Vyrovnaný duel dospěl do spravedlivého konce. Rozhodly nakonec samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
DANIEL MIŠKOVSKÝ proměnil jako jediný svůj nájezd a zařídil hostům dva body.
Rudovský jel hodně pomalu, Vaněček si počkal na jeho kličku a chytá.
Miškovský vykoupal Lukáše a zakončuje pohodlně do forhendu.
Hlaváč branku míjí střelou na vyrážečku.
Pabiška blafákem do bekhendu nerozhodil Lukáše a nebyl úspěšný.
Hořava mezi betony neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:14
Hlaváč na brankovišti se dostal do zakončení. U tyče ještě číhal Kolářík, ale puk proletěl až k zadnímu mantinelu.
63:48
Havlín na modré nezachytil zpětnou nahrávku a přišel o kotouč.
63:09
Horna přenechal puk na zadním mantinelu, ale spoluhráči zůstal nepochopen.
62:11
Lukáč vrátil puk Hořavovi, jehož druhá střela prošla na Vaněčka, který si připsal úspěšný zákrok.
61:45
Rozhodnout mohli hosté, ale obránce Havlín napálil od modré tyčku.
61:14
Horna trefil od mantinelu kotouč do boční sítě.
60:01
60:00
59:13
Další snahu domácích hatí ofsajd.
58:51
Dragoun vypálil skoro od modré a Vaněček byl nucen hru přerušit.
58:13
Domácím vázne kombinace, na což Rytíři doplácejí.
57:36
Hosté se ubránili dvěma střelám od modré a sami mohli zahájit útok. Místo toho ale vystřídali.
56:30
Eberle s Ulrychem se začali pošťuchovat v libereckém pásmu. Nic vážnějšího se však neudálo.
55:38
Další nepřesnost domácích znamená zakázané uvolnění.
55:15
Hlaváč hledal spoluhráče, kteří však dávno předtím odjeli střídat.
54:25
Teď se navíc hosté dostali do přečíslení, ale Beránkovi se nepodařilo zakončit.
53:52
Hosté se vrátili k poctivé obraně ve vlastním pásmu a domácí se zřídka dostávají do šancí.
52:14
Lukáč třikrát od modré trefil bránícího Dlouhého. Výborná práce hostujícího útočníka.
51:29
Kladno udrželo puk v útočném pásmu, ale poskakující kotouč nedokázali domácí hráči dostatečně zkrotit.
50:56
Eberle našel Dragouna, který ale nedokázal prostřelit Vaněčka.
50:25
Načali jsme také poslední desetiminutovku třetí části.
49:33
Benátky právě vstřelily branku!
Teď už se hosté radují. Střelu Jonáka Lukáš nezkrotil a bekhendovou dorážkou jej překonal DANIEL MIŠKOVSKÝ. Asistence: Vít Jonák, Josef Skořepa.
49:25
Mikyska dostal pas od Skořepy, ale prováhal moment ke střelbě a branku minul.
48:37
Lukáš vyrazil střelecký pokus od modré a Eberle poté obětavě dostal puk do středního pásma.
48:12
Pabiška od modré pálil mimo branku.
47:41
Ondřej Švaňhal (KLA) dostává dvě minuty za držení hokejky.
47:19
Eberle dobře mířil na vzdálenější tyč, Vaněček do jeho střely nastavil rameno.
46:56
Rytířům se nyní daří držet soupeře pod tlakem.
46:09
Klouček napálil od modré bránícího Skalického.
45:29
Vaněček musel vytáhnout střelu Jaroměřského od modré.
45:03
Kladenští poměrně často chybují v obranném pásmu, Lukáš si teď připsal poměrně snadný zákrok.
44:00
Poslední třetina zatím nabízí hodně přerušení, hosté vyhodili přes všechny čáry.
42:35
Kotouč skončil na střídačce Benátek, podle rozhodčích po odrazu od domácího hráče.
41:44
Havlín dostal v přečíslení ideální pas, ale z první trefil puk špatně a branku minul. Hosté jsou dnes v zakončení podprůměrní.
40:45
Zakázané uvolnění, kterým se provinili hosté z Benátek.
40:01
Druhá třetina končí bez branek. Oba celky přitom měly dostatek šancí, aby skóre změnily. Jenže Hořava i Miškovský minuli prázdnou branku a skóre tak zůstává mírně příznivější pro domácí.
40:00
39:29
Hořava vypálil na bližší tyč pouze do boční sítě.
39:14
Vaněček přerušil hru poté, co se k němu dostal od mantinelu odražený kotouč.
38:34
Kotouč skončil na kladenské střídačce, kam ho dopravil odraz od jednoho z domácích hráčů.
38:05
Marek Pabiška (BEN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, když musel faulovat ujíždějícího Hornu.
37:39
Skořepa už se rovnal ke střele, ale puk mu projel pod čepelí.
37:08
A následný návrat do něj zastavilo postavení mimo hru.
37:02
Koláříkovi na modré utekl kotouč do středního pásma.
35:49
Pitule trefil do helmy Vaněčka a rozhodčí raději přerušil hru.
35:33
Daniel Miškovský si doslova zahrál na Hořavu. Lukáš ležel na zemi, neměl nárok zasáhnout. Miškovský ale místo prázdné branky vystřelil vedle a jen nevěřícně vztyčil hlavu ke stropu stadionu.
34:01
Čas se sice vrátil mírně zpět, ale Kladenští už zbytek oslabení zvládli.
33:45
Hosté branky docílili tečovanou střelu od modré. Jenže rozhodčí už chvíli předtím hru přerušil kvůli postavení hráče v brankovišti.
33:27
David Růžička už je na ledě, z nejhoršího jsou domácí venku.
32:51
Plutnar měl na hokejce dvě velmi slibné šance. První vychytal Lukáš, druhá šla těsně mimo.
32:20
První střílející hráč byl Pabiška. Lukáš vyrazil puk do ochranné sítě.
32:01
No a pozor. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za držení hokejky. Poněkud přísné vyloučení pro domácího útočníka.
31:46
Plutnar od modré vyslal puk do betonů Lukáše.
31:00
David Růžička (KLA) před brankou zasedl kotouč a vysloužil si za to dvě minuty za zdržování.
30:50
Eberle dostal nechytatelnou nahrávku, která vyústila v zakázané uvolnění.
30:14
Hra je nyní plynulá a příliš často se nepřerušuje.
29:06
Beránek se prodral mezi kruhy, ale kotouč směrem na Lukáše jen lehce nahodil.
28:15
A další velká šance Kladna. Po kombinaci na modré ujížděl na Vaněčka Redlich. Bekhendovou kličku ale Vaněček vystihl.
27:13
Krásná souhra domácích. Rudovský z mezikruží našel úplně volného Miloslava Hořavu, před kterým zívala prázdná brána. Kapitán Kladna ale trestuhodně minul.
26:45
Pitule nyní oslovil od mantinelu Hořavu, který ale zblízka bekhendem Vaněčka nepřekonal.
26:31
Což se domácím fanouškům přestává líbit.
26:03
Od té doby se hosté brání bez problémů a vyhazují jeden kotouč za druhým.
25:24
Růžička od modré namířil do vyrážečky Vaněčka.
25:15
Domácí čeká další přesilovka. Michal Beránek (BEN) dostává dvě minuty za hrubost.
24:15
Jonák parádní zadovkou našel Skořepu, ale nejproduktivnější hráč hostů trefil pouze Lukáše. To byla asi největší šance hostů v dosavadním průběhu utkání.
23:12
Pabiškovu ostrou ránu od modré Lukáš zaregistroval na poslední chvíli a vyrazil jí betonem.
22:52
Až Rudovský dokázal prošťouchnout puk do středního pásma.
22:27
Benátky uzavřely Kladno v obranném pásmu, ale zatím jen posouvají kotouč po mantinelu.
21:05
Horna už málem upaloval sám na Vaněčka, jenže na poslední chvíli vložil do nahrávky hokejku jeden z bránících hráčů, čímž znemožnil brejk Rytířů.
20:01
Prvních dvacet minut nenabídlo příliš záživný hokej, ale vývoj duelu by se mohl změnit po brance, kterou v 18. minutě vstřelili domácí. Na konci akce byl po Eberleho přihrávce Miloslav Hořava.
20:00
19:49
Hosté vytvořili v závěru závar před kladenskou brankou, ale netrefili se mezi tři tyče.
19:13
Střelu od mantinelu vyrazil Lukáš do ochranné sítě.
19:02
Kladenské úvodní branka pochopitelně nabudila, stejně tak potěšila domácí fanoušky.
17:50
Kladno právě vstřelilo branku!
Eberle chtěl zpětnou nahrávkou oslovit Hořavu, jenže puk se od brusle bránícího hráče odrazil zpět k němu. Domácí forvard tak vybruslil před branku, bekhendem našel MILOSLAVA HOŘAVU a ten poslal puk přes beton ležícího Vaněčka. Asistence: Jan Eberle, Michal Dragoun.
17:27
Do kabin odchází obránce Tomáš Havlín. Nejspíš je to důsledek hitu od Kloučka.
16:40
Rudovský se protáhl u mantinelu kolem obránce. Dojel až za branku, odkud nahrál před brankoviště na Pituleho. Ten však zblízka nebyl úspěšný.
15:58
Šancí zatím po hříchu k vidění moc není, hosté dobře brání a podnikají zajímavé ofenzivní výpady, na které si Kladno musí neustále dávat pozor.
14:39
Také Benátky své první oslabení ubránily bez větších potíží.
14:02
Střela Hořavy nebyla moc připravená, hostující brankář si připsal snadný zákrok.
13:19
Další pokus vyslal obránce Gutwald. Střelu na přední tyč zastavil Vaněček betonem.
12:56
Povedený zákrok vytáhl Vaněček proti střele Hlaváče.
12:21
Po nepřesné nahrávce Hlaváče se hostům podařilo osvobodit.
12:09
Poprvé si přesilovku vyzkouší také Kladno. Patrik Maďar (BEN) dostává dvě minuty za hákování.
11:45
Pitule bekhendem poslal puk na Vaněčka, který vyrazil před Hlaváče. Domácí útočník byl však bráněn dobře a k zakončení se nedostal.
11:02
10:38
Pabiška od modré chytře pálil přes clonící hráče. Aby se setkal s úspěchem, musel by však trefit branku.
09:49
Klouček zpoza branky nešťastně namazal na modrou Plutnarovi. Jeho ránu nadvakrát krotil Lukáš.
09:02
Lukáš neudržel poměrně snadné nahození od modré a domácí si museli pomoci faulem. David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
08:22
Mikyska dostal pas mezi beky, ale do jeho střely stihl vložit hokejku Kolářík a puk zamířil vysoko nad branku.
07:51
Stach se šikovně vyhnul Ulrychovi, ale na dalšího bránícího hráče si kličkou nepřišel.
07:02
Jaroměřský zastavil přečíslení hostujících hráčů, konkrétně neprošla nahrávka Mikysky.
06:39
Vaněček si až nyní sáhl na kotouč, vykryl střelu z úhlu.
06:08
Redlich dostal Daleckého přihrávku před branku na "dlouhou hůl" a navíc ze vzduchu nemohl kotouč usměrnit za Vaněčka.
05:44
Havlín si najel k mantinelu, což byl pro Tomáše Kloučka popud k důraznému zákroku, který však byl podle pravidel.
05:11
Rozhodčí zapískali zakázané uvolnění Kladna, ale svůj výrok opravili, takže se vhazuje ve středním pásmu.
04:39
Švaňhal se dostal do střelecké pozice, ale rána mu nesedla a skončila jen na těle jednoho z padajících hostů.
03:56
Kladenští si při bránění pomohli zakázaným uvolněním.
03:26
Kladenská první formace se konečně dostala na delší časový úsek do pásma Benátek. K šanci to ale nevedlo.
02:41
Dalecký zkoušel před Vaněčkem tečovat nahození od modré, ale byl v těžké pozici a puk na branku neusměrnil.
01:57
Lukáš musel na zem proti skryté střele Jandejska.
01:28
Jaroměřský zastavil za brankou pronikajícího Maďara. Hosté ovšem začali velmi aktivně.
00:45
Lukáš musel hned v první minutě řešit složitou pozici ve vlastní brance, nakonec udržel puk v brankovišti.
00:34
Rozhodčí si nevšimli asi metrového ofsajdu domácích, jenže vzápětí bylo Kladno vyhnáno zpět do středního pásma.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Vladař) – Kolářík, Klouček, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Gutwald – Eberle, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Švaňhal – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Strnad, Dalecký, Redlich.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Jelínek) – Plutnár, Havlín, Pabiška, Pálek, Jandejsek, Ulrych – Miškovský, Skořepa, Jonák – Hrníčko, Mikyska, Ordoš – Dlouhý, Vařecha, Špaček – Maďar, Bittner, Psota – Skalický.

Rozhodčí: Zubzanda – Rozlílek, Belko.
Rytíři se doma představí posedmé v řadě. Zatím si zvykají na užší led, ale daří se jim výborně. Šestkrát byli úspěšní a ve dvou posledních zápasech dali dohromady 16 branek! Úspěchy na domácím ledě zajistily Kladnu posun na 5. místo tabulky, na které Rytířům stačí 47 bodů. Díky střeleckým žním z posledních zápasů mají Středočeši druhý nejlepší útok celé soutěže (96) za Českými Budějovicemi (100).

S 25 kanadskými body je prozatím lídrem bodování klubu útočník Michal Dragoun. Znát je také příchod Jana Hlaváče, který má v 7 zápasech 12 bodů. Nejlepším střelcem týmu je pak s 13 góly Miloslav Hořava.
Hosté přijíždí do Kladna jako 11. celek tabulky, doposud nasbírali 36 bodů. Jenže poslední čtyři duely z jejich strany nebyly úplně zlé. Tři z nich se rozhodly v samostatných nájezdech, kde byli Benátečtí dvakrát úspěšní. Naposledy zdolali 3:2 doma Šumperk v normální hrací době. Na předkolo play off momentálně ztrácí jen jeden bod.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s pouhými 14 kanadskými body Josef Skořepa. Stejně tak vede 32letý útočník střelecké tabulky svého oddílu s 6 přesnými zásahy.
Příjemný podvečer ze zimního stadionu v Kladně, kde se dnes uskuteční další duel první ligy, který svede dohromady Rytíře Kladno s Benátkami nad Jizerou.