To je z Kotliny dnes ode mne vše, loučím se s Vámi a přeji příjemný zbytek středečního večera.
Ve třetí části jsme viděli také jedinou branku v síti Rebelů. Marek Sikora se dostal do úniku, ve kterém byl podražen a bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si věděl rady a zakončením kolem levého betonu Patrika Polívky stanovil konečný výsledek dnešního utkání.
60:00
59:54
Teď se s tím chomutovští hráči nemazali a pokusili se trefit prázdnou bránu, kterou těsně minuli a je z toho zakázané uvolnění.
59:29
Piráti poslali ale pomalý kotouč ven ze svého pásma tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
59:12
Patrik Polívka odjíždí na střídačku!
58:55
Jiří Kuchler dostal nahrávku mezi kruhy od Romana Maliníka a ještě zkoušel puk posunout na Tomáše Rouska, to mu ale nevyšlo.
58:27
Rebelové nahodili kotouč do útočného pásma, tam se ho ale ujala hostující obrana.
58:17
58:11
Oddechový čas pro domácí!
58:11
Dopředu mířil Chomutov, ale zastavil ho ofsajd.
57:52
Domácí ztratili kotouč na modré čáře a útočné pásmu si musí vybojovat znovu.
57:21
Další kotouč míří až za bránu Rebelů, kde ho svírá Patrik Polívka a pomáhá svým bekům s rozehrávkou.
56:47
Piráti se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
56:29
Daniel Kolář se tlačil k dorážce před bránou hostů, Jan Strmeň ale dokázal kotouč udržet pod svými betony.
56:17
Hráčská lavice Chomutova je potrestána 2 minutami za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Tomas Sinisalo (CHM).
55:52
Jan Strmeň si připsal další zákrok betonem po střele domácích z levé strany.
55:19
Tomáši Rouskovi se podařilo dostat do útočného pásma, tam byl ale sražen a hrát mohou Piráti.
54:54
Roman Maliník vypálil okamžitě po vhazování, ale na hostujícího gólmana si nepřišel.
54:50
K puku se domácí opět dokázali dostat a nahodili na Jana Strmeně, který raději přerušil hru.
54:40
Tomáš Rousek si počínal příliš laxně za svojí bránou a přišel o kotouč.
54:03
Rebelové se snaží dostat dopředu, jejich snaha ale vždy končí ve středním pásmu, kde se Piráti dobře brání.
53:02
Hosté předvedli svižnou kombinaci, na jejímž konci stál v levém kruhu David Květoň, ale nepodařilo se mu trefit odkrytou část domácí klece!
52:04
Piráti právě vstřelili branku!
MAREK SIKORA si rozhýbal Patrika Polívku a kotouč dostal do brány kolem jeho levého betonu! Bez Asistence.
52:04
Marek Sikora byl ve svém úniku podražen a bylo nařízeno trestné střílení!
51:20
Václav Tomek vybojoval pro rebely útočné pásmo, mezi kruhy byl však odstaven od kotouče hostující obranou.
50:54
Oba týmy hrají v plném počtu.
50:46
Jan Schleiss vypálil tvrdou střelu z prostoru mezi kruhy, ale trefil se přesně doprostřed brány, kde stál připravený Jan Strmeň.
49:55
Dominik Boháč chtěl přihrát na modré čáře puk svému spoluhráči, málem se mu ale povedlo namazat Pirátům kotouč přímo do úniku.
49:22
Dopředu mířili domácí, ale jejich přihrávku v útočném pásmu zachytila obrana Chomutova.
48:54
Vzájemně jsou vyloučeni Martin Rýgl (CHM) a Ivo Kotaška (HBR) na 2 minuty za hrubost.
48:53
Patrik Polívka schoval do lapačky střelu Pirátů, která na něj zamířila od modré čáry.
48:19
Chomutov jen vyhazuje na zakázané uvolnění.
48:08
Jakub Babka se dostal dopředu a snažil se uvolnit přes obránce, přehnal to ale se svými otočkami a o puk přišel.
47:29
Po chybě Jana Jaroměřského ve středním pásmu mohl na bránu pelášit Nikola Gajovský, Patrik Polívka dokázal jeho pokus vyrazit ramenem.
47:04
Jan Strmeň pokryl pokus domácích z pravé strany.
46:41
Havlíčkův Brod se dostal do útočného pásma, poté ale puk odražený od domácích bruslí skončil na střídačce Chomutova a vhazuje se ve středním pásmu.
46:23
Patrik Polívka vyrazil střelu Chomutova z mezikruží do ochranné sítě za svojí bránou a bude se vhazovat po jeho pravici.
45:47
Pavel Sedláček zakončoval u levé tyče, sebral vyražený kotouč a zkusil objet bránu, ale na druhé straně se do zakončení nedostal.
45:36
Piráti si pomohli jen vyhozením na zakázané uvolnění.
45:01
David Květoň se dostal ke střele z levé strany, Patrik Polívka byl připraven.
44:21
Václav Tomek prokličkoval střední pásmo, objel bránu hostů a přenechal kotouč svému spoluhráči, který zkusil vystřelit z ostrého úhlu, Jan Strmeň si prostor u své levé tyče pohlídal.
43:27
Lukáš Květoň zavezl puk po útočného pásma po pravé straně, sjel si na střed a vystřelil, ale Patrik polívka jeho pokus vytěsnil svoji vyrážečkou.
42:53
Dopředu chvátal Martin Šagát, jeho střela nápřahem od pravého hrazení ale skončila vysoko nad a vhazuje se ve středním pásmu.
42:44
Jan Strmeň schoval do své lapačky nahození Rebelů a bude se vhazovat po jeho pravici.
42:17
Štěpán Hřebejk nevyzrál na Patrika Polívku svým pokusem z levé strany.
41:41
Někteří fanoušci se již radovali z gólu po střele z ostrého úhlu na levé straně, Jan Strmeň však dokázal udržet kotouč před brankovou čárou!
41:20
Chomutov ale jen odevzdal kotouč domácím a šel vystřídat.
40:51
Dopředu se hnali domácí, ale za bránou Jana Strmeně byli připraveni o puk.
40:22
Dopředu však mohli Piráti, kdyby ale nebyli zastaveni ofsajdem.
40:03
I třetí třetinu zahájili Rebelové vyhraným vhazováním.
40:01
Oba celky již opustily své kabiny, je před námi začátek třetí periody.
Další třetina začne přibližně v 19:41.
Ve druhé třetině jsme viděli jediný gól, který skončil hned v jejím úvodu v síti domácích. Rebelové nabídli hostům druhou přesilovou hru a i tu dokázali Piráti zásluhou Marka Hovorky využít a dostali se do vedení.
40:00
39:53
Jan Strmeň pokryl ještě jednu střelu od modré čáry svým levým betonem.
39:43
Teď mohl hrát Chomutov, ale jeho akce končí, protože si pomohl přihrávkou rukou.
39:12
Jakub Babka se zkusil uvolnit na levém kruhu, ale obrana hostů mu puk vypíchla.
38:43
Poté Piráti vyhodili jen na zakázané uvolnění.
38:39
Před Romanem Maliníkem se otevřel prostor a mohl sám na bránu, chyběla mu ale rychlost a hostující obrana se k němu stačila vrátit.
38:24
Další projektil z hole Jana Jaroměřského trefil bránícího hráče.
37:43
Jan Jaroměřský vyslal tvrdou střelu od modré, Jan Strmeň na ni ale dobře viděl a v klidu ji chytil.
37:38
Jan Schleiss se tlačil před bránu z levé strany, jeho bekhendový pokus skončil na betonu Jana Strmeně.
37:26
Z mezikruží vypálil Jan Milfait, Jan Strmeň jeho střelu chytil do lapačky a okamžitě rozehrál.
37:09
Ke střele od modré čáry se dostal Ivo Kotaška, hostující gólman byl však připraven.
36:56
Rebelové jsou v útoku, Jan Schleiss operuje za bránou Chomutova.
36:38
36:32
Střela Jana Rutty od modré čáry byla zblokována a končí vysoko nad bránou.
35:56
Teď už hosté kombinovali v útočném pásmu, ale Tomáš Rousek ve spolupráci s Ivem Kotaškou dokázali Rebely osvobodit.
35:17
Další kotouč míří před bránu Jana Strmeně.
34:58
Havlíčkobrodským se podařilo dostat puk až do pásma hostů.
34:38
Vyloučení na domácí straně, Jakub Babka (HBR) si odpyká menší trest za sekání.
34:29
Jan Rutta se natlačil před Patrika Polívku, kotouč však přes jeho beton nepropasíroval.
33:59
Po rychlém přechodu přes střední pásmo se ke střele z pravého kruhu dostal Marek Sikora, jeho ránu zachytil Patrik Polívka na své hrudi.
33:33
Domácí vyhodili puk jen na zakázané uvolnění a hra se stěhuje opět před jejich bránu.
32:56
32:46
Patrik Polívka se natáhl na brankové čáře a vyrazil svým betonem pokus hostů z levé strany.
32:16
Jan Milfait se dostal k puku na modré čáře a dokázal jej vyhodit.
31:56
Hosté v plném počtu a mají minutovou přesilovou hru.
31:40
Následně se hosté provinili ofsajdem.
31:31
Piráti se tlačili do útoku, ale narazili na obrannou hráz Havlíčkova Brodu ve středním pásmu.
31:07
Útočná akce domácích je zastavena na modré čáře ofsajdem.
30:56
Počet hráčů na ledě se vyrovná, Dominik Boháč (HBR) dostává 2 minuty za hákování.
30:48
Chomutov se dobře brání a vyhodil puk až k Patriku Polívkovi.
29:56
Rebelové si zahrají přesilovou hru, když hráčská lavice Chomutova je potrestána 2 minutami za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Marek Račuk (CHM).
29:56
Po chybě domácích na útočné modré se dopředu hnal Chomutov, v rohu vybojoval kotouč, který mířil na modrou čáru k Jaroslavu Komovi, jehož dělovka skončila v lapačce Patrika Polívky.
29:34
Chomutovu nevyšla rozehrávka a je z toho jen zakázané uvolnění.
28:59
Petr Kuchta sebral kotouč ve středním pásmu a mířil do útoku, za útočnou modrou puk ale ztratil.
28:27
David Vala zkusil střelu od modré čáry, ale trefil hráče stojícího před sebou a musel se rychle vracet.
28:18
Piráti puk vyhazují na zakázané uvolnění.
27:12
Rebelové se stále tlačí do zakončení, Jan Strmeň chtěl přikrýt puk lapačkou, domácí se ke kotouči ale znovu dostali.
26:56
26:47
Jan Strmeň pokryl další střelu celku z Havlíčkova Brodu.
26:22
Jan Strmeň vyrazil pokus domácích z levé strany a následně hosté vyhodili.
25:43
Střela z vrcholku levého kruhu v podání Rebelů byla nepřesná, následný pokus z pravé strany Jan Strmeň chytil.
25:14
Hosté se ale dokázali osvobodit dlouhým vyhozením.
24:56
Jaroslav Koma (CHM) dostává 2 minuty za sekání a nabízí domácím přesilovou hru pěti proti třem.
24:56
Po přihrávce Tomáše Rouska z rohu pásma se ke střele tlačil Jiří Kuchler, ale byl odstaven hostujícím bekem a Jan Strmeň se zmocnil puku.
24:31
Nyní se po nahození dostali Rebelové do útočného pásma a mohou kombinovat.
24:07
Chomutovu se podařilo dostat kotouč až za bránu domácích.
23:33
Tentokrát to bylo ovšem za cenu faulu, 2 minuty si odsedí Martin Rýgl (CHM) za držení protihráče.
23:20
Domácí se dostali do útočného pásma, ale obrana Pirátů je úspěšně vytlačuje do rohu.
22:10
Hosté využívají i druhou přesilovou hru a ujímají se vedení! Po nabídce Nikoly Gajovského se dokázal prosadit z předbrankového prostoru MAREK HOVORKA! Asistence: Nikola Gajovský.
21:52
A je tu první menší trest ve druhé třetině, který si odpyká Jan Schleiss (HBR) za zdržování hry.
21:35
Rebelové vyhazují na zakázané uvolnění.
21:27
Lukáš Květoň zavezl puk do pásma Rebelů, následně od modré čáry vystřelil Jaroslav Mrázek, jehož pokus skončil na pravém betonu Patrika Polívky.
21:10
Pirátům byl odpískán úmyslný ofsajd, hra se stěhuje znovu do jejich pásma.
20:37
Do útoku se dostali Rebelové, ale puk po teči hostů končí v ochranné síti, bude se tedy vhazovat před bránou Jana Strmeně.
20:12
K první střele se ale dostal Chomutov, pokus od levého mantinelu pokryl Patrik Polívka svým betonem.
20:05
Na úvodním buly byli úspěšnější domácí.
20:01
Obě mužstva již krouží na ledové ploše v Kotlině, druhá třetina začne za malou chvíli.
Další třetina začne přibližně v 18:49.
V úvodu patřila hra hlavně domácím, Piráti se do útoku podívali jen zřídka. Rebelové tento fakt podpořili gólem v přesilové hře a Roman Maliník poslal svůj tým do vedení. Následně svoji přesilovou hru využili také hosté a Martin Šagát vyrovnal stav utkání.
20:00
19:30
Nikola Gajovský dokázal přebruslit domácího beka a byl u kotouče dříve, v rohu pásma o něj ale zase přišel.
18:59
Piráti se natlačili dopředu a Rebelové vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
18:42
Jan Strmeň podržel střelu Havlíčkova Brodu z levé strany a bude se vhazovat po jeho pravici.
18:38
18:18
Na konci domácí kombinace stál Ivo Kotaška, ale jeho střela od modré čáry mířila vedle pravé tyče hostující klece.
17:45
Na modré čáře ale byli připraveni o puk a musí se do útočného pásma dostávat znovu.
17:24
Teď už se domácí v útočném pásmu usadili a mohou kombinovat.
16:57
Pirátům se podařilo vyhodit a následný postup Rebelů vpřed je zastaven ofsajdem.
16:38
Počet hráčů na ledě se bude měnit, jelikož na trestnou lavici putuje Bryan McGregor (CHM) na 2 minuty za držení hole.
15:48
Teď už musel předvést kvalitní zákrok zase Jan Strmeň po střele Rebelů z pravé strany.
14:51
MARTIN ŠAGÁT se rychle dostal do útočného pásma po pravé straně a svižnou střelou zápěstím dokázal rozvlnit síť za zády Patrika Polívky! Asistence: Marek Hovorka.
14:30
Jan Jaroměřský překazil hostům kombinaci a bekhendovým obloučkem posílá puk do pásma Chomutova.
14:05
Rebelové se dostali ke kotouči a vyhodili jej ven ze svého pásma.
13:40
Ránu Jiřího Drtiny od modré čáry dokázal zneškodnit Patrik Polívka a nedovolil dotírajícím útočníkům dorážet.
13:22
Tvrdá rána od modré čáry hostů byla ztečována mimo tři tyče.
13:07
Domácí byli v útočném pásmu, ale Roman Maliník (HBR) dostává 2 minuty za sekání a tak se hra stěhuje před Patrika Polívku.
12:34
Jiří Kuchler se dokázal zorientovat v klubku hráčů mezi kruhy a vystřelil, Jan Strmeň puk vytěsnil vyrážečkou.
11:39
Ten však končí na modré čáře, když se píská ofsajd.
11:23
Tomas Sinisalo vypálil z levého kruhu, Patrik Polívka puk chytil a okamžitě vytřepal z lapačky, aby mohli obránci rozehrát další útok.
11:02
Havlíčkův Brod hraje opět v útočném pásmu, kde ale nakonec o kotouč přišel po dobrém zásahu hostující obrany.
10:36
Jan Strmeň zlikvidoval střelu z levé strany a vhazuje se po jeho pravici.
10:11
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Hosté nejprve přerušili kombinaci domácích v útočném pásmu a vyvezli kotouč, ve středním pásmu je však o něj dokázal obrat ROMAN MALINÍK, jenž se nikým neatakovaný dostal ke střele z pravého kruhu a prostřelil Jana Strmeně! Bez asistence.
09:43
Tomáš Rousek najel za modrou čáru a chtěl kotouč nahodit na Jana Strmeně, hostující obránce do jeho pokusu ale vložil svoji hůl a puk končí v ochranné síti.
09:26
Další možnost přesilové hry pro domácí, na trestnou lavici usedá Štěpán Hřebejk (CHM) na 2 minuty za držení.
09:02
Chomutov nahodil do útočného pásma a píská se zakázané uvolnění. Pan rozhodčí se za to následně omlouvá a vhazuje se ve středovém kruhu.
08:57
Rebelům se nepodařilo založit útok a tak se o to mohou pokusit hosté.
08:37
Další pokus hostů o útok je zastaven ofsajdem.
08:25
Piráti se tlačili do šance, ale střela z toho nakonec nebyla, Jan Jaroměřský dokázal hostujícímu celku kotouč vypíchnout.
07:42
Chomutov se dostal do středního pásma, teď se ale hraje opět v jejich obranném pásmu a Jan Strmeň musel vyrazit další střelu z levé strany.
07:14
Piráti vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Jana Strmeně.
07:01
Rebelové jsou aktivnější, Jan Strmeň na své hrudi přikryl další střelu, která na něj mířila z prostoru mezi kruhy.
06:37
Petr Kuchta zavezl kotouč do útočného pásma a krok za modrou čárou vystřelil, s tímto pokusem neměl hostující brankář problémy.
06:03
David Květoň míchal s pukem za bránou Patrika Polívky, poté se před bránu vytočil, ale zakončit se mu nepodařilo.
05:33
Jan Schleiss se proháčkoval středním pásmem, za modrou čárou byl ale puku zbaven.
04:55
Hra je znovu přerušena poté, co Jan Strmeň chytil střelu Jana Schleisse z pravého kruhu.
04:43
Domácím postup přes modrou čáru nevyšel a píská se ofsajd.
04:39
04:33
Hostům se podařilo získat kotouč a dostat jej ven z pásma.
03:44
Další zákrok hostujícího brankáře u své pravé tyče.
03:29
Dominik Boháč dostal puk na modré čáře a vypálil, Jan Strmeň zasáhl svým betonem.
02:49
Pirátům se podařilo vyhrát vhazování a vyhozením o mantinel dostávají kotouč za bránu Rebelů.
02:39
Domácí se natlačili dopředu a zahrají si přesilovou hru, na 2 minuty je vyloučen Marek Račuk (CHM) za podražení.
02:14
Rebelové mají kotouč na svých holích a za bránou čekají na možnost založení útoku.
01:13
Puk skončil po teči hostů v hledišti a vhazuje se po pravici Patrika Polívky.
01:11
Patrik Polívka teď dvakrát za sebou musel zasahovat, nejprve vyrazil střelu z mezikruží, poté si Piráti přihráli do pravého kruhu, ze kterého poslali další jedovatý pokus, jenž domácí gólman vyrazil do rohu.
00:38
Dopředu šli nyní hosté, ale na modré čáře byli zastaveni ofsajdem.
00:12
Jan Strmeň si připisuje první zákrok betonem proti střele z ostrého úhlu na pravé straně.
00:04
Na úvodním buly byli úspěšnější domácí a mohou dopředu.
00:01
Týmy se staví na úvodní buly, utkání může za malou chvíli začít.
Na ledové ploše se již objevily obě mužstva. Domácí Rebelové nastoupí v červených dresech, hosté z Chomutova mají dresy bílé.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Polívka (Dlouhý) – Jaroměřský, Kolář, Semrád, Boháč, Janáček "A", Kotaška, Vala – Rousek, Kuchler, Maliník "C" – Babka, Tomek, Heřman – Sedláček, Milfait, Schleiss – Minárik, Kuchta, Chlubna.

Piráti Chomutov: Strmeň (Kopřiva) – Skinner, Rutta, Drtina "C", Koma, Mrázek, Rýgl, Šulák – Hovorka "A", D. Květoň, McGregor – Sinisalo, Gajovský, Hřebejk "A" – Sikora, L. Květoň, Šagát – Račuk, Chrpa.

Rozhodčí: Jan Jílek – Michal Jílek, Martin Šperl.
Vzájemná bilance v 1. lize (od 2006/07)

Počet odehraných zápasů: 32
Bilance: 8-2-3-15
Výslekdy: 6:3, 2:0, 3:4, 4:3sn, 0:7, 2:0, 4:1, 3:0, 7:5, 7:0, 0:3, 2:0, 4:3p, 0:2, 4:6, 3:4sn, 5:3, 6:1, 0:3, 1:5, 4:3p, 6:5p, 2:4, 2:1, 3:2p, 1:4, +2:3sn, +1:2sn, +2:3p, +2:1p, +1:6, 2:5
Skóre: 76:111

"+" – hráno v rámci play-off
Oblékali dres soupeře:

Lukáš Endál pomohl v sezoně 2011/12 Pirátům do extraligy, nyní však havlíčkobrodské řady opouští a bude působit v nejvyšší polské lize v týmu Ciarko PBS Bank Klub Hokejowy Sanok. Daniel Kolář hokejově vyrůstal v chomutovské mládeži.

Na druhé straně nalezneme hned pětici hráčů, kteří mají zkušenosti s hokejem pod střechou Kotliny. Jedná se o obránce Libora Šuláka, Jaroslava Komu, Jiřího Drtinu a útočníky Antonína Duška s Vladimírem Růžičkou, jenž se mihl ve třech zápasech za Havlíčkův Brod.
Minulá utkání:

HC Rebel Havlíčkův Brod – SK Horácká Slavia Třebíč 2:5
Piráti Chomutov – HC Slovan Ústí nad Labem 5:0
Piráti Chomutov
Tým ze severu Čech zasahuje do bojů v první lize poté, co neudržel extraligovou příslušnost na konci minulé sezony. Nyní se samozřejmě chce pokusit, aby tato prvoligová štace neměla příliš dlouhého trvání. A Pirátům se to zatím daří výborně. Sice přišly i nějaké prohry s relativně slabšími soupeři, ale prvoligová tabulka je vyrovnaná a Chomutov se vyhřívá na druhém místě s odstupem dvou bodů na druhou Třebíč. S tou se Piráti utkali před dvěma koly na jejím ledě a z tohoto duelu si převezli dva body za výhru 2:1 po prodloužení.
HC Rebel Havlíčkův Brod
Havlíčkobrodští jsou stále pevně přikováni ke dnu tabulky. Se svými soupeři svádí vyrovnané bitvy, často rozhoduje jediná branka, ale na body Rebelové ve většině případů nedosáhnou. Výjimkou bylo poslední utkání s Třebíčí, které skončilo přesvědčivě výhrou Horácké Slavie poměrem 5:2. Ačkoliv začátek zápasu takové skóre nenaznačoval, domácí měli dokonce mírně navrch, ale po prvním gólu se Třebíč zvedla a po dvou třetinách vedla 5:0. Ve třetí části bojovníci z Kotliny výsledek už jen kosmeticky upravili.
Vítáme vás u on-line přenosu 21. kola první ligy, ve kterém proti sobě nastoupí HC Rebel Havlíčkův Brod a Piráti Chomutov. Utkání začíná v 18:00.