V zápase nakonec vítězí šťastnější tým. Třebíč dnes nehrála vůbec špatně a možná by si zasloužila více než jeden bod. Motor však dobře bránil a v nájezdech se Josef Straka opět nemýlil a vystřelil pro domácí druhý bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice.
Autorem vítězné branky je JOSEF STRAKA.
Pekrovi blafák nevyšel. Bláha kryje.
Straka se opět nemýlil. Krásná klička do bekhendu končí v síti.
Dolníčkovi při kličce ujel puk.
Nouzovi blafák do forehendu nevyšel.
Mrázek zkoušel střelu mezi betony, Bláha byl pohotový.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:53
Do útoku to ještě zkusil Vráblík. Jeho střelu zblokoval třebíčský obránce. Ještě jedno vhazování.
64:46
Milan Přibyl vystřelil z první od modré. Bláha vyrazil nad plexisklo. Vhazovat se bude po jeho pravici.
63:41
Na druhé straně zakládá akci Heřman. Do útoku s ním šel Nouza, hosté však akci ubránili.
63:10
Až teď se k nebezpečné střele dostal David Dolníček. Puk končí mimo hřiště.
62:30
Ani jeden tým se do útoku moc nežene. Hraje se hodně opatrně.
60:49
Žovinec si zkusil zaútočit, Falter ale kryje a budějovický hráč spěchá zpátky do obrany.
60:01
60:00
59:55
Také Motor se ubránil, utkání spěje do prodloužení.
59:45
Třebíč se ale rychle osvobozuje a zakládá útok.
59:22
Vhazovat se bude před Falterem, Motor má ještě šanci.
57:58
Třebíč se dostává do další šance, Budějovice začínají bránit remízu.
56:10
Bláha ale stále zůstává v permanenci, Petr Mrázek ho málem překvapil dalekonosnou střelou.
54:33
Jestliže doposud byla aktivnější spíše Třebíč, teď hrozí více Motor. Několik zajímavých akcí předvedl Straka s Nouzou.
54:02
Třebíč je v plném počtu.
53:10
Michal Švihálek dorážel do odkryté branky, ale byl v moc velkém úhlu a mezi tyče se netrefil.
52:15
Roman Vráblík napřáhl od modré, ale při střele zlomil hokejku. Hosté vyhazují.
51:58
Matěj Pekr (TRE) z přemíry snahy fauloval v útočném pásmu a Třebíč jde do čtyř.
50:05
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Domácí si tak dlouho koledovali o branku, až jim hosté opravdu nadělili. Jakub Bartoň vystřelil od modré čáry, puk se šťastně otřel o tělo ADAMA RAŠKY a Bláha už na změnu směru nestihl zareagovat. Asistence: Bartoň.
49:54
Motor opět vyhazuje na zakázané uvolnění. Hráči se už zdají být unaveni, ale rozhodčí jsou důslední a po icingu hlídají, aby nevystřídali.
49:38
Bláha předvedl několik pěkných zákroků a Třebíč zůstává v útočném pásmu. Domácí si koledují.
48:44
Zakázané uvolnění Českých Budějovic. Třebíč se opět začíná dostávat do šancí. Motor má s bráněním co dělat.
47:00
Hosté jsou v plném počtu. Motor sice tlak měl, ale Třebíč dobře bránila.
45:25
Další Strakova střela zasáhla pouze Martina Heřmana, kterého podle grimasy v obličeji asi pěkně štípla.
45:00
Domácí opět operují v útočném pásmu. Jsou dobře rozestavěni a pálí jednu za druhou.
43:43
Roman Erat (TRE) vyloučen za hákování.
43:33
Milan Přibyl vystřelil přes obránce, Bláha viděl puk na poslední chvíli, ale podařilo se mu jej vyrazit.
42:21
Ve třetí třetiny už nenastoupil David Kuchejda. Podle interních informací odjel do nemocnice s poraněným prstem.
41:35
Do velké šance se dostal Marek Vaniš. Z rohu prokličkoval až před Faltera, přehodil si puk na bekhend a snažil se zakončit. Falter se ale roztáhl a puk zastavil betonem.
40:30
Třetí třetinu začali hosté zakázaným uvolněním.
40:01
Ve druhé třetině hosté zahrozili daleko více než domácí, ale jak už to někdy v hokeji bývá gól slavil šťastnější, když si Nouzovo nahození do branky srazil třebíčský obránce. Poslední třetina tak jistě slibuje zajímavou zápletku. Začne přibližně v 19:11.
40:00
39:54
Ještě jedna střela. Nouza napřáhl z kruhů, těsně minul.
39:02
Bláha si po střele Davida Dolníčka pořádně protáhl lapačku. Jeho semaforu aplauduje celá aréna.
38:46
Šance se teď střídají poměrně rovnoměrně. Po střele hostí vzal puk Luboš Rob, dostal se až do střelecké pozice a zápěstím vypálil mezi betony.
38:06
Další Bláhův zákrok. Po něm se strhla mela, kterou však čároví rozhodčí hbitě roztrhli. Vylučovat se nebude.
37:33
Na druhé straně vyslal podobnou stranu Matěj Pekr. Tentokrát Bláha použil vyrážečku.
36:47
Zahrozili ale i domácí. Pajič najížděl z levé strany a chtěl překvapit Faltera rychlou střelou. Třebíčský brankář vytáhl solidní zákrok lapačkou.
34:48
Hosty inkasovaná branka nezaskočila a dál pokračují v aktivní hře. Milan Přibyl tvrdě vystřelil od modré. Mířil mezi betony, ale Bláha byl pozorný.
32:47
České Budějovice právě vstřelily branku!
Více šancí sice mají hosté, ale skóre navyšují domácí. TOMÁŠ NOUZA ujížděl na Faltera, kotouč mu ale trochu utekl, takže jen jej stačil nahodit k brance, kde hledal najíždějícího Straku, kotouč ale trefil třebíčského obránce, který si jej srazil do vlastní branky. Bez asistence
32:28
Další nebezpečná střela hostů, Bláha vyrazil špičkou vyrážečky.
30:36
Třebíč je tuhle třetinu daleko nebezpečnější než domácí tým. Motor však poměrně dobře brání střední pásmo.
29:28
Vaniš s Robem dobře napadají a hostům se nedaří založit akci.
28:35
Domácí jsou v plném počtu, Třebíč si žádnou vážnější šanci nevytvořila.
28:00
Bartoň je na ledě, hosté budou pokračovat v přesile.
26:35
Motor přichází o početní výhodu. Vyloučen je Daniel Boháč (CEB).
26:30
Závar před Falterem, nakonec se štěstím vyřešili hostující obránci.
25:41
Motor se usazuje v útočném pásmu. Hráči kombinují a čekají na výhodnou pozici k zakončení.
25:00
Jakub Bartoň (TRE) vyloučen za nedovolené bránění.
24:30
Píská se až nyní. Michal Švihálek nahodil od modré čáry a Falter raději podržel kotouč.
23:39
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení a u puku jsou zatím spíše hosté.
22:25
Budějovice jsou pod tlakem už dobrou minutku. Filip Beneš poslal střílenou přihrávku na Lukáše Králíka, chyběly centimetry.
21:10
Adam Raška se málem dostal do samostatného úniku, ale Lukáš Chmelíř včas zakročil.
20:23
20:20
Bilčík napřáhl od modré, jeho střelu Bláha bezpečně zkrotil.
20:01
První třetinou vás provedl Matěj Mayer (@Matej_Mayer).
Máme tu konec první periody, která nabídla slušný hokej. Jako první se prosadili hosté už v osmé minutě a byli na koni. Českobudějovičtí však vzápětí využili přesilovou hru a to bylo z brankového výčtu v první třetině vše. Za vyrovnaného stavu začne druhá část přibližně za 16 minut.
20:00
19:30
Už poněkolikáté v této třetině byla přerušena hra v rohu pásma domácích, protože hráči se dlouho prali o puk u mantinelu.
18:52
Horácká Slavia si nenahrála přesně a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Falterem.
18:22
Martin Heřman (CEB) putuje na trestnou lavici a Třebíč si zahraje v početní výhodě. Dvě minuty odsedí za hákování.
18:03
Pěkná střela Muchy od modré skončila v chumlu před brankou.
17:37
Motor nedokázal přesnou přihrávkou založit útok a puk skončil na zakázeném uvolnění.
17:03
Oba týmy jsou v plném počtu.
16:50
Luboš Rob projel po pravé straně a zkoušel nahozením překvapit Faltera. Neúspěšně.
15:52
Po střele Punčocháře se k dorážce dostal Michal Švihálek, jenž ale brankáře Třebíče nepřekonal.
15:21
Českobudějovičtí byli ve velké šanci po úniku Martina Heřmana. Útočník Motoru zvolil tvrdou ráno a Falter musel vytasit lapačku, kterou vyrazil puk mimo.
15:03
Poměr sil na ledě se vyrovná. Tomáš Nouza (CEB) odchází na trestnou lavici za podražení.
14:57
Vlastimil Bilčík (TRE) je druhým vyloučeným hráčem. Dvě minuty dostává za vyhození puku.
14:57
Motor byl následně v tlaku, ale pokusy Prokeše a Roba zůstaly nevyužity.
14:13
Luboš Rob se zkoušel prosadit ze špatného úhlu a jeho razantní rána Faltera nepřekvapila.
13:09
Strakova rána z levé strany byla nebezpečná, ale Falter ji vyrazil vyrážečkou mimo tři tyče.
12:08
V rohu pásma domácích se hráči dlouho prali o puk u mantinelu a rozhodčí nakonec přerušil hru.
11:14
Domácí jsou opět v útoku, tentokrát však neměli větší šance.
09:40
A je vyrovnáno. Motor hrál v početní výhodě velmi dobře a téměř nepustil hosty z pásma. Několik dobrých pokusů neprošlo, ale střela LUBOŠE ROBA propadla Falterovi mezi betony. Asistence: David Kuchejda, Rok Pajič.
08:22
Jakub Bartoň (TRE) – 2 minuty – hákování – 5/4.
07:35
Hosté se dostávají do vedení po hezké akci. Raška úřadoval za domácí svatyní a chytře našel před brankou stojícího PETRA MRÁZKA, který nekompromisně zavěsil. Asistence: Adam Raška.
07:03
Vlastimil Bilčík vypálil na Bláhu ze středního pásma, ale jeho spoluhráči už byli v útočném pásmu a hra je přerušena.
06:21
Motoru se nedaří rozehrávka, Třebíčští jsou dobře rozestaveni ve středním pásmu.
05:32
Matěj Pekr vypálil z pravé strany a Bláha musel být pozorný, aby mu kotouč nevypadl.
04:40
Luboš Rob v šanci na druhé straně neuspěl ze svou střelou z úhlu.
04:18
Střelu z levé strany na Bláhu měl na svědomí Filip Beneš. Českobudějovický brankář si připsal úspěšný zákrok.
03:37
Třebíčští si nerozuměli před útočnou modrou čarou a dostali se do ofsajdu.
02:21
Adam Přibyl se šikovně vytočil zpoza klece a zkoušel překvapit Faltera. Budvar arénou se ozval hlasitý povzdech.
01:50
Tvrdá nahrávka Semráda a následná prudká rána Chmelíře ohrozili branku Faltera.
00:54
Adam Raška nyní zahrozil na druhé straně, Ondřej Bláha neměl problémy.
00:40
Pěknou střelou se prezentoval David Kuchejda. Bohužel pro domácí však přímo doprostřed branky.
00:14
Jako první se dostali do útoku domácí hráču. Po střele Švihálka zaduněl zadní mantinel.
00:01
Mužstva už jsou připravena a zachvilku začínáme.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Semrád, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Boháč, Bárta, A. Přibyl

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Dusík) – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Šaur, M. Přibyl, Peroutka – Erat, Dolníček, Pekr – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Vodný, Králík – Beneš, Jurák, Paták – Kadela

Rozhodčí: Čech, Škrobák – Jindra, Zíka.
ČEZ Motor České Budějovice už šestkrát v řadě dokázal bodovat. Teď přijede soupeř, proti kterému je ideální šance potvrdit formu. S Třebíčí mají Jihočeši zatím negativní bilanci a v posledním setkání v základní části je tu příležitost ji vyrovnat. Třebíč dokázala na českobudějovickém ledě už jednou vyhrát, bylo to v 15. kole (4:3). Jihočechy ale může povzbudit poslední vzájemný duel, který po zodpovědném výkonu v Třebíči vyhráli 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč zažívá povedenou sezónu a od prvních kol se drží mezi nejlepšími. V listopadu už to ale vypadalo, že Horácká Slavia vyklidí pozice, když prohrála hned pět utkání v řadě. Svěřenci kouče Mičky se ale dokázali oklepat, a tak jsou Motoru stále na dostřel. Z posledních pěti utkání si připsala Třebíč čtyři výhry, navíc hned ve dvou případech nadělila soupeři do brány sedm kousků.

Třebíč čile spolupracuje s extraligovými týmy, její kádr je obohacen hokejisty, kteří v nejvyšší soutěži něco odehráli a rozhodně se nevzdali šance o své místo zde bojovat. Povedené období například v poslední době zažívá Matěj Pekr, odložený z Olomouce. Na pozoru se bude muset mít českobudějovická obrana i před Davidem Ostřížkem, který v první lize zatím dokáže sbírat více než bod na zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.