Dnešní zápas nám rozhodly až samostatné nájezdy, které dopadly lépe pro Benátky nad Jizerou. Josef Mikyska dal hned 2 góly, u domácích se prosadil Matěj Pekr, ale pouze jednou. 2 body tedy patří Benátkám, 1 zůstane Horákům z Třebíče. To je ode mne dnes vše. Na přečtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
Autorem vítězného nájezdu je JOSEF MIKYSKA.
BEN: Mikyska proměňuje, našel skulinku mezi betony brankáře Faltera – 1:2.
TRE: Pekr neproměňuje, brankář jeho střelu vykryl – 1:1.
TRE: Čuřík neproměňuje, klička do bekhendu mu nevyšla – 1:1.
BEN: Mikyska proměňuje, předvedl na stadionu v Třebíči nádhernou Forsbergovu kličku – 1:1.
TRE: Havel neproměňuje, jeho zakončení se odrazilo od Vaněčka do tyčky – 1:0.
BEN: Špaček neproměňuje, Falter dobře zasáhl betonem – 1:0.
TRE: Pekr proměňuje střelou mezi betony – 1:0.
BEN: Pabiška neproměňuje, bekhendová klička mu nevyšla – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:57
Havlova přihrávka byla velmi nepřesná, zachytil ji Josef Skořepa, který jel úplně sám na branku, nedokázal však překonat Martina Faltera! Rozhodovat budou samostatné nájezdy!
64:36
Oddechový čas pro domácí.
64:36
Třebíč si v závěru zahraje přesilovou hru. Na trestnou míří Adam Dlouhý (BEN) za sekání.
64:01
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:50
Erat nabídl Holcovi dobrou střeleckou možnost, ten však z mezikruží nezamířil mezi tři tyčky.
63:17
Střela od modré čáry z hole Plutnára úspěch nepřinesla, kotouč skončil na chráničích Wasserbauera.
62:57
Matěj Pekr si po křídle dobruslil až do útočného pásma, nato vystřelil, ale Vaněček lapačkou kotouč chytil.
62:41
Střelu ze středního pásma vyrazil Falter do ochranné sítě, vhazování v obranném pásmu domácích.
62:35
Benátky drží kotouč ve své moci a snaží se co nejrychleji přejít do útočného pásma, což se jim v poslední době daří výborně.
61:48
Tak teď mohl Krejčík hned dvakrát ukončit dnešní zápas. Nejprve střílel z pravého křídla, Falter kotouč vyrazil pouze nad sebe, nebyl zde však nikdo z Benátek, kdo by si jej našel a skóroval. Následnou chybu v rozehrávce mohl potrestat tentýž hráč, ale jeho střela z mezikruží byla tečovaná do ochranné sítě.
61:24
Nahození Wasserbauera od modré čáry nezpůsobilo Vaněčkovi příliš mnoho problémů.
60:50
Třebíč drží kotouč v obranném pásmu a nikam nespěchá.
60:01
Základní hrací doba nám vítěze nepřinesla, rozhodovat tak bude prodloužení, či nájezdy.
60:00
60:00
Třebíč rozvlnila síť, ale sudí rozpažuje! Gól byl vstřelen o dobrou vteřinu po siréně.
59:10
Michal Plutnar měl před sebou spoustu prostoru, tak na nic nečekal, udělal tempo kupředu a vystřelil. Jeho tvrdou střelu ale Falter zklidnil v náruči.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:52
A další ofsajd Benátek. Čárový rozhodčí je dnes velmi pozorný.
58:14
Benátky opět zastaveny ofsajdovým pravidlem.
57:42
Matěj Pekr chytil kotouč na modré čáře, dojel si až mezi kruhy a bekhendem zkusil pozornost Vaněčka. Ten ale pohotovým zákrokem zneškodnil tento pokus.
57:33
Holec se snažil najít zpoza branky někoho ze spoluhráčů, Vaněček však hokejkou kotouč zastavil a chytil jej. Vhazovat se bude před jeho svatyní.
57:08
Třebíč se provinila zakázaným uvolněním.
56:38
Paták se prosmýkl po křídle jako lasička, načež kotouč nahodil před branku, tam byl Raška, ale ten nedokázal kotouč zamést za Vaněčka.
55:29
Bittner nyní zalehl kotouč v útočném pásmu, Benátky vykázány do středního pásma.
54:46
Benátky právě vstřelily branku!
Tak to byla velmi smolná branka pro Třebíč. PETR KOLMANN nahazoval kotouč zpoza branky před ní a Martin Falter si puk nešťastně srazil do branky. Bez asistence.
54:35
Víšek se nyní dostal před brankou ke kotouči, ale nedokázal se zbavit obránce, natož zakončit.
54:05
Od modré čáry nahazoval kotouč Plutnar, touš se ještě odrazil před Faltera, ale nebyl zde nikdo z hostujících, kdo by jej uklidil za záda brankáře.
53:47
Rozhodčí byl nyní sražen v obranné třetině Třebíče, hra je tak přerušena.
53:03
Vhazování v obranném pásmu Třebíče mohlo Benátkám přinést vyrovnání, ale skrytý projektil Kolmanna skončil na betonu Faltera.
52:10
Nahození Ulrycha od modré čáry skončilo vedle, Třebíči se poté podařilo posunout kotouč do středního pásma.
52:03
Martin Falter nyní měl co dělat, aby za svá záda nepustil střelu Plutnara. Nakonec však puk udržel v náruči. Vhazování před jeho svatyní.
50:50
Hra je nyní poněkud rozháraná, na ledě se ale začíná mírně přiostřovat. Sporná situace v brankovišti Benátek přinesla velký rozruch.
50:13
Holec dostal vynikající nabídku, ale nedokázal ji přetavit v gól. Z bezprostřední blízkosti branku přestřelil!
49:44
Tak nyní se již hraje. Třebíč se provinila zakázaným uvolněním, které však sudí téměř ihned odvolal. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:15
Stále se nehraje, lavička Benátek odmítá nastoupit.
48:15
Marek Pabiška (BEN) si odsedí 10 minutový trest za nesportovní chování.
48:15
Realizační tým Benátek nad Jizerou oběhl hřiště a začal mlátit na kabinku brankového rozhodčího. Security však zasáhla téměř ihned.
48:15
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč se dostává do vedení! Sám sudí si však nebyl vůbec jistý a dlouho uvažoval nad tím, jestli branku uzná. Nakonec tak však po více než desetiminutové debatě uznal. Autorem branky byl ADAM RAŠKA. Asistence: Lukáš Paták.
47:31
Krejčík si sice nahodil kotouč do útočného pásma, tam však o něj přišel. Benátky se k němu ale po krátké chvíli opět dostaly, ztracený puk převzal Jonák a nechybělo moc k tomu, aby hosté šli do vedení. Střela prosvištěla o pár centimetrů vedle branky.
46:40
Po mírné herní odmlce se do útočného pásma prokousal Havel, ale než stačil nahrát, tak o puk přišel.
45:45
Pekr sice ve středním pásmu o puk přišel, zastoupil však za něj Bartoň a situaci uhasil defenzivním zákrokem.
Dnešní utkání sleduje 1740 diváků.
45:01
Roman Erat dostal přihrávku mezi kruhy, dal si však se zakončením načas a o kotouč přišel.
43:41
Matěj Pekr se přeci jen k zakončení dostal. Z mezikruží vyslal skrytou střelu, kterou Vaněček vyrazil maskou.
43:16
Nádherná kombinace Matěje Pekra s Jakubem Čuříkem bohužel pro Třebíč gólem nekončí. Druhý jmenovaný narazil Pekrovi před branku, tomu chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby kotouč zasunul do prázdné branky.
42:24
Daniel Špaček si nyní z křídla vybruslil na osu hřiště, vyslal solidní střelu na vzdálenější tyčku, ale Falter zasáhl ramenem.
42:03
Havel střílel ihned po vhazování, ale jeho pokus byl tečovaný, čímž značně ztratil na rychlosti.
41:58
Paták v plné rychlosti dobruslil k Vaněčkovi, aby nemohl rozehrát. To se mu také podařilo.
41:38
Myslím že Bilčík nyní vyslal dělovou ránu od modré čáry, Vaněček s velkými problémy vyrazil kotouč mimo.
41:04
Pekr udržel útočné pásmo, načež přiklepl kotouč Čuříkovi, jehož střelu za svá záda Vaněček nepustil.
40:31
40:17
Rozjetého Skořepu zastavil dobrým defenzivním zákrokem Malena, Třebíč poté ihned vyhazuje.
40:01
Jak jsem řekl, ani druhá část nám branku nenabídla. Hokej to byl opět poměrně atraktivní, ale chybí to nejpodstatnější, góly. Zůstaňte s námi u třetí třetiny, která dost možná napoví, jak se budou rozdělovat body.
40:00
39:54
Pabiškovu ránu vyrazil Martin Falter špičkou betonu, v druhé části zřejmě branku také neuvidíme.
39:25
Horáci se opět osvobozují vyhozením z vlastního pásma. Benátkám se tato přesilová hra vůbec nedaří.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:59
Další vyhození, tentokrát již domácí střídají.
38:43
Třebíč vyhazuje k Vaněčkovi, nikdo z domácích ale střídat nejde.
38:41
38:31
Vyloučen Miroslav Holec (TRE) za hákování.
38:21
Vaněček opět úspěšný, tentokrát vyrazil přízemní střelu Maleny.
37:54
Nebezpečná střela Matěje Pekra! Vaněček se musel hodně předvést, aby kotouč za svá záda nepustil.
37:30
Až nyní se jí to povedlo. Střelu Bartoně tečoval Čuřík těsně vedle branky. Domácí si puk dobruslili a pokračují v akci.
37:08
Benátky vyhazují kotouč k Falterovi, Třebíč se stále nemůže usadit v útočné třetině.
36:41
Benátky potrestány, trest odsedí Lukáš Krejčík (BEN).
36:36
Krejčík nahazoval kotouč před branku, Zdráhal jej však pohotově odklidil. Puk převzal jeden z hostujících hráčů, ale čárový rozhodčí píská, že Benátky hrály v šesti!
35:47
Kotouč byl nyní zašlápnutý v obranném pásmu dobrých 20 vteřin, sudí Würtherle si dal s písknutím načas.
35:00
Nahození Adama Rašky úspěch nepřinesl, Vaněček s přehledem kotouč chytil a podržel.
34:15
Kotouč byl po skryté teči dopraven mimo hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:18
33:12
33:10
Krejčík se dostal do úniku jeden na jednoho, proti němu stál Milan Přibyl. Střela hostujícího hráče skončila na chráničích obránce Horácké Slavie.
32:25
Nyní už to bylo o něco lepší. Bartoň na nic nečekal a vyslal dělovou ránu od modré, té chyběl kousek, aby skončila za zády Vaněčka.
32:10
Bilčíkova střela přes obránce ovoce nepřinesla, puk byl zblokovaný obráncem.
31:55
Opět ofsajd Benátek, hra je nyní poněkud rozkouskovaná.
31:35
Malena zavezl kotouč do útočné třetiny, tam se mu však nepodařilo nic vymyslet a přišel o něj.
31:18
Vyloučení i na druhé straně. 2 minuty za hákování si odsedí Daniel Špaček (BEN).
31:12
Vyloučen Jiří Řípa (TRE) za hákování.
30:40
Když už se to hostům podařilo, tak Pabiškovi na modré čáře přeskočil puk hokejku a doklouzal až do středního pásma.
30:20
Další vyhození Bílých hvězd, Benátky se nemohou usadit v útočném pásmu.
30:00
Třebíč vyhodila kotouč do pásma Benátek, tam jej následně i chvíli udržela. Polovina přesilovky Benátek je pryč.
29:30
Zdráhal vyhazuje kotouč až k Vaněčkovi, ani jeden z týmů zatím nestřídá.
29:18
Tuším že to byl Kolmann, kdo střílel od modré čáry. Falter předvedl skvělý zákrok proti této pumelici.
29:01
28:56
Třebíčská lavička potrestána dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odsedí Adam Raška (TRE).
28:24
Adam Dlouhý ujel Horákům a mířil sám na Faltera. Střelou mezi betony však neuspěl, i tentokrát byl v samostatném nájezdu úspěšnější brankář.
28:01
Třebíč se nyní hned dvakrát vyhnala z útočné třetiny sama! Dvě nepřesné střely se svezly po mantinelu až z obranného pásma Benátek.
27:40
Třebíč kombinuje v útočné třetině, přesilovou hru má výborně rozestavěnou.
27:29
Brilantní rána Bartoně od modré čáry také neskončila za Vaněčkem! Hostující brankář předvedl výstavní zákrok lapačkou.
27:17
Kotouč se nyní ztratil všem z dohlednu, nakonec jej našel Kolmann ve své výstroji. Hra je přerušena.
27:01
Vyloučen Petr Ulrych (BEN) za hákování.
26:50
Havel zavezl zkušeně kotouč do útočného pásma, načež domácí vypracovali dobrou příležitost pro Zdráhala. Ten však nedokázal přelstít brankáře. Třebíč má výhodu!
26:26
Další ofsajd Benátek. Hostům to však vadit příliš nemusí, hlavní pro ně v tuto chvíli je, že se nehraje před Vaněčkem.
26:10
Na trestnou lavici míří Daniel Špaček (BEN). Odsedí si 2 minuty za sekání.
25:38
Benátky se opět dostaly do útočného pásma nepovoleným způsobem, ofsajd.
25:02
Agilní Krejčík nyní přebruslil Bilčíka, ten však poté dobře zakročil a soupeře vytlačil ze střeleckého úhlu. To nebyla od hráče Benátek vše. O několik vteřin poté střílel z dobré pozice, ale trefil pouze bránícího hráče.
24:51
Nepřesnost Benátek končí až za Falterem, zakázané uvolnění.
23:53
Lukáš Havel si nyní dovolil hodně. V obranném pásmu se pustil mezi tři hráče, také se mu to vymstilo. O kotouč přišel, naštěstí pro Třebíč přišla nepřesná finální přihrávka jednoho z hostujících hráčů, z šance tak nebylo vůbec nic.
23:25
Ofsajdové pravidlo nyní zastavila akci Třebíče.
22:41
Z následného buly se k puku dostal Řípa, vystřelil, ale jeho pokusu chyběla notná dávka razance. Hostující brankář kotouč zneškodnil, následně i rozehrál.
22:36
Vaněček podržel kotouč před forčekujícími útočníky Třebíče.
22:17
Další zblokovaná střela do ochranné sítě, následovat bud další vhazování před Falterem.
21:53
Martin Falter vyrazil přízemní střelu do ochranné sítě, vhazovat se bude po jeho pravici.
21:21
Krejčík opět ujel obraně Třebíče, tentokrát byl však dle sudího zastaven dovoleně. Nutno dodat, že se tak stalo na poslední chvíli.
20:56
Krejčíkova dělovka skončila na boční síti, pro mnohé z domácích fanoušků to byl mírný šok.
20:19
Zřejmě největší šance celého dnešního zápasu! Nejprve střílel z bezprostřední blízkosti Daniel Špaček, poté si odražený puk našel Adam Dlouhý. Ani jeden z nich však nedokázal překonat Faltera!
20:12
Nepřesná kombinace Horáků vyústila v zakázané uvolnění.
20:01
Úvodní třetina nám branku nenabídla, k vidění bylo hodně šancí, ale ani jedna z nich nebyla proměněna. Doufejme, že druhá část nám nabídne nějaké góly. Zůstaňte s námi.
20:00
19:59
Lukáš Krejčík se snažil najít skulinku mezi betony Martina Faltera, ten však zůstal stát s hokejkou na ledě, a tak branku neinkasoval. Krejčík ji totiž trefil. Stav zůstává neměnný.
19:59
Nařízení samostatné střílení pro Benátky!
19:10
Výborný zákrok Vaněčka nyní zachránil Benátky od první inkasované branky. Lukáš Havel tečoval střelu od mantinelu, ale nepřelstil brankáře.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:59
Mikyska obkroužil branku, ale na připraveného Faltera nevyzrál.
18:10
17:42
Na Michala Plutnara nyní zívala úplně prázdná branka, ten však střelou z mezikruží netrefil prostor mezi třemi tyčemi! Do následného brejku se dostal Miroslav Holec, efektivní otočkou se zbavil obránce, ale bekhendovým zakončením si na Vaněčka nepřišel.
17:28
Honza Víšek to zkusil od levého mantinelu, ale jeho střelu zkrotil Martin Falter ve své náruči. Následovat bude vhazování v obranném pásmu domácích.
16:55
Kolmann nyní střílel od modré, ale puk mu sjel z hole, Falter tak zůstal bez starostí.
16:29
Třebíč si může oddechnout, Benátky byly zastaveny čárovým rozhodčím, který zvedl pravici rychle nahoru.
16:20
Třebíč se ihned po vhazování dokázala osvobodit vyhozením k Vaněčkovi.
16:10
Rostislav Malena (TRE) vyloučen na 2 minuty za hákování, Roman Erat (TRE) v tomtéž čase poslán za katr za nesportovní chování.
15:55
Benátky si nahodili kotouč do útočné třetiny, posléze jej i vybojovali. Nyní mají výhodu, u kotouče Mikyska.
15:25
Bartoňovi nyní sjel kotouč z hole, Hrníčko mohl otevřít střelecký účet dnešního zápasu, ale tváří v tvář Falterovi neuspěl.
15:10
Třebíč se sice do útočného pásma dostala, vše se však obešlo bez střely. U kotouče ale domácí zůstanou.
14:43
Třebíč drží kotouč v obranné třetině a čeká na příležitost, kdy bude moci přejít do útoku.
14:25
Paták se hnal mezi dva obránce, v závěru zkusil střelu přes jednoho z nich, ale netrefil se mezi tři tyčky.
13:25
Pekr si najel před branku, kde vyčkával na přihrávku od Řípy, ta také přišla, ale ne na jeho hokejku.
12:40
Velmi povedený, jak se lidově říká, stromeček předvedl Bartoň, soupeř se jen těžko zvedá z ledu.
12:14
Třebíč se po Eratově nahození usadila v útočné třetině, ne však na příliš dlouho.
11:54
Směsice nepřesností nyní vyústila ve ztráty puků, ani jeden z týmů se nedokázal dostat do nějaké šance.
10:35
Třebíč mohla jít do vedení, ale Lukáš Paták v samostatném úniku nedokázal překonat Vaněčka. Nutno dodat, že kličku udělal parádní, jen chybělo ji dotáhnout do úspěšného konce.
10:17
Raška se sice zbavil nádhernou kličkou svého soupeře, na toho dalšího si však nepřišel.
09:34
Pekrův pokus z poměrně ostrého úhlu vyrazil Vaněček ramenem, hráči Benátek si puk přebrali, oba týmy střídají.
09:06
Teď měl Falter mírné štěstí, branka se totiž dostala ze svého postavení, a tak se musela hra přerušit. Špaček mohl zakončovat z velmi slibné pozice.
08:29
Nejprve střílel od modré Plutnar, ale jeho ránu Falter zlikvidoval, poté přišla velmi prudká střela Kolmanna, kterou Falter vyrazil pouze před sebe, jeden z benátkských puk dobruslil, nedokázal jej však uklidit za domácího brankáře.
08:05
Řípa si nejen puk vyhodil za Vaněčka, také si ho dobruslil a udržel v útočné třetině. Cenné vteřinky z oslabení tak nenávratně smazal.
07:25
Oba týmy nyní bojují o kus gumy v rohu třetiny, kdo s pukem vybruslí?
06:58
Rostislav Malena (TRE) si odpyká dvouminutový trest za podražení.
06:48
Střela Víška z mezikruží ztroskotala na chráničích Faltera, Benátky mají výhodu.
06:42
Třebíčská obrana nyní doslova zaspala, Havlín hledal přihrávkou Špačka, ale ten si, leč by úplně sám, před třebíčskou brankou nedokázal puk zpracovat.
06:16
Vaněček raději podržel kotouč před dotěrným Eratem. Vhazovat se bude v obranném pásmu Benátek.
05:59
Miškovský udržel kotouč v útočném pásmu, načež nabil na modrou čáru Plutnarovi, jehož projektil skončil v lapačce Faltera.
05:29
Miškovský byl příliš rychlý, Benátky zastavil ofsajd.
04:46
04:35
Až nyní vystřelil Řípa z poměrně nenápadné pozice, ale brankář zasahovat nemusel. Střela se mezi tři tyčky nevešla.
04:25
Třebíč opět kombinovala v útočném pásmu, ale nedokázala si vypracovat možnost, odkud by zakončila.
03:55
Třebíčští se dali do rozporu s ofsajdovým pravidlem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:39
Benátky se osvobozují vyhozením kotouče a mohou střídat.
03:34
Třebíč se sice usadila v útočné třetině, nedokázala si však vypracovat příležitost, odkud by mohla zakončit.
03:01
Špačkova ostrá rána z křídla mířila do horního rohu branky, ale Falter dobře zasáhl.
02:46
Daniel Miškovský (BEN) si odsedí 2 minuty za podražení.
02:35
Ne na dlouho, nyní již Benátky drží kotouč ve své moci a kooperují v útočné třetině.
02:02
Vaněček předvedl jistý zákrok proti střele z mezikruží, domácí však zůstanou u puku.
01:43
Čuřík zkusil najít diagonálním pasem před brankou jednoho ze spoluhráčů, ale nepochodil.
01:05
Litý boj o kotouč v obranném pásmu Třebíče vyšel lépe pro domácí tým, puk z rohu pásma vyvezl Čuřík.
00:47
Řípa se pokusil zakončit přes obránce, ale jeho rána byla zblokovaná. Poté však Vaněček přeci jen zasahovat musel, zlikvidoval touš nahozený od pravého mantinelu. Vhazovat se bude po jeho levici.
00:38
Rychlá akce Benátek zastavena kvůli ofsajdovému pravidlu.
00:28
Střela Lukáše Havla z ostrého úhlu skončila pouze na boční síti, nyní je kotouč v držení hostujícího týmu.
00:16
Havel se pokusil najít střelou zpoza branky Erata, ale Vaněček dobře zasáhl holí.
00:01
Na úvodní vhazování se postavil Holec se Skořepou, úspěšnější byl domácí hráč.
00:01
Hráči Benátek jsou taktéž na ledě. Domácí dnes nastoupí v červených dresech, Benátky v bílé kombinaci.
Na stadion přijíždějí hráči domácího týmu, na hosty se však stále čeká.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Dusík) – Zdráhal, Malena "C", Bilčík, Bartoň, Přibyl, Šaur, Juráň – Havel, Holec, Erat "C" – Pekr, Čuřík, Řípa – Paták, Raška, Wasserbauer – Beneš, Křivohlávek, Čech "A"

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Jelínek) – Plutnar "A", Kolman, Jandejsek, Havlín, Pabiška, Ulrych – Dlouhý, Skořepa "C", Špaček "A" – Hrníčko, Mikyska, Víšek – Krejčík, Jonák, Psota – Maďar, Miškovský, Bittner – Vařecha

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy z Třebíče v minulém zápase hrály na ledě Mostu. Po ukrutném boji však přivezly všechny 3 body, zápas skončil tím nejtěsnějším možným rozdílem, 0:1. Jedinou branku vstřelil již ve třetí minutě Matěj Pekr.
                HC Benátky nad Jizerou

Benátky také nezažily v minulém kole žádnou přestřelku. Na svém ledě přivítaly jihlavskou Duklu a zápas po remíze 1:1 došel až do prodloužení. Tam byli domácí úspěšnější. Rozhodující nájezd zaznamenal Marek Pabiška.
Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu z první hokejové ligy! Na programu je pětadvacáté kolo, které nám nabídne zajímavý duel. Horácká Slavia Třebíč na svém ledě přivítá Benátky nad Jizerou. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.