Z Horáckého zimního stadionu se loučí a zase někdy napočtenou se těší Tomáš Lysý.
Litoměřice sice vyhráli první třetinu poměrem 1:2, ale Dukle se podařilo v prostřední periodě otočit stav zápasu. Když Adam Zeman zvýšil ve dvaačtyřicáté minutě na 4:2, zdálo se, že si již JIhlava výhru pohlídá. Nicméně Stadion ve třiapadesáté minutě snížil a o dvě minuty později vyrovnal. Zápas tak šel do prodloužení, které rozhodl Marek Melenovský.
61:11
Dukla právě vstřelila branku!
Melenovský vybojoval za brankou puk, který poslal Podlipnikovi. Ten vystřelil tvrdě, ale nikoliv přesně. Kotouč se dostal k Divišovi, jenž před brankou našel MARKA MELENOVSKÉHO. Zkušený úočník se trefil přesně pod víko. Asistence: Richard Diviš.
60:16
Hned na úvod prodloužení se hosté dopustili ofsajdu.
60:01
Dnešnímu utkání prohlíží 1412 diváků.
60:00
59:43
Richard Diviš se po levé straně prodíral do útočného pásma a po přejetí modré byl tvrdě zastaven Ondřejem Miklišem. Dle názoru sudího Pavla Mikuly čistě.
58:37
David Březina to opět zkusil z pravého kruhu, zamířil však vysoko nad branku.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:50
Tomáš Čachotský hned po buly minul střelou z mezikruží pravou tyčku Přikryla. To byla slibná příležitost domácích.
55:34
Nahození Podlipnika bez potíží kryje Přikryl, ale hosté pouze posouvají puk nahozením k brance Sáblíka.
54:32
Litoměřice právě vstřelily branku!
Tento gól jde zřejmě na vrub Lukáše Sáblíka, který neudržel střelu JAROSLAVA KALLY a kotouč se dostal za brankouvou čáru, možná i za pomoci jednoho z domácích beků. Asistence: Jiří Rys, Vítězslav Bílek.
53:29
To ale neplatilo o této akci, při které se Martin Procházka řítil v situaci dva na dva s Dominikem Volkem na branku Sáblíka. Zkoušel svého spoluhráče najít před branou, ale Volek se k puku těsně nedostal.
52:41
Je jasné, že hosté se nyní znovu tlačí před Sáblíka, kontaktní gól jim dal křídla jako po vypití litru RedBullu. Obrana Dukly v čele se Sáblíkem je ale nyní pozorná.
52:03
Druhá využitá přesilovka hostí. VÍTĚZSLAV BÍLEK se individuálně prosadil přes obránce a poté poslal puk mezi betony Lukáše Sáblíka. Asistence: Jiří Rys, Jaroslav Kalla.
51:41
Jihlava posílá puk daleko od svojí klece. Litoměřice tak budou muset začít od svého gólmana.
50:59
Po střele Štebiha vznikla před Přikrylem pořádná mela, do které se zapojilo několik hráčů. Na trestnou lavici míří Adam Chlapík (LTM) na dvě minuty za hrubost, stejně tak jako Michal Důras (JIH), který však dostává ještě trest za sekání. Litoměřice tak budou hrát přesilovku.

Na vyloučení: 6-6.
50:49
Jak na kanonádě si nyní musel připadat Petr Přikryl. Nejprve jej tvrdou střelou z mezikruží trefil Tomáš Čachotský. Odražený puk napálil plnou silou Miha Štebih, který také nebyl úspěšný.
50:27
Dukla v plném počtu.
50:25
Čachotský si na pravém kruhu vyměnil puk s Divišem, který střelou z bezprostřední blízkosti trefil Přikryla.
49:58
Litoměřice se opět na chvíli dostaly před Sáblíka, ale Dukla hraje dnes jak přesilovky tak oslabení velmi dobře. Další vyhozený puk jihlavských hokejistů.
49:09
Další úspěšné vyhození Dukly, tentokrát díky Petru Šidlíkovi.
48:48
Jihlava se osvobozuje a posílá kotouč až k Přikrylovi.
48:38
Na střelu Špeldy z pravého kruhu si Sáblík počkal a bez potíží jí skrývá ve výstroji.
48:27
Tentokrát se bude bránit Dukla. Adam Zeman (JIH) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 4-5.
47:42
Nyní zcela bez potíží shrábl gólman Litoměřic do lapačky pokus Štebiha.
47:34
Pohotová střela Urbance od modré nadělala před brankou spoustu starostí Přikrylovi, který jí nakonec na několik pokusů lapí. Nutno podotknout, že před jeho brankou byla tedy pořádná mela.
47:07
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
46:07
Adam Zeman nyní hraje v obrovské pohodě. Znovu se snažil po pasu Čachotského prodrat mezi Míku s Miklišem. Tentokrát jej ale druhý jmenovaný odstavil od kotouče.
45:19
Matić Podlipnik vyrobil za svojí brankou chybu, což byla voda na mlýn pro Litoměřice. Celou jejich akci nakonec zakončil střelou od modré Radek Míka, ale jeho motýlek nenadělal Sáblíkovi naprosto žádné potíže.
44:24
Tomáš Čachotský už zakončoval u pravé tyče Přikryla do odkryté klece, když mu do dorážky na poslední chvíli padl Lukáš Špelda a zabránil tak gólu.
44:05
Litoměřice se dostali před Sáblíkovu klec, ale David Dvořáček neuspěl prostrčením puku podél brankové čáry na Rysa. Sáblík zasáhl hokejkou.
43:30
Adam Zeman znovu čekal přihrávku na útočné modré, tentokrát byl však pas od jeho spoluhráčů nepřesný.
42:44
Zakázané uvolnění Litoměřic.
42:13
Nechybělo moc a byl vyslyšen pokřik domácích "Dejte jim bůra". David Březina totiž ze svého oblíbeného místa z pravého kruhu trefil pravou tyčku Přikryla.
41:53
Domácí fanoušci se radují, protože po pasu Čachotského se dostal k puku ADAM ZEMAN, prošel mezi dvěma beky a napůl vleže poslal kotouč k tyči Přikrylovy klece. Asistence: Tomáš Čachotský, Miha Štebih.
41:07
Další úspěšný pas ven z obranného pásma v podání hostujícího celku.
40:38
Litoměřičtí se osvobozují a posílají kotouč k Sáblíkovi.
40:18
Ve velmi vycházkovém tempu míří na trestnou lavici Jakub Šulc (LTM) za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-5.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:11.
Je za námi druhá třetina, která přinesla překlopení změny stavu na stranu Dukly Jihlava. V šestadvacáté minutě vyrovnával Miha Štebih a šest minut před koncem druhé periody poslal svůj tým do vedení Adam Zeman. Oba góly padly z přesilové hry a Jihlava tak dnes využila celkem tři přesilovky ze čtyř!
40:00
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:40
Pohledná individuální akce v podání Petra Štěpánka, který si počkal na zpětný puk od Martina Kuřítka a vydal se přímo k Přikrylovi, kterého však nevymýchal, ač tedy kvedlal hokejkou tak rychle jako kuchařka ve lidové vývařovně!
37:48
Za brankou Přikryla svádí snad šestice hokejistů souboj o puk, ze kterého nakonec vycházejí vítězně Litoměřičtí a kvapem pospíchají před Sáblíka.
36:25
A Jihlava mohla vést už o dva góly. Adam Zeman byl sice tísněn Procházkou, ale dokázal vystřelit a zblízka těsně minul levou tyčku Přikryla.
35:24
Michal Důras se v situaci jeden na jednoho snažil obhodit Lukáše Špeldu, jenže to se mu nepovedlo a nemohl tak postupovat sám na Přikryla.
34:57
Litoměřice posílají kotouč pouze na zakázané uvolnění.
33:38
Nyní to již červenožlutým vyšlo. Po závaru před brankou se kotouč dostal k Divišovi, který nezazmatkoval, poslal jej lehce doleva na zcela volného ADAMA ZEMANA a ten tentokrát bez potíží zasunul puk do opuštěné části klece. Asistence: Richard Diviš, Michal Důras.
33:25
Důras směřoval pasem podél brankoviště puk na Zemana, který těsně promáchl do ztracena.
32:46
Několik vteřin po buly se kotouč dostal na hokejky hostí, kteří jej bleskově posílají k Sáblíkovi.
32:16
Lajna Čachotský-Zeman-Diviš teď řádně zatopila Litoměřicím. Zejména domácí kapitán Čachotský si pěkně vyměnil puk na levém kruhu se Zemanem a tentokrát se již bude vylučovat, protože Lukáš Špelda (LTM) právě Zemana přidržel.

Na vyloučení: 3-4.
31:06
Po střele Filipa Semana z vrcholu pravého kruhu se Přikryl jen ohlédl. Zasahovat nemusel, puk prosvištěl těsně mimo levé tyčky hostí.
30:38
Ondřej Malec za brankou vybojoval puk a následně byl poměrně jasně přidržen Martinem Procházkou. Hraje se dále.
29:18
Adam Zeman se výborným individuálním průnikem dostal až před Přikryla, který si s jeho zakončením k levé tyči poradil betonem.
29:04
Hra se znovu stěhuje před Sáblíka po zakázaném uvolnění domácích.
28:58
Jihlavští hrají v plném počtu.
28:49
Nepřesná přihrávka na Ryse končí dalším jihlavským vyhozením puku. Tuto přesilovku již Dukla přestojí bez úhony.
28:37
Teprve nyní se Stadion usadil před brankou Sáblíka.
28:09
Litoměřice se prostě nemohou dostat do pásma. Nyní se totiž provinili ofsajdem. Bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
27:33
Třetí úspěšné vyhození Dukly v krátkém časovém sledu má na svědomí Zdeněk Čáp.
27:18
Stejně tak jako nyní, Litoměřice neuspěly se zavezením puku do středního pásma.
27:11
Dukla se hned po buly osvobozuje.
26:58
Poměrně okatý faul předvedl na obranné modré Jiří Dobrovolný (JIH), který si přidržel hráče soupeře a už cestuje na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-3.
26:34
Po levé straně pláchl s kotoučem Martin Procházka, ale za brankou Sáblíka byl dvěma obránci Dukly odzbrojen.
25:45
Jihlava je v tlaku a hosté se nyní brání jen za cenu vyhazování puku do středního pásma.
25:01
Jihlava znovu velice rychle využívá přesilovou hru. MIHA ŠTEBIH se odhodlal od modré ke střele a několik hráčů před Přikrylem udělalo své. Gólman hostí toho zřejmě moc neviděl a kotouč mu tak propadl do sítě. Asistence: Richard Diviš, Zdeněk Čáp.
24:50
Znovu se dlouho v pěti hrát nebude, neboť Radek Míka (LTM) dostává dvouminutový trest za faul loktem.

Na vyloučení: 2-3.
24:31
24:11
A nyní mohlo být v oslebení veselo na jihlavské střídačce, to by však musel Diviš střelou z bezprostřední blízkosti překonat Přikryla.
23:34
Také Dukla ukazuje, že i v oslabení dokáže napadat soupeřovu rozehrávku a sebrala Litoměřicím několik vteřin po tom, co Čachotský se Zemanem bojovali za brankou Přikryla o puk.
23:02
Jihlavský výpad v oslabení končí ofsajdem.
22:54
Špelda to nemyslel vůbec zle, když si několikrát vyměnil na modré kotouč s Plášilem a následně vypálil. Jeho pokus byl zblokován jihlavským hráčem do ochranné sítě.
22:41
Litoměřice kombinují před Sáblíkem.
22:31
A vzápětí se bude podruhé vylučovat na domácí straně, protože Ondřej Malec (JIH) se provinil nedovoleným bráněním.

Na vyloučení: 2-2.
21:54
21:52
Melenovský poslal puk do rohu útočného pásma na Důrase a hned si najel před branku, kam Důras svému bývalému zlínskému spoluhráči puk vrátil. Pěkná akce domácích končí Melenovského střelou do hrudi Přikryla.
21:17
Po uklouznutí Urbance nedaleko útočné modré se Litoměřice osvobozují.
20:39
Tohle by se mělo dávat, ví moc dobře Richard Diviš, který z levé strany zblízka trefil jen Přikryla.
20:19
Hosté se hned po buly osvobozují.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Příliš pohledných dvacet minut jsme tedy neviděli. Jakoby průběh první třetiny odpovídal tomu, co Dukla v posledních zápasech předvádí – nemastný a neslaný výkon. Na vedoucí přesilovkovou trefu Adama Chlapíka sice stačil bleskově odpovědět Tomáš Čachotský, a to také v přesilovce, ale hned na to poslal Litoměřice do vedení Vítězslav Bílek, který si bude na začátku druhé třetiny odpykávat trest z konce úvodní části.
20:00
19:54
Na závěr třetiny se bude vylučovat. Vítězslav Bílek (LTM), střelec druhého gólu hostí, dostává dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 1-2.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55
Dobrovolný na obranné modré výborně přerušil výpad Litoměřic, navíc vystavil Davida Dvořáčka do ofsajdu. Vzahovat se tak bude ve středním pásmu.
17:51
Litoměřice mohli vyrazit do rychlého kontru, ale Adam Chlapík pouze nahodil kotouč za branku Sáblíka. Hosté odcházejí střídat.
17:04
Směr dráhy puku po střele Štebiha změnil Diviš. Kotouč prošel těsně vedle pravé tyčky Přikryla.
16:40
Dukla se sice chvíli pohybovala před brankou Přikryla, ale nakonec utekl Štebihovi puk po nepřesné přihrávce do středního pásma.
15:48
Filip Seman už už mířil z prostoru mezi kruhy do odkryté části klece Přikryla. Nakonec to vypadalo, že puk se od clonícího Březiny odrazil před branku Litoměřic.
14:26
Před brankou Přikryla se nejprve nedostal ke střele Zeman, následně stejný hráč tečoval pokus Urbance od modré jen ke gólmanovi Stadionu, který nadvakrát kotouč lapí.
13:57
Také Marek Prokš si vyzkoušel střelu na Přikryla, a to krátce po přejetí útočné modré. Jeho pokus však ztečoval Lukáš Špelda do ochranné sítě.
13:32
Radek Míka nebezpečně vypálil od modré a Sáblík nevěděl, zda puk nebude na poslední chvíli někdo tečovat. Nakonec se tak nestalo a kotouč prošel vedle pravé tyče domácího brankáře.
12:27
Urbancovo nahození šikovně tečoval mezi kruhy David Březina, jenže kotouč neposlal mezi tři tyče, nýbrž zhruba padesát centimetrů nad horní tyčku.
11:53
11:46
Dukla je nyní v tlaku. Nejprve po pasu Diviše sjel při střele z první kotouč z hole Zemanovi, následně se k odraženému puku dostal Miha Štebih, který trefil pouze bránícího hráče.
10:12
Gólové hody zatím pokračují. Kalla našel zpoza branky před Sáblíkem VÍTĚZSLAVA BÍLKA, který střelou z první posílá Stadion znovu do vedení. Asistence: Jaroslav Kalla.
09:47
Oba týmy jsou si v přesilovkách kvit. TOMÁŠ ČACHOTSKÝ si po přihrávce Zemana vybruslil z pravé strany mezi kruhy a trefil se přesně nad lapačku Přikryla. Asistence: Adam Zeman, Zdeněk Čáp.
09:39
Také Dukla bude mít výhodu přesilovky. Karel Plášil (LTM) dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 1-1.
09:04
Přesilová hra Litoměřic je využita. ADAM CHLAPÍK nejprve po přihrávce Švagrovského trefil zblízka pouze levou Sáblíkovu tyč. Mladý hráč Stadionu se ale znovu dostal ke kotouči a napodruhé se již nemýlil, když propasíroval puk do domácí klece. Asistence: David Švagrovský, Martin Novák.
08:45
Ač Adam Zeman neměl daleko k dalšímu vyhození, Litoměřice nakonec získali kotouč a kombinují před gólmanem Dukly.
08:03
Tvrdou střelu Šulce vyráží Sáblík a následně Dukla odpaluje kotouč přes všechny čáry.
07:50
Hosté jsou usazeni před Sáblíkem a kombinují.
07:24
Nyní se již bude vylučovat po tom, co se na obranné modré provinil pořádným stromem Martin Kuřítko (JIH) proti Šimonu Antončíkovi, který je za pomocí svých spoluhráčů a lékaře odváděn na střídačku. Martin Kuřítko dostává za zákrok do oblasti hlavy a krku 2 minuty a desetiminutový osobní trest.

Na vyloučení: 1-0.
06:38
Při útoku Litoměřic zboural Patrik Urbanec na obranné modré Davida Dvořáčka a vybojoval pro svůj tým kotouč.
06:21
Rána Urbance hned po buly od modré prolétla hodně vedle levé tyče Přikryla.
06:00
Michal Důras vybojoval za brankou Přikryla nahozený puk, ale zakončit u levé tyče domácího gólmana se mu již lépe nepodařilo, neboť u něj stínovali dva hráči soupeře.
05:18
Rozhodčí teď pustil několik po sobě jdoucích zákroků na hraně, k vyloučení dle svého posudku zatím nemá důvod.
04:58
Čápova střela od modré skončila pouze na hokejce napadajícího Martina Nováka.
04:49
Hosté se osvobozují puze za cenu zakázaného uvolnění.
03:53
A mohlo být pro domácí hodně zle. Střela Lukáše Špeldy od modré propadla až před Sáblíka a zastavila se na jeho levé tyči. Troufám si říct, že domácí gólman neviděl vůbec nic!
03:33
Po několika odrazech puku propadl kotouč mezi kruhy k Filipu Semanovi. Také jeho pokus byl zblokován, ale do ochranné sítě. Bude se tak vzahovat před Přikrylem.
03:01
Mikliš si sjel od modré k vrcholu levého kruhu, kde jeho pokus zblokoval Miha Štebih.
02:24
Fanoušků dnes v ochozech Horáckého zimního stadionu příliš není a není se ani čemu divit. Jihlava je svými posledními výkony moc nenadchla.
01:34
Petr Šidlík ztratil na pravém kruhu před svojí brankou puk, čehož mohl využít Adam Chlapík, který zblízka pálil vedle Sáblíkovy pravé tyče.
01:04
Po nahození za branku Přikryla mají puk Litoměřičtí, konkrétně Radek Míka. Jeho přihrávka na spoluhráče ale nebyla přesná.
00:28
Nahození Tomáše Čachotského bez porblémů pokryl Petr Přikryl.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš – Seman, Melenovský, Důras – Březina, Štepánek, Mikeš – Malec, Kuřítko. Trenér: Petr Vlk.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Král) – Mikliš, Špelda, Málek, Šulc, Míka, Plášil – Doležal, Volek, Švagrovský, Chlapík, Dvořáček, Kalla, Procházka, Ondráček, Antončík, Bílek, Novák, Rys, Schwamberger. Trenéři: Jiří Doležal a Daniel Tvrzník.

Rozhodčí: Pavel Mikula – Radim Němec, Marián Poruba.
První zápas této sezony:
3. kolo, 13.9.2014:
Litoměřice – Jihlava 3:0.

Branky a nahrávky: 9. Švagrovský (Chlapík), 45. Chlapík (Švagrovský, Novák), 56. Švagrovský (Míka, Novák).
Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, T. Svoboda. Vyloučení: 12:11 navíc Urbanec 5min + TH. Využití: 1:0. Diváci: 1050. Průběh utkání: 3:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.

Litoměřice: Král – Krstev, Bílek D., Míka, Plášil, Šulc, Mikliš, Špelda, Kolář – Bílek V., Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Ondráček, Procházka, Doležal T. – Doležal Z., Schwamberger, Antončík.

Jihlava: Kacetl – Šidlík, Urbanec, Čáp, Štebih, Dobrovolný, Zadražil, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Štěpánek, Prokš – Jarůšek, Malec.
HC Stadion Litoměřice:
Zatím povedená sezona. Jiné slovní spojení ani Stadionu nemůže náležet. Důkazem toho je třetí pozice v tabulce se sedmadvaceti body a ztrátou pouhé jedné výhry na druhou Třebíč. Dnešní hosté mají o jednu výhru více než Dukla (a samozřejmě o porážku méně), což v celkovém součtu dává Litoměřicím dvoubodový náskok na svého dnešního soupeře. Forma Litoměřic je přitom velice dobrá – z posledních sedmi zápasů se Stadion radoval z výhry hned pětkrát, když padl na ledě Havířova a v posledním zápase podlehl favoritovi z Chomutova.
HC Dukla Jihlava:
Domácím se v poslední době příliš nedaří. Svědčí o tom nejen šestá pozice v tabulce, ale hlavně nevyrovnané výkony. V dosavadním průběhu sezony mají Jihlavští nejdelší sérii vítězství čítající celkem tři utkání, stejně dlouhá je i nejdelší série porážek. Z dosavadních patnácti zápasů vyhrála Dukla osm duelů a sedmkrát odcházela poražena (z toho dvakrát v posledních dvou zápasech). Z pohledu domácích je tak cíl dnešního zápasu jednoznačný – vyhrát a znovu se přiblížit čelu tabulky. Tři body by domácí určitě rádi už jen z toho důvodu, že doposud třetí Litoměřice mají pouze o dva body více.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u 16. kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Na Horáckém zimním stadionu se utkají celky Dukly Jihlava a Litoměřic. Dnešní zápas startuje od 17:30 a již tradičně při něm nebudete ochuzeni o videa z gólů a důležitých situací.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.