Nejtěsnějším rozdílem Horácká Slavia dnes vyhrává v Litoměřicích a odváží si tři body. Jedinou a také vítěznou branku utkání si tak připsal Rostislav Malena. Litoměřice tak ani napočtvrté v letošní základní části nedokázaly Třebíč porazit. Loučím se s Vámi a přejí hezký zbytek večera.
60:00
59:50
Litoměřice jsou kompletní.
58:34
Horácká Slavia kombinuje v útočném pásmu, k výrazné šanci se však hosté nedostali a kotouče se zmocnil Novák, který vyváží puk ven z třetiny.
58:04
Vodný s kotoučem na holi dlouho hledal volné spoluhráče, nikoho nenašel, a tak zkusil vystřelit. Přikryl si s jeho střelou však poradil. Vhazuje se po pravici litoměřického brankáře.
57:45
Vyloučení Litoměřic. Dvě minuty za nesportovní chování dostává Jaroslav Kalla.
56:58
Volek směřoval kotouč na modrou čáru Málkovi, tomu puk utekl a Třebíč může vystřídat.
56:04
Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně domácího celku.
Dnešní utkání sleduje 1030 diváků.
55:52
Třebíč se osvobozuje zakázaným uvolněním. Vhazuje se po pravici Horčičky.
55:38
Přesilové hry dnes nejsou silnou stránkou Litoměřic. Ani napoosmé se domácí nedokázali prosadit.
54:00
Stadionu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Třebíč aktivně brání.
53:37
Vyloučení Třebíče. Dvě minuty za hákování dostává Roman Erat. Litoměřice by měly svojí osmou přesilovou hru využít pokud chtějí dnes pomýšlet na bodový zisk.
53:00
Domácí svého soupeře přehrávají, ale ke spokojenosti jim chybí vstřelená branka. Třebíči se zatím daří zdárně bránit svůj hubený náskok.
51:32
Zdeněk Doležal s kotoučem projel až před Horčičku, ale zasunout puk do branky už nestihl. V dorážce poté neuspěl ani Kalla a třebíčský brankář zalehl kotouč.
50:52
50:32
Dominik Málek se zmocnil kotouče a ujížděl po pravé straně sám. Zkusil tvrdou střelu, ale Horčička včas zasáhl.
49:30
Bartoň vyslal od modré svůj projektil, který trefil hlouček hráčů před Přikrylem. Šulc okamžitě vyhazuje puk pryč z pásma.
48:50
Vyloučení Litoměřic. Dvě plus deset minut dostává Vítězslav Bílek za úder do oblasti hlavy a krku.
48:05
Horácká Slavia se opět osvobozuje vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
47:43
Vodný ve snaze rychlého protiútoku se dostal do postavení mimo hru.
46:53
Černoch rozhýbal Horčičku,ale jeho střela skončila pouze na pravé tyči třebíčské branky!
46:53
Jiří Černoch byl faulován při svém úniku na Horčičku a rozhodčí nařizuje trestné střílení.
46:34
Raška nahodil kotouč ze středního pásma a Přikryl jej raději přikryl před dojíždějícím Mrázkem.
45:59
Stadion se těžce dostává přes obrannou tvrz, kterou Třebíč momentálně postavila. S kotoučem se domácí hráči nemohou dostat k brankáři Horčičkovi.
45:34
Litoměřice jsou také kompletní.
44:48
Třebíč hraje zkrácenou přesilovku a usazuje se v obranné třetině Litoměřic.
44:30
Hosté jsou kompletní.
43:34
Vyloučení Litoměřic. Dvě minuty za krosček dostává Martin Ondráček.
43:02
Špatná rozehra domácího týmu vedla k tomu,že se kotouč dostal ke zcela volnému Jiřímu Řípovi, který však přestřelil domácí branku.
42:25
Vyloučení Třebíče. Dvě minuty za podražení dostává Vlastimil Bilčík.
42:01
Mrázek poslal kotouč skrz brankoviště Litoměřic, nikdo z jeho spoluhráčů tam však nebyl a tak se kotouče zmocnil obránce Šulc.
41:39
Třebíč se opět úspěšně ubránila a vyhazuje kotouč na zakázané vyloučení.
40:38
Šulc vyslal od modré další dělovku a ta trefila pouze Řípu do kotníku. Třebíčský útočník s bolestivou grimasou odjel na trestnou lavici a Horácká Slavia je kompletní.
40:01
Litoměřicím ještě zbývá minuta přesilové hry proto se ihned po vyhrané buly vrhly do útoku.
40:01
Ve druhé třetině padla pouze jedna jediná branka, o kterou se postaral Rostislav Malena v přesilové hře na začátku druhé dvacetiminutovky. Hosté poté chvíli hrozili, ale další branku nepřidali. Stadion si vytvořil několik slibných šancí, které však vyrovnávací brankou neskončily. Domácím tak zbývá už jen poslední třetina na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Třetí třetina začne zhruba v 19:42.
40:00
39:32
Šulc vyslal dělovku od modré čáry, která však cestu do branky hostů nenašla.
39:01
Vyloučení Třebíče. Dvě minuty za hákování dostává Matěj Pekr. Litoměřice tak mají další šanci na vyrovnání.
39:00
Bilčíkova střela byla zblokovana a skončila za brankou domácích.
38:16
Mrázek zkoušel propálit Přikryla mezi nohy, domácí brankář však včas stihl své betony sklapnout k sobě.
36:42
Volek se zbavil kličkou protihráče a řítil se sám do útočné třetiny. Zkusil střelu přes obránce, ten ji však bruslí zblokoval.
35:51
Litoměřice jsou teď hodně aktivní a dělají Třebíči velké potíže. Vyrovnat se jim zatím nedaří.
34:16
Velký závar před hostující brankou. Procházka se obtočil kolem obránce a zkoušel zasunout bekhendem puk mezi betony Horčičky, z dorážky se poté neprosadil ani Volek.
33:12
Kompletní jsou i domácí.
32:36
Litoměřice se snaží o vyrovnání. To se jim však nedaří a Třebíč je kompletní.
31:42
Zdráhal trefil pravou tyčku Přikrylovy branky. Na druhé straně neuspěl Doležal.
31:12
Litoměřice si přesilovku příliš neužily. Síly na ledě se opět vyrovnají. Dvě minuty za krosček dostává Jakub Kolář.
30:44
Vyloučení Třebíče. Dvě minuty za zdržovaní hry dostává Milan Přibyl.
30:26
Mikliš měl před sebou zcela volnou branku, v důležité šanci však promachl.
30:07
Litoměřice se dostaly do postavení mimo hru a sudí je vykázaly z třetiny.
29:46
Dominik Bílek zkoušel nachytat Horčičku od modré čáry. Třebíčský brankář však postřehl lehce nahozený kotouč a chytil jej do lapačky.
28:40
Kalla zavezl kotouč do útočné třetiny, kde si jej převzal Chlapík. Podél mantinelu se však litoměřický útočník nedostal, vzhledem k tomu, že jej Jan Zdráhal přimáčkl na mantinel a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
28:00
Vhazuje se po levici Přikryla.
28:00
Oddechový čas pro domácí.
27:32
Králík vyslal tvrdou střelu z vrcholu pravého kruhu, která však minula litoměřickou branku nejméně o metr.
26:27
Litoměřice jsou opět kompletní.
26:12
Vodný zkoušel překonat zblízka Přikryla. Litoměřický brankář však zůstal pozorný a skóre se nemění.
25:26
Kolář vyslal střelu z mezikruží, která však šla hodně nad branku Třebíče. Horácká Slavia je kompletní.
24:00
Špelda našel na útočné modré Kallu, který se zbavil obloučkem obránce a z levého kruhu vyslal střelu zápěstím na Horčičku.
23:26
Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Dvě minuty za držení plus deset minut osobní trest dostává David Dolníček.
23:00
Vítězslav Bílek se zmocnil kotouče a vyhazuje jej pryč z třetiny.
22:10
Vstřelená branka hosty nabudila a jsou momentálně aktivnějším týmem na ledové ploše. Tlak Třebíče končí vyloučením domácího Jakuba Šulce, který dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí.
21:22
Procházka se snažil kotouč do útočné třetiny, ale nadvakrát se mu nepodařilo přehodit obránce Přibyla.
20:40
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Hosté využívají svojí přesilovou hru. Bilčík poslal kotouč zpoza branku do mezikruží na ROSTISLAVA MALENU, který překonává Přikryla. Asistence: Vlastimil Bilčík.
20:01
Litoměřice začínají třetinu v oslabení, z trestu Davida Švagrovského zbývá ještě minuta a 38 sekund.
20:01
První třetina zápasu je za námi a v Kalich Areně zatím žádná branka nepadla. Litoměřice měly v první části úvodní třetiny více ze hry, zejména díky dvěma přesilovým hrám, branku se jim však vsítit nepodařilo. Hosté poprvé zaměstnali Přikryla až ke konci první třetiny, litoměřický brankář však zůstal nepokořen. Druhou třetinu začnou Litoměřice ve čtyřech po vyloučení Švagrovského zhruba v 18:50.
20:00
19:39
Vyloučení Litoměřic těsně před první přestávkou. Dvě minuty za faul kolenem dostává David Švagrovský.
18:27
Jaroš se s pukem řítil do útočné třetiny, obhodil si obránce Míku, ale dál se už ke kotouči nedostal.
16:54
Kolář vyslal dalekonosnou střelu od modré čáry, kterou Horčička vyrazil do pravého rohu kluziště, kde si kotouč dojel obránce Zdráhal.
15:56
Vodný s Řípou mohli jít do rychlého protiútoku. Volek však Vodného s přehledem ubránil a kotouč je opět v moci domácího celku.
15:38
Další zakázané uvolnění Horácké Slavie. Vhazuje se po pravici Horčičky, který si už delší dobu nesáhl na kotouč,
14:58
Pekr hledal před brankou Erata, který však byl důrazně bráněn obráncem.
13:03
Horácká Slavia se konečně dostává do tempa. Řípa ač tísněn obráncem objel branku a směřoval přihrávku před Přikryla. Kotouče se ale zmocnil Míka a domácí jsou v bezpečí.
12:12
Čech vyslal první pořádnou střelu na Přikryla, který ukryl kotouči ve své lapačce.
11:30
Čuřík aktivně napadal rozehrávku domácích obránců, ti si však s hostujícím útočníkem poradili a Špelda rozehrává útočnou akci.
11:21
Stadion také ubránil své oslabení a už je s pěti hráči v poli.
10:38
Hosté ztratili kotouč a Stadion vyhazuje puk pryč z pásma. Dolníček se poté dostal do ofsajdu.
09:38
Třebíč poprvé v obranné třetině. Druhá útočná formace hostujícího celku rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
09:21
První vyloučení na domácí straně. Dvě minuty za podrážení dostává Dominik Málek.
08:54
Třebíč je kompletní. I druhé oslabení hosté s přehledem ubránily. Litoměřice se následně dostávají do ofsajdu.
07:58
Řípa se dostal k odraženému kotouči a rychlé upaloval do protiútoku. Zkusil střelu přes obránce, která však byla zblokováná.
07:16
Horácká Slavia vyhrála buly a osvobozuje se. Kalla dojel kotouč a rozjíždí útočnou akci.
06:54
Vyloučení Třebíče. Dvě minuty za držení dostává Milan Přibyl. Litoměřice mají šanci na reparát první přesilové hry.
06:34
Kalla zpoza branky našel Chlapíka, který však dlouho otálel s kotoučem a obránce jej obral o puk.
05:48
Vodný se zkoušel probít do rychlého protiútoku, včas ho však zastavil obránce Šulc, který třebíčského útočníka přibouchl na mantinel.
05:05
Černoch rozjel útočnou akci, na její konci byla zblokovaná střela Volka, která skončila v ochranné síti.
04:49
Švagrovský nahodil kotouč do útočné třetiny a Horčička jej radši přikryl. Vhazuje se po jeho levici.
04:05
Přikryl si zatím nesáhl na kotouč. Stadion je v utkání aktivnější a svému soupeři zatím nepovolil ani jeden útok.
03:49
Zakázané uvolnění hostů. Třebíč úspěšně zvládla první oslabení i následný tlak domácích ve své třetině. Vhazuje se po levici Horčičky.
03:03
Horácká Slavia je kompletní, ale Stadion stále zůstává v útočné třetině.
02:31
První střelu v početní výhodě vyslal Martin Procházka, který přes obránce vystřelil k pravé tyči. Třebíčský brankář však byl pozorný.
01:55
Třebíč se zmocnila kotouče a vyhazují kotouč pryč ze třetiny.
01:30
Švagrovský zavezl kotouč do útočné třetiny a Stadion rozehrává přesilovkovou kombinaci.
01:03
První přesilová hra domácího týmu. Dvě minuty za držení dostává Roman Erat.
00:43
Šulc vyslal první střelu, kterou Horčička vykopl betonem do rohu kluziště.
00:06
Úvodní buly vyhrály Litoměřice a Kalla zakládá první domácí útok.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Přikryl(Král) – Šulce, D.Bílek, Míka, Mikliš, Špelda, Kolář, Málek – V.Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – Procházka, Volek, Černoch – Racek, Zdeněk, Z.Doležal.

SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička(Máj) – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur – Pekr, Dolníček, Erat – Čuřík, Řípa, Vodný – Mrázek, Raška, Jaroš – Beneš, Králík, Čech – Juráň.

Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Zavřel, Bosák..
Litoměřice zatím s Třebíči naplno nebodovaly

Jediný bod, který letos Kališníci s Horáckou Slavii získali, byl v prvním zápase. Stadion se dostal do rychlého vedení zásluhou Jiřího Ryse a tentýž hráč těsně po první přestávce dokonce zajistil Litoměřicím dvoubrankové vedení. Domácí však dokázali v základní hrací době vyrovnat využitím dvou početních převah a v nastavení pečetil výhru Třebíče Pekr, opět z přesilové hry. Litoměřice si tak z Třebíče odvezly bod za prohru 2:3.

Třebíč – Litoměřice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Bartoň (Burian, Čuřík), 39. Dolníček (Havel, Pekr), 61. Pekr (Erat, Dolníček) – 8. Rys (Bílek, Kalla), 21. Rys (Kalla, Bílek).

Ve druhém zápase Stadion dokonce ani nedokázal vstřelit soupeři branku na domácím ledě. O výsledku utkání rozhodla první třetina v níž se prosadil David Ostřížek a Jakub Bartoň, který využil přesilovou hru. Všechny šance Kališníků skončily na výtečně chytajícím Falterovi, jenž pochytal všech třiatřicet střel.

Litoměřice – Třebíč 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Ostřížek (Králík), 18. Bartoň (Holec, Pekr).

Třetí utkání, opět na ledě Horácké Slavie dopadlo znova ve prospěch domácích. Třebíč se dostala v zápase do rychlého vedení, když Pekr proměnil trestné střílení. Litoměřice dokázaly srovnat zásluhou Chlapíka, ale to bylo od nich v utkání vše a další góly přidala jen Třebíč. Z Vysočiny Stadion odjel bez bodů a s prohrou 1:3.

Třebíč – Litoměřice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Pekr (TS), 31. Králík (Raška, Šaur), 53. Čech (Křivohlávek, Paták) – 11. Chlapík (Šulc, Krstev).

Další soupeř z Vysočiny čeká na hokejisty Stadionu Litoměřice. Na domácím ledě vyzvou třetí celek tabulek z Třebíče. Na nepříjemného soupeře letos Severočeši neumí a prohráli všechny tři vzájemné zápasy. V posledním vzájemném zápase v základní části by tak Stadion měl zabrat a připsat si proti Bílým hvězdám alespoň jedno vítězství.