Druhý bod navíc si odváží tým AZ Havířov poté, co dokázal zvítězit na samostatné nájezdy.

Střely na branku – 32:37
Vyloučení – 6:5
Diváci – 1372
V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ Havířov.
Autorem vítězné branky je JAKUB ŠLAHAŘ, který jako jediný dnes dokázal proměnit svůj nájezd.
Tak to je obrovská smůla pro Šumperk. Michal Velecký trefuje břevno stejně jako jeho spoluhráč Berger.
Tak jako při prvním nájezdu dokázal Koutský vypíchnout puk Loskotovi, tak teď to samé dokázal provést i Pechancovi.
Berger trefuje břevno.
Šlahař proměňuje nájezd a to když dokázal trefit levý růžek Koutského brány.
Brunec nedokázal propálit Danečka.
Koutský vypíchl Loskotovi puk z hole.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o tom kdo si odnese jeden bod navíc a tak tento zápas rozhodnou samostatné nájezdy, které začnou po úpravě ledové plochy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:39
Velecký přihrával před bránu puk Lukáši Žálčíkovi, tomu na poslední chvíli nadzvedl jeden z Havířovských hráčů hokejku a znemožnil mu tak střílet.
64:24
Velká šance Šumperka. Michal Velecký stál osamocený před brankovištěm, jenže nedokázal prostřelit Lukáše Danečka.
63:15
Šlahařovu střelu zblokoval Novotný.
62:39
Karlu Pláškovi v dobré akci podjeli brusle.
62:00
Hraje se v poklidném tempu, gólmani moc práce zatím nemají.
61:29
Havířovskou akci zastavuje ofsajd.
61:03
Holíkova střela byla zblokovaná.
60:35
Tomáš Sedlák vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
60:01
Třetí třetina nám gól nepřinesla a tak uvidíme na zimním stadionu v Šumperku prodloužení.
60:00
59:42
Puk na střídačce hostů, vhazuje se ve střením pásmu.
59:30
Sztefek nedosáhl na rozehrávku svého spoluhráče a píská se tak další zakázané uvolnění.
59:05
Zakázané uvolnění Havířova, vhazuje se po pravici Danečka.
58:35
Střelu Jiránka vychytal Koutský svou lapačkou, následně puk rychle rozehrál na hole svých spoluhráčů.
58:05
Šlahařovu střelu vyrazil Koutský před sebe.
57:24
Sedlák poslal puk na Gewiseho ten s ním dojel až do útočného pásma, odkud vyslal střelu na Lukáše Danečka.
56:30
Holík na ledě, domácí hrají v plném počtu.
56:24
Chmielewskiho střela končí na hrudi domácího gólmana.
56:16
55:49
Staněk střelou mezi obránci ohrozil Danečkovu bránu.
54:53
Plášek zavezl puk do útočného pásma, poté jej poslal na Tomáše Sedláka. Jeho střela letěla vysoko nad bránu.
54:29
Domácí si přesilovou hru moc neužili. Aleš Holík je vyloučen za hákování. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
54:16
Hosté se dopustili útočného faulu. Jakub Šlahař dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
54:15
Loskot nabil puk Jiránkovi, ten vyslal střelu na Koutského, který ji zneškodnil svou vyrážečkou.
53:45
Na druhé straně raději podržel puk Koutský ve své lapačce před dojíždějícím Chmielewskim.
53:23
Drtil střílel z modré tahem, Daneček zasahoval betony.
53:12
Žálčíkův pokus z modré končí vedle levé tyčky brány hostujícího gólmana.
52:54
Puk na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.
51:54
Fořt přenechal puk Lenďákovi, jeho pokus z velkého úhlu končí na boční síti Koutského brány.
51:24
Marunovi se střela vůbec nepovedla, u puku jsou domácí.
50:51
Pokus Klimši končí na vyrážečce domácího gólmana.
50:28
Střelu Ostrčila vyrazil Koutský za svoji svatyni.
49:55
Šlahař poslal puk na Jiráka, jeho střelu si poté málem do vlastní brány srazil Slavík.
48:58
Po buly se ke střele dostal Maruna, domácí gólman má puk v lapačce.
48:49
Sztefek viděl na modré volného Ostrčila, ten si puk ještě navedl mezi kruhy. Jeho následná střela končí pod betonama Vladislava Koutského.
48:25
Zakázané uvolnění AZetu. Vhazuje se po pravici Danečka.
48:17
Puk zalehnut v útočném pásmu Alešem Staňkem, rozhodčí hru přerušuje a vykazuje ji do středního pásma.
47:03
Střela v podání Michala Veleckého, hostující gólman zasahuje opět lapačkou.
46:49
Jan Berger dokázal zakončoval i v leže, puk má hostující gólman v lapačce.
46:07
45:57
V oslabení prozkoušel pozornost domácího gólmana Sztefek.
45:40
Dobrá souhra domácích. Puk koloval po ose Sedlák – Gewiese – Žáčlík. Posledně jmenovaný pak trefil hruď Danečka.
45:15
Moskal nabil puk Sedlákovi, jeho střela končí v lapačce hostujícího gólmana.
44:58
Střela Moskala končí také na betonech Danečka.
44:09
Ihned po buly se puk dostal k Aleši Holíkovi, který tvrdou střelu orazítkoval betony Danečka.
44:07
Na trestnou lavici usedá Tomáš Fořt za držení protihráče.
43:51
Přesilovku si zahrají i domácí. Teď jim je ponechána výhoda.
43:22
Zakázané uvolnění Havířova. Ve stejném čase se na led vrátil i vyloučený Lukáš Žálčík.
42:58
Klimšovu střelu vytěsnil Koutský betony, vzápětí se ale píská postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.
42:36
Marek Haas drží puk na své holi a šetří tak čas pro domácí.
42:16
Útočnou akci Havířova zastavuje ofsajd.
41:58
Chmielewski se chtěl natlačit s pukem před bránu, Tomáš Drtil byl pozorný a o puk ho dokázal obrat a následně jej vyhodit přes všechny čáry
41:19
Lukáš Žálčík usedá na trestnou lavici za hákování. Hostům se tak nabízí dnes již pátá přesilová hra.
40:55
Šlahař nahrával puk na Krisla, Marek Haas dokázal špičkou hokejky změnit smět kotouče a znemožnit tak Krislovi střelbu.
40:11
Hned u úvodu třetí třetiny se draci provinili zakázaným uvolněním.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:36.
Máme za sebou druhou třetinu která nám nepřinesla žádný gól. Aktivnějším mužstvem byl Havířov, který si dokázal hlavně v přesilové hře vytvořit velký tlak na branku Šumperka.

39:24
Klimša vyhazuje puk za Koutského bránu a Havířov odjíždí střídat.
38:55
Novotný na ledě, Šumperk hraje v plném počtu.
37:53
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Za vysokou hůl na trestnou lavici usedá Tomáš Jiránek.
37:41
Sztefek přihrával Lenďákovi na modrou ten z první pálil do Koutského betonů.
37:05
.. nakonec z něj vyšli vítězně hostující hráče a ke střele se dostal Ostrčil, Koutský zasahoval lapačkou.
37:00
Hráči svádí boj o puk u mantinelu ...
36:46
Hosté si zahrají přesilovou hru. Martin Novotný si jede odpykat dvě minuty za podražení.
35:55
Fořtův pokus zneškodnil Koutský betony.
35:40
Moskal vystihl rozehrávku hostů, k puku se ale Havířov dostal rychle zpátky.
34:59
Šumperk vyhodil puk do středního pásma a odjel střídat.
34:38
Domácí hráč zahrál kotouč rukou a nikdo z jeho spoluhráčů tak nemohl hrát, hosté sek puku taky nějak moc netlačili a tak rozhodčí nařídil vhazování ve středním pásmu.
33:48
Berger to zkusil z ostrého úhlu, Daneček s tímto pokusem neměl žádné problémy a schoval puk do své lapačky.
33:18
Sztefkova střela z levého kruhu končí na betonech Koutského.
33:05
Vladislav Koutský má puk ve své lapačce, rozhodčí přerušuje hru.
32:50
Žálčík zavezl puk až za branku Danečka, odtud poté puk poslal před bránu, tam ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů.
31:49
Krislova střela z mezikruží byla ještě tečována domácím hráčem, Vladislav Koutský měl dobrý výhled a puk schoval do své lapačky.
31:31
Sztefek se snažil puk protlačit kolem levé tyčky domácího gólmana, Vladislav Koutský ovšem natlačil svůj beton na tyčku a nedovolil tak hostujícímu hráči skórovat.
30:37
Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka.
30:24
Puk se dostal na modrou na Ostrčila, jeho následná střela končí na betonech domácího gólmana.
29:18
Žálčik nabil puk Moskalovi, ten tvrdou střelou orazítkoval betony hostujícího gólmana.
28:36
28:30
Hosté stále ostřelují domácí klec. Tentokrát měl Koutský zakrytý výhled, střelu ale na poslední chvíli dokázal vyrazit betony.
27:42
Z modré pálil Repe, domácí strážce svatyně měl dobrý výhled a schoval puk do své výstroje.
27:26
Vladislav Koutský si připisuje další zákrok lapačkou.
27:20
Šumperk vyhazuje puk přes všechny čáry.
27:13
Další střela hostů, tentokrát pálil Krisl, Koutskému vypadl kotouč z lapačky, ale jeho spoluhráči ho dokázali odpravit do bezpečí.
26:40
Střela Jiránka končí na betonech domácího gólmana.
26:26
Přesilovka pro Havířov. Daniel Vachutka vyloučen za podražení.
26:03
Ostrčilova střela z modré čáry proletěla kolem pravé tyčky Koutského brány.
25:01
24:47
Tvrdá střela Tomáše Sedláka skončila na masce hostujícího gólmana, následně se k dorážce cpal Aleš Staněk. Daneček ale následně signalizoval že byl zasažen do masky a rozhodčí tak hru přerušil.
24:18
Havířov vyhazuje puk přes všechny čáry. Hráči odjíždí rychle střídat.
23:58
Holíkova střela byla zblokovaná Bezuškou.
23:28
Pokus Marka Haase schoval Daneček do své lapačky.
23:11
Veleckého střela končí těsně mimo.
22:59
Jakub Šlahař vyloučen za hákování.
22:54
Z modré pálil Bail, Daneček má puk ve své výstroji.
22:50
Vachutkova střela byla zblokovaná Lenďákem.
22:35
Střela Michala Popelky končí nad brankou Lukáše Danečka.
22:15
Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění Havířova, které ale nemělo být, za což se rozhodčí také následně omluvil. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
21:25
Pechancova střela se mezi tři tyče nevešla.
20:49
20:29
Závar před domácí brankou, po střele Chmielewskiho nevěděl Koutský kde má puk a musel tak čelit dorážce Maruny. Domácí gólman nakonec dokázal kus černé gumy zalehnout.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:47
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání ve které jsme viděli dvě branky, jednu na každé straně. Nejdříve se dokázali prosadit draci, konkrétně Aleš Staněk, který dokázal nadvakrát puk poslat za Lukáše Danečka. Hosté se dočkali vyrovnání ve čtrnácté minutě a to když skvělý pas od Pechance dokázal proměnit Daniel Graca.

Střely na bránu po 1. třetině – 6:11
Vyloučení po 1. třetině – 2:1
20:00
19:50
Graca pálil z modré, puk před bránou ještě nebezpečně tečoval Pechanec, domácí gólman byl ale připraven a kotouč vyrazil mimo tři tyče.
19:44
Fořt si dlouho chystal puk na střelu a když se k ní dostal tak ji následně Vladislav Koutský schoval pod své betony.
19:10
Havířovský pokus o přechod do obranného pásma Šumperka zastavuje ofsajd.
18:52
Šumperk po buly vyhazuje puk až za Danečkovu bránu.
18:51
Z mužstva Šumperka je vyloučen Martin Novotný za vysokou hůl.
18:51
Pechancovu střelu vyrazil Koutský před sebe a musel tak čelit následné dorážce toho samého hráče.
18:11
Obě mužstva hrají v plném počtu.
18:06
Sedlák nahodil puk ze středního pásma do Danečkovi lapačky, ten kotouč rychle vyklepal a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.
17:14
Střela Slavíka z modré se odrazila od zadního mantinelu před branku, Daneček pohotovým skokem schoval puk pod svou lapačku.
17:02
Plášek posílal puk před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
16:41
Hra přerušena poté co měl Vladislav Koutský puk ve své lapačce.
16:23
Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.
16:06
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu a to hned na obou stranách zároveň. Chmielewski a Moskal jsou vyloučení za sekání.
15:43
Holík poslal puk na Marka Haase který si s ním najel až na modrou čáru, odtud vyslal tvrdou střelu která těsně minula Danečkovu svatyni.
14:59
Vojtěch Tomi pálil do lapačky domácího gólmana.
14:55
Proti Šlahařově střele zasahoval Koutský vyrážečkou.
13:50
Havířov právě vstřelil branku!
Antonín Pechanec poslal křižnou přihrávku na DANIELA GRACU, který střelou k pravé tyčce vyrovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Antonín Pechanec, David Klimša.
13:30
Klimšovu střelu vyrazil Koutský před sebe, kde se k dorážce mohl dostat Pechanec, ovšem tomu byla zablokována hůl jedním z domácích hráčů.
12:48
Havířov rozehrává akci za svoji bránou.
11:53
Další střela Azetu, tentokrát v podání Maruny, ten z mezikruží trefuje lapačku Vladislava Koutského.
11:34
Střela Klimši z pravého kruhu končí na betonech domácí strážce branky.
11:08
Vojtěch Tomi dokázal obejít Martina Novotného, následnou střelou z modré prověřil reflexy Koutského.
10:48
Pláškovi nevyšla klička v útočném pásmu a domácí hráči tak přišli o kotouč.
10:24
Střela Bezušky byla zblokována.
09:26
Šlahař nabil puk na modrou Ostrčilovi, ten následnou střelou orazítkoval betony domácího gólmana.
08:13
Nepřesná rozehrávka draků končí na hostujících hokejkách.
07:39
Ofsajd hostujícího celku.
07:24
Puk se dostal k Drtilovi, který ho ihned poslal směrem k bráně, Daneček měl dobrý výhled a puk si schoval do lapačky.
07:13
Moskal obral o puk Sztefka, domácí se vydávají do útoku.
06:49
Šlahař nahodil puk za Koutského bránu a hostující tým odjel střídat.
06:15
Puk mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:41
Klimšovo nahození ze středního pásma si ponechal domácí gólman v lapačce.
04:22
Draci právě vstřelili branku!
Domácí tým se ujímá vedení. ALEŠ STANĚK dostal přihrávku od Lukáše Žálčíka a nadvakrát pak dokázal překonat hostujícího gólmana. Asistence: Lukáš Žálčík, Patrik Moskal.
03:51
Další střela Havířova, tentokrát v podání Tomáše Fořta, Koutský opět nemusel zasahovat.
03:15
Chiemelewski pálil z mezikruží vysoko nad Koutského bránu.
02:11
Nebezpečná střela Radima Haase končí vedle pravé tyčky.
01:38
Ke Koutskému se prodíral Sztefek, jeden z domácích hráčů mu vypíchl puk z hole.
00:51
Ze středního pásma nahazoval puk Jiří Krisl, Koutský chytl černou gumu do lapačky a ihned ji rozehrál na hole svých spoluhráčů.
00:34
První střela v podání Jakuba Slavíka minula hostující klec.
00:01
Úvodní buly bylo vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.
00:01
Obě mužstva již vyjeli na led, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Holík, Slavík, Gewiese, Sedlák, Novotný, Drtil, Bail – Velecký, Plášek, Haas M. – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, Berger, Brunec – Rimmel, Haas R., Vachutka

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) – Foltýn, Krisl, Bezuška, Ledňák, Ostrčil, Repe, Graca, Bahounek – Tomi, Šlahař, Jiránek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Fořt, Maruna, Chmielewski – Loskot

Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/15:

13.9.2014 AZ Havířov – Salith Šumperk 6:2
22.10.2014 Salith Šumperk – AZ Havířov 4:5 sn
29.11.2014 AZ Havířov – Salith Šumperk 6:3
Salith Šumperk si v dosavadním průběhu první ligy připsal 18 výher (z toho 3 v prodloužení) a dvaadvacet proher (4 v prodloužení). Prozatím poslední zápas odehráli draci na ledě Ústí nad Labem, tento zápas jim vůbec nevyšel a svému soupeři podlehli vysoko 8:3. Svěřenci Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha obklopují v prvoligové tabulce desáté místo za získaných pětapadesát bodů.
Nejproduktivnějším hráčem draků je s 48 body (17+31) Patrik Moskal, ten je zároveň s Lukášem Žálčíkem, také nejlepší střelec mužstva. Oba hráči vstřelili v sezóně již sedmnáct branek.
Jedničkou mezi třemi tyčemi Šumperka je Vladislav Koutský, jeho 1947 odchytaných minut ho také řadí na první místo ve vytíženosti gólmanů 1. ligy. Záda mu kryje mladší kolega Daniel Zelenka, ten se do brankoviště postavil celkem jedenáctkrát, jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 88.58%.
AZ Havířov dokázal v sezóně vyhrát 23 zápasů ( z toho 3 v prodloužení), v 18 duelech (3 v prodloužení) pak odcházel jako poražený celek. V posledním zápase dokázal Havířov na svém ledě porazit poslední Havlíčkův Brod poměrem 3:1. Azet má na svém kontě šedesát devět bodů, za což mu náleží šesté místo v prvoligové tabulce.
Nejproduktivnějším mužem modrobílých je Antonín Pechanec, který má na svém kontě 26 bodů (10+16). Nejlepším střelcem týmu Azetu se pak může pyšnit Marek Loskot, ten již svým soupeřům vsítil šestnáct branek.
Mezi tři tyče Havířova se postavili již čtyři gólmani. Nejvytěžovanějším je ovšem Lukáš Daneček, který odchytal dvacet čtyři utkání s úspěšností zákroků 92,51%. O devět zápasů méně má odchytáno Petr Matoušek, jeho úspěšnost zákroků činí 89,5%.
Hezký den. Vítáme vás u našeho online přenosu. Dnes se mezi sebou utkají celky Salith Šumperk a AZ Havířov. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.