Fanoušci si užívají ještě na ledě s hráči závěrečnou děkovačku. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších online přenosů opět na počtenou!
Poslední minuta utkání se spíše dohrává. Kotouč mají na holi hráči ze Šumperka.
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Utkání se blíží ke svému konci. O tento náskok by již Havířov přijít neměl.
56:23
Havířov právě vstřelil branku!
Ochozy bouří! Po levém křídlem unikl všem hráčům RADIM HAAS, který se rychlou střelou zápěstím trefil přesně pod břevno šumperské branky. Kotouč letěl tak rychle, že branku moc diváků ani nevidělo! Bez asistence.
56:05
Tomáš Matějek se mohl podruhé zapsat na listinu střelců, jenže branka byla dosažena bruslí! Těžko říct, zda se jednalo o úmysl. Rozhodčí rozpažuje a branku neuznává.
55:29
Brankář Koutský spravuje své betony, vhazovat se poté bude pod havířovskými fanoušky.
54:55
Havířov nahazuje kotouč do rohu kluziště, kam se za ním vydává skupinka dalších hokejistů.
54:06
Fanoušci AZetu jsou po další brance svého týmu opět o něco aktivnější a užívají si posledních pět minut této třetiny.
52:54
Domácí hokejisté přidávají pátou branku! Jakub Šlahař se dostal k puku před brankou Šumperka, kdy byl otočen zády k hostující svatyni. Zadovkou přihrál TOMÁŠI MATĚJKOVI, který se z vyložené pozice nemýlil a skóroval do poloprázdné branky. Asistence: Jakub Šlahař, Martin Jakúbek.
52:32
Rozhodčí píská zakázané uvolnění Šumperka. Puk bude vhozen po levici brankáře Koutského.
51:57
Havířovští hokejisté jsou stále u puku a pokoušejí se projít přes obranu Šumperka.
51:16
AZet se snažil rozjet brejkovou situaci, jenže kotouč se zastavil o obránce Draků.
50:40
Matějek ze středu kluziště napřáhl a tvrdou dělovkou protáhl Koutského!
50:21
Odpočítává se posledních deset minut této třetiny.
49:55
Nahozený puk Dreslera si šumperský brankář pohlídal a tečoval ho mimo tři tyče.
49:00
Kotouč se dostal do středního pásma, odkud si jej berou Draci ze Šumperka.
48:07
Havířov se usadil v útočné třetině a kombinuje kolem branky Vladislava Koutského.
47:20
45:59
Šlahař dostal kotouč do jízdy a vydal se tváří v tvář proti brankáři Koutskému. V zakončení však neuspěl, jelikož pravý beton šumperského brankáře byl včas na správném místě.
45:20
Vyloučen Tomáš Sedlák (Šumperk) na 2 minuty za držení protihráče.
45:03
Klimša se prodřel až do zakončení, ale kotouč se mu v poslední chvíli svezl z čepele.
44:37
Útočníci AZetu napadají hráče Šumperka až u jejich branky a dělají jim problémy s rozehrávkou.
44:00
43:17
Šumperk hrál dvě vteřiny v šesti hráčích, rozhodčí si toho však nevšiml a hra pokračuje dále.
42:51
Michael Foltýn vyhodil daleko od své svatyně. Dresler následně skáče na led a hraje se vyrovnaná hra – 5 na 5.
42:36
Do konce šumperské přesilové hry zbývá třiadvacet vteřin. Vhazovat se bude po pravici Lukáše Danečka.
Rozhodčí píská do své píšťalky, hráči se připravují na vhazování.
Všichni hráči vyjeli na led a krouží po celém kluzišti. Mezitím se opravují vrátka u střídačky Havířova.
42:12
Hra je momentálně přerušena. Vyskytl se zřejmě nějaký problém s mantinelem u střídačky domácích. Zavolán byl také ledař.
42:12
Draci právě vstřelili branku!
Domácí se nestačili ubránit a Šumperk tak přidává svou druhou branku v utkání. Patrik Moskal našel na vzdálenější tyči ALEŠE STAŇKA, který zametl kotouč do odkryté branky Havířova. Asistence: Patrik Moskal, Tomáš Sedlák.
41:47
Zbývá ještě třicet vteřin trestu Pechance, který pak rychle naskočí na led.
41:26
Vhazovat se bude po pravici havířovského brankáře. Poté úspěšně zasáhl Jiří Krisl, který zneškodnil střelu Sedláka.
41:26
Lukáš Daneček na poslední chvíli sevřel betony a nepropustil za svá záda tečovanou střelu Šumperka!
40:59
Tento výrok rozhodčího se fanouškům Havířova nelíbí a dávají to hlasitě najevo. AZet bude hrát přes minutu ve třech.
40:59
Vyloučen Jan Dresler (Havířov) na 2 minuty za vysokou hůl.
40:27
Zazvonila tyč domácí klece!
40:17
Vyloučen Antonín Pechanec (Havířov) na 2 minuty za hákování.
40:07
Zakázané uvolnění Šumperka – vhazovat se tak bude v obranné třetině hostů.
40:01
Ve druhých dvaceti minutách se diváci dočkali o jedné branky navíc než v periodě předchozí. Nejprve se prosadil Mikuláš Rimmel, na jehož branku dokázal odpovědět šumperský Lukáš Žálčík. Havířovští hokejisté se však nenechali zaskočit touto brankou soupeře a po necelé minutě si vzal slovo opět Vojtěch Tomi, který vstřelil již druhou branku v dnešním utkání. Uvidíme, čeho se dočkáme v poslední třetině.
Další třetina začne přibližně v 18:45.
40:00
39:52
V této dvacetiminutovce se již nic zajímavého nestane.
39:11
AZet však rychle odpovídá a bere si zpět tříbrankové vedení! Mikuláš Rimmel si vyjel do středu hřiště, odkud vyslal střelu na Koutského. Do odraženého kotouče lehce "plácl" VOJTĚCH TOMI, jehož pokus proklouzal až za záda šumperského brankáře! Asistence: Mikuláš Rimmel.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:18
Také Šumperk se dočkal branky. Z rohu kluziště nahrával Patrik Moskal na uvolněného LUKÁŠE ŽÁLČÍKA, který umístil kotouč mezi roztažené betony Lukáše Danečka a snižuje tak na rozdíl dvou branek. Asistence: Patrik Moskal, Aleš Staněk.
38:00
Šumperk se dostal ke kotouči, poté však vyhodil až za branku Lukáše Danečka.
36:52
Hokejisté AZetu obstřelují klec Šumperka ze všech stran! Prozatím z toho žádná gólová šance nevznikla.
36:06
35:39
Kotouč se odrazil od holí dvou hráčů, přeletěl ochranou síť a skončil na tribuně B – hra bude pokračovat vhazováním.
34:47
Mikuláš Rimmel společně s Lukášem Kucserou byli v další obrovské šanci, která však skončila na vyrážečce Koutského.
34:06
Vyloučen Aleš Holík (Šumperk) na 2 minuty za hákování.
33:31
Pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Následné vhazování vyhráli hráči AZetu.
33:00
Havířov je v tuto chvíli nebezpečnějším týmem.
32:30
Obránce Šumperka nyní zahákoval Matějka pod paží, ale pravice rozhodčího zůstává v naprostém klidu.
31:52
David Klimša si dobře sjel mezi kruhy, odkud značně ohrozil svatyni šumperského brankáře. Ten se v těchto minutách nemůže mezi třemi tyčemi nudit.
31:27
Přesilová hra AZetu sice nebyla využita, hráči to však fanouškům nahradili vteřinu poté! Střelu Jurije Repeho brankář Šumperka pouze vyrazil před sebe, kde se uvolnil MIKULÁŠ RIMMEL. Ten neměl problém uklidit kotouč pod hostujícím brankářem. Asistence: Jurij Repe.
30:49
Radim Ostrčil nahodil kotouč od modré čáry přímo na brankáře Koutského, který puk schoval ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho levici.
30:06
V tuto chvíli se odehrává již druhá polovina dnešního utkání. Třicet minut zajímavé podívané je za námi.
29:42
Uvidíme, zda hráči AZetu využijí i tuto přesilovou hru, čímž by navýšili svůj náskok.
29:26
Vyloučen Aleš Staněk (Šumperk) na 2 minuty za hákování.
29:17
Bude se vylučovat na straně Šumperka!
28:55
Pechanec se dostal k dorážce, jenže lapačka Koutského byla v ten okamžik rychlejším předmětem.
28:04
Domácí teď srazili dvě střely Šumperka mimo svou svatyni a usnadnili tímto svému brankáři práci.
27:46
Jan Daneček, jenž dostal kotouč těsně před modrou čárou, zakončil pouze do hrudi šumperského muže v masce.
26:50
Hraje se ze strany na stranu v poměrně rychlém tempu. Je radost se dívat zrovna na takové utkání.
25:47
Dresler rozjížděl novou akci Havířova, která bohužel skončila pouze zakázaným uvolněním. Kotouč bude vhozen po levé paži havířovského brankáře.
24:52
Lukáš Daneček vytěsnil střelu Tomáše Sedláka svými betony do rohu ledové plochy.
24:44
A na druhé straně pískáno zakázané uvolnění domácího Havířova.
24:29
Šumperk se pokoušel o založení protiútoku, jenže jeden jejich hráč byl v útočném pásmu dříve než samotný kotouč. Odpískán ofsajd.
24:02
Mikuláš Rimmel v pádu dokázal zachránit kotouč v útočné třetině. Následně však akce AZetu skončila.
23:26
Čárový rozhodčí dle diváků neodpískal ofsajd správně. Milimetrového postavení mimo hru se dle sudího dopustil Lukáš Kucsera.
23:00
22:33
Ostrčilovi nesedla střela od modré čáry a hosté tak mohli vyhodit kotouč daleko od své svatyně.
22:05
Vladislav Koutský likviduje střelu z levého křídla, která mu mířila mezi tělo a ruku.
21:38
Šumperští hokejisté se na chvíli vysvobodili z havířovského tlaku.
21:00
Jakub Šlahař prokličkoval celou obranu Šumperka. Před brankářem Koutským byl již zcela sám, jenže v tu chvíli ho poslal k ledu Sedlák.
21:00
Vyloučen Tomáš Sedlák (Šumperk) na 2 minuty za podražení.
20:04
Sotva byla zahájena druhá třetina dnešního utkání, brankář Havířova již ukrývá kotouč pod svou lapačkou.
20:01
První třetina nabídla hodně zajímavou podívanou, o kterou se postarali hokejisté z obou mužstev. Domácí jako první vstřelili dvě branky. O ty se postaral Vojtěch Tomi, kterého o pět minut později doplnil Jakub Šlahař. Havířovští za žádnou cenu nechtějí pustit Draky do gólové situace a velmi aktivně brání svou svatyni. Skvělé zákroky si připsali oba brankáři. Na straně AZetu zazářil v nejdůležitějších momentech Lukáš Daneček, na opačné straně kluziště chránil svou klec od dalších inkasovaných branek Vladislav Koutský.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
19:30
Říčkova střela zápěstím minula branku Šumperka o pár decimetrů. Havířovští chtějí dohrát třetinu bez inkasované branky.
19:08
Vhazovat se bude ještě v obranné části Havířova, který nepouští Draky do žádné šance.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:20
Šumperk se vystrnadil z útočné třetiny vlastní chybou a Ostrčil již naskakuje zpět na ledovou plochu!
17:33
Lukáš Daneček udržel své betony a zlikvidoval dělovku od hostujícího obránce!
16:48
Havířovští dlouho nepouštěli soupeře do své obranné třetiny. Nyní již hosté kombinují kolem branky Danečka.
16:23
Vyloučen Radim Ostrčil (Havířov) na 2 minuty za podražení.
16:15
Vhazování po pravici brankáře Lukáše Danečka, který bude muset čelit náporu šumperských hokejistů.
16:02
Jakub Šlahař chtěl přihrát svému spoluhráči z útoku o betony Koutského, avšak kotouč směřoval jiným směrem.
15:41
Na řadu přichází zakázané uvolnění Havířova. Hra se proto přesune do obranné třetiny domácího mužstva.
14:40
Daniel Vachutka zahrál kotouč vysokou holí, rozhodčí velmi dlouho váhal nad odpískáním tohoto přestupku, čímž rozbouřil havířovské fanoušky.
13:21
Šumperští hokejisté jsou velmi blízko skórování, avšak jejich střely úspěšně likvidují jak hráči AZetu, tak brankář domácího celku!
12:53
Lukáš Daneček společně s obráncem Krislem zneškodnili gólovou šanci Šumperka! Právě obránce Havířova vyrazil kotouč, který směřoval do odkryté klece.
12:26
Brankář Havířova opět sklízí potlesk za celkem obtížný zákrok levým betonem.
12:14
Jakub Šlahař obětavě padl do tvou střel šumperských obránců!
11:40
Také hosté z podhůří mají šanci na vstřelení kontaktní branky, jelikož mají početní převahu.
11:17
Vyloučen Antonín Pechanec (Havířova) na 2 minuty za hákování.
10:43
Prvních dvacet minut se přehouplo do své druhé poloviny. Puk bude vhozen v obranné třetině hostů.
09:51
Po nevydařeném útoku Šumperka se dostávají ke kotouči domácí, jenž zajíždí do útočné třetiny.
09:23
AZet přidává druhou branku v tomto utkání, když přesilovou hru využil JAKUB ŠLAHAŘ. Ten byl šikovně postavený mezi kruhy a stejně jako jeho spoluhráč Tomi, mířil nad pravý beton brankáře Koutského. Ochozy bouří a skandují jméno střelce této branky! Asistence: Vojtěch Tomi, Martin Jakúbek.
08:58
Prvním týmem, který si vyzkouší početní převahu, bude tedy domácí AZet.
08:58
Vyloučen Michal Velecký (Šumperk) na 2 minuty za sekání.
07:52
Daneček kryje rychlou střelu Bergera, který se pokoušel o vyrovnání. U puku jsou opět domácí.
07:38
A další zakázané uvolnění Šumperka.
07:16
Nadějnou akci Havířova přerušuje čárový rozhodčí, který píská postavení mimo hru.
06:46
Jakúbek prokličkoval šumperskou obranou, poté předával kotouč do předbrankového prostoru, kde se k němu dostal Tomáš Matějek. Jeho střele však chyběly centimetry!
06:04
Šumperský Marek Haas nedosáhl na dlouhou přihrávku od svých spoluhráčů. Hra je proto zastavena kvůli pískanému zakázanému uvolnění.
05:30
AZet se řítí do dalšího útočného tažení, ovšem šumperští obránci byli včas na správném místě.
04:57
První branka domácího týmu byla dosažena těsně před skončením páté minuty! K puku se mezi kruhy dostal VOJTĚCH TOMI, který neváhal, přesně zamířil a umístil kotouč nad pravý beton Koutského. Brankář Šumperka moc šancí proti této tvrdé střele neměl. Bez asistence.
04:40
Další efektivní zákrok havířovského golmana, kterého prověřil od modré Sedlák.
04:10
Na druhé straně přidržel střelu jednoho ze soupeřů Lukáš Daneček, který tak přerušil hru.
03:53
Staněk držel kotouč u postranního mantinelu. Vhazovat se bude po pravici brankáře Koutského.
03:10
AZet se usídlil v útočné třetině, kde se snažil obstřelovat branku soupeře. Následné vyhození Šumperka znamená zakázané uvolnění.
02:51
Mladičký Mikuláš Rimmel vyzkoušel pozornost Koutského od poloviny hřiště. Vhazovat se bude právě před brankářem Šumperka.
01:42
Utkání doprovází neskutečná atmosféra, která žene hráče vpřed. Nyní jsou u puku domácí hráči, kteří míří k brance Šumperka.
01:30
Zakázané uvolnění Havířova, vhazovat se tedy bude po levici havířovského brankáře.
01:15
Důležitý zákrok brankáře Danečka, který si počíhal na tečovanou střelu.
01:00
První střelecký pokus si připsal Foltýn s Krislem, kteří se snažili od modré čáry překonat šumperského muže v masce.
00:30
V první minutě utkání se hra přenesla již dvakrát tam i zpátky. Rozhodčí vhodí kotouč do hry opět před Koutským.
00:09
Vhazování před Koutským vyhráli také hosté, kteří se ihned tlačí dopředu.
00:03
První buly tohoto utkání vyhráli Draci, kteří se hned dopustili zakázaného uvolnění.
00:01

AZ Havířov: L. Daneček (Matoušek) – Bezuška, Dresler, Foltýn, Krisl "C", Bahounek, Ostrčil "A", Lenďák, Repe – Jiránek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Matějek – J. Daneček, R. Haas, Říčka "A" – Tomi, Rimmel, Kucsera

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Sedlák, Gewiese, Drtil, Holík "C", Slavík, Novotný, Starý – Žálčík, Moskal, Staněk "A" – Velecký, Plášek "A", M. Haas – Vávra, Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink

Rozhodčí: Kubičík – Novák, Lukš.
AZ HAVÍŘOV

Ani havířovské mužstvo nevkročilo do soutěže tou správnou nohou. První domácí utkání nemělo vítězný konec, jelikož AZet podlehl Třebíči 2:4. Následující měření sil s havlíčkobrodskými Rebely dopadlo lépe, když Havířov dokázal v prodloužení vstřelit branku jako první a přivezl si vítězství 3:4 po prodloužení. AZet se nachází po dvou duelech na deváté pozici za jednu výhru v prodloužení a jednu prohru.

Kanadské bodování Havířova:

1. Michal Hlinka – 1+1
2. Martin Jakúbek – 1+1
3. Vojtěch Tomi – 1+1
SALITH ŠUMPERK

Hokejisté z podhůří nevstoupili do nové sezony ideálně. Hned v prvním kole utrpěli porážku na ledě Benátek nad Jizerou, kterým podlehli v poměru 1:4. O dva dny později si však šumperští spravili náladu, když na domácím ledě přestříleli daleké Ústí nad Labem 7:5. Po dvou kolech tedy patří Šumperku osmá příčka za jednu výhru a jednu prohru.