Máme za sebou dnešní velmi napínavé utkání, které opravdu stálo za to. Motor vedl po čtyřiceti minutách 5:2, ve třetí části ale vedení ztratil a druhý bod nakonec vybojoval až v prodloužení. Českobudějovičtí hokejisté si ještě plácají s fanoušky, já už se s vámi ale loučím.
60:41
České Budějovice právě vstřelily branku!
Tak přeci jenom si dnes Josef Straka připsal bod. Nejprve se sám dostal do prostoru a pokusil se překvapit gólmana střelou přes obránce. Puk byl ale zblokovaný a doputoval přesně na hůl TOMÁŠE NOUZY, který pohotově propálil Petráska ranou do horní poloviny branky. Asistence: Josef Straka, Ján Mucha.
60:09
Ján Mucha se dostal k pokažené rozehrávce Ústí a trefil horní tyč!
60:01
60:00
59:54
Tomáš Kolafa (UNL) si půjde odpykat dvě minuty.
59:20
Kloz byl ve velké šanci před Pechekem a mohl rozhnout! Českobudějovický brankář chytil ránu maskou.
58:46
Domácí jsou v tlaku, ale ani Vanišův pokus se neujal.
58:22
Rob pálil na Petráska, ale puk z jeho hole mířil vedle.
56:57
Nouza nejprve hledal Heřmana a poslal mu přesnou přihrávku. Heřman byl ale příliš blízko Petráska a tak ho nedokázal překonat. Vzápětí se ale puk dostal opět na hůl Nouzovi, na kterého zívala odkrytá branka. Českobudějovický střelec v rozhodující chvíli zklamal!
55:40
Střela Muchy od modré neohrozila Petráskovu svatyni.
55:31
Ústí nad Labem zahrává kotouč na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Petráska.
54:24
Po střele jednoho z hráčů hostí byl kotouč zbklokován do sítě.
54:10
Ústí nad Labem bylo opět v tlaku před českobudějovickou brankou, ale senzace se nekoná.
52:59
Na dnešní utkání přišlo do Budvar arény 3079 diváků.
51:46
Kůdelu střídá v brance Motor Jan Pechek. Osmnáctiletý brankář odchytá své první minuty v dresu Českých Budějovic.
51:46
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Motor opět usnul na vavřínech a dostává srovnávací branku. Brož projel po zadním mantinelu a hodil kotouč před českobudějovickou branku, kde číhal DAVID MERTA, jenž překonal Kůdelu dnes podruhé. Asistence: Vladimír Brož, Vít Budínský.
51:31
Ústeckým se přesilový hra nedaří, Nouza vyhazuje kotouč.
50:23
A je to tu opět. David Kuchejda (CEB) dnes míří na trestnou lavici už popáté! Menší trest dostává za držení.
50:15
Od červené pálil Petr Punčochář a Petrásek vyrazil vyrážečkou kotouč do sítě.
49:57
Českobudějovičtí byli v útoku, ale nedostali se ke střele.
48:45
Kuchejda přihrával na úplně volného Pajiče před brankou, ale přihrávka byla moc rychlá.
48:00
Martin Baránek dlouho mířil a nakonec zamířil do spojnice břevna a tyče!
47:27
Ústí nad Labem zastavil ofsajd.
46:56
Roman Vráblík vypálil přes celé hřiště a jeho rána nebyla špatná.
46:10
Motor si koledoval o další branku, ale je z toho "jen" dvouminutové vyloučení. Rok Pajič (CEB) dostává trest za hákování.
45:09
Tak to je neuvěřitelné. Brož dokázal v pádu přihrát na najetého DAVID MERTA, který přesnou střelou mezi nohy překonal Kůdelu. Ústí nad Labem už prohrává jen o jedinou branku! Asistence: Vladimír Brož.
44:50
David Tůma se ocitl s pukem před Kůdelou a trefil horní tyč!
44:15
Ján Mucha (CEB) míří na trestnou lavici. Menší trest si odsedí za hákování.
44:01
Semrád střílel od modré čáry a puk proletěl těsně kolem levé tyče.
42:50
Hosté dávají třetí branku a už jsou nadostřel! Ústí nad Labem si vytvořilo velký tlak před Kůdelou, který sám na hosty stačit nemohl. Do odkryté klece nakonec dorážel kotouč TOMÁŠ VÁVRA. Asistence: Kamil Černý, Jakub Suchan.
42:19
Vladimíř Brož se dostal ke střele z mezikruží a Kůdela nechal vyniknout beton.
42:00
Z otočky pálil Budínský, ale domácí obránce jeho pokus zblokoval.
41:14
Ústí nad Labem mělo velkou šanci a Kůdela se měl co ohánět. Nakonec rozhodčí píská průjezd brankovištěm.
40:20
Za katr míří hráč domácího týmu. Petr Punčochář (CEB) jde pykat za držení protihráče.
40:01
Skončila druhá třetina utkání a spokojenější mohou stále být domácí. Motor lehce zvolnil a v tomto dějství přidal "jen" dvě branky. Stále byli na puku hlavně domácí a určovali tempo hry. Ústečtí se opět dostali ke slovu v poslední mintě a stále jsou tedy ve hře.
40:00
39:11
Hned poté se hra přesunula na druhou stranu a Ústí nad Labem opět skóruje v poslední minutě. TOMÁŠ VÁVRA jel sám na Kůdelu a propálil ho mezi betony. Asistence: Ondřej Smetana, Martin Baránek.
38:55
Ani nadvakrát nedokázal Petráska překonat Tomáš Nouza.
38:21
Kuchejda je zpět na ledové ploše, domácí jsou v plném počtu.
37:50
Ústeckým se početní výhoda vůbec nedaří. Motor rychle přistupuje k soupeřům a vyhazuje kotouče.
37:00
Ústí nad Labem hraje v pěti. Hosty čeká 1:18 dlouhá přesilová hra.
36:21
Početní výhoda Motoru končí. David Kuchejda (CEB) dnes míří na trestnou lavici už počtvrté! Dvě minuty dostává za držení hole.
35:23
Vráblíkova rána mířila vysoko nad branku. Toto dnes nebylo v podání obránců Motoru poprvé.
35:00
Jan Pohl (UNL) půjde pykat na dvě minuty za hákování.
34:04
Roubík se vrací na led a hosté už jsou opět v pěti.
33:54
Šance Kuchejdy a Roba Petrásek za svá záda nepropustil a výrazně tak podržel svůj tým.
33:21
Hosté jsou ve čtyřech.
33:12
Mucha pálil od modré, ale před brankou nikdo nedokázal tečovat.
32:04
Jaroslav Roubík (UNL) výrazně oslabil svůj tým dvouminutovým trestem. Ústí bude hrát 1:17 oslabení tři na pět.
31:21
Jakub Suchan (UNL) – 2 minuty – držení – 5/4.
30:31
Slovan nevyužil početní výhodu. Heřman se vrací do hry.
29:20
Ústí nad Labem je v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Střela Vágnera od modré čáry byla zblokovaná.
28:31
Motor bude hrát oslabení. Martin Heřman (CEB) dostává dvě minuty za držení.
27:00
Domácí vedou už o čtyři branky! Kuchejda vystřelil po buly na Petráska, od kterého se puk několikrát odrazil a dezorientovaný brankář ho nedokázal zkrotit. Situace využil ROK PAJIČ, který si vzal kotouč do své moci a zasunul ho mezi Petráskův beton a tyčku. Asistence: David Kuchejda, Petr Punčochář.
26:45
Heřman se Strakou pobavili Budvar arénu. Několikrát si vyměnili šikovnými přihrávkami puk a osamocený Straka se poté v dobré pozici snažil akci ještě vyšperkovat další přihrávkou naslepo.
26:04
Ústí předvedlo pěknou kombinaci na jejímž konci stál Tomáš Rod. Tomu ale střela z dobré pozice vůbec nesedla.
24:00
Hodně kuriózní branka byla nyní k vidění v Budvar aréně. Nouza přihrál puk MARTINU HEŘMANOVI, který jel v situaci dva na jednoho a snažil se najít svého lépe postaveného kolegu. Jeho přihrávku si však do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Černý. Asistence: Tomáš Nouza, Ján Mucha.
23:15
Ani střela z otočky v podání Radka Prokeše neskončila v síti.
23:02
Luboš Rob obkroužil branku a snažil se přehodit Petráskovi puk přes rameno. Neuspěl.
22:20
Petr Punčochář pálí vysoko nad branku. Hodně nepovedená střela.
21:28
Josef Straka z dobré pozice těsně minul branku a domácí díky jeho tvrdé střele ztratili pásmo.
21:10
Vráblíkův pokus od modré končí v náručí brankáře hostů.
21:00
Tvrdá rána Tomáš Nouzy z levé strany prosvištěla kolem tyče Petráskovy klece.
20:29
Kuchejda si svým hbitým pohybem za brankou Ústí nad Labem vykoledoval faul. Ondřej Holomek (UNL) dostává menší trest za hákování.
20:01
V první periodě bylo jednoznačně lepší domácí mužstvo. Motor si vytvořil pohodlný tříbrankový náskok už po prvních sedmi minutách, kdy se hrálo v podstatě na jednu branku. Stejný průběh pokračoval i nadále, ale Ústí se postupně dostalo do hry a těsně před koncem třetiny se mu podařilo snížit.
20:00
19:41
Ústí nad Labem snižuje. Obránce Černý našel přesnou přihrávkou MARTINA BARÁNKA, který se dostal do samostatného úniku a předvedl povedený blafák, při kterém zasunul Kůdelovi kotouč mezi nohama do branky. Asistence: Kamil Černý, Tomáš Vávra.
19:04
Michal Švihálek získal puk ve středním pásmu, ale neměl potřebnou rychlost. Nakonec vypálil velmi tvrdě, ale doprostřed klece.
18:27
Po střele Budínského byl ve velké šanci Jan Kloz. Ten byl před Kůdelou úplně sám, ale gólman Českých Budějovic proti němu vystoupil a šanci zlikvidoval.
17:30
Hosté jsou v pěti a budou hrát přesilovou hru.
17:07
Nouza málem poslal únikovou přihrávku mezi obránce, ale ti v poslední chvíli puk zastavili.
16:49
David Kuchejda (CEB) – 2 minuty – hrubost – 4/4.
16:29
Luboš Rob vypálil od modré čáry a Petrásek musel nechat vyniknout svůj pravý beton.
15:30
Kamil Černý (UNL) dostává dvouminutový trest za držení.
15:15
Slovan má problém s přechodem přes modrou čáru. Jejich akci zastavil ofsajd.
14:25
Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho a Švihálek svým pasem našel osamoceného Jána Muchy. Českobudějovický obránce se snažil zakončit rychle, ale neuspěl.
14:15
Mucha se vrací do hry a Motor je v pěti.
14:10
Ústí nad Labem se opět v útočné třetině dlouho neohřálo.
13:45
Místo Slovanu útočí domácí tým. Semrád se prohnal po levé straně a vypálil do lapačky Petráska.
12:42
Kuchejda se vrací do hry, Motor je ve čtyřech.
12:35
Skvělé vhazování v podání Josefa Straky, které vyhnalo hru až do pásma hostů.
12:15
Další domácí hráč míří na trestnou lavici. Ján Mucha (CEB) oslabí svůj tým a Ústí bude 27 vteřin hrát pět na tři.
12:15
Ústí nad Labem se nemůže usadit ve třetině domácích.
11:14
Pajič předvedl dobrou obrannou práci a vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
10:42
David Kuchejda (CEB) – 2 minuty – krosček – 4/5.
10:39
Pěknou individuální akci předvedl David Kuchejda, který se vytočil až před branku a nebezpečně zakončoval.
10:30
Dobrou střelu Nouzy vyrazil Petrásek vyrážečkou do sítě.
10:06
Hosté nahodili puk na Kůdelu a získali pásmo.
09:23
V útoku je po dlouhé době Ústí nad Labem, ale opět z toho nebyla ani střela na studeného Kůdelu.
08:14
Motor opět před brankou hostů, ale tentokrát Ústí dokázalo udržet dorážející hráče domácích v dostatečné vzdálenosti.
07:50
Josef Straka s přehledem sobě vlastním přenechal kotouč Martinu Heřmanovi, jenž vypálil těsně vedle levé tyče.
07:23
Rána Jána Muchy těsně minula branku Ústí nad Labem.
06:28
Jihočeši se dostávají do tříbrankového vedení. Při hře čtyři na čtyři se prosadil obránce PETR PUNČOCHÁŘ, který operoval netypicky před ústeckou brankou a procedil puk kolem tyče. Asistence: Rok Pajič.
06:14
Vráblíkův nebezpečný bekhendový pokus a následná dorážka Švihálka za záda Petráska neprošli.
05:44
Velmi dobrý pohyb jednoho z českobudějovických hráčů v útočném pásmu znamenal faul pro Ústí nad Labem. Tomáš Kolafa (UNL) dostává trest držení protihráče a poměr sil na ledě se vyrovná.
05:03
David Kuchejda (CEB) je prvním vyloučeným na straně domácích. Menší trest dostává za hákování.
04:12
A domácí vedou již o dvě branky! Mladíček RADEK PROKEŠ se natlačil z levé strany kolem tyče před branku a bekhendem zasunul puk ke vzdálenější tyči. Asistence: Martin Semrád, Luboš Rob.
04:06
Českobudějovičtí už další branku v pokračující přesilové hře nepřidali. Brož se vrací do hry.
02:59
Domácí ještě dohrávají přesilovou hru a kombinují před ústeckou brankou.
02:17
Motor bleskově využívá dvojnásobnou početní výhody. Po střele Roba z mezikruží se před brankou nejrychleji zorientoval ROK PAJIČ a uklidil puk za záda Petráska. Asistence: Luboš Rob, Michal Švihálek.
02:06
Domácí budou hrát 42 vteřin pět na tři! Vladimír Brož oslabil svůj tým a odsedí si dvě minuty.
01:10
České Budějovice dobře kombinují, ale střely Nouzy a Vráblíka za záda Petráska neprošly.
00:48
A hned tu máme první dnešní vyloučení. Na trestnou lavici se poroučí hostující Jan Kloz (UNL). Odsedí si dvě minuty za hákování.
00:12
Jako první byl v útoku Motor, ale Kuchejdův pokus o střelu byl zblokován.
00:01
Motor má dnes po delší době k dispozici kompletní čtyři formace. V jeho dresu si může dnes svůj premiérový start v dospělé kategorii připsat dvacetiletý obránce Petr Škopek.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Pechek) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Bárta, Trummer, Přibyl

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Budínský, Kloz, Merta – Pohl, Baránek, Vávra – Navarra, Suchan

Rozhodčí: Horinek – Jindra, Zika.
ČEZ Motor České Budějovice
Motoru nevyšel poslední zápas, když si na něj vyšláply Benátky. Na podaný výkon a výsledek je třeba rychle zapomenout, v pondělí čeká Motor zápas s Ústím, ve středu je na řadě daleký výjezd do Havířova a v posledním utkání před Vánoci vyzveme doma v atraktivním zápase v sobotu Chomutov (i na tento zápas už si můžete zajistit lístek pomocí internetové rezervace). Dosavadní dvě utkání s Ústím neměla vůbec jasný průběh a přinesla málo gólů. Motor ale dokázal ze zápasů vytěžit šest bodů, byť v tom minulém se o výhru zasloužil Švihálek doslova na poslední chvíli.

Radek Bělohlav před utkáním:
"V Ústí jsme naposledy vyhráli gólem z poslední minuty. A i za takový výsledek, tedy takový, který bude znamenat tři body, budeme v pondělí rádi. Vypadá to, že bychom měli být schopni nastoupit se čtyřmi útočnými formacemi. Ohledně brankářů ovšem žádná změna nenastala a k dispozici tak máme dvojici Kůdela – Pechek."

HC Slovan Ústí nad Labem
Ústí nad Labem od prvních kol nepatří k nápadným týmům první ligy, pohybuje se ve druhé polovině tabulky. Na přelomu listopadu a prosince navíc na Slovan přišla velká střelecká nemohoucnost, ve čtyřech utkáních nastříleli Ústečtí jen čtyři branky a nemohlo z toho být nic jiného, než čtyři porážky. Pak ale svěřenci kouče Macha zabrali, doma vyprovodili 5:0 Jihlavu, následně jen kousek štěstí chyběl k bodovému zisku se suverénním lídrem první ligy Chomutovem (3:4), aby v posledním utkání opět doma Ústí porazilo silný Havířov. Po třech domácích duelech nyní míří Ústí na cizí stadion, do Budějovic.

Venku dokázalo Ústí vyhrát zatím jen čtyřikrát ze šestnácti pokusů. Při pohledu do soupisky a statistik můžeme vypíchnout z ústeckého kádru několik jmen. V bráně se střídají Petrásek a Volke, při dodržení zásady, že vítězná sestava se nemění, by měl proti Motoru nastoupit mladší z gólmanské dvojice, Martin Petrásek. V obraně jsou nejproduktivnější kapitán Martin Vágner a Tomáš Kolafa. V útoku se stará o pravidelný přísun branek Jaroslav Roubík. Jeho bilance je výjimečná – v klubu, který své soupeře nijak neválcuje, dokázal nasbírat 43 bodů, takže je nejbližším pronásledovatelem motoráckého dua Nouza-Straka.