Ústí nad Labem – Tomáš Kolafa
60:00
59:27
Draci právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto. Holíkovu střelu vyrazil Volke na hůl MARKA HAASE který puk následně poslal do horního růžku brány. Asistence: Aleš Holík.
59:00
Probíhá poslední minuta utkání.
58:09
Puk na střídačce hostů, vhazuje se ve středním pásmu.
57:22
Kamil Černý si jde odpykat dvě minuty za držení protihráče.
57:12
Šumperku je ponechána výhoda.
56:05
Přestřelka v dnešním utkání pokračuje. ALEŠ STANĚK z otočky překonává Volkeho střelou do spodní části brány. Bez asistence.
55:50
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Koutského.
54:35
Budínského střelu vyrazil Koutský betony.
52:38
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Máme tu opět vyrovnání. JAROSLAV ROUBÍK dostal nahrávku od Budínského, následně si s pukem najel před bránu a střelou pod betony překonává Vladislava Koutského. Asistence: Vít Budínský, Tomáš Rod.
51:10
Moskal přenechal puk na modré Staňkovi ten si nabruslil do dobré střelecké pozice, Volke zasahoval betony.
50:58
Roubíkovu střelu zastavil Gewiese svým tělem.
50:06
TOMÁŠ ROD krásnou střelou do levého horního růžku snižuje stav utkání na 5:4. Asistence: Vít Budínský, Jaroslav Roubík.
49:12
Slavík dvě minuty sekání.
48:05
Střelu Žálčíka dokázal před bránou tečovat PATRIK MOSKAL který tak posílá Šumperk do dvougólového vedení. Asistence: Lukáš Žálčík, Tomáš Sedlák.
47:29
Haasova střela sražena do ochranné sítě.
46:36
Vyloučen hráč Ústí Tomáš Vávra dvě minuty za držení. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
45:08
Novotný vyhazuje puk přes všechny čáry.
44:55
Patrik Moskal dostává dvě minuty za hákování.
44:00
Velecký se procpal až před bránu kde poslal puk na Pláška který jej nedokázal trefit.
41:00
Veleckého střela končí v lapačce Ústeckého gólmana.
40:55
Haasova střela šla vysoko nad bránu.
40:27
Holíkova střela tahem šla hodně vedle brány Volkeho.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:52
Velecký v úvodu druhé třetiny poslal Šumperk do vedení. Ústí během dvou minut dokázalo otočit vývoj utkání po gólech Tomáše Vávry a Ladislava Gengela. Šumperk pak díky dvěma využitým přesilovkám dokázal otočit skóre zápasu opět na svou stranu.
40:00
39:48
Ofsajd Ústí.
39:09
Zakázané uvolnění Šumperka.
37:09
Šumperk využívá přesilovku pět na tři. Sedlákovu střílenou přihrávku dokázal před bránou usměrnit za záda hostujícího gólmana MICHAL VELECKÝ. Asistence: Tomáš Sedlák, Karel Plášek.
36:50
Po Sedlákově střele zazvonila horní tyčka hostujícího gólmana,
36:44
Holíkovu střelu vyrazil Volke betonem.
36:30
Sedlákova střela rozvlnila boční síťku Volkeho brány.
36:01
Vladimír Brož držení protihráče. Ondřej Holomek hákování.
Šumperk má přesilovku pět na tři.
35:46
Berger šanci jeden na jednoho vyřešil střelou,Volke byl střelou bolestně zasažen do krku a zůstává ležet na ledě.
34:55
Budínského střela z pravého kruhu končí ve výstroji Koutského.
33:26
Holíkova střela projela brankovištěm Volkeho.
32:14
Nyní se píská zakázané uvolnění i na druhé straně.
32:10
Budínského střelu vyrazil Koutský betonem.
31:34
Icing domácího mužstva.
30:43
Slavík poslal puk MARTINU NOVOTNÉMU který střelou od modré překonává Martina Volkeho. Asistence: Jakub Slavík.
30:30
Staněk tahem poslal kotouč na branku který Volke dokázal vyrazit na hůl Moskala, naštěstí pro Ústí už byl ve velkém úhlu a nemohl tak dobře zakončit.
29:02
Jakub Pořický dvě minuty napadení.
28:46
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Koutského.
28:10
Sedlákova střela šla mimo bránu Volkeho.
27:28
Puk v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.
26:55
Plášek nabil puk Holíkovi ten netrefil bránu o pár centimetrů.
26:25
Drtilova střela sražena mimo bránu Volkeho.
26:00
Brož si jde odpykat dvě minuty za pád pod nohy.
22:40
LADISLAV GENGEL otáčí opět vývoj zápasu a to když se jeho střela odrazila od levé tyčky za záda Koutského. Bez asistence.
21:47
Šumperk nemohl dostat kotouč od své brány poté se jej zmocnil TOMÁŠ VÁVRA a jeho následná střela propadla Koutskému pod betony. Bez asistence.
20:41
Haas nahazoval puk před bránu kde ho ještě dokázal svou holí usměrnit pod Volkeho lapačku MICHAL VELECKÝ.
Asistence: Marek Haas, Aleš Holík.
20:11
Drtilova střela z modré zamířila do Volkeho lapačky.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:54
V první třetině jsme viděli jeden gól na každé straně. Nejdříve se prosadil Kolafa který nahození překvapil gólmana Koutského. Šumperk čtyři minuty před první sirénou dokázal vyrovnat po zásluze Holíka který propálil puk až za zády Volkeho.
20:00
19:35
Velká šance Šumperka. Aleš Staněk mohl dorážet puk do odkryté klece ale v poslední chvíli kotouč zachytil na brankové čáře jeden z Ústeckých hráčů.
18:25
Rob se snažil poslat puk na Brože tomu zabránil dobrý obranný zákrok Pláška.
15:49
ALEŠ HOLÍK si s pukem najel až mezi kruhy a odtamtud střelou tahem rozvlnil síť za Volkeho zády. Asistence: Karel Plášek.
15:00
Haas si s pukem najel až před bránu, tam ho vychytal Volke.
14:51
14:38
Z přesilovky Ústí je z toho najednou přesilovka pro Šumperk. Smetana dvě minuty podražení. Bude se hrát čtyři na tři.
14:19
Bude se hrát čtyři na čtyři. Tomáš Rob dvě minuty sekání.
14:05
Ústí kombinovalo v útočném pásmu, střelu Černého zastavil jeden z domácích hráčů nohou.
13:05
Šumperk vyhazuje.
12:51
Petr Gewiese opět usedá na trestnou lavici za držení.
12:35
Černý dostal puk od svého spoluhráče, jeho následnou střelu ukryl Koutský do své výstroje.
11:58
11:50
Holomkova střela prosvištěla brankovištěm Koutského.
11:34
Píská se vysoká hůl jednoho s Ústeckých hráčů. Vhazuje se ve středním pásmu.
10:49
Brunec ujížděl v oslabení sám na Volkeho, ten ho vychytal svou holí.
10:11
09:56
I hosté si zahrají přesilovku. Petr Gewiese dostává dvě minuty za držení.
09:43
Smetanovu střelu ze středního pásma srazil Sedlák do rohu kluziště.
08:40
Velecký to zkusil z velkého úhlu, Volke byl připraven.
08:08
07:45
Vávra si s pukem vybruslil do střelecké pozice, kotouč mu ovšem jeden z hostujících hráčů srazil do ochranné sítě.
07:11
Sedlákovi přeskočil puk hokejku a Šumperk tak musí opustit útočné pásmo.
06:09
Ústí se po buly ihned osvobodilo.
06:08
Vít Budínský dostává první trest dnešního utkání. Dvě minuty si jde odpykat za hákování.
05:29
Brožova střela z modré nemířila mezi tyče domácího gólmana.
03:45
Nahození TOMÁŠE KOLAFY propadlo Koutskému pod betony a Ústí se tak ujímá vedení. Bez asistence.
02:35
Vágnerova střela z modré byla zblokovaná domácím hráčem mimo tři tyče Koutského brány.
01:54
Icing domácího celku.
01:09
Budínský s Roubíkem šli do přečíslení dva na jednoho, prně jmenovaný trefil rameno domácího gólmana.
01:00
Moskalova střela z pravého kruhu orazítkovala betony Volkeho.
00:01
Úvodní buly vyhrál hostující celek.
00:01

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Sedlák, Gewiese, Drtil, Holík, Slavík, Novotný, Starý – Žálčík, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Vávra K., Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Gengel – Pořický, Vávra T., Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka

Rozhodčí: Šutara – Barteček, Vengřín.
Ústí nad Labem začalo novou prvoligovou sezónu na svém ledě kde přivítal celek z Havlíčkova Brodu. Svůj úvodní duel Slovan zvítězil poměrem 4:2. V tomto duelu si připsal hattrick Jaroslav Roubík, jeden gól za Slovan pak ještě vsítil Jan Kloz.
Již v pondělí začala nová prvoligová sezóna a Šumperk v rámci prvního kola zajížděl na led Benátek nad Jizerou, odkud chtěl také dovést nějaké body. To se svěřencům Radka Kučery a Jaromíra Jindřich nepovedlo a celku z Benátek podlehl 4:1. Jediný gól draků vstřelil navrátilec v modrožlutém dresu Michal Velecký.