Od první třetiny branky dlouho nepadaly. Diváci se dalších dvou branek dočkali až v samotném závěru, kdy Kladno udeřilo dvakrát během minuty a půl. Ústí tak znovu odchází z debaklem 1:6.
60:00
59:27
Pitule byl sám před Petráskem a Kladno mohlo přidat další branku. Nestalo se, neboť Petrásek se roztáhl v brankovišti a pokus kryl.
58:41
Kladno právě vstřelilo branku!
Asi nejhezčí branka dnešního zápasu. Kaberle od mantinelu chytrou nahrávkou vyřadil ze hry tři bránící hráče. Horna poté nahrávkou našel JANA RUDOVSKÉHO a tomu nezbývalo nic jiného, než trefit poloprázdnou branku. Asistence: Tomáš Horna, Tomáš Kaberle.
57:05
Zatímco hosté odjeli střídat, domácí na poslední chvíli vyčistili útočné pásmo. DAVID STACH tak mohl nerušeně vjet do obranné třetiny Slovanu a přesnou ranou zařídit pátou trefu Kladna. Asistence: Jan Jaroměřský.
56:19
Kloz byl za obranou Kladna, jenže přihrávku se mu nepodařilo zpracovat.
54:44
Oba dva si spolupráci zopakovali a hostující brankář tentokráte výborně zakročil, když Rudovský z brankoviště usměrnil kotouč na branku.
54:18
Dragoun přenechal puk Rudovskému, který málem zaskočil Petráska ranou z ostrého úhlu.
53:27
Baránek se dostal mezi kruhy k nebezpečné střele. Lukáš stihl zasáhnout vyrážečkou.
53:01
Středočeši dostali puk k Petráskovi.
52:31
Kaberle vyhazoval puk středem, ale ústeckým hokejistům se podařilo puk udržet v pásmu.
51:29
Hosté dostanou stejnou výhodu. Tomáš Redlich (KLA) – 2 minuty za sekání.
51:05
50:16
Přenesli jsme se do poslední desetiminutovky utkání. Přesilová hra tentokráte Kladnu příliš nevychází.
49:19
Tenkrát dostal nahrávku mezi kruhy, ale kolem něj byli tři obránci a forvard Kladna byl bez šance.
49:05
David Merta (UNL) dostává dvě minuty za hákování.
48:46
Kaberle se na chvíli ocitl na hrotu útoku, ale neměl rychlost na to, aby se dostal ke střele.
47:32
Horna s Rudovským jeli dva na jednoho, ale přihrávka druhého jmenovaného nebyla přesná.
46:45
Zatím se nezdá, že by Severočeši dokázali změnit obraz hry.
45:35
Horna se dostal ke kotouči, který propadl na modré. Jeho střela za vzdálenější tyč nebyla přesná.
44:43
Lukáč místo střely oslovil nahrávkou Kindla, který ale nedokázal zpracovat puk.
43:46
Propagační střela od mantinelu Lukáše nemohla ohrozit.
42:39
Tůma se dostal k dobré střele, na kterou Lukáš reagoval včas.
42:06
Zakázané uvolnění Ústí. Poslední třetinu začalo o něco lépe Kladno.
40:47
Zeman je zpět na ledě, Kladno v plném počtu.
40:01
40:00
39:34
Puk končí v Lukášově lapačce po sražené střele.
39:13
Redlich vyhnal Kolafu napadáním z pásma.
38:47
Jiří Zeman (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
37:47
Další výborný Petráskův zákrok, který vytlačil pokus Hořavy.
37:31
Kladenští svírají svého soupeře v obranném pásmu.
36:47
Dragoun byl zcela sám před brankou, ale Petráska se mu nepodařilo "vymíchat".
36:20
Rudovský dostal pas mezi kruhy, ale Petrásek se výtečně přesunul.
35:59
Hosté hráli v pěti, což v oslabení nemohou. Dostávají tedy další trest.
35:43
Kaberle hledal před brankou Dragouna, který tečí minul.
35:30
Hořava z kruhu trefil Petráskův beton.
35:01
S komplikacemi se domácí dostali do útočného pásma, kde rozjíždí další akci.
34:17
Petrásek neudržel střelu od modré čáry. Rozhodčí ale hru přerušil.
34:01
Tomáš Kolafa (UNL) dostává dvě minuty za faul kolenem.
33:49
Roubík našel před brankou Mertu, který však nedokázal usměrnit do prázdné branky.
33:21
Řídel se dostal k puku po nepřesvědčivém zákroku Lukáše.
32:22
Zemanova dobrá střela od modré. Petrásek měl co dělat, aby vytrčil rameno včas.
31:33
Vyhozený kotouč propadl až ke Strnadovi, jeho střela ale neměla naději na úspěch.
30:14
Ústečtí se dostali do přečíslení tři na dva, které měl zakončit Roubík. Puk mu ale záhadným způsobem projel pod hokejkou.
29:16
Tenkrát vypálil velmi dobrou ránu, kterou vyrazil Petrásek.
28:11
Eberle předal kotouč Hořavovi do jízdy, ale do jeho střely stihl vložit bránící hráč hokejku a puk skončil na zadním mantinelu.
26:57
Brožův pokus přes obránce uklidil Lukáš do lapačky.
26:25
Nahození Tůmy srazil Zeman k Lukášovi, který po sérii nepřesností přerušuje hru.
25:58
Sotva se však dostali do písma soupeře.
25:32
Mezitím vypršel trest Strnadovi, takže domácí hrají přesilovou hru.
24:23
Lukáš špatně rozehrál za brankou, k puku se dostal Budínský a vyjel před prázdnou klec. Jeho bekhendový pokus ale v brance neskončil, protože Rudovský po vzoru fotbalistů udělal před brankou skluz a puk zastavil.
23:58
Martin Vágner (UNL) zbytečně bránil Eberlemu v pohybu, za což dostává dvě minuty.
23:46
Severočeši se dostali k první střele, Kloz prokličkoval pásmem. Lukáš jeho pokus zastavil.
22:54
Tenkrát se rozjel po pravém křídle a jeho dělovka skončila nad brankou.
22:37
Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za krosček.
22:10
Stach se výborně vrátil, aby zastavil akci Slovanu.
21:07
Hořava stáhl puk na střed a vypálil přes obránce. Branku minul asi o metr.
20:01
Ačkoli první třetinu odstartovali lépe Ústečtí, do kabin jdou za hodně příznivého stavu domácí. Ti na Roubíkovu branku odpověděli čtyřmi přesnými zásahy a po dvaceti minutách vedou o tři branky.
20:00
19:08
Zemanova střela od modré skončila na zadním mantinelu, kde se jí ujal Strnad. Ten poslal kotouč skrz brankoviště a DENIS KINDL si premiéru v kladenském dresu okořenil brankou. A to velmi snadnou. Asistence: Jakub Strnad.
18:18
Přesilové hry se dnes Rytířům daří. Po střele od modré se k puku dostal PETR TENKRÁT, rychle si jej vyměnil se Stachem a poté trefil přesně pod břevno. Asistence: David Stach.
18:06
Na kruh si najel Tenkrát, ale jeho pokus neprošel.
17:32
Kolafa vybojoval puk v souboji s Eberlem, Ústí dostalo puk daleko od vlastní branky.
16:52
Po rychlé kombinaci se z prostoru mezi kruhy odhodlal ke střele Horna. Petrásek pravý beton vymrštil včas.
16:43
Hosté jdou znovu ven. Ondřej Smetana (UNL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
16:24
Redlich z otočky vypálil z mezikruží, jenže kotouč zůstal pod betonem Petráska.
16:06
S jejím koncem ale vypálil Rudovský. Petrásek se ještě stihl přesunout.
15:42
Pokračující početní výhoda se domácím už příliš nedaří.
14:35
Další souhra byla povedená. Dragoun od čáry poslal puk TOMÁŠI KABERLEMU, který si šikovně narazil s Rudovským a krásnou ranou dostal puk od břevna za Petráska. Asistence: Jan Rudovský, Michal Dragoun.
14:17
Rudovský vypálil, ale puk se hodně vrtěl a navíc Petrásek měl dobrý výhled.
14:05
Vladimír Brož (UNL) před brankou podrazil Eberleho a dostává dvě minuty za hákování. Dlouhá výhoda domácích pět na tři.
13:37
Tomáš Kolafa (UNL) vyhodil z vlastního pásma kotouč na trestnou lavici. Bez diskuzí dostává dvě minuty.
13:09
Tůma dostal přihrávku z vlastního pásma až na modrou. Prudký pas ovšem nedokázal zpracovat.
11:54
Kloučkova rychlá střela se přes blokujícího obránce nedostala k Petráskovi.
11:15
Kapitán Vágner uklidňuje hru, Severočeši potřebují vystřídat.
10:23
Tenkrát vybojoval v útočném pásmu kotouč a hned jej posílal před branku Bahenskému, který však na kotouč jen těsně nedosáhl.
09:54
Bahenský vyzkoušel Petráskovu pozornost hned po vhazování. Ústecký brankář vyrazil za branku.
09:35
Hořava se přehnal přes obránce a bekhendem posunul před branku na Eberleho. Ten stihl puk jemně tečovat a Petráskovi zadělal na problémy.
08:41
Brožova střela od modré se dostala k Baránkovi, který před sebou měl odkrytou klec, ale střílel z velkého úhlu. Trefil pouze boční síť, na což Lukáš zareagoval a zalehl puk.
08:27
Merta šikovně vracel kotouč před branku na Kloze. Toho ale Kaberle dostatečně důrazně napadal a Lukáš nemusel hasit žádnou ošemetnou situaci.
08:09
Kladenští špatně vyhodili z pásma, takže se k puku dostal Kolafa. Jeho pokus od modré zastavil Kindl.
07:08
Zemanovo nahození se před Petráskem několikrát odrazilo, ke smůle domácích ani jednou na hokejku útočícího celku.
05:43
Ústečtí se srazili na modré a Kladno mohlo jejich chybu ztrestat. Přihrávku na Tenkráta ovšem stihli hosté srazit.
05:01
Merta zastavil vyhození Kladenských, nicméně spoluhráči mu přejeli do ofsajdu.
03:50
Rychlá odpověď domácích. TOMÁŠ HORNA vystihl rozehrávku ve středním pásmu, přejel do útočného a jeho rána od modré prošla mezi betony Petráska. Tuto střelu si hostující brankář za rámeček nedá. Bez asistence.
03:22
Rudovský neuposlechl příkaz k vyčištění útočného pásma, úmyslný ofsajd vrací hru před Lukáše.
02:34
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Nakonec však JAROSLAV ROUBÍK hosty do vedení posílá. Zkušený útočník se k puku dostal na kruhu a trefil se přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Tomáš Kolafa.
02:19
V podobné pozici se zjevil Roubík, ale Hořava se vrátil včas.
01:53
Tůma se před brankou dostal ke kotouči, ale netečoval jej přesně.
01:15
Kloz hodně lehkovážně vyvážel kotouč a Strnad jej o něj obral. Kladenskému útočníkovi však puk od hokejky ujel.
00:50
Zkraje utkání první vyloučení. Michal Lukáč (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Zeman, Jaroměřský – Rudovský, Dragoun, Horna – Eberle, Pitule, Hořava – Bahenský, Stach, Tenkrát – Strnad, Kindl, Redlich.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý, Zdvořáček – Rod, Roubík, Tůma – Merta, Kloz, Baránek – Vávra, Hanzl, Budínský – Gengel, Řídel, Pořický.

Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl.
Severočeši jsou naproti tomu na jedenáctém místě a srdnatě bojují o předkolo play off. V minulém zápase se přiblížili, když porazili Šumperk, který drží právě poslední postupové místo. Lídrem produktivity je nestárnoucí Jaroslav Roubík, kterému přináleží 3. místo v celkové tabulce produktivity soutěže.
Rytíři si potřebují napravit reputaci po ostudném výsledku s Benátkami nad Jizerou, které uspěly na Kladně ve středu v poměru 6:0. Do branky se znovu postaví brankář Jan Lukáš, který odchytal také část onoho zmiňovaného utkání. Kladenští posílili o dva nové hráče, obránce Jiří Zeman místní stadion velmi dobře zná, Denis Kindl z Třince bude úplným novicem. Otázka je, zda nastoupí v dnešním duelu.
První liga se dostává do své poslední čtvrtiny základní části a čtvrtí Rytíři Kladno dnes poměří síly s ústeckým Slovanem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.