V Budvar aréně zazněla siréna a utkání skončilo. Šťastnější dnes mohou být hosté, kteří zkrátka vstřelili o jednu branku více. O vítězství Třebíče se téměř výhradně postarala první řada, která byla u všech čtyř branek svého týmu. Brankáři dnes nebyli hlavními oporami svých mužstev.
60:00
59:39
König vyšťouchl kotouč, dostal se do úniku, obkroužil branku, ale netrefil práznou klec!
59:28
Růžičkovu ránu od modré Falter chytá.
59:23
Motor si bere oddechový čas.
59:23
Roman Vráblík mohl vyrovnat! Domácí obránce se dostal k vyraženému kotouči a téměř překonal Faltera.
58:56
Domácí odvolávají brankáře Bláhu a zkouší hrát v šesti!
57:22
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Českobudějovičtí byli v posledních minutách o něco aktivnější, ale jsou to právě oni, kteří inkasují. Opět u toho byla první útočná formace Třebíče, která se podílela na další brance. Lukáš Havel našel ideálně postaveného JAKUB BARTOŇE, který z hranice kruhu propálil všechno, co mu stálo v cestě. Asistece: Lukáš Havel, David Ostřížek.
56:57
Dnešní utkání v Budvar aréně sleduje 5012 diváků.
55:50
Třebíč je opět v plném počtu.
55:37
Domácí znovu vybojovali pásmo a měli dobrou příležitost ke skórování. Martin Heřman pálil z otočky a Falter měl s jeho pokusem hodně práce.
55:02
Pajičovi se přihrávka na Roba vůbec nepovedla a Třebíč se ujímá puku.
53:50
Motor bude mít další možnost na vedoucí branku. Hostující Rostislav Malena (TRE) si půjde sednout na trestnou lavici za podražení.
53:23
Tomáš Nouza vyzkoušel vystřelit z téměř nulového úhlu a Falter pohodlně chytil kotouč do lapačky.
52:56
Třebíč nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.
51:54
Hra ve třetí třetině zatím není příliš atraktivní. Nyní marně čekáme na nějakou větší šanci. Rozhodčí vhazuje po levici Martina Faltera.
51:00
Šaur se vrací na led a to značí, že domácí nevyužili početní výhodu.
50:17
Kuchejda hledal před bránou Boháče, ale ten byl střežen obráncem a nedokázal v rychlosti zpracovat puk.
49:00
Jakub Šaur (TRE) dostává menší trest a domácí si zahrají svou třetí dnešní přesilovou hru.
48:58
Třetí útok Motoru držel dlouho puk v útočném pásmu. Kombinace Vaniše a Roba ale vedli "jen" k faulu hostujícího hráče.
47:14
Pěkná rána Davida Kuchejdy prosvištěla kolem branky Martina Faltera. Hosté měli štěstí, že střela netrefila branku.
46:04
Za Třebíč se snažil prosadit Peter König, ale Ondřej Bláha udržel vyrovnaný stav.
45:37
A hosté už jsou v plném počtu, Milan Přibyl se vrací do hry.
45:27
Domácím se přesilová hra nedaří a nemůže se vůbec dostat do šance.
44:04
Falter tvrdou ránu Punčocháře dobře viděl a neměl problém zkrotit kotouč.
43:37
Motor si zahraje teprve druhou přesilovou hru. Milan Přibyl (TRE) dostává menší trest za nedovolené bránění.
43:23
Hra ve třetí třetině je zatím plná nepřesností. Nyní zastavuje rodící se akci hostů postavení mimo hru.
42:37
Hezká šance Tomáše Nouzy, který se snažil prosadil skrytou střelou ze špatného úhlu. Falter měl s jeho pokusem co dělat a následně musel čelit ještě dorážkám domácích hráčů.
41:50
Hosté špatně založili útok a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Martina Faltera.
40:46
Josef Straka znovu ukázal svůj vynikající přehled o hře, když našel osamoceného Michala Švihálka. Ten vystřelil švihem, ale Falter nakonec nemusel zasahovat.
40:01
Právě skončené druhé dějství nabídlo velmi atraktivní podívanou. Domácí ztratili své jednobrankové vedení hned ve 24. minutě a i když ho později vybojovali zpět, Třebíč dokázala vždy srovnat krok. Po čtyřiceti minutách tu tedy máme stav 3:3, který celkem odpovídá i průběhu utkání. Obě mužstva předvádí pěkný kombinační hokej.
40:00
39:50
Domácí se ještě pokouší něco vymyslet, ale už je nejspíše pozdě. Druhá třetina je už téměř u konce.
38:53
Krásná nabídka Marka Vaniše, který se pokoušel najít Martina Heřmana v dobré pozici, neskončil brankou. Heřmanovi puk na poslední chvíli přeskočil hůl.
37:39
Chmelíř znovu střílel od modré čáry a Falter měl s jeho pokusem opět co dělat. I tentokrát ale vyšel ze souboje vítězně.
37:21
Před Faltera se snažil protlačit Michal Švihálek, ale brankář Horácké Slavie puk včas přikryl.
36:03
Od modré čáry pálil Lukáš Chmelíř a puk se před Falterem ještě snažili usměrnit domácí útočníci. To se jim nakonec nepodařilo a trvá tak vyrovnaný stav.
35:33
Domácí hrají v plném počtu, Třebíč přesilovku nevyužila.
34:48
Hosté mají puk na hokejkách v útočném pásmu, ale nedaří se jim ohrozit Bláhovu svatyni.
33:33
Početní výhodu si zahrají hosté. Jakub Suchánek (CEB) bude dvě minuty na trestné lavici za sekání.
33:32
Třebíč je nyní velmi aktivní a snažila se o další branku. Ostřížek znovu zkoušel přihrávku pod sebe, kterou ale tentokrát vystihl domácí obránce.
32:53
Hosté znovu pěkně zakombinovali. Jakub Bartoň byl na konci kombinace, která tentokrát skončila v chráničích gólmana Bláhy.
32:00
Motor se dostal do šance, ale další branka se... nekoná.
30:12
První útok hostů předvedl další pohlednou akci. Ostřížek nejprve poslal do úniku Erata, který si geniálně počkal na spoluhráče LUKÁŠE HAVLA, kterému postrčil kotouč za sebe. Tvrdá dělovka nad rameno Bláhy znamená další vyrovnání. Asistence: Roman Erat, David Ostřížek.
29:50
Motor se dostal do přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka na Nouzu do dobré pozice neprošla.
29:02
Kuchejda je zpět ve hře, Třebíč přesilovou hru nevyužila.
28:56
Peter König zkoušel štěstí od modré čáry, ale Bláhovu klec netrefil.
27:09
David Kuchejda (CEB) je dnes podruhé na trestné lavici. Vyloučen je za hru vysokou holí.
27:02
České Budějovice právě vstřelily branku!
S brankami se teď opravdu roztrhl pytel. Motor se opět dostává do vedení a to především zásluhou DANA RŮŽIČKY, který nezazmatkoval s kotoučem na modré čáře, sjel si až do mezikruží a přesnou ranou na vyrážečku skóroval. Asistence: Luboš Rob, Martin Heřman.
25:43
Máme tu opět vyrovnaný stav! Domácí obránci opět zaspali a nechali hostující hráče operovat na brankovišti. Po střele Lukáše Havla se od Bláhy puk odrazil k osamocenému DAVIDU OSTŘÍŽKOVI, který doklepl kotouč do prázdné branky. Asistence: Lukáš Havel, Roman Erat.
25:09
A domácím se to přeci jen povedlo! Po učebnicové přihrávce Dana Růžičky se do úniku dostal MARTIN HEŘMAN, který jako zakončení zvolil bekhendový blafák. Asistence: Dan Růžička, Lukáš Chmelíř.
24:42
Motor chce získat vedení zpět na svou stranu. Tomáš Nouza pálil z bezprostřední blízkosti, ale netrefil klec.
23:26
A je vyrovnáno. Třebíč se prosadila po nenápadné akci, při které se dostal ke střele Roman Erat a z následné dorážky skóroval LUKÁŠ HAVEL. Českobudějovičtí obránci nechali hostujícího střelce před bránou nepokrytého. Asistence: Roman Erat.
23:10
Motor založil útok a vypadlo to, že se dostane do další slibné příležitosti. Rozhodčí ale přerušuje hru pro ofsajd.
22:03
Marek Vaniš byl v mezikruží v dobré šanci. Jeho pohotová střela byla nebezpečná, ale Martin Falter včas zareagoval a vyrazil puk betonem.
21:03
Domácí jsou na začátku druhé třetiny aktivnější. Střela Nouzy byla nebezpečná, ale v brance neskončila.
20:22
Martin Semrád vypálil z dálky na Faltera, ale ten bez problémů chytá.
20:01
První třetina je minulostí. Domácí po ní mohou být spokojenější, když vedou zásluhou kapitána Josefa Straky. Ten vytěžil branku z velkého tlaku svého týmu v brankovišti Třebíče. Hosté se také dostali do pár slibných příležitostí, ze kterých mohli skórovat, ale domácí podržel Ondřej Bláha.
20:00
19:45
Třebíč hraje s pukem před Bláhou a Peter König v dobré šanci neuspěl. Ondřej Bláha měl plné ruce práce a zachránil Motor.
18:51
Hostům se nedaří rozehrávka, ale domácí toho nevyužívají. V jejich snaze je především dohrát třetinu bez inkasované branky.
17:46
Peter Zuzin pálil po vyhrané buly Třebíče, ale Ondřej Bláha v brance Motoru se překvapit nenechal.
16:04
Jihočechům se tlak na brankovišti vyplatil! Nouza vracel puk vyražený Falterem zpátky do "ohně" a v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval JOSEF STRAKA. Kapitán Motoru doklepl kotouč do odkryté klece a posílá tak svůj tým do vedení! Asistence: Tomáš Nouza, Petr Punčochář.
15:04
David Kuchejda našel pěkným pasem Roka Pajiče, který se dostal do dobré střelecké příležitosti. Falter byl správně postavený a ránu vyrazil.
14:26
Hosté kombinovali v útočném pásmu, ale obránci Motoru jejich útočné vztahy včas ukončili.
13:17
Puk vypadl ze hřiště ve středním pásmu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
12:13
Třebíč nevyužila ani druhou početní výhodu.
12:03
Třebíč se už nemůže dostat do útoku, s pukem hrají naopak domácí.
10:50
Po střele od modré čáry byl v obrovské šanci nepokrytý David Ostřížek! Domácí obránci nechali útočníka Třebíče chvíli nepokrytého a málem inkasovali. Bláha byl opět suverénní.
10:13
David Kuchejda (CEB) je dalším vyloučeným hráče. Zkušený útočník si odpyká menší trest za podražení.
10:08
Domácí nahodili do útočného pásma a donutili Faltera opět zakrýt puk.
09:07
Motor získal kotouč a dostal se do útočného pásma. Po nepříliš nebezpečném pokusu se bude vhazovat po levici Martina Faltera.
08:58
Hosté operují s pukem za brankou domácích, ale nedaří se jim vybruslit do nějaké šance.
07:56
Jakub Čuřík si dobře vybruslil s kotoučem a dostal se ke střele z mezikruží. Bláha svoje mužstvo podržel.
07:09
Punčochář je zpět ve hře, ani hosté přesilovou hru nevyužili.
06:59
Třebíč se do další šance nemůže dostat, domácí vyhazují.
05:51
Lukáš Havel se dostal do dvou slibných střeleckých příležitostí, ale Bláhu překonat nedokázal.
05:09
Třebíčští si také vyzkouší hru v početní výhodě. Petr Punčochář (CEB) odchází pykat za zdržování hry.
05:06
Domácí přesilovou hru nevyužili, Lukáš Havel se vrací do hry.
04:18
Další příležitost domácích měl na svědomí Petr Punčochář. Jeho dělovka od modré čáry však těsně minula branku.
03:31
Michal Švihálek byl úplně sám před Falterem! Bohužel pro domácí se ale nedokázal včas zorientovat a obránci Třebíče ho stihli odzbrojit.
03:06
První přesilovou hru dnešního zápasu budou hrát domácí. Lukáš Havel (TRE) odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
02:29
Další šance Motoru a David Kuchejda v ní. Falter vyráží kotouč mimo hřiště.
02:23
Lukáš Chmelíř byl v šanci, ale mířil těsně vedle klece Martina Faltera.
01:20
Hosté jsou stále aktivnější a hrají s kotoučem v útočném pásmu.
00:34
Třebíč málem vstřelila branku hned v první minutě! Kotouč se od mantinelu odrazil velmi podivně a překvapil Bláhu. David Ostřížek toho ale využít nedokázal.
00:01
Na soupisce Třebíče dnes nově přibylo jméno Martina Faltera. Třicetiletý brankář působil letošní sezonu v barvách Komety Brno a nyní přichází na pomoc Horácké Slavii.
V sestavě Motoru se dnes po dlouhé době objeví Jiří Bárta. Křídelní útočník se vrací do sestavy po nucené pauze způsobené zraněním. Stejně jako v minulém zápase bude dnes domácím chybět obránce Ján Mucha.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Semrád, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Kříž – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Vaniš – Trummer, Bárta

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Malena, Zdráhal, König, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Ostřížek, Havel – Zuzin, Holec, Pekr – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Čech, Raška, Králík

Rozhodčí: Bejček – Krátký, Svoboda.
Letošní ročník první ligy zatím nabízí celkem vyrovnanou podívanou. Navzdory očekávání se zatím žádný z favoritů soutěže nedokázal dostat do výraznějšího vedení. Ovšem pro někoho možná nečekaně se Třebíč poměrně brzy zařadila mezi nejlepší celky druhé nejvyšší ligy a dlouhou dobu dokonce celou soutěž vedla. V poslední době je ale Třebíč trochu v útlumu a její výsledky jsou jako na houpačce.

Z posledních pěti zápasů dokázala Třebíč vyhrát pouze dvakrát a v obou případech na domácí půdě. Nejprve si Slávia smlsla na Mostu 5:1 a o týden později potazila stejným poměrem i Ústí nad Labem. Naopak prohry si Třebíčští přivezli z Kadaně (1:2) a Benátek na Jizerou (1:2). Naposledy podlehli na svém ledě havířovskému AZetu 0:1.

Forma Motoru je přesným opakem formy třebíčské. Zatímco Třebíč excelovala v počáteční fázi sezóny, kdy se Motor trápil, nyní je situace opačná. Motor sebevědomě bere body i největším favoritům soutěže. Po lehkém klopýtnutí v Litoměřicích přišla výhra v prodloužení na ledě jihlavské Dukly. Poslední vítězství by mohlo být dobrým odrazovým můstkem. Je čas na další vítěznou sérii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.