Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přejí příjemný zbytek večera.
V dnešním utkání vyhráli domácí Piráti, kteří zvládli třetí třetinu a připisují si důležité tři body do tabulky.
60:00
59:46
Piráti právě vstřelili branku!
Tak ještě jedna branka pro Chomutov! Po chybě obrany se k puku dostal BRAYEN MCGREGOR, který v samostatném úniku předvedl svou klasickou forhendovou kličku a překonal Kacetla! Asistence: Libor Šulák, Antonín Dušek.
59:03
Chomutovská SD ARÉNA slaví další vítězství Severočechů.
Dnešní utkání sleduje 2689 diváků!
58:13
David Květoň obral o puk obránce a následně ho přihrál Sinisalovi, jenž trefuje vyrážečku Kacetla.
56:56
Chomutovští protečovali kotouč do útočné třetiny a pospíchají na střídačku.
56:02
Od modré čáry vystřelil z první Zeman, jehož pokus vyrazil Kopřiva.
55:26
Piráti v oslabení jeli dva na jednoho obránce, ale střela Hovorky mířila jen nad branku.
54:45
Domácí jsou už ve čtyřech.
54:20
Z hranice kruhů vystřelil hostující obránce, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
54:03
Další početní výhoda pět na tři nyní pro Jihlavu. Za podražení odchází na trestnou lavici domácí Koma.
53:31
Začíná početní výhoda hostujícího celku.
52:44
Piráti hráli několik vteřin v šesti, čehož si všiml i jeden z rozhodčích, trest odpyká Gajovský.
52:00
Jihlava vyhazuje černou gumu přes všechny čáry.
51:30
Hosté dlouho v pěti nevydrželi. Na trestnou lavici odchází Zeman, který dostal trest za hrubost.
51:30
51:18
Rozhodčí sice rozdávají tresty, ale utkání nezvládají!
50:45
Další využitá přesilová hra 5 na 3! Na hranici kruhů dostal puk ŠTĚPÁN HŘEBEJK, který na dvakrát dopravil puk za Kacetla. Bez asistence.
50:19
Tvrdou ránu vyslal Hovorka, jehož pokus vyrazil Kacetl k mantinelu.
49:21
Další trest pro Jihlavu! Hostující trenér nevpustil hráče na led a hráčská lavice inkasovala další dvě minuty za nesportovní chování.
49:21
Další trest pro Jihlavu. Na dvě + deset minut putuje na trestnou lavici Seman. V těchto chvílích hosté zbytečně faulují a diskutují s rozhodčím!
49:17
Tvrdou ránu vyslal jen těsně vedle Šidlík.
48:41
Mezi kruhy dostal přihrávku David Květoň, který trefuje hostujícího gólmana do hrudi.
47:58
Osobní desetiminutový trest inkasuje Kacetl!
47:58
Celá situace se opakovala! Hovorka našel vedle branky stojícího Ruttu, jenž celou situaci vyšperkoval a našel na hranici brankoviště ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA, který uklidil puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Rutta, Marek Hovorka.
47:00
Pěkná kombinace celé pětky, na jejímž konci byl Hřebejk, jenž nepropasíroval kotouč mezi betony Kacetla.
46:45
Hostům nyní tečou nervy a další z nich jde na trestnou. Už na ní sedí hostující Čachotský, který podrazil soupeře.
46:34
Piráti mají další přesilovou hru 5 na 3! Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Štebih.
46:33
Střelu Hovorky vyrazil Kacetl vedle klece.
46:14
Další vhazování bude následovat po reklamní přestávce.
-76:56
McGregor se hnal do dobré pozice, ale zahákoval ho Dobrovolný, jenž už sedí na trestné lavici.
44:46
Z mezikruží trefuje ex-chomutovský Filip Seman tyčku branky!
44:13
Ondřej Kaše nyní drží puk za hostující brankou a šetří důležité vteřiny.
43:06
Růžička hledal Davida Květoně, jehož o puk připravil poslední obránce.
42:53
Vhazování vyhráli hosté, ale puk jim utekl do střední třetiny.
42:51
Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici nejproduktivnější hráč domácích Marek Hovorka.
42:30
Z levé strany vystřelil Gajovský, jenž trefuje jen prvního bránícího hráče Dukly.
42:15
Další zákrok pro hostujícího brankáře, je nařízeno vhazovaní po jeho levé ruce.
41:07
Místní hlasatel nyní oznámil, že domácí vstřelili stou branku v sezóně a chomutovské publikum si žádá patou branku.
40:39
Piráti vstřelili branku ve vlastním oslabení! Kacetl neudržel několik dorážek a puk se odrazil k JAROSLAVU KOMOVI, který trefuje prázdnou branku. Asistence: Vladimír Růžička.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Střely na branku: 27:15.
Tak jestli první perioda patřila Pirátům, tak druhou ovládli hráči Dukly, kteří určovali tempo hry a dokázali snížit na rozdíl jediné branky.
40:00
39:57
A opět Kopřiva, který nyní lítá po brankovišti a drží chomutovský tým.
39:50
Fantastický Kopřiva předvedl několik zákroků! Nejprve se chomutovský brankář skvěle přesunul a následně zmenšil úhel proti střele z mezikruží.
39:29
Za sekání odchází na trestnou lavici domácí Lukáš Květoň, který dává hostům další šanci na srovnání.
39:01
Hraje se poslední minuta druhé části hry.
38:33
Veselý přenechal kotouč Duškovi, který se střelou neváhal, ovšem jeho pokus mířil do hrudi jihlavského brankáře.
37:58
Chomutovští dlouho kombinovali za brankou Dukly, kde o puk nakonec přišli.
37:16
Domácí tým se ocitl pod tlakem a celou situaci řeší vyhozením na icing.
36:22
Po přesilové hře mají navrch hostující hráči, které dvě rychlé branky nakoply.
35:59
Piráti vybojovali kotouč, o který v útočné třetině rychle přišli.
35:25
34:45
Dvě tutové šance spálil Nikola Gajovský, jenž měl dvakrát odkrytou branku, ale vždy trefil beton Kacetla, který předvedl parádní zákroky!
-14:-5
Střelu z první vyslal Drtina, jehož pokus mířil jen do hrudi Kacetla.
33:52
Piráti kombinují v útočné třetině, ale střelu Komy zblokoval první bránící hráč.
33:24
Je tu další přesilová hra 5 na 3, nyní pro chomutovské Piráty. Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Šidlík.
33:16
Po odpískání sekl chomutovského brankáře přes lapačku Štěpánek, který putuje na trestnou lavici.
33:16
Střelu od modré i několik dorážek zlikvidoval Kopřiva, který měl plné ruce práce.
32:27
V těchto momentech je hostů plně hřiště a všude jsou o krok dříve.
31:16
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava se dostala zpátky do utkání, když potrestala chybu obrany. K zakončení se z pravého kruhu dostal MICHAL DŮRAS, jenž prostřelil Kopřivu. Asistence: Filip Seman.
30:33
Nyní se puk odrazil před prázdnou branku Chomutova, kam se nejdříve dostal Radek Veselý a puk vyvezl ze třetiny!
30:05
Domácí obránce neměl komu přihrát a raději vyhodil kotouč do střední třetiny.
28:52
I Dukla využila přesilovou hru o dva muže navíc! Střelu od modré zblokoval RICHAR DIVIŠ, který následnou dorážkou prostřelil Kopřivu. Asistence: Tomáš Kaláb, Adam Zeman.
28:40
Až nyní se hráči Dukly dostali do útočné třetiny.
28:26
Celá situace se opakuje.
28:03
Piráti se skvěle brání a už podruhé vyhazují kotouč.
27:40
Piráti jdou do tří. Na trestnou lavici míří za podražení Růžička.
27:38
Z mezikruží vystřelil Čachotský, s jehož ranou měl Kopřiva problémy.
27:24
Menší trest na držení dostává domácí obránce Koma.
27:14
Puk se odrážel v brankovišti domácího týmu. Celou situaci vyřešil chomutovský brankář, jenž kotouč schoval pod lapačku.
26:49
Do jízdy dostal puk ONDŘEJ KAŠE, jenž přesprintoval obránce a následnou střelou do horní poloviny branky překonává bezmocného Kacetla. Asistence: David Kämpf.
26:24
Hostující hráči nyní hru uklidnili a podrželi puk za svou brankou.
25:44
Piráti nahodili puk do útočné třetiny a u mantinelu si ho vybojovali zpět.
25:10
Od modré čáry vystřelil z první Rýgl, jehož pokus mířil jen do ochranné sítě.
24:26
Zakázané uvolnění chomutovského týmu.
24:05
V rohu kluziště kombinuje Melenovský, po jehož přihrávce přišla střela. Ta zamířila pouze do betonu Kopřivy, jenž kotouč vyrazil.
23:32
Gajovský předvedl pěknou stahovačku, po které vystřelil jen do hrudi hostujícího gólmana.
23:15
Hostující hráči se špatně domluvili a rozhodčí odpískal další ofsajd Jihlavy. Hra se vrací do střední třetiny.
23:04
Nenápadnou střelu chytal připravený Kacetl, jenž na tento pokus dobře viděl.
22:51
Domácím hráčům se nepodařilo vyvést černou gumu a ve středním pásmu o ní přišli.
21:55
Od modré čáry vystřelil Šulák, jehož pokus byl několikrát tečován a zamířil vedle hostující klece.
21:28
Hráči Dukly nahodili puk na zadní mantinel a spěchají na střídačku.
20:56
Zajímavou kličku předvedl Hovorka, ale následně o kotouč přišel.
20:20
Střelu Hřebejka vyrazil Kacetl maskou za svou branku.
20:01
Až nyní přicházejí i domácí Piráti, kteří vstupují do druhé periody s dvoubrankovým vedením.
Ledová plocha je již připravená a už jsou na ní, jak rozhodčí, tak hostující hráči.
Další třetina začne přibližně v 18:27.
Střely na branku: 14:7.
V úvodní třetině byli lepší domácí Piráti, kteří zaslouženě vedou. Jihlava se zatím v zápase hledá a jistě přijde do druhé třetiny s aktivnější hrou.
20:00
19:59
Zakázané uvolnění hostů.
19:35
Domácí hráči drží kotouč a třetina se pouze dohrává.
18:54
I na druhé straně se blýskla lapačka gólmana. Bude se vhazovat po pravici Kopřivy.
18:47
Od modré čáry vystřelil Hovorka, jenže jeho střela skončila skončila v lapačce brankáře, který rychle rozehrál.
17:58
Z pravé strany vystřelil Důras, ale jeho pokus šel na domácí klec.
17:18
Na trestnou lavici putuje Dušek, za držení a Štebih za nafilmovaný pád.
17:07
Střelou z první orazítkovali domácí opět tyčku Kacetlovy branky!
16:50
Prokš se svižně rozjel, ale nic nevymyslel a trefil Kopřivu jen do betonu.
16:50
Do samostatného úniku se dostal Prokš, jenž byl faulován a je nařízeno trestné střílení!
16:29
Od modré čáry vystřelil Tejnor, jehož pokus brankář vyrazil a následně se nedostal k dorážce Růžička.
15:58
Střelu od modré tečoval Růžička, ale Kacetl měl hodně štěstí, aby mu k´černá guma nepropadla za brankovou čáru.
15:36
Piráti mají puk za svou brankou a čekají na vystřídání.
15:21
Rutta poslal kotouč na zakázané uvolnění, hra se vrací před Kopřivu, který zatím moc práce neměl.
14:50
Od modré čáry vystřelil Kämpf, jehož pokus byl tečován do ochranné sítě.
14:33
Nahození od červené čáry končí v lapačce Kacetla, který puk raději podržel, jelikož na něj zle dotírali domácí hokejisté.
13:29
Dukla kombinovala v útočné třetině, ale opět nedokázala vystřelit.
12:56
Další ofsajd hostujícího týmu. Hra se po komerční přestávce vrátí do středního pásma.
12:09
Gajovský sáhl v poslední moment do přihrávky, která mířila na osamoceného Důrase.
11:42
11:24
Až nyní se Dukla usadila v útočné třetině, ale střelba nepřichází.
10:38
Celá situace se opakuje. Dukla musí přijít s dalším útokem.
10:12
Domácí se zmocnili kotouče a vyhazují ho až za branku Jihlavy.
09:39
Na trestnou lavici míří Skinner, jenž vyhodil puk mimo ledovou plochu.
09:37
Za domácí obranu se dostal Diviš, ale puk mu utekl.
09:24
Dukla se nacházela pod tlakem a raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
09:18
Zpoza branky dostal kotouč Kämpf, jenž na bližší tyči našel jen brankáře.
08:48
Piráti využívají dvojnásobnou přesilovou hru! JIŘÍ DRTINA se s ničím nepáral a z hranice kruhů propálil Kacetla. Asistence: Vladimír Růžička, Antonín Dušek.
08:24
V SD ARÉNĚ zvoní i podruhé a opět břevno trefuje Hovorka!
08:03
Z hranice kruhů orazítkoval břevno Marek Hovorka, který se do střely položil.
07:12
Hosté z Vysočina dostávají další trest, když nechtěli poslat hráče na ledovou plochu. Trest odpyká Kuřítko.
07:12
Menší trest za držení dostává Zeman, který fauloval za vlastní bránou.
06:39
Ofsajd Jihlavy, po komerční pauze se bude vhazovat ve střední třetině.
06:15
Střelu Diviše schoval do lapačky domácí brankář, jenž následně rychle rozehrál.
05:04
Tvrdou ránu vyslal Lukáš Květoň, jehož pokus vyrazil Kacetl přímo na hůl ONDŘEJE KAŠEHO, který neměl problém uklidit černou gumu do branky. Asistence: Lukáš Květoň, David Kämpf.
04:54
Od modré čáry vystřelil Rýgl, ale hostující brankář kotouč vyrazil mimo ledovou plochu.
04:25
První střelu Drtiny zblokoval obránce, ale puk se odrazil opět k chomutovskému kapitánovi, jenž mířil jen do spoluhráče před bránou. Následně si puku všiml Kacetl, který ho raději přikryl.
03:51
Nahození hostujícího hráče raději skryl ve své výstroji Kopřiva.
03:35
Hovorka si vyměnil puk s Gajovským, ale první jmenovaný nedokázal vystřelit.
03:00
Sledujeme zatím utkání, které nemá spád ani nasazení.
02:31
Od modré čáry vystřelil Tejnor, jehož pokus byl před brankou zablokován.
01:51
Rutta nezpracoval puk, jenž mu utíká až do obranné třetiny.
01:09
Gajovský hledal před brankou osamoceného Davida Květoně, ke kterému černá gumu nedostala.
00:23
Po nepřesné rozehrávce se k puku dostávají hostující hráči, kteří následně o kotouč přišli za brankou Chomutova.
00:01
Na kluziště už již přicházejí hostující hráči, které nasledují i domácí Piráti. Ti na led vstupují z tradiční masky Picaroona. Utkání za pár okamžiků začne.
Ledová plocha je již připravená a čekáme na příchod obou týmů, které jsou ještě v útrobách stadionu.
Ještě jednou vás vítám u sledování dnešního zápasu, nyní už z chomutovské SD ARÉNY.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Maštalířský) – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor, Toman – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Šťastný) – Kaláb, Štebih, Čáp, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Grman – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Prokš, Štěpánek, Vysloužil – Kuřítko.

Rozhodčí: Hrubý, Wágner – Hejl, Podrazil.
Bitvy tradičních soupeřů jsou ozdobou celé ligy a letos jsou neskutečně vyrovnané, který z celků bude brát body dnešním utkání? Odpověď na tuto otázku začneme odtajňovat v 17:30, kdy je naplánováno úvodní buly.

Piráti Chomutov

Piráti se zatím nacházejí na první pozici tabulky, kterou vedou o osm bodů před Motorem a plní funkci favorita první hokejové ligy. Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je Marek Hovorka, který nasbíral devětadvacet kanadských bodů, což znamená bod na utkání. Slovenský forvard dokázal vsítit třináct gólu, k nimž přidal šestnáct přesných přihrávek. Brankářům v celé první lize vévodí talentovaný mladík Jan Strmeň, jehož úspěšnost zákroků je 95,74%. Zda se dostane do brankoviště se dozvíme až těsně před utkáním.
HC Dukla Jihlava

Dukla se nachází na až na osmé pozici první hokejové ligy, což určitě klub s takovou tradicí jako je Jihlava nečekal. Ovšem Dukla ztrácí pouze osm bodů na druhé České Budějovice, takže vzdálená od špice tabulky zase tolik není. Nejproduktivnějším hráčem je Tomáš Čachotský, jenž nasbíral osmadvacet bodů, za deset vstřelených branek a osmnáct asistencí. V brankovišti si o něco lepé než Lukáš Sáblík počíná Ondřej Kacelt, jehož úspěšnost zákroků je 91,52%, což stačí na dvanáctou pozici mezi brankáři celé ligy.
Vítáme vás u sledování třicátého kola, v němž se střetnou domácí Piráti Chomutov, kteří vyzvou Duklu Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.