Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Rytíři Kladno – Ondřej Havlíček
Salith Šumperk – Daniel Vrdlovec
Hosté dokázali šest minut před závěrečnou sirénou snížit stav utkání na 3:2 po gólu Melky. Poté měli velký tlak ale Vladislav Koutský předváděl skvělé zákroky. Všechny body tak zůstávají na domácím ledě.
60:00
59:27
Oddechový čas pro domácí.
59:27
Gewiese byl tvrdě sražen k zemi a tentokrát to rozhodčí odpískal. Tomáš Pitule dvě minuty za sekání.
59:10
Hosté stále drží útočné pásmo, domácí je ale nepouští k žádné střele.
58:59
Daniel Vladař zůstává na střídačce. Hosté to zkouší se šesti hráči v poli.
58:59
Oddechový čas pro hosty.
58:49
Gewiese byl zasažen holí do obličeje, rozhodčí to nechává bez povšimnutí.
58:00
Plášek dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec si našel volného Vrdlovce který střelou tahem ohrozil Vladaře.
57:31
Moskal se snažil procpat puk na najíždějícího Žálčíka, to se mu ovšem nepovedlo a hosté zakládají další akci.
56:33
Domácí jsou pod velkým tlakem, nyní se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
56:10
Další střela Tenkráta, Koutský opět odolává a kotouč vyráží.
55:51
Tenkrát dostal nabito mezi kruhy, jho tvrdou střelu Koutský vyráží.
53:38
Kladno právě vstřelilo branku!
Velký závar před bránou Koutského skončil brankou hostí. Dorážka PETRA TENKRÁTA projela domácímu gólmanovi pod betony a skončila až v jeho síti. Asistence: Ondřej Havlíček, Václav Kolářík.
53:01
Melka si vyjel s pukem až před bránu Koutského, tam jeho střela byla sražena přímo na hůl Tenkráta, který následnou dorážkou orazítkoval tyč domácího gólmana.
52:44
Lukačovu střelu vyrazil Koutský před sebe, obránci byli u puku včas a zabránili další dorážce hostů.
Dnešnímu utkání přihlíží 1580 diváků.
50:59
Veleckého střela z pravého kruhu končí ve výstroji hostujícího gólmana.
50:38
Tenkrát měl dobrou palebnou pozici, jeho střela šla však hodně nad bránu Koutského.
49:40
Chalupa za bránou Vladaře. Oba týmy střídají.
48:54
Ofsajd Kladna.
48:31
Šumperk v akci dva na jednoho. Lukáš Žálčík přenechal puk mezi kruhy Patriku Moskalovi, který tvrdou střelou oprášil výstroj Daniela Vladaře.
48:11
Chalupovu střelu z modré si podržel Koutský pod svými betony.
47:44
Veleckému nevyšla stahovačka a hosté se ujali puku ale ne na dlouhou dobu, přichází totiž zakázané uvolnění Rytířů.
47:00
Rudovský nahodil puk za Koutského tam se ho zmocnil Tenkrát který roztáčí kolotoč v obraném pásmu Šumperka.
46:22
Plášek drží puk za hostující bránou a stále nemá komu by nahrál.
44:58
Vladař si připisuje zákrok betonem po střele jednoho z domácích hráčů.
44:38
Kehar se špatně domluvil se svým spoluhráčem, u puku jsou domácí hráči.
43:55
Sedlák nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat. O puk zatím bojuje Berger s Keharem.
42:19
Brunec to zkusil z velkého úhlu, na ohrožení Vladaře to ale nestačilo.
41:10
Haas zavezl puk do útočného pásma poté ho nahrál na modrou Holíkovi který následnou střelou orazítkoval betony Vladaře,.
40:09
V úvodu třetí třetiny vyhodilo Kladno puk až na zakázané uvolnění.
40:01
Začátkem druhé třetiny dokázali hosté snížit stav utkání zásluhou Chalupy. Šumperku se poté dokázalo opět odpoutat na dvoubrankový náskok po trefě Žálčíka.
Další třetina začne přibližně v 19:42
40:00
39:00
Vávrova střela končí nad bránou Vladaře.
38:40
Tenkrát pálil z otočky, poté se ještě k dorážce dostal Melka ale jeho střela šla mimo tyče brány Koutského.
37:33
Bergerovu střelu vyrazil Vladař betonem.
36:30
Keharovu střelu z modré schoval Koutský pod své betony.
36:11
Redlich se zjevil sám před Koutským, ten ho dokázal vychytat svým betonem.
35:54
Z otočky pálil Slavík, Vladař jeho střelu vyrazil na poslední chvíli.
34:22
Draci právě vstřelili branku!
Moskalovu střelu vyrazil Vladař před sebe, poté se puk ze skrumáže hráčů vynořil až k LUKÁŠI ŽÁLČÍKOVI který následně neměl problém zasunout puk za bezmocného hostujícího gólmana. Asistence: Patrik Moskal, Petr Gewiese.
34:02
Drtil projel celé kluziště a na modré se napřáhl ke střele, ta mu ovšem vůbec nesedla.
33:34
33:10
Haasova střela tahem končí vedle pravé tyče.
32:41
Berger zabojoval o puk a byl faulovaný. Eberle dostává dvě minuty za držení. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
32:11
Kania pálil z modré těsně vedle.
31:33
Novotný se dopustil faulu a Rytířům se naskytá další přesilová hra. Dvě minuty dostává za vysokou hůl.
30:36
Bruncova střela končí těsně nad bránou Vladaře.
29:52
Sedlák na ledě, domácí jsou kompletní.
29:34
Do Růžičkové střely se položil Aleš Staněk.
28:25
Hosté v plném počtu, následuje jejich zkrácená přesilová hra.
28:21
Berger opouští trestnou lavici, Šumperk hraje ve čtyřech.
28:21
Tvrdou střelu Tenkráta vyrazil Koutské betonem.
28:01
Holík vyhodil puk až za bránu Vladaře.
27:51
Tomáš Sedlák usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění.
27:23
Po buly se dostal puk k Slavíkovi, ten vyslal tvrdou střelu na Vladaře který ji zneškodnil svým pravým betonem.
26:51
Růžičkovu střelu zneškodnil Koutský svou vyrážečkou.
26:22
Poměr sil na ledě se vyrovná. Jan Berger dostává dvě minuty za sekání.
25:58
Rytíři již hrají ve čtyřech hráčích.
25:48
Sedlák trefil pouze před sebou stojícího Redlicha který poslal puk z obraného pásma.
24:25
Dvojtý menší trest dostává Lukáš Chalupa za vysokou hůl. Šumperku se naskytá přesilovka pět na tři.
24:17
Staněk zpoza branky poslal puk na modrou Sedlákovi, jeho následná střela šla mimo tři tyče Vladařovi klece.
23:58
Kladno jde do čtyř. Petr Tenkrát dostává dvě minuty za držení protihráče.
23:21
Tenkrátova střela končí na betonech Koutského.
22:55
Zakázané uvolnění Šumperka.
21:44
K odraženému puku se jako první dostal LUKÁŠ CHALUPA který následně rozvlnil síť za zády Koutského. Asistence: Ondřej Havlíček, Tomáš Pitule.
21:31
Koutský se vyznamenal skvělým zákrokem lapačkou proti střele Kehara.
20:26
Holík dvakrát střílel ale pokaždé jeho střelu zastavil kladenský hráč.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:50
Kladno mělo velký nápor ve své přesilové hře, kdy posílalo jednu střelu za druhou na Vladislava Koutského, ten ovšem svůj tým podržel. Šumperk poté během minuty dokázal vsítit dva rychlé góly zásluhou Pláška a Haase.
20:00
19:02
Koutský si připisuje další zákrok po střele jednoho z hostujících hráčů.
18:49
Staněk nahodil puk za hostující bránu a domácí odjeli rychle střídat.
17:54
Haasova nahrávka mezi kruhy našla Veleckého, ten si ještě puk připravil ke střele která skončila těsně mimo brány Vladaře.
17:07
Ofsajd hostujícího celku.
16:45
Vrdlovec se zjevil sám před hostujícím gólmanem který ho vychytal svým levým betonem.
16:00
Novotnému střela z modré vůbec nesedla a skončila hodně mimo tři tyče brány Vladaře.
15:10
Vladislav Koutský se musel hodně roztáhnout aby zlikvidoval střelu Jana Eberleho.
14:25
Velecký poslal puk na MARKA HAASE, který nic nevymýšlel a tvrdou střelou k tyči propálil hostujícího gólmana. Asistence: Michal Velecký, Aleš Holík.
14:20
Šumperk je po gólu stále aktivní a obklopuje obrané pásmo rytířů.
13:03
KAREL PLÁŠEK ujížděl po levém křídle, následně se rozhodl ke střele která projela Vladařovi pod betony a Šumperk se tak ujímá vedení 1:0. Asistence: Kamil Vávra.
12:30
Do obrovské šance se teď dostal domácí Tomáš Brunec, který si dokázal pohrát s obranou Kladna a jeho následná střela se zastavila až o tyč Vladařovi klece.
12:07
Zakázané uvolnění Kladna, vhazuje se po pravici Vladaře.
11:31
Hořavovu střelu z modré vyrazil Koutský do rohu kluziště.
11:00
Hráči teď sváděli boj o puk u mantinelu, rozhodčí nakonec hru přerušuje. Vhazuje se po pravici Koutského.
09:51
Šumperk v plném počtu.
09:27
Kladenský útočník Eberle se dopustil faulu na domácího gólmana, následně mu jsou uděleny dvě minuty za nedovolené bránění. Martin Novotný šel ovšem pomstít zákrok na Koutského a dostává tak dvě minuty za hrubost.
09:19
Hořavovu střelu schoval Koutský pod své betony a Šumperk si teď konečně může oddechnout.
09:03
Havlíčkova střela jen těsně minula bránu domácího gólmana.
08:36
Kaniovu střelu z modré zastavil skvělým obraným zákrokem Staněk.
08:15
Hořavovou střelu z velkého úhlu vyrazil Koutský betony.
07:55
Po buly se dostal puk na modrou na Kaniu který následnou střelou prověřil reflexi Koutského.
07:46
Drtil usedá na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
07:11
Špatná rozehrávka Veleckého končí na holích Rytířů, ti rychle rozehrávají útočnou akci.
06:48
Vachutka teď vyhodil puk přes všechny čáry a rozhodčímu nezbývá nic jiného než odpískat zakázané uvolnění.
06:24
Dalecký hledal volného Eberleho, jeho nahrávku ale vystihl Novotný.
05:06
04:02
Rytíři vyhazují puk do středního pásma a odjíždí rychle střídat.
03:32
Haas nabil Holíkovi puk na modrou, ten se napřáhl ke střele která skončila až v lapačce Vladaře.
03:06
Máme tu první přesilovku zápasu. Dvě minuty za krosček si jde odpykat Václav Kolářík.
02:28
Na druhé straně střílel Tenkrát, jeho střela šla hodně vedle brány domácího gólmana.
01:59
Sedlákova střela orazítkovala betony Vladaře.
Fanoušci Šumperka si pro dnešní utkání připravili choreo.
01:23
Ofsajd domácího celku.
01:11
Eberle posílal puk před bránu, naštěstí pro Šumperk tam nestál nikdo z hostujících hráčů kteří by dokázali ohrozit Koutského bránu.
00:40
Daleckého střelu srazil Drtil vedle brány Koutského.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Holík, Drtil, Gewiese, Sedlák, Starý, Novotný, Slavík – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vrdlovec, Vachutka, Kužílek

Rytíři Kladno: Vladař (Švihálek) – Růžička, Kolářík, Kehar, Bunda, Chalupa, Kania, Zajíc – Hořava, Dalecký, Rudovský – Tenkrát, Melka, Eberle – Redlich, Pitule, Havlíček – Lukáč, Strnad.
Rytíři Kladno kvůli rekonstrukci svého stadionu musejí odehrávat prozatím své zápasy na ledech soupeřů. V dosavadních deseti zápasů si připsali na své konto patnáct bodů. Rytířům patří v tabulce momentálně osmé místo.
Bodování Kladna vede s jedenácti body (3+8) Petr Tenkrát, o titul nejlepšího střelce týmu se pak dělí s pěti zásahy Miroslav Hořava a Jan Eberle.
Salith Šumperk – Po třech výhrách v řadě přišel bodový půst a draci v posledních čtyřech kolech získali jediný bod za prohru v prodloužení. Nicméně tabulka 1. ligy je hodně vyrovnaná o čemž svědčí i to, že jedenáctý Šumperk dělí pouhých pět bodů od třetí příčky.
Produktivitu týmu a zároveň celé první ligy vede stále Patrik Moskal se sedmnácti body (5+12). Nejlepším střelcem draků je pak se sedmi brankami Lukáš Žálčík.