Po dobrých předchozích výkonech nakonec Jestřábi znovu prohrávají vysoko 2:7. Hosté hlavně zásluhou využitých přesilovek, kterých měli v tomto zápase opravdu mnoho rozhodli o svém vítězství.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
60:00
59:59
Jestřábi právě vstřelili branku!
Neskutečná branka, když v poslední chvíli vystřelil přes celé hřiště DAVID ROUPEC a kotouč proklouzl Schwarzovi do branky! Asistence: Patrik Husák.
59:01
Snažení hostů zakončil Plutnar střelou od modré, tu Šimboch dobře viděl.
58:10
Zakázané uvolnění Prostějova.
57:49
Duba přihrával před branku Sršňovi, ten kotouč netrefil a poté vysadil branku mimo její standardní pozici. Vhazuje se ve středním pásmu.
57:21
I domácí jsou v pěti.
57:03
Hosté jsou v plném počtu.
Utkání sleduje 925 diváků.
56:10
Mikyska byl sám před Šimbochem, ale z blízka jej nepřekonal.
55:21
Stav hráčů na ledové ploše se srovná. Za krosček vyloučen Jaroslav Hertl (PRO).
55:03
Rozhodčí zjistili, že faulují i hosté. Vyloučen Daniel Miškovský (BEN) za nedovolené bránění.
54:46
Pabiškovu střelu do vrchních pozic branky zachytil Šimboch do lapačky.
54:03
Nyní vyhazují přes všechny čáry hosté.
52:55
Benátky právě vstřelily branku!
Po vyhraném buly napřáhl JOSEF SKOŘEPA a zasadil do prostějovské branky sedmý úder. Asistence: Petr Kica a Adam Jandejsek.
52:47
A další zakázané uvolnění domácích. Nyní se již utkání jen dohrává.
51:35
51:18
Kotouč zašlápnut za domácí brankou. Vhazuje se po pravici prostějovského brankáře.
50:35
Psota z rohu nahrál před branku, kde byli dva osamocení hosté. Špaček ale nedokázal přehodit ležícího Šimbocha.
49:41
Ofsajd Prostějova. Po něm si Duba s Ulrychem ještě něco vyříkávali za brankou hostů.
48:38
Jestřábi po dlouhé době hrají v plném počtu.
47:34
Zpoza branky přihrál Plutanr na osamoceného MARKA PABIŠKU a ten prostřelil Šimbocha pošesté. Asistence: Michal Plutnar a Jan Plodek.
46:38
Hosté budou hrát přesilovou hru 5 na 3. Za podražení je potrestán Denis Kindl (PRO).
46:38
Utkání začíná být velice nervózní, na ledové ploše se strhla bitka mezi hráči.
46:23
A série vyloučení na domácí straně pokračuje. Na trestnou odchází Kovařík (PRO) za hákování.
45:30
A hosté se znovu radují, nedůslednou obranu tentokrát překonává znovu v přesilové hře JAN ORDOŠ. Asistence: Michal Plutnar a Jaroslav Vlach.
45:10
A Jestřábi jdou znovu do čtyř. Tentokrát je vyloučen Franek (PRO) za podražení.
44:45
A je zřejmě rozhodnuto. Hosté využívají přesilovou hru. Přihrávku z rohu od Víška využil lehkou tečí do horního růžku JAN PLODEK. Asistence: jan Víšek a Jiří Říha.
44:09
Hosté v závěru oslabení přečíslili domácí. Jiří Ferebauer musel faulovat a za sekání jde na trestnou.
43:27
Jestřábům se přesilová hra nedaří, zatím Schwarze neohrozili.
42:47
Jestřábi při přechodu do útočného pásma chybovali, píská se jejich ofsajd.
42:05
Za podražení vyloučen hostující Jaroslav Vlach (BEN).
42:00
Jestřábi jsou v plném počtu.
41:31
Velký tlak končí Plodek, který místo přihrávky na Hrníčka volil střelu.
40:01
Hosté hrají přesilovou hru z konce druhé třetiny.
40:01
Po druhé třetině máme mezi soupeři stále stejný odstup jako po té první. Jestřábům se sice podařilo snížit, jenže zanedlouho potom si hosté znovu při hře 4 na 4 vzali své dvoubrankové vedení zpět. Jestřábi jsou dnes velice často vylučováni a mnoho příležitostí na vstřelení branek si nevytváří. Poslední dvacetiminutovka začne zhruba v 19:45.
40:00
40:00
Za sekání vyloučen Jaroslav Moučka (PRO).
39:54
Řihovu střelu od modré Šimboch se štěstím vyrazil.
39:25
Další zakázané uvolnění Benátek, hosté stále po oslabení nemohou vystřídat.
37:53
Nejprve si Meidl vyjel zpoza branky a zakončoval bekhendem, neujala se ani jeho dorážka ani dorážka Tomáše Franeka, jehož pokus poskakoval kolem pravé tyčky!
37:35
Hosté se dobře brání. Kotouč je za brankou domácích.
37:00
Roupcovu střelu od modré zkoušel tečovat Cienciala, Schwarz dobře zasáhl.
36:47
Vyloučen hostující Jan Víšek (BEN) za podražení.
36:22
Vlach se skvěle protáhl až před Šimbocha, obrana mu ale nedovolila zakončit.
35:59
35:33
Benátkám zřejmě dvoubrankové vedení stačí, znovu se do útoku tolik nehrnou.
34:11
33:48
A znovu je kotouč ve středním pásmu.
33:30
Jestřábi znovu vyhazují.
32:33
Benátky hrály ve svém obranném pásmu vysokou holí, vhazuje se před Schwarzem.
32:23
Petr Kica dostal přihrávku před branku zpoza branky a střílel z první, Šimboch se štěstím vyrazil.
32:11
Jestřábi znovu zbytečně faulují. Tentokrát Lukáš Duba (PRO), který hákoval svého protihráče.
30:32
Oba týmy již hrají v pěti.
29:34
Hosté se znovu ve hře 4 na 4 prosazují. Střelu Říhy od modré tečoval před Šimbochem TOMÁŠ HAVLÍN. Asistence: Jiří Říha a Daniel Miškovský.
28:47
Jestřábi jsou ve čtyřech.
28:32
Hosté budou hrát 4 na 3, vyloučen Malý (PRO) za podražení.
27:40
Stav hráčů na ledové ploše se srovná. Za hákování vyloučen Josef Mikyska (BEN).
26:47
Jestřábi se hned ale oslabují. Za držení vyloučen Jiří Ferebauer (PRO).
26:36
Nakonec se po přesilové hře Jestřábi prosazují. TomášFranek našel mezi kruhy DAVIDA CIENCIALU a ten si zkušeně poradil s hostujícím brankářem. Asistence: Tomáš Franek.
26:24
Ulrych předvedl skvělý obranný zákrok proti Jedličkově pokusu.
25:39
Benátky jsou kompletní. Jestřábi zasypali hostujícího brankáře několika střelami, ale ani jedna se neuchytila.
24:48
Hosté jsou ve čtyřech. Husák třikrát pálil od modré, vždy mimo.
23:58
Prostějovu se nedaří a kotouč je ve středním pásmu.
23:39
Za podražení vyloučen Jiří Říha (BEN), Jestřábi budou hrát přes minutu dlouhou přesilovku 5 na 3.
23:13
Cienciala se pěkně protáhl až před Schwarze ale na zakončení už mu nezbylo místo.
22:48
Za hákování vyloučen hostující Daniel Miškovský (BEN).
22:04
Špaček střílel z kruhů, Šimboch vyrazil do rohu.
21:30
Indra byl očividně faulován v útočném pásmu, jeden hlavní rozhodčí byl přímo u toho, ale nevylučuje. Prostějovský útočník se poté těžce zvedal z ledové plochy.
20:54
Plodek zalehl kotouč a bude se vhazovat v obranném pásmu Benátek.
20:25
Kajabův průnik zastavil až Schwarz ve své lapačce.
20:01
První třetina je minulostí a Prostějov ztrácí na svého soupeře dvě branky. Hosté byli od začátku třetiny lepším celkem a rychle se dostali do vedení. Od poloviny třetiny se hra začala vyrovnávat, ale častá vyloučení prostějovských hráčů nabídla hostům v poslední minutě první třetiny odskočit na dvoubrankový rozdíl. Uvidíme zda se Jestřábi dokáží zvednout tak jako proti Kadani, se kterou už prohrávali 0:3, nakonec však brali dva body za výhru v nájezdech.
20:00
19:45
Moučka se dostal do samostatného úniku, jenže jeho bekhendový blafák končí vedle branky.
19:25
Ulrych zachytil ze vzduchu kotouč a poslal jej na Šimbocha, ten jen vyrazil před sebe, kde stál JAROSLAV VLACH a zametl kotouč nad klečícího brankáře. Asistence: Petr Ulrych a Daniel Špaček.
18:42
Pěkně nacvičený signál předvedli hosté, zakončení se ale Hrníčkovi nepovedlo.
18:22
Plodek stál v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
18:11
Hosté se dostali rychle do útočného pásma a puk se dostal mezi kruhy k osamocenému Pabiškovi, proti jeho tvrdé střele Šimboch dobře vyjel.
17:34
Psota byl ve vyložené pozici před Šimbochem, hákovat jej musel Denis Kindl (PRO) a hosté budou hrát další přesilovou hru.
17:10
Vyhození Malého mířilo na hostujícího brankáře, který před dojíždějícími hráči raději hru zastavil.
16:31
Jestřábi jsou kompletní.
16:24
Hostům se nyní nedaří dostat do útočného pásma.
15:03
Vzájemné vyloučení.Za domácí odchází za hákování Kindl (PRO) za hosty Kica (BEN) za držení hole.
14:48
Dvakrát hosté stříleli od modré, ale ani Kica, ani Miškovský poté kotouč za Šimbocha neusměrnili.
14:31
Vyloučen Václav Meidl (PRO) za nedovolené bránění.
14:00
Hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění.
13:54
Jedlička dostal přihrávku do prostoru a dostal se až ke střele, hostující brankář znovu dobře zasáhl.
13:20
Rozehrávka se nezdařila i Benátkám, kotouč jim utíká na zakázané uvolnění.
12:56
Hra se trošku vyrovnala a nyní vidíme více boj o střední pásmu a narušování rozehrávek.
11:24
Od prostějovského Franeka míří kotouč na hostující střídačku, bude se vhazovat ve středním pásmu.
10:26
Víšek krásně projel středním pásmem a hledal Hrníčka mezi kruhy, v poslední chvíli vypíchl přihrávku jeden z prostějovských obránců.
09:51
Z rychlého protiútoku se mohl prosadit Dlouhý, Šimbochovi namířil kotouč do náruče.
09:33
Moučka byl ve vyložené pozici mezi kruhy, jenže při střele mu sjel kotouč z hole.
08:59
Ferebauer si dvakrát nahrál s Indrou, jeho střela Schwarze neohrozila.
07:14
Kovařík se protáhl podél mantinelu a zkoušel překvapit hostujícího brankáře, branku ale přestřelil.
06:21
Hawlík udělal za mantinelem obrovskou chybu a poslal kotouč před branku samotnému Hrníčkovi, tomu do střely skočil obětavě Duba a Šimboch zasahovat nemusel.
06:10
Jestřábům se vůbec nedaří dostat do hry. Nyní kazí rozehrávku a kotouč jim utíká přes všechny čáry.
05:11
Psota našel z rohu Ordoše před brankou, ten z první mířil mezi betony brankáře, ten ale srazil betony včas.
04:11
Po vyhraném buly ihned posílal Ulrych přes šířku pásma na Jandejska, jeho pohotovou ránu Šimboch znovu dobře viděl.
04:05
A proto je již jejich vyhození z pásma pískání jako zakázané uvolnění.
03:57
Jestřábi jsou také kompletní.
03:38
Nahození Ulrycha od modré nikdo netečoval a Šimboch kotouč zachytil v lapačce. Bude se vhazovat po jeho pravici.
03:15
02:12
Při hře 4 na 4 se hosté ujímají vedení. Michal Plutnar našel nikým nehlídaného DANIELA MIŠKOVSKÉHO, který jen doklepl za bezmocného Šimbocha. Asistence: Michal Plutnar.
01:57
Vyloučen Roupec (PRO) za zdržování.
01:45
Hosté hrají oslabení velice aktivně a nenechávají Jestřáby usadit se v Pásmu.
01:15
Za držení vyloučen hostující Jan Plodek (BEN).
00:24
Jestřábi vyhráli buly a jako první se jali útoku, v útočné třetině ale o kotouč přišli.
00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Hertl, Roupec, Hawlík, Husák, Jedlička, Malý, Řezáč – Kovařík, Meidl V., Kajaba, Franek, Kindl, Cienciala, Moučka, Indra, Ferebauer, Sršeň, Duba, Kuchta. Trenér: P. Zachar.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Jelínek) – Havlín, Plutnar, Pabiška, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Říha, Kica, Skořepa, Miškovský, Víšek, Plodek, Hrníčko, Vlach, Mikiska, Dlouhý, Ordoš, Špaček, Psota, Jonák. Trenér: F. Pešán.

Rozhodčí: R. Čech, R. Mrkva – Adamec, Poruba.
Prostějovští hokejisté se po velice špatném vstupu do sezóny pomalu chytají. Poslední tři domácí utkání zvládli a v minulém kole si odvezli dva body z Mostu.

Podobně jsou na tom ale i Benátky, které v minulém kole porazily rozjeté České Budějovice. Při pohledu na odehrané zápasy příštího soupeře Jestřábů zjistíme, že Benátky zvládly porazit v předchozích jedenácti zápasech všechny nejlepší celky soutěže, ať už jde od Chomutov, Kladno, Třebíč nebo zmíněné Budějovice.

Hokejová farma Liberce tak dokazuje, že se umí připravit na silné soupeře. Uvidíme, zda stejnou přípravu věnují i soupeřům ze spodní částí tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.