To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen hokejového) Onlajnu, na počtenou!
Po celou dobu zápasu vedl tempo hry domácí tým, který se také dostal ve třetí třetině do třígólového vedení. Po gólu Marka Loskota byl tým z Havířova jako vyměněný a po necelých dvou minutách Marek Loskot opět skóroval. Do konce třetiny tak zbývalo již jen pět minut, při kterých se oba týmy modlily za svůj cíl – tým domácích udržet si vedení a tým hostů alespoň vyrovnat. Výhry se díky skvělým zásahům brankáře dočkal Slovan a připisuje si tak 3 body.
V devátém kole si AZ Havířov zahraje ve středu 1.10. na domácí půdě s Piráty z Chomutova. Slovan v devátém kole pojede až do Českých Budějovic, kde se bude snažit vybojovat další tři body.
Nejlepšími hráči dnešního zápasu jsou za domácí tým Jaroslav Roubík. U hostů je ním Antonín Pechanec.
Domácí fanoušci děkují Slovanu potleskem.
60:00
59:47
Skrumáž před domácí brankou. Hra přerušena a vhazuje se po Petráskové levé ruce.
59:39
Oddechový čas pro hosty.
59:38
Kolafa obětavým pádem vyráží střelu hostů do ochranné sítě nad bránou.
59:05
Hosté hrají bez brankáře!
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:57
Slovan brání a střídá. Šetří každou sekundu, aby zabránili vyrovnání soupeře.
57:13
Napjatá situace před Petráskem (UNL), puk ztracen ve výstroji některého z hráčů.
56:23
Zakázané uvolnění domácích.
56:00
Icing domácích.
55:10
Jakub Šlahař udeřen pukem do obličeje odjíždí s bolestnou grimasou na střídačku.
54:53
Oddechový čas pro domácí.
54:51
Havířov právě vstřelil branku!
MAREK LOSKOT si přece jen připisuje druhý gól. Střelu Michaela Foltýna Petrásek vyrazil, ale Marku Loskotovi se podařilo dorazit kotouč až za Petráskova záda!
Asistence: Michael Foltýn
54:34
Marek Loskot (HAV) si skoro připsal druhý gól. Střelu od modré Petrásek vyrazil.
54:14
Gól hosty nabudil a po každém vhození nyní zkouší kvality domácího brankáře Petráska.
53:04
Do pravého horního rohu domácí svatyně se trefuje MAREK LOSKOT a zvyšuje tak šanci hostům k vyrovnání. Rozdíl je nyní dvoubrankový.
Asistence: Robert Říčka, Michael Foltýn
52:52
Vhazování po pravici Petráska.
51:15
Ondřej Holomek se ochotně položil na led do střely hostů a zabránil tak možnému gólu Havířova!
49:08
Jurij Repe (HAV) střílí od modré rychlou střelu, kterou Petrásek zachytil do lapačky.
48:38
Ofsajd Havířova.
48:00
Slovan pořád v útočném pásmu, nepouští hostující hráče vůbec k puku.
46:00
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Přání domácích fanoušků se vyplnilo a JAROSLAV ROUBÍK střílí do prázdné brány díky přihrávkám Tomáše Roda a Víta Budínského, kteří zmátli Svobodu.
Asistence: Tomáš Rod, Vít Budínský
45:43
Hosté zakládají útok, ale Slovan hned otáčí hru.
44:40
Peter Bezuška (HAV) vyloučen za sekání. Dvouminutová přesilová hra tak čeká opět domácí tým.
44:30
Vít Budínský má další šanci zvýšit skóre, Svoboda svoji svatyni hlídá pozorně a úspěšně.
43:56
Ladislav Gengel nebezpečnou střelou prověřil Svobodu, ten stihl vyrazit!
43:19
Úmyslný ofsajd hostí.
Dnešní utkání sleduje 522 diváků.
42:58
Dresler (HAV) střílí z kruhu na Petráska, ten má puk pod svojí lapačkou.
42:30
Ofsajd hostí.
42:11
Po delší době odehrané ve středním pásmu vystřeluje domácí hráč, Svoboda ale opět zasahuje a vhazuje se po jeho levici.
41:00
Ani jeden z týmů se nedostává ke střele na bránu soupeře.
40:37
40:01
Druhá třetina nám na rozdíl od první části nenabídla ani jeden gól. Kvůli čtyřem inkasovaným gólům hosté vystřídali brankáře, který nepropustil ani jednu střelu za svá záda. Havířov třikrát fauloval a připravoval se tak o větší možnost vyrovnání zápasu. Na straně domácích jsme mohli vidět vyloučení jedno. Do třetí třetiny nastoupí tým Havířova na 37 vteřin v početní nevýhodě díky faulu Davida Klimše.
Třetí třetina začne přibližně v 19:38.
40:00
39:55
V posledních sekundách dostal Tůma touš na paty brusle a je tak jasné, že ve druhé třetině už se nic nestane.
39:30
Domácí drží útočnou třetinu a snaží se všemožně zakončit.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:37
Další přesilová hra! Tentokrát si ji zahrají domácí. David Klimša (HAV) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
38:17
Petrásek s Vágnerem ve společné práci zalehli puk před dorážejícími útočníky hostů.
37:43
37:36
Puk se po vyhození domácích ocitá znovu za bránou Svobody.
36:59
Domácí dostávají s vypětím všech sil puk z obranné třetiny.
36:42
Petrásek raději uschoval puk do lapačky před dojíždějícími hráči soupeře.
35:43
Domácí budou hrát ve čtyřech. Ladislav Gengel (UNL) si odsedí na trestné lavici dvě minuty za držení protihráče.
35:10
Václav Meidl nebezpečnou střelou překvapil Svobodu, který vyráží a hra se přesouvá až před Petráska.
34:38
Za Petráskovými zády zazvonila tyčka, puk se do brány však neodrazil.
34:13
Šlahař sice ukličkoval většinu domácích hráčů, ke střele se ale nedostal.
33:16
Havířov se po delší době podíval do útočného pásma a hned ohrozil Petráskovu svatyni nebezpečnou střelou.
31:12
Slovan je většinu času u puku a nepouští hosty, aby se dostali z obranného pásma.
30:51
Svoboda nejprve vytěsnil střelu Roda maskou, následně musel poskakující puk z brankoviště lehce odpálit do rohu.
30:33
29:40
Domácí si přihrávají před hostující bránou, ale k nebezpečné střele se nedostávají.
28:33
Jan Daneček (HAV) vyloučen na dvě minuty za hákování.
27:34
Holomek vystřelil projektil na bránu, puk zasáhl pouze kotník Jakůbka.
26:26
Svoboda drží svůj tým a opět kryje puk pod svojí lapačkou.
26:26
Hosté v plném počtu. Domácí této přesilové hry nedokázali využít.
25:21
Tomáš Rod vystřelil na Svobodu, ten stačil puk vyrazit úplně na poslední chvíli.
24:26
Havířov bude hrát dvě minuty ve čtyřech. Martin Lenďák byl vyloučen za podražení.
24:04
Domácí fanoušci jsou nenasytní a chtějí pátou branku.
23:38
Slovan nahazuje na Svobodu, ten má puk ve své lapačce. Vhazuje se tak po jeho levici.
23:28
Ofsajd domácích.
22:31
Radim Odstrčil zkouší pozornost Petráska, ten svůj tým nezklamal.
20:59
Hostům se nedaří udržet se v útočném pásmu. Slovan opět dominuje.
Hosté střídají brankáře. Od druhé třetiny bude chytat za Havířov Miroslav Svoboda.
20:01
Hráči už jsou na ledové ploše.
V první třetině to vypadalo na stadionu v Ústí jak na střelnici. Na obou stranách jsme viděli šanci za šancí, které oba brankáři skvělými výkony zlikvidovali. Střely na bránu byly vyrovnané 6:6, ovšem Havířovu propadly do branky góly 4 a domácím o dvě méně.
18:50
Domácí nabídli hostům příležitost ke skórování, ta zůstala nevyužita.
18:19
Havířov vyhazuje a nepouští domácí k útoku.
17:34
Vyloučen Marek Loskot (HAV) za nedovolené bránění. Domácí tak budou hrát dvě minuty ve čtyřech.
17:25
Domácí mají výhodu!
16:12
15:09
Petrásek perfektně zasahuje proti střele havířovského útočníka.
13:56
Přesilové hry okamžitě využívají i domácí! Po přihrávce Kamila Černého, zvyšuje skóre JAROSLAV ROUBÍK!
Asistence: Kamil Černý
13:31
Vyloučen hostující Peter Bezuška za nedovolené bránění.
12:42
Havířov využívá přesilové hry, ANTONÍN PECHANEC snižuje vedení domácích opět na jednobrankové.
Asistence: Jiří Krisl, Vojtěch Tomi
11:22
Slovan se i přes početní nevýhodu dostává k puku a útočí.
11:13
Domácí vyhazují a šetří tak vzácné vteřiny!
10:51
Přesilovou hru si zahrají hosté. Tomáš Kolafa je totiž vyloučen na dvě minuty za hákování.
10:29
Po dlouhém nátlaku se dostává ke střele Vít Budínský, jeho střelu však Matoušek pokryl.
09:33
Hosté se pouze brání a snaží se alespoň vyvést puk z obranného pásma.
09:15
Vhazování vyhrávají domácí a kombinují před bránou Havířova.
09:14
Zakázané uvolnění hostí.
08:52
Oba týmy hrají v plném počtu.
07:21
Domácí si opět vracejí dvoubrankové vedení! Nahození Tomáše Kolafy od modré čáry doráží VÁCLAV MEIDL, který dostal kotouč nad betonem Matouškovi za jeho záda.
!Asistence: Tomáš Kolafa, Ladislav Gengel
06:52
Vyloučení na obou stranách! Jakub Pořický si odsedí dvouminutový trest za hrubost (UNL) a Jiří Krisl (HAV) taktéž dvě minuty za držení.
05:33
Hosté ihned odpovídají a snižují vedení domácích na 2:1. Přihrávka Davida Klimše dopomohla TOMÁŠI MATĚJKOVI, který už neměl problém zakončit.
Asistence: David Klimša
04:08
Domácí vedou po pěti minutách o dvě branky! Po přesné přihrávce Jakuba Pořického Jan Kloz kombinuje s DAVIDEM TŮMOU, který se trefuje za záda hostujícího brankáře.
Asistence: Jakub Pořický, Jan Kloz
03:23
Ani jeden z týmů se dlouho nedrží u puku, tudíž se nedostává k nebezpečným šancím.
02:38
David Klimša střílí z kruhu, ale trefuje pouze Petráskův beton.
01:58
Havířov se snaží o vyrovnání a střílí na Petráska, ten však vše úspěšně chytá!
00:30
Hned po úvodní buly se prosazuje první lajna domácích! TOMÁŠ ROD nachází skulinu pod Matouškovou vyrážečkou a domácí tak vedou 1:0.
Asistence: Vít Budínský, Jaroslav Roubík
00:12
Puku se ujímají domácí a dostávají se do útočného pásma!
00:01
Hráči obou týmů jsou již na ledě.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Pořický – Gengel, Meidl, Přeučil – Suchan, Vávra, Kuchynka

AZ Havířov: Matoušek (Svoboda) – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Lenďák, Repe, Bezuška – Říčka, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakůbek – Sztefek, Pechanec, Daneček – Klimša, Rimmel, Matějek

Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Václav Beneš, Milan Štofa.
Přeji příjemné odpoledne všem hokejovým nadšencům. Dnes je na programu 8. kolo hokejové 1. ligy, ve kterém se střetnou HC Slovan Ústí nad Labem a AZ Havířov.

Po sedmém kole, kdy AZ Havířov porazil na domácím ledě Benátky nad Jizerou 4:2, se tým pod dohledem trenéra Jana Danečka vydává opět na daleký výjezd, tentokrát až do dalekého Ústí nad Labem, kde budou měřit síly s domácím Slovanem.
Slovanu už se sedmé kolo tolik nepodařilo. Ústečtí v sobotu podlehli na domácím ledě v severočeském souboji proti Chomutovu 1:3.
Havířov má momentálně na svém kontě o bod víc než Ústí a patří mu v tabulce 7. místo. Ústí je v tabulce s desíti body na 10. místě. Zápas se odehraje od 18:00 na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.

Kádr Havířova:
V brance se během sedmi zápasů vystřídali všichni tři brankáři. Nejvíce času tam zatím strávil Lukáš Daneček, který má úspěšnost 85,71 %. Lépe se daří Petru Matouškovi, který má průměr 2,04 gólů na zápas a úspěšnost 92,06 %.
Mezi útočníky je nejlepší Vojtěch Tomi, který má devět bodů za pět gólů a čtyři asistence. Na druhém místě je za ním s šesti body Jakub Šlahař. Pět bodů má na svém kontě Martin Jakúbek. Mezi obránci je na tom se třemi body nejlépe Michael Foltýn.
Na soupisce můžeme mezi útočníky najít Marka Loskota, který odehrál za Ústí v loňském roce 12 zápasů.

Vzájemné duely Ústí nad Labem a Havířova
V loňském roce se potkaly tyto dva týmy v rámci základní části, ve které odehrály čtyři zápasy. Ve všech případech zůstaly všechny body domácímu týmu. Tři duely skončily s rozdílem maximálně dvou branek. Nejdřív vyhrál Slovan na svém ledě 2:0. Na hřišti soupeře prohrál 1:2 a 1:3. Druhý souboj v Ústí skončil jasným výsledkem 7:0 a čistým kontem Michaela Petráska.

7. kolo z pohledu obou celků:

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Kolafa – 6. Šagát (O. Kaše, D. Kaše), 36. Koma (Růžička), 52. Hřebejk (Kämpf, Skinner)

AZ Havířov – HC Benátky nad Jizerou 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Loskot (Jiránek, Říčka), 25. Tomi (Krisl, Šlahař), 33. Říčka (Loskot, Jiránek), 47. Sztefek (Pechanec, Daneček) – 3. Bittner (Krejčík, Mikyska), 26. Špaček (Krejčík).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.