Most to nakonec nedokázal, Slovan si odváží z Mostu tři body a posiluje svojí šanci napostup do předkola play off.
60:00
59:57
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
JAROSLAV ROUBÍK se dostal k puku a po přejetí modré trefuje prázdnou branku 2:4. Asistence: David Tůma, Tomáš Rod.
59:18
Přeučil nezpracoval Alinčovu přihrávku, Tůma poslal puk do středního pásma.
58:30
Most drží puk, ale čas už letí strašně rychle.
57:59
Procházka od modré trefil Petráska do výstroje.
57:05
Přečíslení 3/1 řešil Holomek nepřesnou přihrávkou, na druhé straně se dostával do brejku Písařík, ale ani on neuspěl.
56:03
Hosté si zbytečně komplikují situaci. Útočný faul vyrobil Tůma – podražení.
55:23
Merta z mezikruží jenom do Horáka.
54:55
Brožově střele od modré chyběla razance.
54:29
Horák si připisuje další zákrok.
53:56
Puk daleko od mostecké branky, ale Slovan pořád vede.
52:53
Kříž (MST) 2 minuty podražení + 5 minut a do konce hrubost. Baránek (UNL) 2 + 10 minut za hrubost. Vše je důsledkem prvního faulu Kříže a následné bitky mezi oběma borci. Hosté 5 minut 5/4.
52:22
Most znovu operuje před Petráskem, ještě by to mohlo být drama.
51:30
Most právě vstřelil branku!
Slavíček našel na pravém kruhu Alinče, jehož střelu ještě dokázal před Petrásekm tečovat PETR PŘEUČIL 2:3. Asistence: Jan Alinč, Bohumil Slavíček.
51:10
Charousek upadl na modré, hosté šli do přečíslení 3/1, Vávra zakončoval do úplně prázdné branky, kterou dokázal neuvěřitelně minout.
50:20
Brož od modré dostal Horáka do rozštěpu, Baránkova dorážka minula o centimetry pravou tyč domácí branky.
49:43
Tůmova střela je zblokována, vhazování po Horákově pravici.
49:11
Mostu se pozvolna začíná krátit čas, na zvrat to zatím rozhodně nevypadá.
48:35
Šrámkova střela přes padajícího Vágnera nebyla vůbec špatná, Petrásek si připisuje další dobrý zákrok.
48:09
Nejdříve střílel Smolka, k dorážce se dostal ještě Alinč, ale nic z toho.
47:28
Domácí vyhodili až za branku Slovanu.
46:36
Brožova střela od modré končí mezi Horákovi betony.
46:01
Alinčovi (MST) se píská vys. hůl.
45:28
Po střele Holomka končí puk v Horákovo lapačce.
45:07
Zase to byl Slovan, který zahrozil domácí brance.
44:36
Smolka přihrál na Tauše, který ač tísněn, dokázal ohrozit Petráskovu branku.
43:35
Slovan se snaží kontrolovat puk, což se mu relativně daří.
43:00
Kloz střílel z mezikruží po přihrávce od Baránka jenom do Horáka.
41:48
Petruška nepochopitelně poslal necelý metr před červenou puk na zakázané uvolnění, aniž by ho k tomu kdokoli přinutil.
41:26
Křížovu střelu od modré řeší Petrásek vyrážečkou.
41:16
Taušova střela trefuje clonícího Brože.
40:23
Rod se snažil vysunout Roubíka, jenže ke skákavému puku se dostal dříve Kousalík.
40:01
V Mostě dnes přišlo na hokej 455 diváků.
Druhá třetina už přinesla vyrovnanější hokej, ale domiácí stále tahají za kratší konec.
40:00
39:23
Písařík se protáhl přes tři hráče do útočného pásma, po kombinaci před Petráskem pálil od modré Kokeš, Petrásek vyráží do rohu.
38:22
Taušův průnik zakončoval Přeučil mimo.
37:19
Na druhé straně kryje Horák puk před dojíždějícím Pořickým.
36:46
Gula zavezl puk do útočného pásma, Petrásek puk pro jistotu přikryl.
36:01
Most trošku ožil, ale na další snížení to zatím nevypadá.
35:27
Dobrá kombinace domácích, Kousalík našel báječnou přihrávkou BOHUMILA SLAVÍČKA, který se zcela sám u tyče do prázdné nezmýlil 1:3. Asistence: Petr Kousalík, Jan Alinč.
34:20
Merta (UNL) nakonec vyhodil puk do hlediště a je vyloučen za zdržování.
34:20
Alinčova střela nadělala Petráskovi velké problémy, jenže k volně ležícímu puku se nikdo z mosteckých hráčů nedostal.
33:05
Tauš zkoušel šikovně prostčit na Smolku, který se k puku ale nedostal.
32:39
Slovan stále doráží na branku domácích.
31:15
Slovan se dostal ve vlastním oslabení do přečíslení 3/1, Rod šikovně mezi bruslemi bránícího hráče prohodil puk na JAROSLAVA ROUBÍKA, který už sám před Horákem nezaváhal 0:3. Asistence: Tomáš Rod, Patrik Holomek.
30:35
Rod zahrozil zblízka v oslabení, jeden z obránců ale jeho střelu stačil ztečovat do ochranné sítě.
30:24
Za sekání je vyloučen Gengel (UNL).
29:35
Kloz se zbavil Charouska, ale přihrávku na Baránka nezvládnul.
29:04
Křížova střela od modré neměla nejmenší šanci na úspěch.
28:40
Horák si připisuje další zákrok, i když z kategorie lehčích.
27:49
Domácím se nedaří zakládat útočné akce, Slovan má nahráno, nikam se nežene.
27:14
26:27
Tůma střílel z pravého kruhu, Horák po jeho ráně neudržel stabilitu, ale dojíždějící Rod ho přehodit nedokázal.
25:40
Procházka poslal puk až k Petráskově brance.
25:14
Kousalík (MST) je vyloučen za držení.
24:22
Slovan je kompletní a provinil se ofsajdem.
23:36
Gula pálil tvrdě a přesně z pravého kruhu, Petrásek zasáhl reflexivně ramenem.
22:54
Jurčíkovu střelu z mezikruží řeší Petrásek.
22:08
Tauš po "spolupráci" s Křížem vyhnali své spoluhráče z útočného pásma.
21:45
Brož dostává 2 minuty za hákování, Most 1 vteřinu 5/3.
21:07
Merta šel v oslabení úplně sám na Horáka, který se prezentoval precizním semaforem.
20:18
Charousek se neúspěšně snažil dostat puk do útočného pásma.
20:01
Slovan byl v první třetině lepším celkem, jeho vedení je zcela zasloužené.
20:00
19:46
Tůma zahákoval Jurčíka a po zásluze je za to vyloučen.
19:08
Slavíček dokázal vybojovat puk na Tůmovi, ale Most je pod tlakem.
18:20
Smetanovu střelu od modré vyráží Horák hokejkou do ochranné sítě.
17:10
Tůma vybojoval puk, skvěle našel před brankou úplně samotného Roda, který zcela nepochopitelně ještě zkoušel puk hůře postavenému Tůmovi vrátit, což se mu stejně nepodařilo.
16:42
Roubík to zkusil ihned po přejetí modré čáry, Horák s jeho střelou neměl problém.
16:33
Rod se vystavil Roubíkovi do ofsajdu.
15:47
Slovan v obležení Horákovy branky.
14:57
Slavíček (MST) je potrestán za ned. zpracování puku, píská se mu zdržování.
14:53
Slavíček z mezikruží trefuje pouze Petráska.
13:50
Zase je to Slovan, který vyvíjí útočnou aktivitu před domácí brankou.
12:58
Vágnerova střela se od tyče odrazila k MARTINU BARÁNKOVI, který dorazil puk do prázdné branky, Horák se nestačil přesunout 0:2. Asistence: Martin Vágner, Jan Kloz.
12:53
Teď se icingem provinil Most.
12:03
Most se snaží o aktivní napadání v útočném pásmu, ale zatím se mu moc nedaří.
11:25
Smetana dojel puk, který směřoval na zakázané uvolnění, Horák si s jeho nahozením dokázal poradit.
09:28
Hrubka domácího útočníka Petrušky, který po vyhrané buly v obranném pásmu chtěl přihrát na obránce, ale namazal přímo Roubíkovi, jenž posunul puk před branku na TOMÁŠE RODA, který posílá Slovan do vedení 0:1. Asistence: Jaroslav Roubík.
09:24
Kokeš blokuje Roubíkovu střelu, puk končí v ochranné síti.
08:57
Icing Slovanu, Most už je v pěti.
08:14
Slovan kombinuje před mosteckou branku, ale puk nakonec stejně opustil útočné pásmo hostů.
07:15
Charousek vyvezl puk až do obranného pásma Ústí.
06:31
Za hákování je vyloučen domácí Písařík.
05:56
Jurčík zbavil puku Baránka a pokusil se založit útočnou akci, která končí icingem.
05:02
Smolka našel zpoza branky Tauše, který zamířil mimo.
04:31
V přečílsení 2 na 1 nezpracoval Slavíček Alinčovu přihrávku.
03:50
Ústí drží útočné pásmo, ale chybí střely.
03:08
Mostu se píská úmyslný ofsajd, hosté jsou v plném počtu.
02:43
Kříž to zkusil z levého kruhu, Petrásek opět nezaváhal.
02:09
Střelecký pokus Guly od modré nepředstavoval pro Petráska žádný problém.
01:17
Petruškovo bekhend končí u Petráska v lapačce.
01:01
Ústecký Baránek dostává 2 minuty za podražení.
00:23
Tůmovu střelu z pravého kruhu Horák vyráží do rohu.
00:01
Ve 44. kole přivítá HC Most celek HC Slovan Ústí nad Labem. Slovan se momentálně nachází na 11. místě se ziskem 55 bodů. Ústečtí se tedy zřejmě ve zbytku základní části poperou o poslední vstupenku do předkola play off se Šumperkem, který má o bod více. Momentální forma Slovanu ale není nijak oslnivá, z posledních šesti zápasů dokázali modro – žlutí vyhrát pouze jednou. V posledním kole podlehli doma Kadani 5:6 v prodloužení. S Mostem to má Ústí v této sezóně na zápasy 1:2. V brance Slovanu dostává nejvíce příležitostí Michal Petrásek, záda mu kryje Martin Volke. Mezi obránci je nejlépe bodujícím hráčem Tomáš Kolafa s 24 body (6+18). Útočníkům vládne s obdivuhodnou formou nestárnoucí Jaroslav Roubík, který má na svém kontě skvělých 53 bodů (29+24). Roubík je rovněž zcela suverénně nejlepším střelcem svého týmu.

Most po dvou výhrách podlehl v pondělí v Benátkách 6:2, když mu nevyšla především poslední třetina. V tabulce ale stále zcela pevně drží 12. místo za 46 získaných bodů. Hrozba bojů o sestup není momentálně vůbec aktuální, protože ztráta posledního Havl. Brodu na mostecké borce je plných 16 bodů, což může nechávat svěřence trenéra Baďoučka zcela v klidu. Navíc i Prostějov má ztrátu 13 bodů. Teoretická šance je ale stále na postup do před kola play off, kde Most ztrácí 10 bodů na Šumperk, který nyní drží poslední místo, které ještě předkolo play off zaručuje. O bod méně má potom jedenácté Ústí. Pokud se Most chce ještě pořád reálně udržet ve hře, musí Ústí zdolat za tři body. V úterý večer ještě neměl trenér Baďouček jasno v tom, jestli postaví do branky Horáka, nebo Soukupa. Z marodky se však vrací obránce Kousalík, který už naplno v úterý trénoval s mužstvem. Na marodku ale přibyl s virózou útočník Bojer. Z Litvínova bude ještě pořád k dispozici obránce Gula, navíc je více než pravděpodobné, že v utkání s Ústím pomůže i někdo z trojice Písařík – Šrámek – Jurčík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.