Dvě branky byly k vidění také v poslední periodě. Středočeši odskočili soupeři na rozdíl tří branek, ale Kadani se podařilo jednou korigovat, když chytrou střelou vymazal Lukášovi v prvním startu za Kladno nulu Marek Račuk. Tři body tedy berou domácí, Kadaň dnes na Rytíře nestačila.
60:00
59:34
Hornovu střelu nadvakrát krotí Mouček.
59:00
Puk ve středním pásmu, odstartovala poslední minutka dnešního mače.
58:27
Kladno zatím honí puk po rozích mantinelu, ale i to domácím za současného stavu stačí.
57:49
Toto je zřejmě definitivní konec hostujících naději. Dvě minuty za sekání dostává Jakub Stehlík (KAD).
57:24
Chlouba vypálil přesně v momentě, kdy Lukáš vykukoval zpoza těl hráčů před ním. Pokus ovšem nebyl přesný.
57:12
Po střele Jakuba Nováka puk poskakoval před Lukášovou brankou, až si našel cestu do lapačky kladenského brankáře.
56:07
Rudovský se za brankou skvěle zbavil bránícího obránce a vyjel si před Moučku. Ten s pomocí horní tyče šanci zlikvidoval.
55:24
54:47
Kůs vypálil nepřesně, minul vzdálenější tyč.
54:14
Kadaň se dostala do pásma a vymýšlí přesilovkový vzorec.
53:24
Jan Hlaváč (KLA) inkasuje dvě minuty za podražení, hosté mají možnost vrátit se do hry.
52:21
Karel Ton se zjevil sám před Lukášem, ale jen vzhlíží ke stropu, protože promrhal velkou šanci. Trefil se jen do náruče domácího brankáře.
52:12
Po Hlavově nahození uklidňuje hru brankář Jan Lukáš.
51:27
Až v závěru přesilovky pálil Stach, ale namířil puk přímo do Moučka.
51:08
Oslabení teď Kadaň zvládá bez potíží.
50:21
Kontaktní branku mohli hosté vsítit v oslabení, Račuk zakončil blafákem před Lukášem, který ale podržel svůj tým.
49:38
Dragoun rychle přenesl hru na Hořavu, který u vzdálenější tyč hledal Pituleho. Na toho puk neprošel.
49:26
Rudovský sváděl drsný souboj s Bartejsem. Dvě minuty ovšem dostává Petr Jíra (KAD), který podrazil Pituleho.
48:19
Kadaň právě vstřelila branku!
MAREK RAČUK překročil modrou čáru, vyčkal na pohyb obránce a mezi nohama beka vypálil projektil, který zaplul na přední tyči do branky. Bez asistence.
47:27
Chlouba na modré vyčkal na pohyb před brankou, jeho nahození ale branku přeletělo.
46:22
Hejcman nevýraznou střelou z kruhu zaměstnal Lukáše.
45:16
Kladno právě vstřelilo branku!
Kadaň mohla kotouč vyhodit, ale Růžička tento pokus zastavil. Na kruhu připravil puk pro JANA HLAVÁČE, který chytře využil clony před Moučkem a jeho nahození zaplulo do sítě. Asistence: David Růžička.
44:43
Středočechům se nevede zavést puk do útočného pásma a usadit se v něm.
44:17
Z tlaku Kladna ale pramenil faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Aleš Pavlas (KAD).
43:58
Lukáč si sjel od modré na kruh, kam dostal pas od Eberleho. Mouček ale nemusel vážněji zakročit.
43:05
Kladenský brankář si poradil také s nahozením Pavlase. Každopádně domácí začali poslední třetinu hodně pasivně.
42:29
Po rychlé střele Jíry z mezikruží musel na led Lukáš, aby ucpal mezírku mezi betony.
42:15
Na ledě se svíjí v bolestech Jan Hammerbauer, ale upřímně jsem si nevšiml, co bylo příčinou jeho pádu. Kadaňský útočník už po svých odjíždí na střídačku.
42:08
Hosté se tak mohli vydat dopředu a jejich akci zastavil až pozorný Lukáš.
41:57
Pitule teď dostal zásah hokejkou do obličeje, ale rozhodčí si přestupku nevšiml.
41:06
Horna si najížděl na pas od mantinelu, ale těsně na něj před Moučkem nedosáhl.
40:55
Jíra otestoval Lukáše střelou přes obránce, domácí brankář stále drží naději na čisté konto.
40:01
Druhá třetina konečně přinesla v Kladně branky. Obě dali domácí hokejisté a to v podstatě podobným způsobem. Jan Rudovský se trefil střelou mezi betony, Michal Dragoun mířil po ledě k tyči.
40:00
38:48
Rudovský dostal obloučkem výzvu do brejku, ale k puku měl výrazně dál než jeden z obránců.
37:56
Na nahození Jaroměřského reagoval Mouček na poslední chvíli, povedlo se mu však srazit puk do bezpečí.
36:00
Hosté se objevili před Lukášem, ale domácí brankář zasahovat znovu nemusel, kotouče jen proletěly před brankou.
35:10
Domácí si zasloužili potlesk sporadicky zaplněných tribun, které ocenily tlak Kladna.
34:44
Stach dostal puk do předbrankového prostoru. Mouček se musel ohánět také proti dorážkám.
33:55
Jan Lukáš se v posledních minutách v brance příliš nezapotí, protože Kadaňští branku ohrožují jen sporadicky.
32:42
Dragoun se prodral do další šance, ale zblízka na Moučka nevyzrál, stejně tak jako dorážející Eberle.
32:22
A Rytíři začali slušný nápor před Moučkovou brankou.
32:08
Místo toho však odevzdali puk na hokejky domácích hráčů.
31:45
Hromadný souboj ve středním pásmu zvládli lépe hosté, kteří mohou založit útočnou akci.
30:20
Hlaváč čekal mezi kruhy na nahrávku, kterou hosté stačili ještě tečovat, takže domácí forvard se ke kotouči nedostal.
30:00
Jsme v polovině utkání, Rytíři si vybudovali dvoubrankový náskok nad svým sokem.
28:23
Tomáš Redlich poslal do sólového úniku MICHALA DRAGOUNA, domácí útočník namířil po ledě k protější tyči a našel skulinu mezi betonem a brankovou konstrukcí. Asistence: Tomáš Redlich, Ondřej Švaňhal.
28:13
Po souboji dvou hráčů vypadla kladenská branka ze svého postavení.
27:34
Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, ale na brankové příležitosti se čeká.
26:29
Rudovský si po buly znovu vyjel do střelecké pozice. Kadaňští ho ale nepustili do zakončení.
26:06
Růžička nezachytil přihrávku od Eberleho, naštěstí pro domácí Lukáč na modré volné místo zastoupil.
25:26
K tlaku se nakonec hosté dostali, Lukáš sice nemusel zasahovat, ale zmatky v brankovišti nastaly.
25:03
Střelu Látala hosté zachytili a Jíra se okamžitě rozjel za obranu Kladna. Přihrávku však dostal prudkou a vzduchem a z brejku nic nebylo.
24:15
Přihrávka na paty znamená zakázané uvolnění Severočechů.
23:15
Pitule před brankou nejprve tečoval puk mimo, ale domácí u kotouče zůstali. Po střele Růžičky zůstal u pravé tyče volný JAN RUDOVSKÝ, který procedil puk skrze Moučkovy betony. Asistence: David Růžička.
22:41
21:51
Po souboji za brankou Kladna se puk dostal k domácím, kteří ho poslali k Moučkovi.
21:14
Kůs pálil z ostrého úhlu, ale vymetl jen síť nad brankou Lukáše.
20:41
Ale ne na dlouho. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
20:10
Hammerbauer se vrátil na led, což značí, že oba celky hrají v plném počtu.
20:01
Poklidná první třetina branku nepřinesla. Nejblíže k ní byli domácí hokejisté v poslední minutě, kdy Hlaváč chytře tečoval střílený pas Růžičky. Puk ale skončil v rukavici Moučka.
20:00
19:24
Až v závěru třetiny přišla první velká příležitost. Růžička dostal puk na modrou a střílenou nahrávkou našel hokejku Hlaváče. Na jeho teč ovšem Mouček zareagoval výborně lapačkou.
18:30
Dragounova nahrávka byla pro hosty snadno čitelná, Kadaň tak mohla vyhodit až k Lukášovi.
18:10
Jan Hammerbauer (KAD) dostává dvě minuty za podražení. Dlužno dodat, že domácí předvedli také zákrok minimálně na hraně.
17:48
Další akci Kladenských zastavuje přihrávka rukou.
17:01
Strnad zabránil zakázanému uvolnění a ke střele se tak dostal Hořava. Jeho pokus na vzdálenější tyč však Mouček vyrazil do rohu.
16:27
Ujet tak mohli domácí. Hořava předkládal kotouč před branku, ale Eberle se Strnadem se neprosadili.
16:15
Hosté se v posledních minutách usadili před kladenskou brankou, ale zatím nevymysleli gólovou příležitost.
15:54
Kladenští se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Lukášem.
15:20
Kadaň dobře napadá domácí hráče, kteří s aktivním přístupem hostů mají problémy.
14:20
Látal trefil před brankou stojícího spoluhráče. Škoda pro domácí, protože Mouček nemohl nic vidět.
12:52
Stach z rohu našel před brankou Daleckého, kterému při střele sjel kotouč z hokejky.
12:12
A poradil si také s pokusem Koláříka, který vypálil po vhazování.
12:05
Rudovskému visel na zádech obránce, ale přesto se kladenský útočník dostal do zakončení. Mouček nadvakrát puk zkrotil.
11:20
Hlaváč na váhajících hostech vybojoval kotouč, ale Kladno se v pásmu dlouho neohřálo.
10:43
Aktivní Švaňhal hledal před brankou na chvilku volného Eberleho, ke kterému však kotouč neprošel.
09:46
Kadaň bez potíží ubránila slabou početní výhodu Rytířů, hraje se v plném počtu hráčů.
09:29
Přesilovka domácích rozhodně není ideální.
08:59
Stachovu nahrávku na modrou vystihl Jíra a dostal se do brejku, který výborným obranným zákrokem uhasil Redlich.
08:10
Severočeši atakovali rozehrávku Kladna, vybojovali kotouč a získali cenné vteřinky.
07:46
Sudí teď sečetl několik drobných faulů hostů. Dvě minuty za držení nakonec dostává Daniel Opalek (KAD).
07:19
Sprintující Hořava zabránil zakázanému uvolnění a domácí navíc drží pásmo.
06:25
Další střelecký pokus Švaňhala byl daleko nebezpečnější. Host z Olomouce vypálil přes clonící hráče od modré a Mouček musel vytáhnout reflexivní zákrok pravým betonem.
05:47
Švaňhal od mantinelu vyslal propagační střelu na Mouček, vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.
05:43
Kadaň však spolehlivě pracuje v defenzivě.
05:07
Třetí pětka domácích působí na ledě největší rozruch a dostává soupeře pod tlak.
04:15
Obě mužstva se vystřídala v nepřesných útocích, na puku hosté.
03:26
K hostujícímu kapitánu Jírovi se odrazil puk po souboji u hrazení. Forvard Kadaně ovšem trefil jen prvního obránce před sebou a kotouč skončil v ochranné síti.
02:47
Lukáš znovu v akci po snadném nahození ze středního pásma. Domácí brankář zatím nemusel čelit nebezpečné situaci.
02:10
Redlich bojoval před brankou o kotouč, který však Severočeši včasně odklidili do bezpečí.
01:43
V akci poprvé také nová kladenská posila Jan Lukáš, který kryje nahození ze středního pásma.
01:32
Třetí formace na ledě zůstala a Rudovský se po kličce mezi kruhy dostal do střelecké pozice. Puk skončil znovu ve výstroji připraveného brankáře hostů.
01:18
Svižná akce Kladna, Rudovský od mantinelu našel před brankou Pituleho, který usměrnil puk do klína Moučky.
00:59
Mouček se poprvé dotkl kotouče, vypomáhal při rozehrávce Kadaně.
00:23
Hosté posunuli kladenskou branku, vhazování se bude konat ve středním pásmu.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Kolářík, Látal, Lukáč, Růžička, Kužel, Jaroměřský – Strnad, Hořava, Eberle – Horna, Stach, Dalecký – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Švaňhal, Dragoun, Redlich.

Sportovní klub Kadaň: Mouček (Hanuljak) – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Hejcman, Ton – Kadlec, Chlouba, Kůs – J. Novák, Račuk, L. Novák – Hammerbauer, Berlev, Hlava.

Rozhodčí: Würtherle – Jílek, Šperl.
Kadaň patří především venku k těžkým soupeřům. Na kluzištích soupeřů má severočeský celek čtvrtý nejlepší výsledek. V celkové tabulce jsou hosté pátí. Ztrátu na čtvrté Budějovice mají jen bodovou. V posledním zápase doma Kadaň porazila Šumperk.
Kladno se díky dohrávce posunulo na 8. příčku prvoligové tabulky. V domácích zápasech mají Rytíři průměrný výsledek 4:3, takže na zmenšeném kluzišti padá hodně branek. S Budějovicemi se vyšvihl především Jan Rudovský, jemuž se podařilo zkompletovat hattrick.
Maraton zápasů pokračuje, Kladno se po jednom volném dni představí doma a přivítá Kadaň. Ta poslední duel sehrála také v pondělí. Zatímco Rytíři doma přehráli České Budějovice 5:3, Kadaň uspěla podobným resultem doma se Šumperkem (5:2).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.