Zápas skončil. Hosté si vezou domů zasloužený bod, ten bod navíc pro sebe urvala Třebíč, která v dnešním zápase využila tři přesilové hry.
Pěkný zbytek večera přeje z Třebíče Lukáš Rousek.
60:19
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč ji dokázala zužitkovat pěknou kombinací, kterou zakončil MATĚJ PEKR do prázdné brány. Asistence: Roman Erat, David Dolníček.
Začalo prodloužení. Třebíč má ještě 58 sekund přesilovky.
Ve třetí třetině předvedla Horácká Slavia svou nejlepší partii v utkání. Dělba bodů je zasloužená po normální hrací době. Třebíč po tomto kole už nebude mít stoprocentní bodový zisk.
60:00
59:35
Erat vybídl Dolníčka, tečovaný kotouč těsně minul levý horní růžek!
59:10
Tečovaná střela Bartoně končí nad bránou, buly po levici Krále.
57:25
Zdá se, že soupeři čekají na prodloužení.
56:41
Kalla čekal na vhodnou chvíli, vypustil ze své čepele projektil letící vedle tyčky Štůralovy svatyně.
56:23
Po sražené přihrávce na Kallu končí kotouč v hledišti.
55:44
Obě mužstva v plné síle.
55:18
Vodný dvakrát naznačil přihrávku, nakonec si nechal puk pro sebe a Pekr přejel do ofsajdu.
54:16
Burian nabil Jarošovi pod nohy, takže střela třebíčského beka nebyla tak prudká, jak by její autor sám chtěl.
54:07
Icing hostů. Čeká nás posledních šest minut zápasu.
53:44
Erat (TRE) – 2 minuty hákování.
V. Bílek (LTM) – 2 minuty filmovaný pád.
53:39
Ondráček byl moc netrpělivý a sám se vystavil do ofsajdu.
52:18
Doležal podél levých prken najel do pásma a prověřil Štůralovu pozornost.
52:00
50:54
Holec s Burian předvedli skvělou práci v oslabení. Našetřili téměř minutu.
50:16
Holec zahrozil v oslabení.
50:00
Vodný (TRE) – 2 minuty hákování.
49:50
Procházka se prokličkoval středním pásmem, zakončil nepřesně.
49:12
48:12
Další střelu Bartoně tečoval Burian vedle, hosté pak vyhodili.
47:45
Horácká Slavia tlačí, Bartoň pálil mimo, Eratovu teč vyrazil Král.
47:12
Kalla (LTM) – 2 minuty faul kolenem.
46:43
Paták se pěkně prosmýkl středním pásma, střela na bránu však cíl nenašla.
45:28
Třebíč přimáčkla hosty v obranném pásmu, měla několik střel, Král však předvedl několik dobrých zákroků.
44:08
Dolníček vystřelil z ostrého úhlu, Král vyrazil puk před volného Havla, jenže tomu nesedla střela, jinak na třebíčského střelce zívala prázdná brána!
43:30
Bartoň získal Třebíči útočné pásmo prudkým nahozením na Krále.
42:37
Zběsilé tempo nahoru-dolu brzdí ofsajd Litoměřic.
40:26
Zdráhal dostal přihrávku na modrou čáru, vypálil a trefil boční síťku u levé litoměřické tyčky.
40:01
Dvě třetiny jsou minulostí. Hosté hned v úvodu třetiny dali druhou branku. Domácím se podařilo díky dvěma využitým přesilovkám srovnat skóre. Zápas ještě nabídne zajímavou zápletku.
Třetí třetina začne asi v 19:15.
40:00
39:20
Bartoňova rána neprošla, hosté vyhodili.
38:55
Šulc (LTM) – 2 minuty zdržování hry.
38:40
Nádherná akce Bílých hvězd! Pekr naznačil střelu, přistrčil puk Havlovi, ten okamžitě našel DAVIDA DOLNÍČKA na druhé tyčce, jenž z voleje propálil Krále. Asistence: Lukáš Havel, Matěj Pekr.
38:00
Havlovi se střela vůbec nezdařila, hosté vyhazují.
37:40
Doležal (LTM) – 2 minuty sekání.
37:13
Hra je přerušena. Na ledě se svíjí Švagrovský, který pak odjel s bolestivou grimasou na střídačku.
36:30
Třebíčská první pětka kombinovala před brankou hostů, soupeři jí zkazili finální fázi a kotouč schoval Král pod lapačku.
35:22
Burian zavezl touš do pásma, přistřihl ho doprava, odkud Čuřík pálil mimo.
35:12
Icing Třebíče.
33:50
32:45
Bartoň tvrdě vystřelil od modré čáry, Král kotouč s námahou vyrazil, za okamžik se tento souboj zopakoval, tentokrát hostující brankář zasáhl lapačkou.
32:09
Burian našel Čuříka mezi kruhy, ten bleskově pálil, Král jeho střelu doprostřed brány kryje.
31:50
Šulc (LTM) – 2 minuty podražení.
31:06
Domácí příznivci se probudili a ženou svůj tým dopředu. Vodný zatáhl kotouč, před Čechovu, ten zakončil, k dorážce se dostal Vodný, ale Král si první tyčku dokázal pohlídat!
30:01
Domácí se konečně dokázali prosadit. Na přihrávku Buriana si najel mezi kruhy JAKUB BARTOŇ a švihem prostřelil brankáře Krále. Asistence: Vilém Burian, Jakub Čuřík.
29:20
Půl minuty z přesilovky je pryč. Třebíč se nedokázala usadit před Královou brankou.
28:50
Schwamberger (LTM) – 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledové ploše.
28:24
Blesková akce po ose Erat – Dolníček – Havel vedla ke střele Lukáše Havla, ale Tomáš Král se dokázal rychle přesunout ke své druhé tyči!
27:43
Icing Litoměřic.
26:39
26:13
Litoměřice měly na dosah třetí branku. Tomáš Štůrala měl co dělat, aby zhatil Rysovi hattrick a lapal dorážky Dominika Bílka!
25:01
Malena zabojoval a odvezl puk až do útočného pásma Třebíče.
24:39
24:22
Štůrala měl problémy s nepříjemným nahozením Nováka, ale puk dokázal zkrotit. Malena je na ledě.
23:12
Pouze dočasně, Zdráhal vyhodil.
22:55
Erat vyhnal Krsteva do středního pásma, ale hosté už jsou zpět.
22:18
Malena (TRE) – 2 minuty zdržování hry.
22:01
Dujsík dobře napadnul litoměřickou rozehrávku, Čech s Vodným i prvně jmenovaným dobývali hostující klec, ovšem Král všechny střelecké pokusy domácích hráčů ustál!
21:22
Další ránu musel řešit Štůrala z hole chlapíka. Litoměřice hrají velice koncentrovaně.
20:36
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté vkročili do druhé části pravou nohou, když hned z první akce dávají branku. Konkrétně to byl JIŘÍ RYS, který zužitkoval dobrý pohyb svých spoluhráčů. Asistence: Jaroslav Kalla, Vítězslav Bílek.
20:01
20 minut je za námi. Hosté zaslouženě vedou díky lepšímu vstupu do utkání, který přetavili v úvodní branku zápasu. Domácí se nemohli dostat do tempa, k pár šancím se dostali až na konci třetiny. Nicméně Litoměřice si vedení po první části hry zasloužily.
Druhá perioda začne asi v 18:17.
20:00
19:27
Třebíč měla další dobrou možnost. Dolníček dostal skvělou příhru na levý kruh, bleskově vypálil z jedničky, ale Tomáš Král se vytasil famozním semaforem!
18:52
Dujsík dostal přihrávky na modrou, vypálil kolem klubka hráčů a kotouč proskotačil těsně vedle pravé tyčky za branku hostů!
17:42
Čuříkovu schovanou střelu stihl Král v posledním okamžiku vykopnout pravým betonem.
17:16
Obrovská šance Ondráčka. Nadvakrát nedokázal Štůralu přelstít! Této šanci předcházela obrovská chyba v rozehrávce Horácké Slavie.
16:31
Soupeři nejsou schopní přejít střední pásmo s kotoučem na holi. Hra se stěhuje před Štůralu.
15:01
14:55
Bartoň pálil od modré těsně vedle.
14:23
Třebíčští konečně předvedli pěknou akci, ale Čuřík pálil nad.
13:24
Icing Třebíče při vlastní přesilovce dokládá obraz hry Horácké Slavie v první třetině.
13:06
13:01
Procházka (LTM) – 2 minuty vražení na hrazení.
12:35
Dlapa se prosadil k puku přes dva protihráče a vyhodil puk za Královu bránu.
11:48
Hostům nevyšla koncovka, Holec kotouč odpálil ven z pásma.
11:06
Dujsík (TRE) – 2 minuty držení protihráče.
11:02
10:54
Domácí rozestavěli útočné postavení, Vodný nahrál Dolníčkovi, jehož ránu od modré Král dobře viděl a v pohodě lapil do své lapačky.
09:50
Domácí se sami vyhnali z pásma vinou Burianovy nepřesné přihrávky.
09:25
Bartoňovu střelu z voleje tečoval Holec mimo branku.
09:02
Švagrovský (LTM) – faul loktem.
07:59
Hosté se zaslouženě dostávají do vedení. Po buly se dostal k puku JIŘÍ RYS a bekhendem překonal Štůralu. Asistence: Vítězslav Bílek, Jaroslav Kalla.
07:29
Burian osvobodil svůj tým z tlaku šikovným vyhozením, všeobecné střídání.
06:34
Zdráhal našel krásným křížným pasem Dolníčka, domácí kapitán vypálil a zacinkal na horní tyčku Královy svatyně!
06:05
Erat chtěl pálil kolem Šulce, soka však trefil do chráničů a kotouč letěl mimo.
06:00
Litoměřice v postavení mimo hru.
05:40
Hráči bojovali o puk u trestných lavic, získali ho hostující hokejisté.
04:31
Bílé hvězdy se nemohou dostat do tempa. Litoměřičtí mají více kotouč pod kontrolou.
03:35
Málek chtěl trefit Holce tělem, jenže domácí útočník se mu vyhnul a Málek se seznámil s tvrdostí hrazení.
02:17
Nyní přišlo první přerušení hry. Litoměřice začaly lépe, bruslí a snaží se ohrozit branku soupeře. Štůrala vycítil, že je třeba rozstříštit hru hostů.
01:36
Tentokrát už musel Štůrala zasahovat, pálil Chlapík.
00:35
První útočná akce hostů skončila střelou Bílka z kruhů, nemířila ovšem mezi tři tyče třebíčské brány.
00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala (Klimeš) – Malena, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Jaroš, Dujsík, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Burian, Holec, Čuřík – Vodný, Králík, Pekr – Čech, Juráň, Paták

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Bílek, Krstev, Plášil, Míka, Mikliš, Šulc, Kolář, Málek – Rys, Kalla, Bílek – Novák, Švagrovský, Chlapík – Doležal, Procházka, Ondráček – Antončík, Schwamberger, Dvořáček

Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Kreuzer.
Horácká Slavia v dosud odehraných zápasech dokázala dvakrát zvítězit na ledě soupeře, a to v Havířově a Prostějově. Na domácím ledě pak zdolala silné mužstvo Českých Budějovic. Třebíčské ale čeká v dalších zápasech poměrně těžký los. Po domácím utkání s Litoměřicemi se totiž představí hned dvakrát za sebou na ledě soupeře. V Jihlavě a v Chomutově a to nebude boj o další body vůbec jednoduchý. V dnešním duelu s Litoměřicemi ji čeká šlágr kola, neboť se utká první celek tabulky se čtvrtým.
Litoměřice vstoupily do nového ročníku vítězstvím 4:1 na ledě nováčka z Prostějova. V dalším utkání nestačily na ještě loni extraligový Chomutov, kde prohrály 1:3. Ovšem v minulém kole dokázaly přehrát doma Jihlavu 3:0 a potvrdit tak velmi dobrý vstup do sezóny.
HC Stadion Litoměřice je již tradičním a zkušeným prvoligovým klubem. Tradiční soupeř Horácké Slavie Třebíč v 1. hokejové lize ani v tomto ročníku rozhodně nebude jen do počtu. To ukazují dosavadní výsledky, i když na hodnocení po třech odehraných kolech je přeci jen ještě příliš brzy. Litoměřičtí hrají v tomto ročníku svoji pátou sezónou v 1. hokejové lize. Až do minulého ročníku ale čekali na postup mezi nejlepší osmičku a účast ve vyřazovací části soutěže. Ve čtvrtfinále však řádně potrápili nyní již extraligovou Olomouc v sérii hrané na šest zápasů. Litoměřický klub se také může pochlubit hezkou řádkou slavných odchovanců. Mezi nimi jsou taková jména jako Radek Hamr, Martin Škoula nebo Milan Toman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.