Ode mne je to pro dnešek vše, na shledanou u dalších přenosů.
Máme tady konec zápasu. Nakonec to bylo mnohem dramatičtější než se před zápasem očekávalo. Poslední Havlíčkův Brod ukázal, že se nevzdává zadarmo a některých momentech domácím docela zatápěl.
Naproti tomu AZ se postupně po pomalém začátku přeci jen rozehrál k lepšímu výkonu a nakonec zaslouženě vítězí 3:2. Vítězství mohlo být i mnohem větší, ale Rebely mnohokrát podržel mladý gólman Svoboda.
60:00
59:56
Tak přeci se jen ještě Rebelové dostali ke dvěma střelám, ale obě šly mimo.
59:45
Puk ve středním pásmu.
59:35
Hosté v šesti, ale AZ dobře brání svou modrou.
59:12
Jakúbek jen lehce posunuje puk do útočného pásma.
58:51
Svoboda rozehrává puk za svou brankou.
58:33
Ofsajd Rebelů.
58:18
Buly před Danečkem, hosté zatím s gólmanem v brance.
58:05
Domácí se na chvíli osvobodli, ale hosté se už zase chystají usadit v útočném pásmu.
57:38
Oddechový čas pro domácí. trenéři potřebují dát unavené čtveřici na vydechnutí.
57:38
Icing domácích.
57:30
Teď hosté silně přitlačili na pilu a byly z toho dvě dobré příležitosti na srovnání – Bombu Tomka vyrazil Daneček, Semrádův projektil šel těsně vedle.
56:22
Rebelové po dlouhé době ve svém útočném pásmu, ale nebezpečí z toho pro AZ nevyplynulo.
55:38
Teď se hra trochu zklidnila, domácí jsou spokojeni s vedením, hosté na vrat nemají.
54:38
Další důkaz o předchozím tvrzení. Pechanec opět unikl, nahrál Haasovi a ten z mezikruží trefuje beton vyjetého Svobody.
53:48
AZ má velkou a místy až drtivou převahu, hosty drží jen zákroky gólmana Svobody.
52:25
Pechanec se protlačil z křídla do zakončení a pak ještě k dorážce, Svoboda oba jeho pokusy vyráží. Na své spoluhráče je mladý gólman hodně nazlobený, protože obrana hostů je hodně propustná.
Dnešní utkání sleduje diváků 2.198
51:13
Havířov právě vstřelil branku!
Další branka AZetu v přesilovce. RADIM OSTRČIL puk švihem nahazoval spíše na teč, ale ten nakonec skončil v horní části branky. Asistence Tomáš Valenta a Aaron Chmielewski.
50:58
Loskot si vybruslil z rohu až před Svobodu, ale kolem tyče mu puk do branky neprocpal.
50:14
Staněk (HBR) další nebezpečí uhasil jen faulem a jde na trestnou na 2 min. za držení. AZ bude hrát 4 na 3.
50:10
Loskot si vybojoval puk za ostující brankou a prodral se i do zakončení. Svoboda s vypětím všech sil odolal.
49:46
Vzájemné vyloučení: Heřman (HBR) 2 minuty sekání a Pechanec (HAV) 2 min. za nafilmováný pád.
48:37
Krásné Sedláčkovo sólo přes celé kluziště! Zakončovat chtěl po objetí branky k bližší tyči, ale Krisl mu v tom na poslední chvíli zabránil.
47:31
Valenta rychle vyvezl puk do útoku, mezi kruhy našel Loskota, ten trefuje brankářův beton.
47:05
Loskotovo nahození a svou branku raději před Jiránkem Svoboda ukrývá v lapačce.
46:21
46:19
Ostrčil střelou švihem těsně míjí růžek branky Rebelů.
45:53
Puk za havířovskou brankou.
45:39
Daneček si vyjel z branky a zalehává puk.
44:48
Tvrdá střela Jiránka z mezikruží šla těsně mimo.
44:21
Boček (HBR) hasil svým faulem další nebezpečí před svou brankou a jde na 2 minuty na trestnou.
44:05
Chmielewski v další šanci u tyče hostující branky, Svoboda je momentálně neprůstřelný.
43:37
Megašance AZetu na vedení. Po několika odrazech se puk dostal ke zcela volnému Klimšovi, ale jeho bekend do prázdné branky zázračně vytáhla Svobodova lapačka!
42:58
Krisl to zkusil střelou švihem, tečovaná jen lízla Svobodovu výstroj.
42:17
Hosté drží puk na hokejkách, Rousek s ním krouží v útočném pásmu.
41:25
Chmielewski hledal zadovkou před bránou Haase, tomu chyběl před odkrytou klecí k puku jen kousek.
41:04
Puk je mimo ledovou plochu, hra přerušena.
40:55
Kostrbatý přechod do útoku v podání AZetu.
40:22
Daneček raději choval puk před najíždějícím Maliníkem.
40:01
Ve druhé třetině byli po většinu času lepším týmem domácí a po zásluze díky dvěma využitým přesilovkám otočili skóre. Branek mohli dát i více, ale byli to naopak hosté, kdo skóroval. Ti se po ztrátě vedení nevzdali a v závěru třetiny opět srovnali.

Rozhodnutí tak musí přinést až závěrečná třetina.
40:00
39:16
Rychlý kontr AZetu nabízel možnost 2 na 1. Útočník ještě volil zpětnou přihrávku na najtého obránce Krisla. Jeho bomba lízla ležícího Klimšu a končí těsně mimo.
38:30
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
A máme opět vyrovnáno. Daneček vyráčí první střelu Maliníka, ale k puku se následně dostal JIŘÍ KUCHLER a ač bráněn bekendem jej posílá do šibenice – 2:2. Asistence Roman Maliník.
37:53
Domácí jsou pozorní na své modré a Rebely do pásma nepouští.
37:18
Hosté přesilovku zvládli ubránit a teď zkoumají kudy založit útočnou akci.
36:42
36:13
Krislovo nahození se chvíli po zákroku Svobody toulalo na brankovišti, ale pak jej obránci odpálili.
35:18
Zatím se Havířovu nadaří usadit v pásmu, hosté mu šikovně narušují rozehrávku.
34:42
Jaroměřský (HBR) 2 min. hrubost.
33:56
Po delší době zákrok Danečka – Heřman jej prověřil tvrdou střelou z dálky, domácí gólman vyráží betonem.
32:59
Klimša vybojoval puk za hostující brankou, nahrál Šlahařovi, ten trefuje beton gólmana Svobody.
32:24
Trocha zklidnění na ledě, hosté mají puk za vlastní brankou.
31:00
Chmielewski je při chuti a povodil si dva protihráče a přihrál Ostrčilovi jehož střela šla těsně mimo.
30:33
Daneček si zajel zalehnout puk až do rohu.
30:24
AZ je rázem na koni a už se hnal do dalšího útoku. Nepřesná přihrávka však nadějnou situaci 3 na 2 zhatila.
29:16
Tak to byla parádní rána AARONA CHIELEWSKEHO přímo do břevna a do sítě. Bleskově využitá přesilovka a AZ vede 2:1. Asistence Antonín Pechanec a Oldřich Horák.
29:06
Čtvrtá přesilovka pro AZ. Semrád (HBR) 2 min. držení.
28:33
Loskot rozjel útočnou akci, na levém křídle našel Fořta a jeho bombu musel Svoboda tlumit ve výstroji.
27:31
Dlouho se teď Havířov nemohl dostat za své třetiny. Až trochu náhodný odraz puku dostal do šance Pechance. Ten si najel až před Svobodu, ale mladý gólman si prostor u své tyče uhlídal.
26:27
Rebelové si vytvořili velký tlak na brankovišti a do šancí se dostali postupně Heřman a Tomek. Daneček odolal.
25:59
25:35
Foltýn s Fořtem zařídili další vyhození puku.
25:06
Hosté zdlouhavě kombinovali až skončil puk na jejich střídačce.
24:36
Hosté už usazeni v útočném pásmu.
24:10
AZ vyhazuje.
23:59
Přesilovka pro Rebely. Ostrčil (HAV) 2 min. za držení.
22:35
Až teď to domácím vyšlo. Sice už to nestihli v přesilovce, ale to je mrzet nemusí. Chmielewski našel z poza banky u tyče RADIMA HAASE a ten střelou z první poslal puk pod Svobodou do branky – 1:1.Asistence Aaron Chmielewski a Radim Ostrčil.
22:05
Jakúbek v obrovské šanci na brankovišti. Puk proklouzl pod Svobodou, ale zamířil těsně mimo tyče.
21:55
Krislova dělovka letí těsně vedle.
21:38
Jakúbek trefil svou bombou Staňka.
20:45
Jiří Krisl vyslal od modré čáry tvrdou střelu, kterou Svoboda vyrazil před sebe, kde stál volný Jakúbek, ale ten branku přestřelil.
20:29
Roman Maliník (HBR), dvě minuty za podražení.
20:01
Druhá třetina začne asi v 17:46.
Máme za sebou první třetinu v níž se nehrál nijak úchvatný hokej. Domácí byli jakoby vlažní a přestože hrají na tři útoky, jen postupně se dostávali do tempa. Nepomohly jim ani dvě přesilovky.

Rebelové mohou být spokjeni. Hrají chytře a díky Rouskově střele vedou 1:0. A to ještě předvedli část skvělé přesilovky v níž mohli vedení navýšit.
20:00
19:42
19:23
Druhou část oslabení hraje Havířov šikovně mimo svou obrannou třetinu.
18:36
Drtivý tlak hostů s mnoha střeleckými pokusy. Z těch nejnebezpečnějších vybírám Malíníkův od modré a Jaroměřského z pravého kruhu – ten jen těsně míjí z velké části odkrytou branku!. AZ se štěstím odolal.
17:42
Hosté si zahrají přesilovku. Klimša (HAV) 2 min. podražení.
17:35
Chlubnovo nahození odmantinelu nebylo nebezpečné, ale Daneček puk raději ukryl pod lapačkou.
16:38
Havířov utahuje šrouby. Chmielewski byl zcela sám před Svobodou, ale neuspěl, stejně tak pak i Sztefek v talčenici na brankovišti.
15:56
Dvě slušné šance AZetu – nejprve dostal Jakúbek nabito z rohu od Šlahaře a pak stejný hráč tečoval těsně vedle bombu od modré.
15:23
Tvrdý boj o puk v rohu Brodské třetiny.
14:49
Půlpán se prokličkoval do útočného pásma, ale pak puk ztratil.
13:38
Hosté umně narušují domácí rozehrávku, AZ se nemůže dostat do ucelené útočné akce.
12:48
Svoboda raději podržel puk pod lapačkou a přerušil hru. Rebelové mají možnost se zkonsolidovat po přesilovce.
12:33
12:09
Hosté mají na chvíli puk na hokejkách.
11:38
Chmielewski dostal nabito mezi kruhy, ale trefil Svobodův beton.
11:16
Domácí kombinují v útočném pásmu.
10:33
Hosté budou hrát opět oslabení – Staněk (HBR) 2 min nedovolené bránění.
10:22
10:10
2 ofsajdu Havířova za sebou, přesilovka se pomalu krátí.
09:25
Pechancova zadovka na první tyč byla zároveň nahrávkou do obrovské šance, ale Sztefek Svobodu z blízka neprostřelil.
08:52
Maliník získal puk a bleskově jej vyváží k soupeřově brance.
08:22
Kolář (HBR) fauloval Šlahaře kolenem a dostává 2 min.
08:00
Poprvé se dnes AZ na chvíli usadil v útočném pásmu.
06:48
Ostrčil chyboval na útočné modré a hosté šli rázem 3 na 1. Půlpán to vzal z levého křídla na sebe, jeho střelu Daneček vyrazil před dojíždějíího Tomka a toho na poslední chvíli zablokoval před odkrytou brankou obránce.
05:35
Kimša kombinoval s Jakúbkem v rychlém útoku, ale do zakončení se nedostali.
04:55
Minárik se důrazně tlačil na brankoviště a rozhodil při zákroku Danečka. Ten však i přesto vytěsnil nahozený puk mimo.
04:05
Hned po buly na Svobodu vystřelil Ostrčil, na druhé straně se dostal k poměrně nabezpečné dorážce Tomek.
03:48
Pokus o rychlé založení útoku naní hostům nevyšel, je z toho icing.
02:45
Hosté otevírají skóre zápasu. TOMÁŠ ROUSEK vyslal na Danečka poměrně nenápadnou střelu, ale ta si překvapivě našla cestu za záda domácího gólmana. Asistence Jiří Kuchler a Roman Maliník.
02:38
Hreje se ve vlažném tempu, převážně ve středním pásmu.
01:48
Chmielewski se pokusil sám vniknout do útočného pásma, ale narazil na pevnou obranu.
00:59
Z AZ se prvně střelecky osmělil Ostrčil. Jeho bomba od modré po zpětné příhře Jakúbka šla mimo.
00:18
Roman maliník je autorem první střely zápasu. Jeho příklep z levého křídla tlumí Daneček ve výstroji.
00:01
Oba týmy už jsou nastoupeny na ledové ploše, utkání za pár minut začne.
První letošní vzájemný zápas:
Oba soupeři se setkali ve druhém kole na ledě Rebelů, a i když to byli domácí, kdo v zápase dvakrát vedl o dva góly, AZ ještě ve druhé třetině skóre srovnal a v prodloužení urval bod navíc.

HC Rebel Havlíčkův Brod – AZ Havířov 3:4p (1:0, 2:3, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Schleiss, 27. Schleiss, 31. Babka (Maliník) – 30. Pechanec (Klimša), 33. Jakúbek (Repe), 40. Tomi (Šlahař), 61. Hlinka (Ostrčil, Lenďák). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 417.

Vzhledem k postavení v tabulce jsou velkými favority utkání domácí hokejisté, kteří budou chtít potvrdit nečekané a cené body z Třebíče. Ale i hosté budou chtít navázat na výhru v posledním zápase a případným bodovým ziskem se odrazit ze na tabulky.

Jak to celé dopadne uvidíme v podvečer, utkání začíná v 17:00.
AZ Havířov se od počátku soutěže pohybuje v silném středu tabulky. Momentálně je se 23 body na 7. místě a má to 5 bodů jak na dvanáctý Most, tak na první Chomutov. V posledním zápase vyhrál na ledě dosavadního lídra Třebíče fotbalově 1:0, když vítězný gól vstřelil ve 42. minutě Slovinský obránce Jurij Repe a první čisté konto si připsal skvělý Lukáš Daneček.

Bodově se v družině trenérů Jana Danečka a Tomáše Potěšila daří Vojtěchu Tomimu (6+6), Antonínu Pechancovi (5+4) a Jakubu Šlahařovi (4+5). V brance se střídají Lukáš Daneček (7 zápasů, 2,44 br/zápas, úspěšnost 91,62%), Petr Matoušek (5 zápasů, 3,45 br/zápas, úspěšnost 88,79%) a Miroslav Svoboda (4 zápasy, 3,55 br/zápas, úspěšnost 88,79%).
Hosté jsou zatím největším negativním překvapením soutěže. Loni 4. tým základní části je totiž s pouhými sedmi body na posledním místě tabulky. Po výhře 2:1 v předchozím kole doma nad Úsím nad Labem se sice dotáhl na bod k předposlednímu Prostějovu, ale na ostatní cleky se dívá s velkým odstupem více než deseti bodů. Rebelům nefunguje ofenzíva, která je s 24 brankami nejslabší v lize, ala spolehnout se nemohou ani na defenzivu – ta je se 48 inkasovanými údery třetí nejprostupnější.

Nejproduktivnějšími hráči týmu trenéra Miroslava Baruse jsou Lukáš Endál (4+2) a Roman Maliník (2+4). Za nimi je pak smečka převážně mladíků s pěti kanadskými body Zucker, Babka, Sedláček a Rousek. V obraně je prozatím hlavní oporou Tomáš Semrád (1+2) V brankovišti se střídají Jan Dlouhý (10 zápasů, 3,2 br/zápas, úspěšnost 91,37%) a René Svoboda (6 zápasů, 3,47 br/zápas, úspěšnost 90,91%).
Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes se na havířovském ledě v rámci 15. kola 1. hokejové ligy stetávají HC AZ Havířov a HC Rebel Havlíčkův Brod.