Dnešní utkání sledovalo 1939 diváků.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Tomáš Sedlák
Rytíři Kladno – Michal Lukáč
Šumperští hokejisté byli ve třetí třetině pod velkým tlakem ale Daniel Zelenka je skvělými zákroky podržel. Necelé čtyři minuty před koncem rozjásal domácí publikum Patrik Moskal. Tři body tak zůstávají na domácí půdě.
60:00
59:45
Klouček nahazoval puk před bránu, Pituleho ho jen těsně tečoval mimo klec.
59:21
Dragounova střela jen těsně minula domácí klec.
59:09
I po oddechovém času zůstává Jan Lukáš na střídačce. Vhazuje se po levici Zelenky.
59:09
Oddechový čas pro hosty.
59:04
Lukáš odjel na střídačku, hosté to zkouší v šesti.
58:28
Pituleho nahození vyráží Zelenka za svojí svatyni.
58:02
Popelka pálil z pravého kruhu, Lukáš zasahoval betony.
57:37
Ofsajd Rytířů.
56:44
Draci právě vstřelili branku!
Domácí publikum šílí !!! Žálčík přenechal puk mezi kruhy PATRIKU MOSKALOVI, který technickou střelou k pravé tyči posílá Šumperk do vedení necelé čtyři minuty před koncem. Asistence: Lukáš Žálčík, Tomáš Sedlák.
56:20
Kaberle ve velké šanci, Zelenka se proti němu neskutečně vytáhl. Následně ještě zneškodnil další pokus Kladenského hráče.
55:44
Rudovský už měl napřaženo ke střele, rozhodčí ale odpískali ofsajd.
55:31
Dietz pálil z otočky, jeho pokus se k hostující bráně ani nedostal.
55:13
Kaberle pálil ze středního pásma, Zelenka si ponechal puk ve své lapačce.
54:43
Moskal poslal puk Žálčíkovi, ten si s ním najel až k pravému kruhu, odkud vyslal střelu na Lukáše, ten ji zneškodnil svou lapačkou.
54:12
Růžičkova lehká střela z modré končí na hokejce Zelenky, ten kus černé gumy rozehrává na hole svých spoluhráčů.
52:59
Odpískán ofsajd domácího celku.
52:40
Lukáš Žálčík obelstil jednoho z hostujících hráčů, jeho následné zakončení skončilo na betonech hostujícího gólmana.
52:26
Klouček pálil z modré, Zelenka měl zakrytý výhled ale na poslední chvíli vytasil svůj levý beton a střelu ak zlikvidoval.
52:11
Gewiese vyhodil puk až za bránu Jana Lukáše, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
51:39
Střela tahem v podání Horny končí na hrudi domácího gólmana.
50:58
Nepřesná rozehrávka Rytířku končí na domácích hokejkách.
50:23
Dietzovo nahození si nechal Lukáš ve své výstroji, před dotírajícím se Bruncem.
50:14
Puk se stal suvenýrem pro jednoho z fanoušků, vhazuje se ve středním pásmu.
49:54
Do šance se hnal Lukáš Žálčík, u puku byl však jako první hostující brankář.
48:58
Střela Marka Haase minula Lukášovu bránu.
47:55
Stach nabil puk Hornovi, ten z mezikruží dokázal trefit boční síť domácí svatyně.
47:32
Horna pálil z modré, Holík dokázal střelu srazit do rohu kluziště.
46:50
Rudovský obkroužil celou bránu a nakonec se dostal i do zakončení, to skončilo na betonech Zelenky.
46:23
Zakázané uvolnění Šumperka.
46:15
Marek Haas při své střele zlomil hokejku.
45:54
Růžičkovu střelu zblokoval Aleš Holík.
44:54
Velecký tečoval puk tak aby nebylo zakázané uvolnění a domácí odjeli střídat.
44:19
Ofsajd domácího celku.
44:10
Puk v ochranné síti, vhazuje se po levici domácího brankáře.
44:01
Stach napálil puk ze středního pásma na Zelenku, ten puk rychle rozehrál na hole svých spoluhráčů.
43:45
Jaroměřský se hnal do slibné šance, tu ovšem nakonec zastavil ofsajd.
43:39
Jan Lukáš zasahoval lapačkou proti střele Lukáše Žálčíka.
43:17
Bahenského střela se nevešla mezi tři tyče domácího brankáře.
42:55
Ze středního pásma to zkusil Marek Haas, hostující gólman neměl se střelou sebemenší problémy.
42:38
Zakázané uvolnění draků.
42:12
Jaroměřský se prokličkoval přes celé kluziště, poté se snažil puk poslal před bránu na své spoluhráče, ovšem nikdo takový tam nestál.
41:54
Michal Velecký pálil z modré, jeho střela skončila na hrudi Jana Lukáše.
41:33
Tenkrátovu střelu z ostrého úhlu likviduje Daniel Zelenka svým levým betonem.
41:21
Stachova střela končí na výstroji domácího strážce brány.
40:35
Tvrdý projektil vyslal Klouček, jeho pokus ale minul domácí svatyni.
40:31
Na druhé straně ohrožoval Zelenkovu klec Dragoun, jeho pokus zneškodnil domácí brankář svým betonem.
40:23
Z ostrého úhlu pálil Vrdlovec, Lukáš namáčkl své tělo na tyčku a znemožnil tak ke skórování.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:46
Ve druhé třetině se Rytíři dostali do velkého tlaku, který také vyústil v gól, který vsítil Jan Eberle. Domácí dokázali v dvaatřicáté minutě využít přesilovou hru pět na tři a vyrovnat tak stav utkání na 2:2, o tento gól se postaral Aleš Holík. Aleš Staněk měl možnost jet trestné střílení, již vypadalo že domácí půjdou do vedení, jenže puk mu v poslední chvíli přeskočil hokejku.
Střely na bránu po dvou třetinách – 16:15
40:00
39:27
Bruncova střela orazítkovala betony Lukáše.
38:53
Puk pod bruslemi hráčů, rozhodčí nakonec přerušuje hru. Vhazuje se před hostujícím gólmanem.
38:41
Ze středního pásma to zkusil Tomáš Sedlák, Lukáš zasahoval svým levým betonem.
38:14
Zelenka raději schoval puk pod svou lapačku před dojíždějícím Rudovským.
36:55
Domácí vinou nepřesné přihrávky přišli o puk.
35:55
Nahození Lukáče schoval Zelenka do své lapačky.
35:31
Moskalova střela minula Lukášovu bránu.
35:20
Staněk si stáhl puk na forhend, již vše nasvědčovalo tomu že draci půjdou do vedení, jenže puk mu v poslední chvíli přeskočil hokejku.
35:20
Nařízeno trestné střílení po faulu na Staňka !!!
34:55
Střelu Veleckého vytěsnil Lukáš do ochranné sítě. Vhazuje se po jeho levici.
34:39
34:20
34:08
Šumperk vyhazuje puk přes všechny čáry.
34:00
Rudovského střela končí na betonech domácího brankáře.
33:54
Hráči Kladna roztočili kolotoč v obraném pásmu Šumperka. Následně se ke střele dostal Tenkrát, který o pár centimetrů minul klec.
32:51
Střelu Kaberleho schoval Zelenka do své výstroje.
32:20
Domácí jdou do čtyř. Tomáš Sedlák vyloučen za sekání.
31:24
Šumperk využívá přesilovku pět na tři. Plášek stál s pukem za brankou když si všiml volného ALEŠE HOLÍKA mezi kruhy, ten se opřel ke střele která se o tyčku dostala až za záda Jana Lukáše. Asistence: Tomáš Sedlák, Karel Plášek
30:58
Kladnu se povedlo dvakrát vyhodit.
30:05
Hosté jdou do tří! Za příliš mnoho hráčů na ledě.
29:50
Vyloučený hráč Kladna Jan Rudovský za vysokou hůl.
29:32
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení. Střelu Hořavy vyrazil Zelenka před sebe kde stál volný JAN EBERLE, ten puk následně poslal pod betony domácího gólmana. Asistence: Miloslav Hořava, Tomáš Pitule.
28:21
Šumperk se téměř vůbec nedostává k puku a když se k němu dostane tak je o něj rychle obrán.
27:44
Dragoun obral o puk Aleše Staňka a vydal se k domácí svatyni. Jeho následnou střelu dokázal Zelenka vychytat.
27:19
Švaňhalovu rozehrávku vystihl Plášek, hosté se ale k puku rychle vrátili.
26:52
Lukáč prověřil pozornost Zelenky střelou ze středního pásma.
26:33
Odpískán ofsajd Kladna.
25:37
Po buly se puk dostal na modrou k Tomáši Kloučkovi, ten se ihned opřel do střely, která skončila až na hrudi Daniela Zelenky.
25:32
Domácí brána byla posunuta, rozhodčí přerušil hru.
24:58
Kladno nahodilo puk za Zelenkovu bránu a odjelo střídat.
23:58
Střela Bahenského orazítkovala betony domácího strážce brány.
23:21
Hosté se drží v obraném pásmu Šumperka, ke střele se ale zatím nedostali.
22:50
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
22:39
Hořavovu střelu vytěsnil mimo tři tyče Zelenka pomocí svých betonů.
21:58
Nepřesná rozehrávka Starého, u puku jsou hosté.
21:24
Gewise byl tvrdě sražen k zemi, nakonec se těžce sbírá z ledu a odjíždí na střídačku. Vhazuje se před bránou Zelenky.
20:18
Vrdlovec byl obrán o puk Kaberlem, Rytíři zakládají útok.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:50
Domácí tým se ujal vedení již ve čtvrté minutě a to když přesilovou hru dokázal využít Aleš Staněk. Hostům se povedlo vyrovnat tři minuty před koncem první třetiny, puk před brankou dokázal tečovat za záda Zelenky Miloslav Hořava.

Vyloučení v první třetině – 2:1
Střely na bránu – 11:7
20:00
19:57
Puk v hloučku těl za domácí bránou, vypadá to že tam se i dohraje první třetina.
18:59
Velký závar před hostující brankou, Šumperk se dostal k několika dorážkám, vše nakonec vyřešil Lukáš, který schoval puk pod své tělo.
17:59
Marek Haas vystihl rozehrávku Rytířů, o puk však v zápětí přišel.
16:43
Kaberleho střelu z modré dokázal před brankou tečovat pod betony Zelenky MILOSLAV HOŘAVA a vyrovnává tak stav utkání na 1:1. Asistence: Tomáš Kaberle, Jan Eberle.
16:25
Zakázané uvolnění Rytířů.
16:07
Pláškovu střelu vyrazil hostující brankář do ochranné sítě, vhazuje se po jeho pravici.
15:58
Proti střele Vrdlovce zasahoval Lukáš betony.
15:06
Hosté si vytvořili tlak na domácí bránu, vše uklidňuje Holík, který vyhodil puk do středního pásma.
14:34
Tenkrát se dostal před bránou, jeho bekhendový blafák zlikvidoval Zelenka.
13:59
Rudovského střelu zastavil před bránou Ondřej Starý.
12:55
Švaňhalovu střelu vytěsnil Zelenka do ochranné sítě.
12:36
Hořava dostal puk do prostoru mezi kruhy, jeho dělovku zastavil Zelenka svou maskou, rozhodčí hru nepřerušují.
11:49
Před Lukášem se zjevil osamocený Plášek, hostující gólman včas schoval puk do své lapačky.
11:03
Puk v hledišti, vhazuje se ve střením pásmu.
10:59
Jan Lukáš má puk ve své lapačce, vhazuje se po jeho levici.
10:52
Ofsajd Rytířů, oba celky toto přerušení využily ke střídání.
10:35
Strnad Pálil ze středního pásma, Zelenka raději podržel puk ve své lapačce.
09:27
09:19
Pitule přihrával napříč pásmem puk Hořavovi, proti tomu se skvěle přemístil domácí brankář.
08:41
Z ostrého úhlu to zkusil Hořava, Zelenka zasahoval svou vyrážečkou.
08:19
V oslabení vyzkoušel pozornost Jana Lukáše Velecký.
08:00
Dragoun netrefil ideálně puk a domácí tak vyhazují.
07:27
Rytíři si zahrají další přesilovou hru. Michal Velecký vyloučen za sekání.
07:10
07:02
Šumperk vyhazuje puk do středního pásma.
06:25
Puk se zamotal u mantinelu pod brusle hráčů, rozhodčí nakonec hru přerušuje.
05:11
Dragounova střela z levého kruhu končí na betonech Zelenky.
05:10
Přesilovku si zahrají také hosté. Starý vyloučen za zdržování hry.
04:00
Mohlo být vyrovnáno, tvrdá střela Zdeňka Bahenského orazítkovala tyč.
03:49
Domácí využívají přesilovou hru. Sedlák přenechal puk na modré Moskalovi, ten se napřáhl ke střele, kterou ještě před hostující brankou dokázal tečovat ALEŠ STANĚK, ten tak dokázal rozjásat domácí publikum. Asistence: Patrik Moskal, Tomáš Sedlák.
03:22
Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
02:50
Rytíři vyhazují puk přes všechny čáry.
02:24
Holík posílal před branku puk na Karla Pláška, ten ho naštěstí pro Kladno nedokázal trefit.
02:18
Bahenský obdržel dvě minuty za podražení.
01:58
Velecký se ocitl volný u pravého kruhu, jeho následná střela skončila na vyrážečce Jana Lukáše.
01:24
Další střela domácích hráčů, tentokráte s ní měl Jan Lukáš problémy, ovšem vzápětí rozhodčí přerušil hru protože hostující gólman neměl na sobě masku.
01:13
Z modré se ke střele napřáhl Tomáš Sedlák, hostující gólman schoval puk do výstroje.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.
00:01
Hráči obou celků již vjeli na led, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Zelenka (Koutský) – Novotný, Holík, Gewiese, Sedlák, Drtil, Dietz, Prokop, Starý – Vrdlovec, Plášek, Haas M. – Žálčík, Staněk, Moskal – Velecký, Haas R., Brunec – Popelka, Rimmel, Vachutka

Rytíři Kladno: Lukáš (Švihálek) – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Kolářík, Kehar – Bahenský, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Stach, Horna – Hořava, Pitule, Eberle – Redlich, Švaňhal, Strnad

Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Poruba.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015:

8.10.2014 Salith Šumperk – Rytíři Kladno 3:2
12.11.2014 Rytíři Kladno – Salith Šumperk 4:1
Salith Šumperk se po vyhraném domácím utkání proti Třebíči vydal bojovat o body ven, kde sehrál dvě utkání ve třech dnech. V pondělí draci bojovali o body v Havlíčkově Brodě, po skvělé třetí třetině, kde dokázali vsítit čtyři branky a vyrovnat tak stav utkání, si nakonec odvezli jeden bod za prohru na nájezdy. Ve středu Šumperk zavítal na led Chomutova, kde obdržel porážku 5:0.
Draci se v tabulce nachází na jedenáctém místě se ztrátou tří bodů na desáté Ústí, ovšem mají dva zápasy k dobru.
Nejproduktivnějším hráčem je Patrik Moskal s dvaačtyřiceti body, nejlépe střílejícím mužem v modro-žlutém dresu je pak Lukáš Žálčík, ten svým soupeřům nastřílel již šestnáct branek.
Jedničkou v Šumperském brankovišti je Vladislav Koutský, ten odchytal třicet tři zápasů s úspěšností 89,81%. Záda mu kryje jeho mladší kolega Daniel Zelenka, ten se mezi tři tyče dostal v sezóně osmkrát, jeho úspěšnost zákroků se nyní zastavila na 88,89%.
Kladno si z posledních čtyřech domácích duelů připsalo do své tabulky osm bodů, za dvě výhry v normální hrací době, jednu výhru v prodloužení a jednu prohru. Rytíři se nachází v tabulce na třetím místě s tím, že čtvrtá Třebíč má stejný počet bodů, ale má jeden zápas k dobru.
Hned čtyři hráči Kladna mají ve svých statistikách třicet bodů a to: Miloslav Hořava, Petr Tenkrát, Tomáš Pitule a Michal Dragoun. Nejlépe střílejícím hráčem je pak se sedmnácti zásahy Miloslav Hořava, nejvíce asistencí má na svém kontě Michal Dragoun (23 asistencí).
V týmu Rytířů se v brankovišti prostřídali již tři brankáři. Nejvíce odchytaných zápasů má Jan Chábera, ten se mezi třemi tyčemi objevil v sezóně již devatenáctkrát, jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 91,96%. O něco méně zápasů, konkrétně dvanáct, má odchytáno Jan Lukáš, jeho úspěšnost zákroků činí 93,65%. Kladno občas využívá služeb mladého brankáře Daniela Vladaře, který odchytal prozatím sedm zápasů s úspěšností 93,06%.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.