Tak je za námi poslední derby v základní části. Po třech úspěších Třebíče se tentokrát raduje Dukla. A zcela zaslouženě. Třebíč byla od začátku druhé třetiny jednoznačně horším týmem. Možná rozhodla branka tři vteřiny před koncem první třetiny ze které se Třebíč již nedokázala vzpamatovat i přes zřetelnou snahu zápas ještě zdramatizovat se jí to nepodařilo. Třeba se oba soupeři potkají ještě v play-off, bylo by to zajimavé. Jihlava slaví dnes 3 body. Já se s Vámi dnes loučím a děkuji za pozornost.
60:00
59:40
Ještě poslední šance Třebíče, těsně vedle.
59:00
Poslední minuta zápasu. Nutno říct, že Dukla jej naprosto opanovala a zaslouženě vyhraje.
57:50
Hosté v plném počtu. Z přesilovky nic nebylo. Třebíč se snaží spíš jen dále neinkasovat.
55:50
Vyloučení Dukly.
55:50
Na stadionu je takový řev, že jsem nezaznamenal pořádně střelce poslední branky. Nicméně Třebíč je nyní opravdu na ručník.
52:38
Dukla právě vstřelila branku!
Třebíč jakoby na ledě není. Další branku Dukly vsítil ROMAN MALINÍK. Asistence: Aleš Jergl, Michal Důras.
52:00
Po velkém závaru před Falterem, který sice dělal co mohl, je to už 1:5. Kotouč se odrazil před práznou branku, kde jej doklepl do odkryté sítě TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Asistence: Zdeněk Čáp, Richard Diviš.
51:13
Slavii se nedaří to je vidět, teď se jí opět nepodařilo přejít modrou čáru.
50:06
Dukla rozvážně kombinuje a kontroluje kotouč.
49:11
Tak to byla rychle využitá přesilovka. ADAM ZEMAN tak zvyšuje na 1:4. Asistence: Richard Diviš, Karol Korím.
49:05
Vyloučení Bilčík (TRE)
Dnešní utkání sleduje 3 260 diváků.
48:28
Zbytečný ofsajd domácích dokumentuje jejich nepohodu.
47:15
Velká šance na druhé straně také gólem neskončila, parádní zákrok Faltera, který skočil a lapačkou zabránil jasnému gólu.
47:01
Mrázek se tlačil ke střele, ale tu zblokoval obráce.
45:59
Hraje se skoro bez přerušení a Třebíč se sice tlačí do útoku, ale Dukla výborně brání.
45:10
Sáblík pokryl puk po nahození.
45:01
Zakázané uvolnění hostů, vhazování před Sáblíkem.
43:15
Dukla hraje jednoduše a se zabezpečenou obranou, domácí to budou mít těžké.
41:25
Domácí mají puk na holích, ale nedáří se jim projít přes modrou čáru.
40:56
Ofsajd hostů, vhazování ve středním pásmu.
40:01
Podle zpráv z kabiny domácích už v zápasu nebude pokračovat Jakub Čuřík.
Druhá třetina patřila Dukle. Třebíč jakoby byla opařená z ikasovaného gólu do šatny a od začátku druhé třetina to byla Jihlava, která diktovala tempo utkání. Třebíč může být ještě ráda, že inkasovala pouze jednu branku. Uvidíme co nám přinese třetí třetina, která začne zhruba za 15 minut.
40:00
39:00
Mrázek pěkně střílel přes obránce, ale Sáblík vyrážečkou poslal puk do rohu.
38:25
Třebíč se snaží, ale střely nejsou příliš nebezpečné.
37:00
Raškovo vysoké nahození vypadlo Sáblíkovi, ale nikdo nedokázal kotouč uklidit do branky.
36:18
Slušná střela, ale Sáblík si poradil. Třebíč se dostává ke střelám velmi těžko.
35:53
Třebíč má vhazování v utočném pásmu.
35:13
Třebíč kombinuje v utočním pásmu, ale ne v nebezpečném prostoru.
34:45
Erat se snažil prosadit jeden na jednoho, ale klička se mu nepodařila. Jinak už byl sám před Sáblíkem.
34:18
A další střela, tentokrát z hole Zemana, Falter si opět poradil.
33:33
Nyní se hra odehrává především ve středním pásmu. Třebíč se nemůže dostat k pořádné kombinaci.
33:10
Vhazování před Sáblíkem.
32:54
Po delší době kombinace domácích, ale střela z toho nebyla.
32:19
Falter si dnes zachytá, lapil další střelu.
31:25
Další střela na Faltera, Jihalva je lepší a domácí neví kam dřív skočit.
30:48
Tvrdý zákrok na Přibyl byl na hraně faulu, ale vylučovat se nebude.
28:45
Hosté využili signalizovaného vyloučení a v 6 se jim podařilo zamknout domácí v pásmu. Pramenil z toho gól ROMANA MALINÍKA. Asistence: Aleš Jergl, Zdeněk Čáp.
27:47
Hra se vyrovnala, ale nyní opět útočí hosté.
27:07
Raška krásně zavezl kotouč až přes Sáblíka, ten si s nájezdem poradil. Dorážka Mrázka také gólem neskončila.
26:32
Zakázané uvolnění Třebíče.
26:20
25:28
Střela Diviše gólem nezkončila. Třebíči se podařilo vyhodit.
25:04
Zdráhal vyhazuje a Třebíč si může v obraně odpočinout.
24:35
Třebíč se osvobozuje, ale Dukla se opět řítí do pásma.
24:20
Vyloučen Paták (TRE).
23:24
Jihlava je teď lepším týmem, daří se jí dostávat domácí pod tlak.
22:47
Střela z hole jednoho z Jihlavský neměla razanci a Falter neměl problém.
22:09
Jihlava teď dobře kombinovala a byla z toho střela od modré, Falter se překvapit nenechal.
21:16
Chyba v kombinaci domách zmařila slibně se rozvíjející se šanci.
20:48
Nebezoečná střela o hole Čápa, Falter kryje.
20:31
Zakázané uvolnění domácích.
20:15
Vhazování před Falterem.
20:01
Hráči už jsou nachystání k zahájení druhé třetiny.
První třetina nabídla zajímavý hokej. Hrálo se poměrně dost útočně a překvapivě méně takticky. Jihlava šla do vedení, ale Třebíč dokázala rychle vyrovnat. Po vstřelené brance byla lepší Horácká Slavie, ale některé své šance nedokázala proměnit, čehož mohla litovat, když tři vteřiny před koncem třetiny dokázala překvapit obranu domácích a dala důležitý gól do šatny. Druhá třetina začne zhruba za 12 minut.
20:00
19:57
Tak jinak! Jihlavy vyhrála vhazování a střelou od modré dává branku a odskakuje tak na 1:2. To je opravdu gól do šatny. Autorem branky je PETR ŠIDLÍK. Asistence: Adam Zeman, Richard Diviš.
19:50
Ještě jedno vhazování před Falterem.
19:29
Do konce třetiny už se asi nic nestane, hraje se převážně ve středním pásmu.
18:34
Nyní šel sám na brankáře jeden z domácích, ale hostující obrana ho stihla dojet a tak ani nezakončil.
18:11
Ofsajd domácích.
18:00
4 vteřiny do konce vyloučení a vhazovat se bude přes Sáblíkem.
17:34
Hraje se poměrně hezký a útočný hokej.
16:54
Teď byly šance na obou stranách, žádná z nich však golem neskončila.
16:34
Další vyhození Třebíče.
16:08
Třebíč hned vyhazuje z pásma a Dukla jde o vlastní brány.
16:04
Tak pozor! Vše je nakonec jinak Jihlava bude hrát přesilovku. Paták (TRE) už sedí na trestné.
16:04
Teď se rozhodčí svolávají k poradě. V obličeji jednoho z hráčů Jihlavy je krev, zákrok však zdá se neviděli a tak vylučovat nebudou. Hráč odešel do kabin, zřejmě na šití.Rozhodčí své rozhodnutí vysvětlují oběma střídačkám.
16:04
Na stadionu je skvělá atmosféra, uvidíme kolik diváků to nakonec bude.
15:32
Střela Meleny od modré protáhla Sáblíka, ten však puk betonem vyrazil.
15:12
Přerušená hra, na zemi leží Čuřík, ale zdá se že bude v pořádku, sám odchází na střídačku.
14:36
Minuta z přesilovky za námi a Třebíč si žádnou větší šanci nevytvořila.
14:00
Třebíč musí z vlastního pásma, ale po jejich nahození se bude vhazovat před Sáblíkem.
13:36
Vyloučen Zdeněk Čáp (JIH).
13:11
Nyní mají puk na hokejce hosté, ale nedokázali se prosadit.
12:30
Vhazování v útočném pásmu Jihlavy.
12:21
Raška zkusil střelu mezi Sáblíkovy betony, ten si však mezírku pohlídal.
11:50
Třebíč nahazuje do pásma a bojuje o kotouč.
10:45
Nyní se hra již vyrovnává, neproměněné šance mohou domácí mrzet.
10:07
Jihlava se osvobozuje z tlaku domácích a vyhazuje z pásma.
09:39
A další šance Třebíče. Paták jel skoro sám na brankáře, volil střelu, ale minul. Následně byla posunuta branková konstrukce hostů.
08:54
To bylo těsné, tyčka po střele Čuříka.
08:15
Třebíč se snaží zavést puk do pásma, zatím se jí to příliš nedaří.
07:51
Jihlava vyhazuje.
07:24
Vyloučen David Březina (JIH) – podražení.
06:26
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A už je to 1:1. JAKUB ČUŘÍK, krásnou střelou vyrovnává. Asistence: Jakub Šaur.
05:06
A hned po oslabení se hosté prosazují. Z levé strany jel na Faltera MICHAL DŮRAS a střelou k tyči procedil puk mezi rukou a betonem. Asistence: Marek Prokš, Zdeněk Čáp.
04:55
03:36
Střela od modré v podání domcích, Sáblík vyrazil do rohu.
02:55
Vyloučen Ondřej Malec (JIH).
02:43
Nahození Erata bylo nebezpečné, Dolníček se však k dorážce nedostal.
02:27
Střela od modré v podání Jihlavy, Falter zlikvidoval lapačkou.
02:18
A hned druhé za sebou, Třebíč nemůže střídat.
01:57
01:01
Nebezpečná střela z pravé strany Faltera nepřekvapila.
00:15
Jihlava je v útočném pásmu.
00:01
Hráči se chystají k prvnímu buly.
I hráči Jihlavy se již rozbruslují. Utkání co nevidět začne.
Dobrý podvečer domácí hráči už jsou na ledové ploše, čeká se na hosty.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Máj) – Bilčík, Malena "A", Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Peroutka – Čuřík, Dolníček "C", Erat "A" – Mrázek, Raška, Vodný – Paták, Králík, Jaroš – Beneš, Jurán, Čech

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Halász) – Korím, Kaláb, Čáp, Dobrovolný "A", Šidlík, Čermák, Schejbal – Diviš, Zeman, Čachotský "C", Jegrl, Maliník, Důras "A" – Semorád, Melenovský, Prokš – Kuřítko, Malec, Březina

Rozhodčí: Trombík – Skopal, Poruba.
Dobrý den vítejte u on-line přenosu zápasu dvou rivalů: SK Horácká Slavia Třebíč a HC Dukla Jihlava.

Třebíči se v posledních zápasech daří a nyní má šňůru již devíti utkání ve kterých dokázala bodovat. V pondělí uhrála těsnou výhru 0:1 v Litoměřicích. Doma naposledy Bílé Hvězdy hostily trápící se Prostějov, který si z Třebíče odvezl pěti gólový příděl. Třebíč celkově doma moc body nerozdává, když z dosavadních 21 domácích utkání nebodovala pouze ve třech případech. V dosavadní tabulce je Třebíč třetí pouze o bod za druhými Českými Budějovicemi.

Dukla má však nyní také formu, když dokázala vyhrát poslední tři utkání v řadě. Nejcennější je výhra z posledního utkání, kdy Jihlava dokázala porazit lídra tabulky z Chomutova 3:2 po prodloužení. Kolo předtím si poradila 4:2 s Litoměřicemi a poslední utkání hrané na soupeřově hřišti vyhrála 3:5 v Prostějově. Jihlava se v tabulce pohybuje na hraně první šestky zaručující čtvrtfinále play-off, před tímto zápasem je jen o bod na sedmém místě.

Ve vzájemných soubojích zatím dominuje Třebíč, když dokázala vyhrát ve všech dosavadních kláních a pro Jihlavu je to tak poslední možnost uhrát proti svému rivalovi nějaké body. Derby jako vždy slibuje nadprůměrnou návštěvu diváků a bouřlivou atmosféru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.