Z Havířova je to pro dnešní den všechno, loučím se s vámi a u dalších on-line přenosů napočtenou.
Zpočátku utkání to vypadalo, že se dnes bude jednat o jasnou záležitost ze strany Havířova. Hosté se ale dokázali dostat i přes minimum šancí do vedení 3:1, které už prakticky udrželi do konce. Domácí sice snížili, ale Prostějovu se ihned podařilo odskočit. V závěrečné powerplay už branka nepadla a tak si Prostějov odváží z Havířova velmi cenné tři body.
60:00
59:55
Pechanec se ještě pokoušel tečovat nastřelený puk, ale dnes už se nic nestane.
59:43
Puk je ve středním pásmu. Hosté to už asi zvládnou.
59:22
Do konce chybí 38 sekund, ale vhazuje se před Šimbochem!
58:49
Havířov na chvíli přišel o útočné pásmo, už ale dále pokračuje v útoku.
58:36
Prostějov se dokázal dostat k odraženému puku a vyhodil ho přes celé hřiště. Icing.
58:22
Havířov to zkouší se šesti hráči v poli. Matoušek zůstává na střídačce.
58:22
Oddechový čas pro domácí.
58:22
To jsou obrovské možnosti pro Havířov. Nejprve si najel Klimša, který i v pádu vystřelil, ale trefil Šimbocha. Od něj se puk odrazil před branku, kde se jej pokoušeli domácí ještě dorazit, ale neúspěšně.
57:35
Havířov dále pokračuje a vypracoval si už dvě velké šance! V té poslední trefil Sztefek Šimbocha, který puk je tak tak udržel ve výstroji.
56:52
Havířov právě vstřelil branku!
A máme zaděláno na velké drama! Havířovská hala explodovala nadšením. TOMÁŠ FOŘT dostal puk ideálně na hokejku u levé tyčky a spolehlivě prostřelil Šimbocha. Tady nemohl mít brankář Prostějova žádnou šanci.
Asistence: Martin Lenďák, Michal Hlinka.
56:11
Fořt dokázal dojet do šance, i když byl hákován, poslal puk dobře za zadní tyčku Šedivému, ale ten nezakončil.
55:40
Za pomoci lékaře a spoluhráčů odjíždí na střídačku.
55:40
Na ledě teď leží jeden z prostějovských hokejistů. Při dojíždění puku se nepříjemně narazil na zadní mantinel.
54:47
Střela Repeho od modré byla sražena a puk doplachtil do rohu. Havířov hledá jen velmi těžce střelecké pozice.
54:22
Tomi nabral po levém křídle dobrou rychlost, ale jeho střela končí pouze ve výstroji Šimbocha.
54:04
Prostějov se nikam nehrne a zahrává puk na další zakázané uvolnění.
53:53
Prostějov zahrává další icing.
53:44
Havířov je sice v útočném pásmu, ale hraje se pouze po mantinelech.
52:56
Šlahař dokázal projít přes celé střední pásmo, dojel i do střelecké pozice, ale zaúřadovala vyrážečka Šimbocha.
52:21
Icing hostů. Je jasné, že Prostějov bude chtít hru, co nejvíce kouskovat.
52:13
Pechanec vyslal přesnou přihrávkou Sztefka, ale ten se přes obránce nedostal a jeho střela byla opět sražena.
51:58
Tomi nejprve dokázal vybojovat puk v útočném pásmu, ale následně se opět chtěl Havířov prosadit uspěchanou střelou, která je sražena do ochranné sítě.
51:47
Prostějov zahrává puk na zakázané uvolnění.
51:40
Havířov bude mít s obranou hostů velké problémy. Tomáš Fořt se chtěl procpat mezi dvěma obránci, ale podjel a puk nakonec skončil pod ležícím Šimbochem a Fořtem.
50:56
Klimša šikovně tečoval nahození Matějíčka, ale puk spíše zbrzdil a ten šel mimo branku.
49:58
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov zasadil svému soupeři nepříjemnou ránu. Není to dlouho, co oslavovali domácí fanoušci druhou branku AZetu a už je tady čtvrtá prostějovská. MAREK INDRA dostal přihrávku do mezikruží, kde měl spoustu času na zakončení. Matouška prostřelil střelou nad vyrážečku.
Asistence: David Roupec.
49:21
AZet svou přesilovou hru nakonec dokázal využít. DAVID KLIMŠA dostal přesnou přihrávku, najel si na pravý kruh, odkud prostřelil Šimbocha pod levým betonem.
Asistence: Martin Jakúbek.
49:06
Martin Jakúbek se ocitl ve velké šanci! Puk nakonec za záda Šimbocha nedorazil.
48:51
AZ kombinuje v útočném pásmu.
48:28
Viktor Coufal (PRO), dvě minuty za držení protihráče.
47:55
47:41
A další vyhození.
47:12
Hosté jsou vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
47:00
Matoušek si puk nechal pro sebe, vhazuje se po jeho levici.
46:51
Úvod přesilovky se Prostějovu moc nedaří a Havířov drží puk daleko od branky.
46:08
45:55
Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Michal Hlinka (HAV), dvě minuty za hákování.
45:21
Matějíček dlouho neotálel, dostal puk na modré čáře a ihned vystřelil. Puk Šimboch vyrazil.
44:41
Sztefek dostal puk na pravém kruhu, mohl přihrát Tomimu na zadní tyč, ale zvolil střelu švihem, která nakonec Šimbocha nepřekvapila a ten ji ukryl do lapačky.
44:16
Prostějovu se podařilo velmi rychle vyhodit puk mimo obrannou třetinu.
44:08
Viktor Coufal (PRO), dvě minuty za krosček.
43:26
Dnešní utkání sleduje 2 519 diváků.
43:05
Šedivý dokázal zpracovat těžkou přihrávku na hranici ofsajdu, ale jeho zakončení švihem Šimboch vyrazil mimo.
42:40
K odraženému puku se dostal Šedivý, jeho pokus u levé tyčky byl sražen do ochranné sítě.
41:58
Pechanec dokázal najít před brankou volného Haase, ale ani z této šance nic nebude.
41:20
Havířov si bude muset dát pozor na chyby v obraně. Kovaříkovi se málem podařilo jedni z nich využít, proti byl brankář Matoušek.
40:21
Fořt poslal Šedivému puk k zadní tyčce, ale ten ho nedokázal trefit!
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:48.
Tak to byla třetina hrůzy pro domácí hokejisty. Po jasném průběhu první třetiny se hra otočila a Prostějov se dokázal z minima šancí prosadit. Havířov ve dvou případech zaváhal v obraně, třetí branku vstřelili hosté v přesilové hře, které hrají dnes Jestřábi velmi dobře. Zápas tak bude mít ještě velký náboj, domácí budou muset dohánět dvoubrankovou ztrátu.
40:00
39:53
Michael Foltýn po vyhraném buly ještě dokázal vypálit dobrou střelu, ale ta zamířila pouze do Šimbocha.
39:49
Ještě jedno vhazování před Šimbochem.
39:23
Havířov měl velkou šanci, ale volný puk se mu za záda Šimbocha dorazit nepodařilo! Hosté vyvážejí.
38:47
Havířov je usazen v útočném pásmu.
38:32
Robin Malý (PRO), dvě minuty za držení protihráče.
38:02
Havířov bránil oslabení i na hranici sebezničení, několikrát puk dokázali havířovští hráči zblokovat vlastním tělem. Na tvrdou střelu DAVIDA ROUPCE už ale nikdo neměl a ta zapadla k levé tyčce. Skvěle sehraná přesilová hra hostů.
Asistence: Vladimír Stejskal.
36:27
Hodně perná minuta pro Havířov. Puk nakonec vyhodil Sztefek mimo.
36:22
Ihned po vhazování dostal puk Roupec, jeho ostrá rána od modré byla ještě sražena, ale mimo branku. Nedlouho na to další velká šance, kdy puk líznul boční tyčku havířovské branky!
36:15
Vojtěch Tomi (HAV), dvě minuty za vysokou hůl.
35:49
Tomi se chtěl prosadit z levého kruhu, jeho ostrá střela ale končí nad brankou hostů.
35:21
Jakúbek chtěl poslat Tomimu přihrávku přesně na hůl, ale to se mu nepodařilo. Akce Havířova tak končí.
34:41
Bezuška dostal puk na modrou čáru, odkud vyslal střelu švihem, kterou měl Šedivý tečovat, ale to už bylo téměř nemožné.
34:26
Prostějov byl v obranné třetině v úzkých a tak vyhodil puk po mantinelu na icing.
33:43
Havířov byl v rozehrávce nepřesný a Stejskal toho mohl využít, ale jeho střela z mezikruží končí na Matouškovi.
33:00
Pechanec přejel střeleckou pozici, ale povedenou zadovkou našel Haase, který už nemohl zakončit, hosté puk vybojovali zpátky.
32:16
Havířov si po delší době vypracoval velkou šanci. Trojice Jakúbek – Klimša – Šlahař dokázala hostům pořádně zamotat hlavu, ale v zakončení možná chyběl větší důraz.
31:45
Prostějovu se dvěma brankami podařilo zničit domácí tlak. Hosté vyhazují na icing.
31:32
Jakub Šlahař se chtěl prosadit rychlou střelou, ale puk srazili prostějovští do ochranné sítě. Zakončení domácího AZetu je někdy až moc ukvapené.
30:34
Fořt dostal puk do jízdy, ale ne do dobrého úhlu, z levé strany se chtěl trefit mezi tyčku a vyrážečku Šimbocha, ale ten puk vyrazil.
30:10
Puk končí po souboji ve středním pásmu někde u mantinelu, hra je přerušena a nařízeno vhazování.
29:20
Šance na obou stranách. Nejprve se Meidl pokoušel prosadit střelou z druhé vlny, po něm se na druhé straně mohl prosadit Haas, ale teč šla pouze do připravené lapačky Šimbocha!
28:40
Martin Jakúbek v další šanci a opět pozorný Šimboch.
28:26
Martin Jakúbek se dostal do útočného pásma a ihned zvolil střelu z pravého kruhu. Havířovský útočník trefil pravý beton Šimbocha, který puk vyrazil před sebe, ale nikdo z domácích nebyl připraven na dorážku.
27:53
Střelu Malého od modré čáry tečoval Foltýn, naštěstí pro domácí mimo branku a do ochranné sítě.
27:36
Luňák prověřil pozornost Matouška, který puk schoval do lapačky.
27:22
Po další nepřesné rozehrávce se píská další icing, tentokráte na druhé straně.
27:13
Jurij Repe byl ostře dohrán u mantinelu a leží na ledě. Je z tohoto ataku značně otřesen.
26:56
Hra se stěhuje před Šimbocha. Hostující fanoušci vytáhli své choreo nad hlavy.
26:30
Indra dokázal otočkou najít volného Kajabu, ale ten minul branku.
25:03
Prostějov dnes ukazuje velmi účelnou hru, z minima šancí dokáže vytěžit maximum. Coufal ujel se Sršněm dva na jednoho, TOMÁŠ SRŠEŇ se rozhodl pro rychlou střelu švihem z pravého kruhu a tou dokázal prostřelit Matouška pod rukou, puk se vykutálel za havířovským brankářem a zajel do branky.
Asistence: Viktor Coufal, Robin Malý.
24:15
Fořt zachytil na modré čáře špatnou rozehrávku Kovaříka, ale do zakončení se nedostal.
23:04
Martin Matějíček vybojoval kotouč u pravého mantinelu, odkud také vyslal rychlou střelu švihem. Šimboch s ní měl sice problémy, ale dokázal ji podržet ve výstroji.
22:46
Havířov získal útočné pásmo. Hostující brankář Šimboch chtěl rozehrát, ale velmi rychle si to musel rozmyslet.
20:59
Hosté se prosazují z ničeho nic. Graca nepokryl volného VLADIMÍRA STEJSKALA, který dostal přihrávku od Venkrbce přesně na hokejku a už mu stačilo jen trefit volnou branku, kde se Matoušek nemohl stihnout přesunout.
Asistence: Matouš Venkrbec, Jakub Řezáč.
20:33
Šedivý dokázal vyvést dokonale puk a najít volného Hlinku, který trefil brankáře Šimbocha. O trochu více důrazu a puk byl v brance.
20:08
Havířov chtěl začít rychlým přechodem do pásma, ale Fořt puk o kousek minul a ten skončil až za brankou Prostějova.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:52.
První třetina nabídla velmi jednoznačný průběh. Havířov dokázal s několika výjimkami drtit soupeře 17 minut v pásmu a připravil si řadu šancí. Domácí vedou nakonec "pouze" 1:0 po přesné střele Antonína Pechance. Hosté si největší šance připravili v závěru třetiny, kdy měli k dispozici přesilovou hru.
20:00
19:29
Domácí v plném počtu. Havířov dokázal oslabení ubránit, ale hosté tuto výhodu sehráli velmi dobře a vypracovali si největší šance utkání.
19:05
Lukáš Luňák vyslal na Matouška rychlou střelu, kterou havířovský brankář vyrazil velmi těsně svým ramenem mimo branku.
18:31
Po další střele Prostějova ukryl Matoušek puk v lapačce. To je zatím dobře sehraná přesilová hra od hostů.
17:53
René Kajaba měl na hokejce snad největší šanci utkání. Václav Meidl zatáhl puk do pásma, přihrál ho volnému Kajabovi, který z mezikruží vyslal ostrou střelu švihem, ale Matoušek ji dokázal pohotově lapit!
17:33
Foltýn získal puk po vhazování a ihned vyhodil přes všechny čáry.
17:29
Jan Maruna (HAV), dvě minuty za podražení.
16:34
Hra se opět stěhuje před brankáře Šimbocha – icing.
15:34
A typický obrázek dnešního utkání. Havířov v útočném pásmu a vypracoval si velkou šanci, ale ta nebyla dotažena do konce.
14:37
Hlinka dostal přesnou přihrávku od Fořta, vůbec neotálel a vypálil. Brankář Šimboch drží naděje hostů.
14:16
Jan Maruna chtěl vzít situaci do svých rukou a vystřelil, jenže trefil pouze hokejku bránícího hráče a puk končí v ochranné síti.
13:37
Na druhé straně se do šance dostal Tomi, vyslal od modré dobrou střelu, kterou tečoval clonící Pechanec, ale puk nakonec končí ve výstroji Šimbocha.
13:11
Prostějov se po dlouhé době drží v útočném pásmu.
12:38
Klimša dokázal vybojovat puk a udržet útočné pásmo, ale nakonec akce končí, jelikož se domácí hráči srazili.
11:50
Prostějov pouze nahodil puk do obranného pásma Havířova a střídá. AZetu začátek utkání vychází.
11:16
Michal Hlinka se po několika přesných přihrávkách dostal až před brankáře, ale nakonec trefil pouze brankovou konstrukci!
10:56
Michal Sztefek to chtěl zkusit podobně jako Pechanec nad lapačku, ale Šimboch si tentokráte situaci pohlídal a puk lapil.
09:54
Havířov využívá velmi dobrého úvodu utkání a vytěžil z něho úvodní branku zápasu. ANTONÍN PECHANEC se dokázal dostat s pukem mezi kruhy a skvělou střelou švihem vymetl levý růžek prostějovské branky!
Bez asistence.
09:17
08:58
Havířov je v úvodu utkání hodně aktivní a svého soupeře prakticky nepouští z obranného pásma.
08:17
Martin Matějíček vyslal od modré čáry velmi dobrou střelu švihem, ale tu zastavil Šimboch!
07:30
Havířov vyhrál vhazování, rozdal si několik přihrávek, ale konečná střela Foltýna zasáhla jednu z natažených hokejek Prostějova. Hosté vyhazují.
07:17
Ve velké šanci byl Sztefek, ale v rozhodující chvíli byl zahákován. David Roupec (PRO), dvě minuty za hákování.
06:40
Sztefek se už připravoval na střelu, ale v rozhodující chvíli mu zabránil prostějovský hráč provést dostatečný nápřah.
05:35
Puk se dostal k levé tyčce, kde jej chtěl dorazit Jakúbek, ale levý beton Šimbocha byl proti!
05:10
Šlahař zavezl puk do útočné třetiny a přihrál puk Jakúbkovi do tandemu, ten vyslal střelu, která šla jen těsně mimo branku.
04:22
03:58
Martin Matějíček vystřelil nebezpečnou střelu, kterou trefil boční síťku prostějovské branky!
03:28
Úvod přesilové hry se domácím hokejistům moc nedaří, Prostějov dobře brání modrou čáru.
02:58
Havířov se nakonec sám vyhnal a musí začít od vlastní branky.
02:46
AZ kombinuje v útočné třetině.
02:22
Lukáš Luňák (PRO), dvě minuty za vysokou hůl.
01:54
AZ má k dispozici výhodu. Domácí hráči mají puk na holích a mohou ještě soupeře ohrozit.
01:17
Robin Malý vyslal první střelu na Matouška, který puk ukryl spolehlivě do lapačky a nedovolil hostům dorážet.
00:39
Havířov začíná utkání velmi dobře, Hlinka se dostal s Fořtem do velkých šancí, ale ty byly ještě v zárodku zastaveny prostějovskými obránci.
00:12
Domácí fanoušci nyní vytáhli celotribunové choreo. I to značí o jak důležité utkání dnes jde.
00:01
V hledišti je již mnoho fanoušků, už dorazili také fanoušci Prostějova.
Na ledě jsou již oba týmy a za malou chvíli přijde slavnostní vhazování na počest představení nového významného sponzora AZ Havířov PODA a.s.
Rolba už dokončuje úpravu ledové plochy, zápas tak začne s menším zpožděním. Na ledě je již speaker, do hlediště stále proudí spousta diváků.

AZ Havířov: Matoušek (Daneček) – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Graca, Repe, Bezuška, Bahounek – Šedivý, Hlinka, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec "A", Tomi – Rimmel, Maruna "A", Sztefek "C"
Trenéři: Jan Daneček, Tomáš Potěšil

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kaluža, Roupec, Malý, Jedlička, Řezáč – Indra, Meidl, Kajaba – Venkrbec "A", Stejskal, Luňák "A" – Černý, Kovařík, Coufal – Sršeň, Duba "C", Cienciala
Trenér: Petr Zachar

Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák.
Jak už jsem jednou zmínil, čeká nás utkání, které bude mít velký náboj. Favoritem bude domácí Havířov, dokáže se nováček soutěže vyhecovat na AZet a uzme nějaké body? Nebo budou opět znít po zápase v hale vítězné havířovské chorály? To vše již od 18 hodin.
V Prostějově byl Havířov proti místním Jestřábům sice dvě třetiny jasně lepší, ale na skóre se to neprojevilo. Po 40 minutách to bylo 1:1, a tak se rozhodovalo až v závěrečné periodě. V ní šel sice nejprve Prostějov poprvé do vedení, ale pak třemi brankami v závěrečné desetiminutovce havířovští skóre zcela otočili. AZet vyhrál 4:2 a připsal si tehdy tři body.
Poslední vzájemné utkání:
Havířov prožívá velmi dobrý úvod sezony. Po první čtvrtině se drží v tabulce stále velmi vysoko, v jedné chvíli byl dokonce na třetím místě tabulky. Tam AZet nikdy jindy v novodobé historii klubu nebyl. Navíc se řadí k těm nejlépe střílejícím týmům celé 1. ligy. Domácí hokejisté dokázali nastřílet do branky soupeřů 74 výborně umístěných puků. To je číslo, které řadí AZet mezi nejlepší trojici celků.

Havířov se v současné chvíli drží na páté pozici a se ziskem 41 bodů ztrácí pouze dva body na třetí Litoměřice. Naopak zespodu se tlačí na AZet Kadaň a Jihlava.

Na přední příčky kanadského bodování Havířova se během pár utkání vyšplhal Antonín Pechanec. Ten zaznamenal celkem 6 branek a 10 asistencí. Hned za ním se drží například Tomáš Jiránek (6+8) nebo v tuto chvíli zraněný Marek Loskot (10+3), který je zároveň nejlepším střelcem AZetu.

Jména strážců havířovské svatyně zůstávají beze změn. Jedničkou Havířova je Lukáš Daneček – právě tento muž se za poslední odchytaná utkání dostal na přední pozice v žebříčku prvoligových brankářů. S celkovou úspěšností 92,11% mu patří 11. pozice. Petr Matoušek s 89,88% zakončuje úvodní dvacítku gólmanů.
AZ HAVÍŘOV
Prostějov si v letošním ročníku 1. ligy vede velmi špatně. Jestřábi nastupovali do soutěže s vysokými ambicemi, které velmi záhy uťaly velmi špatné výsledky. LHK sídlí v tabulce na předposledním místě, horším týmem je už pouze Havlíčkův Brod.

Prostějov má problém především se střílením branek. Jestřábi nastříleli svým soupeřům pouze 46 branek, což je druhá nejhorší bilance společně s Benátkami nad Jizerou. Na čele týmové produktivity je obránce. David Roupec, jenž zaznamenal 4 branky a 10 asistencí. Za ním se nachází jeho spoluhráči z útoku – Václav Meidl (4+7) a René Kajaba (6+4).

Mezi třemi tyčemi mají velmi vyrovnanou dvojici brankářů. Jedním z nich je Juraj Šimboch. Ten doposud odchytal 826 minut a jeho celková úspěšnost činí 90,54%. S méně odchytanými minutami v Prostějově působí Ondřej Kocián (celková úspěšnost 91,03%).