kindl, Franek, Sršeň.

Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek.
Do branky domácích už budou připraveni zasáhnout David Gába i Ondřej Bláha, v útoku už bude připraven Daniel Boháč a uzdravil se i obránce Dušan Žovinec. Naopak na marodku Motoru přibyl David Kuchejda, který se přidal k dlouhodobějším marodům Danu Růžičkovi a Petru Punčochářovi.
Motor klesl ve vyrovnané tabulce na třetí místo o skóre za Kladno, ale má oproti němu dva zápasy k dobru. V sobotu proti Prostějovu budou Jihočeši jasným favoritem, i když je nadále trápí početná marodka. V minulém kole ve šlágru s Chomutovem odehrál jen třetinu kapitán Josef Straka, vůbec nenastoupil bek Punčochář.
Jestřábi Prostějov s vysokou pravděpodobností vědí, že budou v letošní sezoně bojovat o záchranu v první lize. Nováček soutěže má po sedmatřiceti kolech na svém kontě třicet bodů, při čemž na dvanáctý Most má ztrátu devíti bodů, na poslední Havlíčkův Brod náskok sedmi bodů. Oproti oběma soupeřům mají však Jestřábi zápas navíc. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s pětadvaceti body (8+17) David Rupec.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 38. kola první ligy, ve kterém českobudějovický Motor přivítá v sobotu od 17 hodin v Budvar aréně Jestřábi Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.