Rytíři zápas v retro dresech zvládli, porazili soupeře z Jihlavy 4:0. Hosté nehráli špatně, ale nepodařilo se jim vstřelit branku.
60:00
59:57
Kolářík v poslední šanci trefil Sáblíka.
59:03
Schejbal nahazoval od modré na teč, Lukáš opět pozorný.
58:11
Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, Zdeněk Čáp (JIH) jde odsedět dvě minuty za sekání.
57:13
Domácí fanoušci si žádají "bůra" a hráči by je rádi vyslyšeli.
56:47
Růžička střelou po ledě ohrozil Sáblíka, který vyrazil.
56:05
Rytíři znovu v pásmu hostů, kteří jsou jíž kompletní.
55:16
Kaberle nahazoval na teč, která sice přišla, ale puk výrazně zpomalil a navíc šel vedle branky.
54:43
Tomáš Pitule (KLA) dostává dvě minuty za sekání, Zdeněk Čáp (JIH) dvě minuty za hrubost.
54:07
Střelecký pokus Tenkráta od modré čáry Sáblík zkrotil nadvakrát.
53:45
Marek Melenovský (JIH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
51:54
Obránce Grman měl na chvíli možnost využít otevřené defenzivy Kladna. Ke střele se ale nedostal.
51:00
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak to je smolný moment pro Jihlavu. JAN EBERLE nahrával od mantinelu před branku, kde si puk do branky srazil obránce Dobrovolný. Bez asistence.
50:09
Stach dostal puk na modré, ale nebyl rozjetý. Obránce ho dostihl a povalil k zemi, o faul se podle rozhodčího nejednalo.
49:00
Švaňhal poskakující puk vrátil před branku, kde se ke střele dostal Rudovský. Puk ale trefil špatně a branku minul.
48:23
Mikeš se dostal přes obránce a bekhendem vystrašil Lukáše.
48:00
Hosté hýří aktivitou, ale Kladno se brání bez větších problémů.
46:16
Čachotský šikovně přenechal na přední tyči Štebihovi, který ale poloodkrytou branku minul.
44:39
Čáp udělal kličku Hořavovi, ale jeho pokus domácí k Lukášovi nepropustili.
43:31
Dragoun v dobré pozici přenechával pod sebe, kam jako první najel Důras, který si vzal puk pod patronát.
42:59
Čachotský střelou přes obránce prověřil Lukáše.
41:39
Čáp pronikl skrz obranu, ale kotouč mu trochu ujel od hokejky a o šanci přišel.
40:43
Středočeši se rychle usadili v pásmu soupeře.
40:01
Rytíři přidali ve druhé části ještě jednu branku, o kterou se postaral tečující Tomáš Horna. Po dvou periodách tak mají domácí solidní náskok před velmi zaplněným stadionem.
40:00
39:47
Lukáš se rychle musel vracet do branky po nepovedené rozehrávce. Hosté nestihli chybu potrestat.
39:18
Po střele Čápa si Lukáš pohlídal odraz od mantinelu a zalehl puk.
38:43
Krejčí nezazmatkoval, počkal si a vyhodil puk znovu do pásma soupeře.
38:23
Lukáč zapracoval na modré čáře, čehož využil Eberle a dostal puk do bezpečí.
37:58
Středočeši vyhazují do bezpečí za Sáblíkovu branku.
37:23
Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
37:18
Čachotský motal v rohu s kotoučem a pak našel Štebiha, jehož střelu Lukáš pouze vyrazil.
36:50
Schejbalovu střelu od modré zkrotil Lukáš mezi vyrážečkou a tělem.
36:19
Na druhé straně zakončoval Zeman, jenže jeho pokus stihl přizvednout Kaberle.
35:53
Tenkrátovu střelu tečoval před brankou jeden z domácích hráčů. Puk vypadl kousek od pravé tyče.
34:49
Dobrovolného střelu Lukáš viděl až na poslední chvíli a jistě si oddechl, že kotouč proletěl těsně vedle branky.
33:52
Druhá využitá přesilovka Rytířů. Rudovský vrátil na modrou Kaberlemu, jehož ránu na Sáblíka tečoval mezi kruhy TOMˇAŠ HORNA mimo dosah hostujícího brankáře. Asistence: Tomáš Kaberle, Jan Rudovský.
33:17
Další pokus Dragouna byl opět nepřesný.
32:57
Rychlá kombinace Kladna vedla ke střele Kaberleho, kterou ale Sáblík vyrazil.
32:39
Domácí ale vybojovali další přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Vojtěch Zadražil (JIH).
32:25
Krejčího střela sražena do protipohybu Sáblíka, ale také mimo branku.
32:04
Po další Hořavově ztrátě hosté Lukáše dokonce donutili k zákroku. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
31:30
Hořava o puk přišel, Jihlavští jej dopravili až k Lukášovi.
31:02
Rudvského rána byla mírně sražena bránícím hráčem, puk šel díky tomu vedle branky.
30:24
Dělovka Dragouna šla mimo a navíc vyhnala Kladno z pásma.
30:07
Kristian Grman (JIH) odchází znovu na trestnou, dvě minuty za vysokou hůl.
29:52
Kolářík hledal Pituleho, který se vydal přesně mezi dva beky. Puk však nedostal, hosté ho zastavili.
29:23
Březina se mezi kruhy dostal k bekhendovému zakončení, které ovšem domácí srazili mimo branku.
29:03
Lukáš trochu nejistě vyrazil nahození Schejbala, ale poblíž nikdo nebyl.
28:27
Důras dostal nahrávku mezi obránce, ale nezpracoval puk ideálně a místo brejku musel zabrat, aby puk zastihl v rohu první.
28:07
Zeman si nerozuměl se spoluhráčem, ale domácí odjeli střídat a volného puku nevyužili.
27:05
Po aktivitě hostů se hra zase na delší úsek hry přesunula k Sáblíkovi.
25:48
Hosté z Vysočiny nepříjemně zatopili domácím, Lukáč na poslední chvíli zastavil střelu z mezikruží.
25:22
Michal Důras byl sám mezi kruhy, jeho střelu do protipohybu však Lukáš výtečně zastavil.
24:48
Rytíři stále drží puk v pásmu Jihlavy, Sáblík krotil střelu od modré.
24:23
Sáblík si nerozuměl se spoluhráči a puk za brankou přenechal jen domácím.
23:23
Druhá třetina začala v poněkud mírnějším tempu než první a na výraznější šance čekáme.
22:11
Jihlavští se usadili v pásmu Kladna, ale zatím se nedostali k ohrožení Lukáše.
21:21
Nepříjemné nahození obránce Růžičky. Jeho skákavý pokus Sáblík pouze vyrazil, ale domácí se k dorážce nedostali.
20:47
Dragoun branku minul a hosté vyrazili dopředu. Lukáše mohli zaměstnat dvakrát, jenže ani jednou branku netrefili.
20:14
Strnad zkraje třetiny zaměstnal Sáblíka střelou na vyrážečku.
20:01
První třetinu zvládli domácí velkolepě. Úvod duelu sice měli mnohem lepší hosté, ale Kladno postupně přebralo otěže duelu a nakonec vstřelilo dvě branky, o které se postarali Stach s Hořavou.
20:00
19:12
Díky obětavosti Rudovského se domácí dostali do pásma. Střelou se prezentoval obránce Krejčí, ale ta mířila vedle.
18:01
Tenkrát od modré napálil bránícího hráče, Jihlava vyhodila. Celé oslabení zvládli hosté bez velkých potíží.
16:35
Po střele Kaberleho zůstal puk mezi kruhy, Čachotský jej nakonec dostal pod kontrolu a vyhodil.
16:01
Oním potrestaným hráčem je Kristian Grman (JIH), který dostává dvě minuty za sekání.
16:01
Při ponechané výhodě jde Kladno do dvoubrankového vedení. Od modré čáry poslal Růžička puk přes Tenkráta na MILOSLAVA HOŘAVU, který z první propálil Sáblíka ke vzdálenější tyči. Asistence: Petr Tenkrát, David Růžička.
15:19
Kotouč opět u Lukáše, Kladno střídá.
14:49
Dobrou práci odvedla bránící čtyřka Jihlavy, hosté tak dostali puk až k Lukášovi.
14:20
Horna sice šikovně počkal, než mu padl pod nohy bránící hráč. Jenže poté vyslal puk do připraveného Sáblíka.
14:07
Pitule dostal od mantinelu pas od Eberleho, ale ještě hledal Hořavu, který na puk nedosáhl. Poté byl Pitule faulován a dvě minuty za sekání dostává Zdeněk Čáp (JIH).
13:38
Hosté zabojovali v rohu útočného pásma a Zeman se tlačil před Lukáše. Střela mu ale nesedla.
12:39
Jihlava ztratila puk v rohu vlastního pásma a do střelecké pozice si vyjel Strnad. Sáblík si chvíli nebyl jistý, ale puk udržel mezi svými betony.
12:03
Rudovského nahrávka z rohu před jihlavskou branku neprošla.
11:35
Jaroměřský šikovně podržel puk, konec oslabení se blíží a Kladno rozehrává.
11:16
Strnad vystihl rozehrávku Dukly, ale domácím se nepodařilo vyhodit puk do bezpečí.
10:49
Krejčí dostal puk s pomocí rozhodčího do středního pásma.
10:22
Nahození Schejbala srazili domácí jen před Čápa, který byl na chvíli mezi kruhy nekrytý. Jeho střelu ještě stihli domácí srazit do sítě nad brankou.
09:49
Tomáš Pitule (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
09:17
Hořava dostal pas od Eberleho. Mířil na vzdálenější tyč, ale branku minul.
08:31
Rudovský se dostal mezi kruhy ke střele. Sáblík tentokráte vytasil zákrok lapačkou.
08:07
S trochou štěstí se na modré čáře Horna dostal přes obránce. Nepanikařil, přihrál naslepo před branku, kam si jako první dojel DAVID STACH a dopravil puk do poloprázdné branky. Asistence: Tomáš Horna, Tomáš Kaberle.
07:57
Obránce Grman se zjevil před Lukášem, který však puk podržel pod lapačkou ještě před hostujícím hráčem.
07:06
Jaroměřský nahodil přes skrumáž hráčů, puk ale branku Jihlavy minul.
06:38
Kladenští pokračují v tlaku po přesilové hře.
06:14
Hosté vyhodili přes všechny čáry už ve chvíli, kdy byli kompletní, takže se píská zakázané uvolnění.
05:59
Bahenský se před brankou dostal k volnému kotouči, ale minul branku.
05:46
Jihlavská branka byla vychýlena za svého postavení, sudí hru přerušil a vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.
05:28
Hořava si narazil s Pitulem a najel si před branku. Sáblík znovu zakročil.
05:12
Hořavovi nevyšla rozehrávka, ale vyhození hostů zachytil Růžička na modré.
04:46
Tak raději nahrál a po jeho pasu vypálil z opačného kruhu Dragoun. Sáblíkova lapačka připravena.
04:31
Rudovský se na kruhu napřáhl, ale pokus mu vůbec nesedl.
04:08
David Březina (JIH) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
03:43
Štěpánek v další dobré šanci Jihlavy. Tentokráte se ocitl sám mezi kruhy, ale Lukáš zasáhl výborně ramenem.
03:14
Důras se dostal před branku, ale skákající puk se mu nepodařilo usměrnit mezi tři tyče.
02:36
Bahenský vybojoval puk, vydal se do pásma soupeře a svižnou ranou zápěstím trefil horní tyčku.
02:18
Středočeši jsou komplet, nicméně stále se brání.
01:57
Štěpánek mezi kruhy tečoval nahození Štebiha a Lukáš se jen ohlédl, jak puk letí mimo.
01:23
Kalábovu ránu od modré domácí srazili do rohu, odkud Kladno vyhodilo.
00:46
Důras si připravil pozici mezi kruhy, branku však netrefil.
00:18
Hosté už mohli vést, Lukáš vyrazil střelu z kruhu a dorážejícího Čachotského musel sekáním zastavit Zdeněk Bahenský (KLA), který je prvním potrestaným hráčem.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Švihálek) – Kolářík, Kaberle, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Krejčí – Rudovský, Dragoun, Bahenský – Horna, Stach, Tenkrát – Eberle, Pitule, Hořava – Strnad, Švaňhal, Redlich.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Štebih, Kaláb, Schejbal, Čáp, Grman, Dobrovolný, Zadražil – Mikeš, Zeman, Čachotský – Seman, Melenovský, Důras – Prokš, Štěpánek, Bžezina.

Rozhodčí: Jílek – Štofa, Beneš.
Rytíři jsou v tabulce šestí, hosté o dvě příčky dále. Domácí sehráli o zápas více než jejich sok. Středočeši posbírali 58 bodů, soupeř o 4 méně.
Součástí programu je také duel legend, který se uskuteční po prvoligovém zápase.
Slavnostní den se uskuteční na kladenském stadionu. V rámci 1. ligy dojde na souboj domácích Rytířů a hostů z Jihlavy. Oba tradiční soupeři nastoupí v retro dresech, Kladno už podruhé v sezoně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.