Předehrávka 39. kola vyšla lépe Rytířům, kteří v zápase bohatém na góly a vyloučení udolali Kadaň 7:3.
60:00
59:27
Lukáš kryl pokus Nováka přes obránce. Povedená střela.
58:19
V akci dva na jednoho našel Dragoun Tenkráta, Mouček si ovšem trochu zlepšil náladu výborným zákrokem.
57:49
Po krásné kombinaci dostal Račuk pas k tyči, ale trefil jen boční síť.
57:26
Klouček za brankou seslal k zemi Nováka, vše v pořádku.
56:35
Lukáš za brankou zastavil nahození a Kolářík osvobodil Rytíře.
56:01
David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za držení.
55:54
V ponechané výhodě se Račuk dostal do tutovky, ale zblízka netrefil branku.
54:03
Kotouč na kladenské střídačce, rozhodčí po chvilce domluvy usoudili, že vylučovat nebudou.
53:41
Lukáš spoluhráčům zkomplikoval život, protože pod tlakem rozehrával.
53:28
Hosté jsou v plném počtu a pokračují v dohánění manka.
52:37
Série vyloučených pokračuje. Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za držení, 20. menší trest v dnešním duelu.
52:13
Kadaň se ve třech vydala dopředu a Lukáš musel zasahovat. Hosté jsou už v počtu čtyř hráčů.
51:57
Tenkrát stál s pukem mezi kruhy, ale ještě hledal Pituleho, který ovšem nezpracoval.
51:27
Hosté jdou do tří. Jakub Chrpa (KAD) dostává dvě minuty za krosček.
50:43
Dragoun viděl před branku najíždějícího Hornu, ale dal mu mizernou nahrávku.
50:10
Dvě minuty za hákování dostává Libor Šulák (KAD).
49:42
Kadaň právě vstřelila branku!
Charousek si našel pozici mezi kruhy a nezištně našel u tyčky MARTINA ŠAGÁTA, který nadvakrát dopravil puk do branky. Asistence: Jiří Charousek.
49:25
Miloslav Hořava (KLA) oplácel, dostává dvě minuty za sekání. Rozhodčímu však viděl až tento incident, takže hosté si zahrají přesilovku.
48:49
Kladenští jsou při chuti a nezdá se, že by chtěli tento brankostroj zastavit.
47:39
Kladno právě vstřelilo branku!
Přihrávka Růžičky z rohu propadla až ke druhému mantinelu, odkud MICHAL LUKÁČ napálil puk do protější šibenice. Asistence: David Růžička.
47:27
Dragoun se mezi kruhy dostal k puku, ale Moučku nepřekonal.
45:45
Teď už o regulérnosti branky nemůže být pochyb. Mouček opět neudržel střelu od modré, Dragoun ještě vydoloval puk a TOMÁŠ HORNA kotouč následně dopravil do branky. Asistence: Michal Dragoun, Tomáš Kaberle.
45:25
Mouček vyrazil puk před sebe, Miloslav Hořava jej dostal skrz brankáře, ovšem sudí okamžitě rozpažil. Kladenský útočník měl puk do branky kopnout.
44:34
Martin Mazanec (KAD) dostává dvě minuty za podražení.
43:56
Kolářík po celém hřišti naháněl hráče a poté chyběl na svém postu v obraně, kam Šulák poslal nahrávku na zcela volného LUKÁŠE NOVÁKA, který střelou na vyrážečku uspěl. Asistence: Libor Šulák.
42:59
Unikajícího Eberleho zbrzdil čárový rozhodčí.
42:11
Rytíři naprosto bez potíží, Kadaň má vůbec problémy dostat se do pásma.
41:29
Tomáš Horna (KLA) poslal loktem k ledu Kůse a dostává dvě minuty.
40:23
Rudovský dostal nahrávku mezi kruhy, branku soupeře ale o kousek minul.
40:01
Hosté ve druhé minutě sice snížili, ale od té doby dávali branky opět jen domácí. Stach a Tenkrát zařídili další dvě trefy a Kladno tak má po druhé části pohodlný náskok.
40:00
39:54
Hosté dostali puk před Lukáše a Chrpa mířil bekhendem pod břevno. Ani tentokráte nebylo hostujícímu forvardovi souzeno.
39:39
Hosté jsou kompletní.
39:22
Tenrkát svedl sprinterský souboj s Müllerem a byl úspěšnější.
38:34
Eberle hledal před brankou Hornu, ale nahrávka mu nesedla a k puku se tak snadno dostal Mouček.
38:14
Eberle tečoval před brankou nahození Dragouna mimo.
37:36
Dominik Tejnor (KAD) dostává dvě minuty za držení.
36:32
Jaroměřský počkal, než mu bránící hráč odklouže ze střeleckého úhlu a poté vyslal na Moučku nahození, se kterým si kadaňský brankář poradil.
35:28
Neuvěřitelné! Chrpa zblízka trefil puk do tyčky, puk se dostal za Lukáše a k dorážce se dostal Novák, který místo prázdné branky poslal kotouč skrz brankoviště vedle.
34:54
Kaberle dvakrát pohlídal prostor před brankou, kam mířily dva puky.
33:52
Klouček mírně dopomohl k zemi Račukovi, který zůstal ležet u mantinelu. Naštěstí odjíždí za pomoci spoluhráčů po svých.
33:25
Dobrá práce Strnada, který podržel puk na hokejce a poté jej dostal až k Moučkovi.
32:46
Tomáš Horna (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
31:27
Redlich dostal trochu prostoru, a tak si vybruslil do střelecké pozice. Mouček vyrazil mimo.
30:41
Domácí nyní mají obrovský tlak, Mouček neví, kde mu hlava stojí.
30:14
Rudovského střelu vyrazil Mouček před Dragouna, který ovšem minul branku z pozice před brankou.
29:33
Jaroměřský našel svou nahrávkou rozjetého PETRA TENKRÁTA, jehož prudká rána z kruhu prošla až za Moučka. Asistence: Jan Jaroměřský.
29:21
Klouček téměř namazal hostům do přečíslení, hosté ale příležitost nevyužili.
28:34
Také druhá přesilovka ovšem končí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jaroslav Mrázek (KAD).
28:24
Situaci ve třech Kladno bez problémů zvládlo.
28:08
Hosté překročili modrou čáru dříve než puk.
27:39
David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hákování. Hosty čeká 41 sekund přesilovky pět na tři.
26:58
Mrázek zachytil vyhození domácích, jenže jeho střela trefila jen bránícího hráče a domácí vyrazili kupředu. Strnad ale nahrávku Redlicha nezachytil.
26:20
Kaberleho střelu před bránou šikovně tečoval Horna, jenže radost z branky byla předčasná, protože Rytíři hráli v šesti. Po dlouhých debatách jde odsedět dvě minuty David Stach (KLA).
25:48
Kolářík napálil kotouč hned po vhazování, mířil však vysoko nad.
25:32
Horna dlouho váhal se střelou, potáhl puk až na kruh, ale branku následně minul.
24:29
Svižný start do druhé třetiny měly tedy oba celky. Račuk mohl hosty znovu přiblížit lepšímu výsledku, Lukáš byl proti.
22:36
Tenkrát nahrával před branku, kde však puk uzmul jeden z bránících hráčů. DAVID STACH mu ovšem nadzvedl hokejku, sebral volný kotouč a namířil přesně k tyči. Asistence: Petr Tenkrát.
21:05
Račuk ve středním pásmu šikovně proskočil mezi obránci, poté našel v přečíslení JAROSLAVA KŮSE a ten stahuje kladenský náskok střelou do odkryté branky. Asistence: Marek Račuk, Jan Müller.
20:31
Ton si najel na střílenou nahrávku, kterou ale poslal vedle kladenské branky.
20:01
První třetina přinesla tři gólové zářezy Kladna a také devět vyloučených. Hosté musí ve druhé třetině přidat, protože dvakrát inkasovali ve vlastní přesilovce a jednou také v oslabení.
20:00
19:53
Jan Eberle (KLA) půjde odpykat dvě minuty za zdržování.
19:08
Tohle byla moc pěkná trefa. Růžička vyhození hostů zachytil na modré. Následně cíleně vyslal střílenou nahrávku na hůl DAVIDA STACHA, který tečoval na bližší tyči puk za záda brankáře. Asistence: David Růžička, Tomáš Pitule.
18:38
Jaroslav Mrázek (KAD) odchází odsedět dvě minuty za podražení.
18:11
Strnad vypálil ze zákrytu, Maštalířský tentokrát viděl puk včas.
17:21
Nejistý zákrok Maštalířského, Hořava na puk pro dorážku nedosáhl.
16:24
Tlak Kladna ukončila až střela Koláříka, se kterou si nadvakrát poradil Maštalířský.
15:45
Stach se pěkně protáhl kolem mantinelu a směroval nahrávku na Tenkráta, kterého hosté ke střele nepustili.
15:15
Kolářík je na ledě, domácí mohou být s hrou v početní nevýhodě výrazně spokojeni.
14:43
I zbylou část oslabení zvládají Kladenští bez potíží.
13:42
Další branka Rytířů v oslabení! Kloučkovo vyhození po mantinelu hosté nezachytili a domácí se vydali do přečíslení tři na jednoho. Strnad předložil puk do druhé vlny na TOMÁŠE KABERLEHO, který doslova procedil puk skrz betony brankáře. Asistence: Jakub Strnad, Tomáš Redlich.
13:14
Václav Kolářík (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
12:44
Kadaňští drželi domácí výběr v jeho pásmu, ale nedokázali ani pořádně získat kontrolu nad kotoučem.
11:54
Eberle o kousek překročil modrou čáru dříve než spoluhráči, čímž se vystavil do ofsajdu.
11:19
Kotouč končí po odrazu mezi střídačkami.
10:56
Oba celky jsou již kompletní.
10:38
Šagát vypálil přes beka, který jeho pokus srazil těsně nad.
10:03
Lukáš neudržel nahození Hammerbauera, ovšem poblíž nebyl nikdo v černém.
09:29
Redlich se Strnadem výborně pracují v kadaňském pásmu, kde motají domácí beky.
08:42
Jakub Trefný (KAD) a Tomáš Pitule (KLA) dostávají po dvou minutách za hrubost, hraje se čtyři na čtyři.
08:35
A domácí kanonýr je při chuti. Obtočil se kolem obránce a střelou z otočky poslal puk do boční sítě.
07:46
Domácí už hráli v oslabení, když se z rohu MILOSLAV HOŘAVA dostal před branku a svižnou střelou pod horní tyč poslal Kladno do vedení. Asistence: Michal Lukáč.
07:28
Müller se prokličkoval mezi obránci do šance, ale branku netrefil.
06:23
Rudovský se šikovně dostal z rohu, jeho drzý výpad před brankou zastavili hosté na poslední chvíli.
05:48
Tak nepokračuje. Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
05:43
Přesilovka domácích pokračuje. Jan Hammerbauer (KAD) dostává dvě minuty za krosček.
05:19
05:00
Mrázek poslal puk přes všechny čáry.
04:37
Zakázané uvolnění Kladna, hodně pomalý start domácích do zápasu.
04:21
Lukáš musel ven z branky, chtěl urychlit rozehrávku Kladna, ale jeho spoluhráči střídali.
03:52
Rudovský se štěstím udržel pásmo a za chvíli už po Kaberleho pasu mířil na branku. Kotouč však k brance hostů nedošel.
03:20
Kaberle se s tím nepáral a vystřelil jedovku od modré. Maštalířský vyrazil kotouč před sebe, napodruhé jej však ukryl pod lapačku.
02:44
Rytíři znovu za Lukášem, štěstí zkusí další formace na přesilovku.
02:28
Hosté zatím bez větších problémů posouvají kotouče ven z obranného pásma.
01:59
Horna dostal příhru mezi kruhy, ale do kotouče se netrefil.
01:46
Rytíři se rozestavěli v pásmu Kadaně.
01:19
Jenže Jaroslav Kůs (KAD) následně dvakrát fauloval. Dostává tak čtyři minuty, dvě za hákování, dvě za sekání.
01:02
Kůs mezi kruhy netrefil poskakující kotouč.
00:24
Švaňhal pronikl až za branku, kde byl o kotouč obrán.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Švihálek) – Kaberle, Klouček, Růžička, Lukáč, Kolářík, Jaroměřský, Kehar – Rudovský, Dragoun, Švaňhal – Horna, Stach, Tenkrát – Hořava, Pitule, Eberle – Redlich, Dalecký, Strnad.

Sportovní klub Kadaň: Maštalířský (Mouček) – Mrázek, Tejnor, Opalek, Šulák, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Šagát, Charousek, Ton – Račuk, Kůs, Müller – Chrpa, Novák, Hlava – Lehnert, Hammerbauer.

Rozhodčí: Pražák – Kotlík, Zídek.
Kadaň na svého dnešního soupeře ztrácí šest bodů, zároveň má však o jeden duel méně odehráno. Co se týče bodování hráčů, tak Kladenští mají čelo produktivity velmi vyrovnané, hned 4 hráči mají 30 a více bodů. Nejproduktivnější je momentálně Miloslav Hořava s 32 body (18+14). Hosté spoléhají na dvojici Roman Chlouba – Karel Ton. Jsou to jediní dva hráči, kteří mají přes 20 bodů. Průběžně vede Chlouba s 26 (16+10).
Jen dva zápasy se odehrají v pondělním vloženém prvoligovém kole. Jedním ze soubojů bude duel čtvrtého Kladna proti osmé Kadani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.