Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Roman Maliník (JIH) a Ondřej Mikliš (LTM).
Je za námi dramatické utkání, o jehož osudu rozhodla třetí perioda. V ní se prosadili Ondřej Malec a Michal Důras. Hosté již na tento nepříznivý stav nedokázali reagovat, a tak Dukla zdolala Litoměřice 4:2. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!
60:00
59:55
V samotném závěru se ještě zjevil zcela sám před Králem Adam Zeman. Mladý forvard ale ideální moment ke střele prováhal, a tak hostující mág přerušil hru.
59:22
Hosté nahodili puk do pásma, kde se jej ale opět chopila Dukla. Zdá se, že je o vítězi rozhodnuto.
58:07
Jergl byl ve střelecké pozici, ovšem celou situaci chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou na Důrase, kterému se ale pas nepodařilo uklidnit na holi.
57:24
Jihlavští zatím v poklidu kontrolují dvoubrankové vedení. Hosté se zatím do výraznějších střeleckých pozic nedostávají. Uvidíme, co přinesou závěrečné minuty.
56:29
Postavení mimo hru, Martin Kuřítko již kotouč v útočném pásmu nezachytil. Hra se tak přesouvá do pásma středního.
55:56
Zakázané uvolnění v podání Litoměřic, hra se stěhuje před Krále. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Tento stav vyhovuje domácím.
55:35
Špeldova rána skončil s přispěním Sáblíka v ochranné síti. Buly tak proběhne po pravé ruce jihlavského muže v masce. Duel se pomalu, ale jistě chýlí ke svému závěru.
54:37
Oba celky se pohybují převážně ve středním pásmu. Stadion značně přitvrdil, avšak rozbít konsolidovanou hru jihlavské Dukly se mu zatím nedaří.
53:38
Bojuje se v rohu útočného pásmas Dukly, kde je také hra přerušena. Vhazovat se bude po pravici hostující ho brankáře. Utkání je nyní velmi vypjaté.
52:20
Nevídané. Na trestnou lavici putují současně Jan Semorád (JIH) a Radek Míka (LTM). Jihlavský útočník dostává dvě minuty za držení protihráče, hostující borec za nafilmovaný pád. Momentálně bude pokračovat přesilová hra domácích.
51:19
Hlavní sudí neuznal jihlavským branku, neboť se hrubostí provinil Marek Melenovský (JIH). Utkání je poznamenáno skutečně velkým počtem trestných minut.
51:05
David Švagrovský (LTM) při buly sekl Marka Melenovského, za což sudí Pražák po poradě s čárovým arbitrem uděluje dvouminutový trest.
50:48
Opět trest. Jakub Kolář (LTM) dostává dvě minuty za podražení. Trest odpyká Dominik Málek.
50:06
Vítězslav Bílek zkoušel vypálit ihned po přejetí útočné modré čáry, avšak Sáblík byl pozorný a včas na svém místě. Z následného protiútoku neuspěla ani Dukla.
49:17
Po menším závaru před jihlavskou brankou se do křížku dostali Čáp a Švagrovský. Hlavní sudí však tentokráte trest udělovat nebude.
48:13
Míkovu dělovku od modré čáry Lukáš Sáblík likviduje a ponechává ve své moci. Vhazovat se bude po pravé ruce jihlavského strážce svatyně.
47:59
Na řadě je další trest na jihlavské straně. Adam Zeman (JIH) dostává dvě minuty za krosček.
46:55
Dukla právě vstřelila branku!
Tak to je vynikající pasáž domácích celku. MICHAL DŮRAS se po Jerglově pasu ocitl výborné střelecké pozici. Král proti ráně zasáhl, avšak kotouč se poté došoural za jeho záda. Asistence: Aleš Jergl, Roman Maliník.
45:52
Domácí jdou opět do vedení, zvýšená aktivita se červenožlutým vyplatila. Tomáš Kaláb nahodil od modré kotouč, který ONDŘEJ MALEC tečoval za Králova záda. Hostující brankář měl zakrytý výhled, a tak nemohl reagovat. Asistence: Tomáš Kaláb, Martin Kuřítko.
44:32
Roman Maliník měl před sebou odkrytou branku, ovšem z velkého úhlu nedokázal rozsvítit červené světlo. Jihlavští hokejisté jsou velmi aktivní.
43:44
Hostující branka byla vinou Litoměřic posunuta, a tak se bude vhazovat po Králově levici. To vše ale až po krátké diskuzi s hlavním arbitrem, které se účastní hosté.
43:09
Po tvrdé Čachotského ráně se k dorážce dostal Marek Melenovský, leč bekhend skončil pouze na boční síti. Stadion poté vyhodil přes všechny čáry.
42:24
Hosté putují na trestnou lavici. Lukáš Špelda (LTM) dostává dvě minuty za podražení. Domácí tak mají dobrou příležitost ke vstřelení branky.
41:26
Jakub Šulc vyslal od modré čáry jedovatou střelu, která skončila těsně vedle levé tyče. Puku se poté chopila Dukla, která se vydala kupředu.
40:29
Domácí se ihned osvobodili vyhozením přes všechny čáry, ovšem hosté se ženou zpět do útočného pásma.
40:01
Druhá perioda je taktéž minulostí. Prakticky celá třetina proběhla ve znamení trestů, z čehož těžili hosté, kteří zásluhou Ondřeje Mikliše a Martina Ondráčka vyrovnali. O vítězi tak rozhodně třetí část. Jak se utkání vyvine? Sledujte náš on-line přenos!
40:00
39:21
Adam Zeman zablokoval soupeřův pokus a vyhodil puk přes všechny čáry. Hosté se ale znovu nadechují k další ofenzivě.
38:45
Další trest na jihlavské straně. Tomáš Čachotský (JIH) obdržel dvě minuty za podražení. Hosté se ještě snaží cosi vyjednat u hlavního sudího.
38:20
Dominik Bílek tečoval nahození od modré čáry pouze do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu. Domácí tak mohou pošetřit síly.
37:38
Takto přísný metr hlavního arbitra již dlouho k vidění nebyl. Tomáš Kaláb (JIH) je potrestán za držení protihráče. Hosté tak mají k dispozici další přesilovou hru.
37:01
O další pokus se postaral Roman Maliník. Král všal střelu z velkého úhlu dobře viděl, a tak mohl patřičně zasáhnout. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
36:24
Michal Důras se po dlouhé domácí kombinaci v útočném pásmu dostal ke střele, ovšem rána postrádala razanci. Domácí přesto setrvali v útočném pásmu.
35:10
A znovu se bude vylučovat, nyní na hostující straně. Lukáš Špelda (LTM) dostává dvě minuty za hákování. Dukla si tak může vzít své vedení zpět.
34:20
Litoměřice právě vstřelily branku!
Domácí doplácejí na vyloučení. David Švagrovský zkusil z rohu poslat střílenou přihrávku do brankoviště, kde se puku chopil MARTIN ONDRÁČEK. Hostující borec následně pohotově zasunul touš mezi Sáblíkovy betony. Rázem se tak začíná od začátku. Asistence: David Švagrovský, Martin Novák.
33:54
V dnešník duelu se vylučuje skutečně jako na běžícím pásu. Petr Šidlík (JIH) odjíždí podruhé v dnešním utkání na trestnou lavici, tentokráte za sekání.
33:34
Hosté jsou kontaktní brankou značně povzbuzeni, nyní operují v útočném pásmu. Hra je nakonec přerušena po souboji u brankoviště, po němž byla posunuta branka.
32:31
Hosté svou přesilovou hru taktéž využívají. Martin Novák tvrdě vypálil, leč Sáblík ránu vyrazil pouze k ONDŘEJI MIKLIŠOVI. Litoměřický zadák posléze dopravil kotouč do volného prostoru. Asistence: Martin Novák, Radek Míka.
31:17
Až nyní se Stadion osvobodil. Navíc se zdá, že sudí Pražák bude udělovat další trest, neboť se ve středním pásmu bolestí svíjí Zdeněk Doležal. Zdeněk Čáp (JIH) obbržel menší trest za vysokou hůl.
30:14
Zdeněk Čáp vyslal od modré čáry tvrdou přízemní ránu, kterou Král vytěsnil pouze do tyče. Dukla nadále pokračuje v ofenzivních manévrech, přesilová hra se dnes červenožlutým velmi daří.
29:28
Další trest pro Litoměřice, hlavní sudí dnes nasadil skutečně velmi přísný metr. Jakub Zdeněk (LTM) je odměněn za držení protihráče.
28:45
Tomáš Čachotský se zčistajasna ocitl sám před brankou soupeře, ovšem Krále nezaskočil. Hostující brnakář se přemístil a prostor u pravé tyče pokryl.
28:05
Dominik Bílek se jako uragán vehnal do útočného pásma, načež prověřil Sáblíka. Ten byl však na svém místě. Následný protiútok zastavuje postavení mimo hru, to vše k velké nelibosti domácích fandů.
27:07
Stadion se však své výhody velice rychle vzdal. Adam Chlapík (LTM) to přehnal s aktivitou a pomohl si hákováním. Od hlavního sudího tak dostává dvě minuty.
27:02
Severočeši tak dostávají k dispozici další přesilovou hru, na lavici hanby usedá Martin Kuřítko (JIH). Jihlavský dravý forvard dostává dvěm minuty za sekání.
26:37
Hosté se zatím prakticky pouze brání, doposud si nevypracovali žádnou vážnější střeleckou příležitost. Nyní je ale signalizovaná výhoda pro Stadion.
25:40
Dukla je nadále aktivnějším celkem, leč Litoměřice mírnému tlaku odolávají. Tentokráte se navíc proviňují zakázaným uvolněním, a tak se hra stěhuje před Krále.
24:15
Nyní Tomáš Kaláb poměrně nedůsledně přihrával, a tak mohl Stadion znovu vyhodit až k Sáblíkovi. Domácí strážce svatyně si zatím příliš nezachytal.
23:23
Po Semorádově tvrdé ráně se hosté osvobodili, ovšem jihlavští hokejisté opět směřují do útočné třetiny.
22:53
Bude se opět trestat. Jakub Kolář (LTM) si odpyká dvě minuty za držení protihráče. Podaří se Dukle podruhé v utkání využít přesilovou hru.
22:29
Hosté zachytili puk v neutrální zóně a chtěli se vydat kupředu. Zdeněk byl však zastaven hvizdem pomezního sudího, který spatřil postavení mimo hru.
21:32
Úvod prostřední části je poněkud nepohledný, oba celky se přou ve středním pásmu. Na ledě je k vidění také celá řada nepřesností, což vyvrcholilo zakázaným uvolněním Dukly.
20:34
Hosté hned v úvodu druhé části zabrali a vydali se do útočného pásma. Vítězslav Bílek chtěl z velkého úhlu dostat puk do brankoviště, což se mu ale nepodařilo.
20:01
Je za námi úvodní dějství, které přineslo dvě branky. O obě se postarali domácí, postupně se trefili Roman Maliník a Tomáš Čachotský. Jihlavští jsou zatím lepším celkem, hosté se prakticky k ničemu nedostali. Jak se bude utkání vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!
20:00
19:28
Přesně takto si Dukla oslabení představuje, v útočném pásmu soupeře. Za právě předváděný výkon se jí dostává od fanoušků potlesku.
19:00
Tomáš Kaláb se velmi dobře uvolnil a individuálně prodral až do útočného pásma. Bekhendovým pokusem poté prověřil Krále, který však s touto střelou neměl příliš obtíží.
18:21
Sotva byli svěřenci Petra Vlka v plném počtu, putují na trestnou lavici znovu. Jakub Schejbal (JIH) nešťastně vyhodil puk mimo hrací plochu, za což dostává menší trest.
17:37
Švagrovský nebezpečné tečoval kotouč od modré čáry, ovšem hlavní sudí naznal, že tak učinil pomocí vysoké hole. Hra se tak přesouvá do středního pásma, což vyhovuje domácím.
17:10
Hostujícímu celku se však vůbec nic nedaří, domácí s poklidem kombinují v útočném pásmi, kde šetří cenné vteřinky.
16:03
Nyní budou mít Litoměřice k dispozici přesilovou hru. Aleš Jergl (JIH) dostává menší trest za držení protihráče. Podaří se Stadionu vsítit kontaktní branku?
15:31
Hosté se snaží aktivně napadat, ovšem zatím se jim příliš nedaří překonat konsolidovanou defenzivu jihlavského celku.
14:11
Domácí přesilovou hru využívají. Tomáš Kaláb tvrdě vypálil z pravé strany hrací plochy. Král sice zasáhl, leč odrazil touš pouze na hůl TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO. Připravený kapitán poté s klidem doklepl kus gumové pryže za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Kaláb.
13:36
Šidlíkovo nahození od modré čáry skončilo pouze na hrudi připraveného Krále. Hosté se poté osvobodili, ovšem posunuli kotouč na jihlavskou střídačku. Vhazovat se tak bude po pravici Litoměřického mága.
12:52
A další trest, hříšníkem se stal opět Jakub Šulc (LTM). Tentokráte si hostující ofenzivní bek odchází odsedět trest za krosček.
12:28
Důras se po Maliníkově pasu dostal do střelecké pozice, z níž ihned zakončil. Král ale zasahovat nemusel, neboť domácímu borci rána vůbec nesedla.
11:43
Ani Litoměřice ale nemají s bráněním soupeřovy početní výhody větší potíže. Červenožlutým se nedaří usídlit na soupeřove výsostném území.
10:47
Pokus o litoměřický atak zastavuje postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu, blíže jihlavské brance.
10:29
Síly na ledové ploše se vyrovnají, Jakub Šulc (LTM) musel svým hákováním hasit únik dvojice Důras – Prokš. Hrát se tedy bude ve čtyřech, poté začne zkrácená jihlavská přesilová hra.
09:42
Dukla se brání bez větších problémů, hosté se zatím neusadili v útočné třetině. Do pásma soupeře nyní vyvezl kotouč Richard Diviš, a tak mohou domácí vystřídat.
09:06
Bude se poprvé vylučovat, a to na jihlavské straně. Petr Šidlík (JIH) dostává menší trest za hákování. Jak Stadion naloží s touto šancí?
08:41
Malec zkusil své štěstí z poměrně velké dálky, ovšem nepodařilo se mu propálit hradbu soupeřových těl. Hosté poté vyhodili do středního pásma.
07:24
Další obrovská šance Dukly. Hosté čekali, že se bude pískat icing, leč nebylo tomu tak. Jako první poté dobruslil puk Michal Důras. Zkušený forvard ale následně zamířil těsně vedle levé tyče.
06:43
Zápas má velice rychlý spád, minimálně se přerušuje. Až nyní musel Sáblík eliminovat nepříliš nebezpečný Ondráčkův švih. Poté raději přerušil hru.
05:32
Rovněž Litoměřice zahrozily, nahození Dominika Bílka ale pouze prosvištělo brankovištěm, načež se Dukla ihned osvobodila.
04:39
Jihlavští hokejisté jdou nakonec přece jenom do vedení. Aleš Jergl zůstal zcela sám na pozici levého kruhu, odkud chtěl prověřit Krále. Rána mu nesedla, což jej ale nemuselo příliš mrzet. Pohotový ROMAN MALINÍK totiž se stěstím doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Aleš Jergl, Michal Důras.
04:11
Z vynikající pozice vypálil také Melenovský, ovšem ani tentokráte se domácím nepodařilo otevřít skóre. Na světelené tabuli tak stále svítí bezbrankový stav.
03:28
Diviš adresoval vynikající přihrávku do mezikruží, kde číhal Tomáš Čachotský. Jihlavský kapitán však zamířil těsně nad. Červenožlutí pokračují v tlaku.
02:34
Utkání zatím postrádá tempo, ani jeden z týmů se nikam netlačí. O něco málo aktivnější je ale přece jenom domácí Dukla. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
01:24
Jiří Dobrovolný se protáhl do útočného pásma, kde z levé strany vypálil. Rána nadělala Královi velké problémy, ovšem hostující brankář si nakonec poradil.
00:33
Oba celky se v úvodu utkání spíše oťukávají. Hraje se převážně ve středním pásmo, kde žádné nebezepčí nehrozí. Kotouč ale mají na holích domácí.
00:01

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Škarek) – Korím, Dobrovolný, Kaláb, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš, Jergl, Důras, Melenovský, Prokš, Matula, Semorád, Malec, Kuřítko, Maliník

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Mikliš, Kolář, Špelda, Málek, Šulc, Míka, D. Bílek – Doležal, Švagrovský, Chlapík, Kalla, Ondráček, Racek, V. Bílek, Novák, Zdeněk

Rozhodčí: Pražák – Černý, Kreuzer.
Vzájemné zápasy

Poprvé se oba celky střetly již ve třetím kole. Litoměřická půda byla domácími uhájena, Stadion zvítězil 3:0. Odveta na Horáckém zimním stadionu pak vyzněla lépe pro Duklu, která soupeře přetlačila 5:4 po prodloužení. Poslední vzájemné klání dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž byly úspěšnější Litoměřice – 4:3.
Pohled do statistik

Jihlavští hokejisté se momentálně nachází na sedmé příčce prvoligové tabulky, na svém kontě mají 65 bodů. Mužstvo z Vysočiny by si zcela jistě představovalo jiné pozice. V posledním utkání prokázalo velkou vůli na ledě Prostějova, kde smazali tříbrankové manko a následně zvítězili 5:3.

Litoměřice prožívají naopak výbornou sezonu. Důkazem budiž pátá příčka a 72 bodů. V předchozím střetnutí ale Stadion neuspěl, na domácí půdě po podlehl po nadějném začátku Chomutovu 1:3.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Druhá nejvyšší tuzemská hokejová soutěž má na programu své 42. kolo. V jeho rámci změří síly celky HC Dukla Jihlava a HC Stadion Litoměřice. Úvodní buly bude na Horáckém zimním stadionu, tedy domovském stánku Dukly, vhozeno v 17:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.