S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vítězí na svém ledě nad Draky ze Šumperka poměrem 7:3 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Dnešní zápas je u konce. Jihlavy měla po celý zápas převahu a vyjma situací při vyrovnání na 1:1 a snížení na 2:3 se nemusela o vítězství strachovat. Rozhodl zřejmě gól Richarda Diviše sedm vteřin před koncem druhé třetiny, který Dukla odskočila na 4:2 a třetí třetinu si již bezpečně pohlídala.
60:00
59:30
Utkání se naprosto v klidu dohrává, a to před brankou Šumperka.
58:06
Draci právě vstřelili branku!
Hosté využívají přesilovou hru. V nepřehledné situaci před brankou Sáblíka se k puku dostal DANIEL VRDLOVEC, který jej doslova propasíroval do sítě. Asistence: Mikuláš Rimmel.
57:47
Bude se ještě jednou vylučovat. Marek Prokš (JIH) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-5.
Vyššá tresty: 1-0.
57:00
Dukla právě vstřelila branku!
Sedmý gól je tady, jak je to jednoduché, dalo by se říci. Na levé straně modré čáry se ujal puku ZDENĚK ČÁP, nahodil jej na branku a kotouč nakonec i díky přispění jednoho z dotírajících jihlavských útočníků skončil v brance. Bez asistence.
55:57
Anděl se šikovně prodral do útočného pásma a zpoza branky hledal pasem mezi kruhy některého ze svých spoluhráčů, kteří však jeho úmysl nepochopili.
55:09
Po další střele od modré v podání Holíka má Sáblík puk ve své moci. Domácí muž v masce je nyní jistý a nepřipoští žádné komplikace.
53:48
Dvě rychlá zakázaná uvolnění za sebou. Jihlava nic nevymýšlela a prostě poslala puk až k Zelenkovi.
52:59
Hosté, ač prohrávají, staále se snaží s výsledkem něco udělat. Holíkův pokus od modré skončil na levém betonu Sáblíka, který krátce na to raději podržel puk ve výstroji a přerušil hru, aby jeho spoluhráči mohli jít střídat.
51:03
A další hezká kombinace domácích, kdy z první zakončoval Richard Diviš. Také tentokrát byl Zelenka úspěšný a vyrazil jeho střelu daleko od svých třech tyčí. Jihlava se nyní hokejem baví, to je vidět.
50:45
Diviš našel na pravém kruhu výborným pasem Zadražila, který si ještě popojel blíže k brance. Trefil však jen výstroj Zelenky.
49:49
Ani Roman Mikeš nebyl daleko od svého gólu. Výborně vystihl akci hostí, po pravé straně projel do pásma a z pravé strany vystřelil pumelici, která nadělala Zelenkovi spoustu starostí.
49:09
Domácí kombinují v pásmu před brankou Zelenky, tentokrát však nikterak úspěšně. Ale zatím se v útočném pásmu drží, o tom žádná.
48:13
Hned z protiútoku se po pravé straně prodral k Sáblíkově levé tyčce Aleš Staněk a trefuje brankovou konstrukci!
47:42
Neříkej dne před večerem, dalo by se říci. Psal jsem, že Dukle přesilovka nejde, což už nyní neplatí. Povedená kombinace juniorů Dukly. Prokš našel na modré Anděla, který posunul podél modré puk do jízdy FILIPU DUNDÁČKOVI. Obránce červenožlutých si puk posunul blíže do středu a táhlou střelou nad lapačku překonal Zelenku. No jo, to bude za tisícovečku pro jihlavského mladíka, jde o jeho první trefu za seniory. Asistence: Lukáš Anděl, Marek Prokš.
47:05
Další úspěšné osvobození dračí ekipy. Jihlava zatím v této přesilovce není vůbec nebezpečná.
46:48
Hosté se hned po buly osvobozují.
46:38
Ondřej Starý (SUM) je vyloučen na dvě minuty za hákování a dává tak Jihlavě možnost zvýšit skóre.

Na vyloučení: 3-5.
Vyšší tresty: 1-0.
46:14
Branka domácích je prázdná. Ne, neznamená to, že by Dukla hrála bez gólmana, to za tohoto času a stavu není potřeba, ale bude se vylučovat na straně hostí.
44:55
Domácí dávají svému sokovi populárního bůra a slyší tak na volání svých fanoušků "dejte jim bůra". Lukáš Anděl poslal kotouč před branku, kde se MICHAL DŮRAS zorientoval tak, jak se na extraligového mazáka sluší a patří, a procedil kotouč zblízka do branky. Asistence: Lukáš Anděl.
44:23
V podobné situaci jak před malou chvílí Seman byl nyní i Zdeněk Čáp, ale u pravé tyče Zelenky. Také on nenašel skulinku ve výstroji gólmana Šumperka.
44:03
Filip Seman si našel před brankou odražený puk, který se snažil dostat za branku. Byl však již příliš blízko Zelenkovi a nestačil najít volné místo, kudy by puk prošel do sítě.
43:38
Jihlava okupuje prostor před brankou hostí, nicméně k zakončení se nedostává. Mikeš se snažil za brnaou získat puk, seč mu síly stačili, ale nakonec byl proti dvěma hráčům hostí bez šance.
43:06
Ofsajd na domácí straně.
42:24
Bruncova střela od modré příliš přesnosti nepobrala, řekněme, že by hráč hostí tímto pokusem netrefil ani vrata od stodoly. Po jeho pokusu také Šumperk přichází o útočné pásmo.
41:28
Nyní inkasoval Důras pořádně tvrdý hit. Zůstal ležet na ledě a jen za pomocí svých spoluhráčů se dostává z ledu na střídačku.
41:14
Důras vybojoval ve středním pásmu puk a řítil se za nim do útočného pásma, kde si ale kus černé gumy bez potíží pohlídali Šumperští.
40:53
Hosté mají puk na svých holích a zpoza branky rozjíždějí útočnou akci, která však končí ofsajdem.
40:29
Čachotský po pravé straně mířil do útočného pásma, kde byl zablokován jedním z domácích beků.
40:01
Začala třetí třetina. Do ní už nezasáhne gólman Vladislav Koutský, kterého nahradil Daniel Zelenka.
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Druhá třetina je minulostí. Na obou stranách byl k vidění zajímavý hokej. Jihlava se ale po její polovině nevyvarovala několika chyb a Radim Haas jednu z nich potrestal. Na rozdíl dvou gólů mohl zvýšit Tomáš Čachotský po svém sólu zakončeném bekhendovým blafákem ale puk nepřešel dle názoru sudích celým objemem brankovou čáru. Vše si ale domácí vynahradili sedm vteřin před koncem druhé části zásluhou Richarda Diviše, který se trefil po střele z mezikruží.
40:00
39:53
No, nyní asi bude Koutský zpytovat svědomí. RICHARD DIVIŠ získal puk, z vrcholu levého kruhu si sjel blíže ke středu a odtud se trefil nad vyrážečku gólmana Šumperku. Bez asistence.
39:44
Štebih si sjel mezi kruhy a vystřelil, na Koutského si ale nepřišel. To byla dobrá šance domácího hráče.
39:32
Domácí již dostali kotouč z obranného pásma, puk o kousek přešel modrou. Šumperku je tak pískán ofsajd.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:31
Jihlava hraje v plném počtu.
38:23
Rána Sedláka od modré mířila někam k levé tyči Sáblíka a možná i do horního růžku. Domácí gólman si jí však našel dobrým zákrokem lapačkou.
37:51
Jihlava se znovu osvobozuje, hosté tak budou muset začít znovu.
36:44
Dukla se hned po buly osvobozuje, zatahuje puk do pásma hostí a získává cenné vteřinky.
36:31
Jihlava dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpykává Filip Dundáček (JIH).

Na vyloučení: 3-4.
35:30
Téměř všichni diváci, vyjma Šumperských, se radovali ze čtvrtého gólu Dukly. Tomáš Čachotský se totiž po chybě hostů říditl sám na branku a blafákem do bekhendu poslal puk na branku. Červené světlo svítilo, domácí se radovali, ale čárový rozpažil, puk nepřešel čáru.
34:59
Nyní si ale Sáblík připsal výborný reflexivní zákrok. Puk se zpoza branky nečekaně odrazil mezi kruhy, kde jej napálil na branku Michal Popelka. Gólman Dukly vyrazil kotouč pravým betonem.
34:35
Po gólu hostí ožívají také fanoušci Šumperku, kterých je zde zhruba sedm, a povzbuzují svůj tám.
33:27
Domácí si koledovali a nyní přichází jejich trest. Dva rychlé kontry ještě hosté nevyužili, ale nyní už se prosazují. Na Moskalův přesný pas si najel před branku MAREK HAAS, jenž poslal kotouč za záda bezmocného domácího gólmana. Asistence: Patrik Moskal.
33:05
Po rychlém protiútoku se Drtil s vůbec ničím nemazal a z vrcholu levého kruhu napálil puk na branku domácích, kterou jen těsně minul.
32:49
Ránu Diviše vyrazil Koutský jen před sebe, kde puk na poslední chvíli stačili odvrátit hostující beci.
32:14
Čachotský se před brankou tlačil do zakončení. Hlídala jej dokonce dvojice hráčů Šumperka, proti které se jihlavský kapitán neprosadil.
31:25
Po kombinaci jihlavských hokejistů se puk ocitá mimo hrací plochu. Vzahovat se bude ve středním pásmu.
29:59
Michal Důras na obranné modré ztratil po napadání hostí puk. Toho málem využil Radim Haas, který mezi kruhy pohotově zakončil bekhendem. Kotouč prošel těsně vedle pravé jihlavské tyče.
29:50
Hosté jsou v plném počtu.
29:25
Totožná situace se opakovala i nyní. Po Schejbalově ráně scházel Důrasovi k dorážce metr.
29:09
Na pumelici Schejbala od modré nedosáhl před brankou Prokš a poté se u pravé tyče nedostal k dorážce Důras.
28:57
Dukle se přesilovková kombinace nepovedla, pískána je přihrávka rukou v podání domácích.
28:22
Štebih to myslel dobře. Od modré posílal puk před branku na teč, o kterou se pokoušel Diviš, těsně však neuspěl.
27:50
Jihlava se přesilovce hostí ubránila a nyní bude sama útočit, protože Tomáš Prokop (SUM) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 2-4.
27:40
Grman nasadil Marku Haasovi na modré ukázkový hit a sklidil potlesk prořídlého jihlavského publika.
27:01
26:35
Jak u Verdunu si musí připadat jihlavský gólman. Holík a Sedlák se pravidelně střídají ve střelách od modré. Holík nejprve minul branku, Sedlák poté Sáblíka na švestkách nenachytal a proti další Holíkovš střele zasáhl Sáblík svým pravým betonem.
25:50
Až nyní se tak stává a znovu to byl Holík, který od modré pořádně tvrdě zamířil. Sáblík byl připraven, vyráží kotouč.
25:24
Dukla posílá puk do středního pásma, po prvním vyhození Jihlavy se hosté nemohou dostat natrvalo před Sáblíka.
24:43
Moskalovi se pokus od modré vůbec nepodařil, hostující forvard pořádně netrefil puk a dává možnost Jihlavě osvobodit se.
24:24
Ani Sedlák se neprosadil. Nejprve jeho jedovatou střelu od modré vyrazil Sáblík pravým betonem, poté ji znovu pokryl svými betony.
24:05
Dukla je znovu pod tlakem, Šumperk se zatím prakticky nedostal ven z útočného pásma.
23:42
Holík si šikovně počkal na střelu a poté z první vystřelil, ale před Sáblíkem byla dálnice volného prostoru, takže gólman Dukly bez potíží kryje kotouč.
23:27
A po další ráně produktivního hostujícího beka je hra znovu přerušena. Sáblík má puk ve své výstroji a přerušuje jak hru, tak začínající potyčku před svojí klecí.
23:09
Tentokrát se již hosté prezentovali nebezpečnější střelou. Holík od modré těsně minul pravou tyčku Sáblíka.
22:49
Šumperští jsou stále před branou Dukly a až nyní se jim podařilo vystřelit. Pokus Sedláka od modré však nikdo netečoval, Sáblík jej viděl a bezpečně tuto střelu chytá.
22:22
A nevystřelí ani nyní, protože je hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
22:09
Brunec si na modré jen vyměnil puk se Sedlákem, hosté zatím nevystřelili.
22:01
Hostím se nabízí výhoda dlouhé přesilové hry. Marek Melenovský (JIH) na útočné modré dohrál souboj s Alešem Staňkem a dostává pět minut + do konce zápasu za faul kolenem. Trest odpyká Tomáš Střecha.
21:45
Melenovský vypálil pořádnou pumelici z vrcholu pravého kruhu. Koutský byl připraven a zasáhl svým levým betonem.
20:48
Čachotský si prodloužil střídání, když mu kolegové z útoku odjeli na střídačku, a chvíli podržel puk v útočném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
První třetina je u konce. Dukla se od začátku zápasu tlačila dopředu a po střele Tomáše Čachotského se ujala vedení. Za hosty srovnal o minutu déle v přesilové hře ranou od modré Tomáš Drtil, ale v sedmé minutě již Jihlava zásluhou Filipa Semana znovu vedla a poté ještě navýšil vedení domácích David Březina.
20:00
19:43
Také Šumperk hraje v plném počtu.
19:24
Teď to bylo buď anebo. Čachotský byl připraven u levé tyče na dorážku skákavého puku, takže se napřáhl k trefení puku z letu, ale nebyl přesný. Baseballista by z domácího kapitána zřejmě nebyl, měl však těžkou pozici.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny a Jihlava je usazena před branou hostí.
18:20
Čáp to zkusil ještě dvakrát. Nejprve mířil od modré vedle, potom jeho pokus zblokovali hosté do ochranné sítě.
18:00
Tvrdá Čápova střela si nenašla hokejku žádného z jihlavských hráčů, nebyla tečována a prolétla těsně vedle pravé tyče.
17:43
Po další hezké akci Dukly je tu vyloučení hostí. Tomáš Sedlák (SUM) dostává dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 2-3.
16:58
Čachotský zavezl puk do pásma. Mikeš před brankou puk ještě přejel, ale Diviš nebyl dalek toho, aby zblízka uklidil puk do sítě, ale ten mu sjel z hole a domácí útočník pořádně nevystřelil.
15:22
Dukla již drahnou minutu kombinuje v útočném pásmu, ale k pořádné střele se ještě nedostala.
13:48
Puk je na trestné lavici, bude se vhazovat poblíž útočné modré domácích.
13:42
Jihlava hraje v naprosté pohodě, dvougólový náskok jí dává klid na hokejky.
12:46
Domácí se ujímají vedení již o dva góly a Šumperk potvrzuje, že vstupy do zápasu nemá ideální. DAVID BŘEZINA zblízka tečoval střelu čápa za záda bezmocného Koutského. Asistence: Zdeněk Čáp, Marek Prokš.
12:07
Střecha se mezi kruhy prodíral k puku, nakonec kotouč těsně minul a nezakončil.
11:55
Šumperk dlouho kombinoval v pásmu Dukly, ale ke střele se zatím nikdo nedokázal dostat.
11:51
Také Jihlava hraje v plném počtu.
11:48
Tomáš Sedlák zkoušel střílet od modré, ale Sáblík i ve skrumáži puk vyrazil.
10:38
Sáblík raději zakryl puk před Staňkem.
10:33
10:25
Draci kombinují v pásmu jihlavské Dukly.
09:51
A přesilovku si zahrají také hosté. Na pravém kruhu byl totiž Drtil hákován Markem Melenovským (JIH), který odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 2-2.
08:52
Šumperku se zatím v oslabení daří, Jihlava se nemůže dostat do střelecké pozice.
08:33
Hosté ihned vyhodili puk až k brance Jihlavy.
08:33
Šumperk bude hrát oslabení. Dvě minuty za hákování dostává Ondřej Starý. Nastává přesilovka pro Duklu.

Na vyloučení: 1-2.
07:30
Omlouvám se za technické problémy, způsobené technikou. Nyní už Vám nabídneme plný online přenos.
06:28
Jihlavští se znovu ujímají vedení. FILIP SEMAN ještě svojí první velkou šanci nevyužil, nicméně nyní se již raduje. Využil chyby v obraně hostí, obkroužil branku a u levé tyče zasunul puk to kasy. Seman nyní ukázal svojí chytrost a znovu posílá svůj tým do vedení. Asistence: Jiří Dobrovolný, Marek Melenovský.
05:05
Jihlavě se přesilovka příliš nepovedla, hosté hrají v plném počtu.
04:03
Michal Důras ohrozil Koutského z pravé strany, jenže s jeho střelou si gólman hostí věděl rady.
03:05
Přesilovou hru si zahraje také Dukla. Na dvě minuty za držení je vyloučen Marek Haas (SUM).

Na vyloučení: 1-1.
02:49
K Tomáši Čachotskému se před brankou dostal odražený puk. Kapitán Jihlavy ale již neměl dostatek prostoru k lepšímu zakončení, Koutský si prostor u své levé tyče pohlídal.
02:00
Tentokrát už je vyrovnáno. TOMÁŠ DRTIL se od modré prezentoval mnohem povedenější střelou než před chvílí jeho spoluhráč z obrany Holík a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Sáblík puk zřejmě neviděl. Asistence: Ondřej Starý, Karel Plášek.
01:14
Po nepovedené střele od modré v podání Holíka se řítil sám na Koutského Filip Seman, jenže před brankou zvedl puk až příliš a přestřelil. Mířil vysoko nad horní tyčku.
00:49
Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Michal Důras (JIH). Možnost vyrovnání pro Šumperk.

Na vyloučení: 1-0.
00:28
Ani ne po půlminutě hry je tu branka. TOMÁŠ ČACHOTSKÝ se zjevil před Koutským a pohodlně zblízka zasunul puk za jeho záda. Asistence: Richard Diviš, Roman Mikeš.
00:01
Mohlo by se zdát, že jde o třetí vzájemný zápas sezony, jak je tomu v této části soutěže zvykem. Jenže před měsícem jela Dukla do Šumperku marně, utkání bylo odloženo kvůli výpadku elektrického proudu.

V prvním vzájemném zápase na ledě Horáckého zimního stadionu vyhrála Jihlava 3:2 v prodloužení.
Utkání bude pikantní zejména pro hostujícího forvarda Michala Veleckého který předchozí dvě sezony oblékal červenožlutý dres. Po konci loňské sezony se "Velda" vrátil zpátky do svého Šumperku.
Za jihlavskou Duklu tak letos poprvé nastoupí junior Tomáš Střecha a spolu s ním také spoluhráči z nejvyšší mládežnické kategorie červenožlutých – Filip Dundáček a Lukášové Jicha s Andělem.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Zadražil, Grman, Dobrovolný (A), Dundáček, Kaláb, Štebih, Čáp, Schejbal – Diviš, Prokš, Březina, Střecha, Anděl, Jícha, Mikeš, Seman, Melenovský, Čachotský (C), Důras (A). Trenér: Petr Vlk.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Bail, Starý, Drtil, Holík (C), Beneš, Prokop, Sedlák – Brunec, Vachutka, M. Haas, Rimmel, Staněk (A), R. Haas, Plášek (A), Moskal, Velecký, Vrdlovec, Popelka, Kužílek, Žálčík. Trenér: Radek Kučera.

Rozhodčí: René Trombík – Karel Lukš, Jiří Novák.
Salith Šumperk:
Ani hostující celek na tom v tabulce není bůhvíjak dobře, o jednu pozici pod Duklou. Pro Draky jistě bude klíčové dostat se do desátého místa a zajistit si alespoň předkolo play-off. Šumperk z posledních šesti zápasů vyhrál jediný, když v posledním kole porazil na domácím ledě silné Litoměřice.
HC Dukla Jihlava:
Domácí tým se v tabulce nachází až na osmé pozici, což rozhodně není místo hodné týmu, jehož cílem bylo pokusit se postoupit do baráže. Navíc z posledních pěti zápasů získala Dukla pouhé čtyři body za výhru nad posledním Havlíčkovým Brodem a prohru na nájezdy v Litoměřicích. Na druhou stranu, tabulka je stále poměrně vyrovnaná a z osmého místa ztrácí Dukla na třetí Třebíč jen osm bodů.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u třiatřicátého kola první hokejové ligy, ve kterém domácí HC Dukla Jihlava přivítá Draky ze Šumperka. Oběma týmům se v poslední době nedaří, což se odráží i na postavení v tabulce. Proto budou body z tohoto zápasu hodně důležité.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.