Ve třetí třetině domácí potvrdili svoji výhru a v padesáté minutě David Tůma zpečetil pátým gólem zisk tří bodů. Michael Petrásek nepropustil jediný gól a připisuje si tak další čisté skóre. Jihlavští odjíždějí zpět na Vysočinu tentokrát s prázdnou.
58:44
Domácí se již snaží jen vyhazovat puk z pásma.
58:03
Dobrovolný střelou od modré minul bránu Slovanu.
57:30
Ofsajd domácích.
57:05
Tůma přihrál těsně před Sáblíkem Roubíkovi, který gólmana Jihlavy nepřelstil.
56:41
Petrásek byl nyní sražen do své brány Filipem Semanem.
56:11
55:30
Současně vyloučeni Martin Baránek (UNL) na dvě minuty za hrubost a Kristian Grman (JIH) na dvě minuty za sekání.
55:10
Černého střela od modré těsně minula bránu Sáblíka.
54:11
Hanzl nabral rychlost ale byl faulován. Vojtěch Zdražil (JIH) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
53:50
Kloz vystřelil z levého kruhu a Sáblík tentokrát odolal i dorážce Merty.
53:22
Icing domácích.
53:06
52:58
Domácí vyhazují a Petrásek si tak pro svoji hokejku dojel.
52:36
Petrásek je bez hokejky, ale stále se hraje.
51:40
Slovan vyhazuje puk za Sáblíka.
51:17
51:06
Vyloučen Jan Pohl (UNL) na dvě minuty za držení hole.
49:58
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí využívají dvojnásobné přesilové hry. Střelu Tomáše Roda od modré Sáblík vyrazil, ale puk odrazil k DAVIDU TŮMOVI, jehož dorážku z mezikruží už zlikvidovat nedokázal. Asistence: Tomáš Rod, Martin Vágner
49:17
Hosté jdou do tří. Roman Mikeš (JIH) vyloučen na dvě minuty za hákování.
48:45
Martin Vysloužil (UNL) potrestán dvouminutovým odloučením na trestnou lavici za hákování.
Dnešní utkání sleduje 511 diváků.
48:16
Nervozita stoupá a s ní i nepřesnosti obou týmů.
47:01
Kloz si poradil z obranou Jihlavy a prokličkoval okolo mantinelu až za Sáblíka, kde o puk přišel.
46:20
Dukla změnila styl hry a nutí domácí ke stálé obraně.
45:55
Dobrovolný je další, který zkouší Petráska, ale ten i jeho střelu chytá.
44:55
Půhoný ohrozil čisté skóre Petráska ranou z levého kruhu, ale domácí gólman má puk pod kontrolou.
44:04
Grman vystřelil nenápadnou ale nebezpečnou střelu z mezikruží, a těsně bránu přestřelil.
43:25
Domácí se oprošťují z nátlaku Dukly a Rod po středu hřiště projel a za modrou čarou vystřelil puk přesně Sáblíkovi do náruče.
42:17
Pořický zachytil puk který letěl před odkrytou bránou domácích a odváží jej mimo obranné pásmo.
41:30
Domácí si hlídají puk za bránou a střídají.
40:45
40:37
Kalábovu přesnou střelu od modré má Petrásek ve výstroji.
40:20
Domácí zatím nepouští Jihlavu do útočného pásma.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 19:41.
Namísto aby Dukla snížila vedení Slovanu, ještě dvakrát inkasovala. Tentokrát neuběhly ani dvě minuty a střelu Merty posunul za brankovou čáru hostí Tomáš Vávra využil přesilové hry a zvýšil vedení na 3:0. Následovalo obrovské množství trestných minut. Domácí ubránili dvojnásobné oslabení a jakmile byli dvě minuty v plném počtu, dostali se i do početní výhody. Další přesilové hry využil Martin Vágner, který předpisově od modré prostřelil Sáblíka. Domácí odolali i dalšímu oslabení, ze kterého ještě 45 vteřin bude bránit ve třetí třetině.
40:00
39:40
Dobrovolný od modré posílá kotouč na bránu domácích, ale puk potkal pouze betony Petráska.
39:04
Puk tečován mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
38:46
Opět na trestnou lavici usedá domácí hráč. Martin Vágner (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.
37:37
Dundáček z levého kruhu vystřelil, ale Petráskovy betony jsou dnes nepřekonatelné.
37:27
Zakázané uvolnění domácích.
36:56
Pořický vystřelil z mezikruží, ale Sáblíka nepřekonal.
36:25
Opět se Sáblíkovi ocitl puk za zády, ovšem před brankovou čarou, kde ho tentokrát našel hrát Dukly.
35:55
Od modré se napřáhl Brož, ale bránu minul.
35:00
Domácí publikum burácí radostí a od domácích hráčů si vyprošují pátý gól.
33:05
Další využití přesilové hry. Domácí vedou o 4 branky. Předpisová přesilovková kombinace domácím vyšla. Z levého kruhu poslal Jaroslav Roubík puk na modrou po které přihrál Tomáš Kolafa na MARTINA VÁGNERA, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Sáblíkovi puk proletěl nad ramenem až do brány. Asistence: Tomáš Kolafa, Jaroslav Roubík
32:41
Vyloučení na straně hostí. Marek Melenovský (JIH) vyloučen na dvě minuty za hákování.
32:15
Hosté sále nahazují do pásma Slovanu, ale bez šance se tam udržet.
30:40
Čachotský poslal nečekanou ráznou střelu z pravého kruhu, ale Petrásek byl připravený a střelu vyrazil.
29:52
29:05
Domácí opět v plném počtu.
28:40
Vysloužil vystřelil z levého kruhu, ale trefil síť brány domácích pouze zvenčí.
28:20
Slovan stále nedovoluje Jihlavským se udržet v útočném pásmu.
27:05
Slovan ubránil oslabení 5 na 3, ale na trestnou lavici míří Ondřej Kopta (UNL), který si odpyká trest hráčské lavici domácích za příliš mnoho hráčů na ledě.
26:57
26:31
Domácí hrají ve čtyřech a ubránil dvojnásobnou přesilovku.
26:20
Slovan opět vyhazuje.
26:17
Vhazuje se po pravici Petráska a Dukle zbývá 13 vteřin dvojnásobné přesilovky.
26:14
Petrásek nyní odolává několika rychlým a tvrdým dorážkám.
25:40
Domácí vyhazují.
25:29
Pohotovým zákrokem proti střele Štebiha z pravého kruhu drží svůj tým Petrásek.
24:57
Sotva skončil trest jednoho hráče Slovanu a usedá další. David Tůma (UNL) si posedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.
24:40
Tomáš Rod vyhrává vhazování a puk vyhazuje až za Sáblíka.
24:31
15 vteřin si zahrají domácí ve třech proti pěti. Martin Vágner (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
23:57
Roubík a Rod i přes početní nevýhodu prokličkovali s pukem až k bráně hostí.
23:03
Domácí vyhazují puk až k Sáblíkovi.
22:46
David Tůma (UNL) byl vyloučen za podražení. Další dvě minuty přesilové hry pro hosty.
21:46
Domácí expresně využívají přesilové hry. Okolo mantinelu projel JAn Kloz za bránou Sáblíka přihrál Davidu Mertovi, který prostřelil betony Sáblíka, ale jen před brankovou čáru, za kterou puk pošťouchnul TOMÁŠ VÁVRA. Asistence: David Merta, Jan Kloz
21:22
Marek Prokš (JIH) za bránou Petráska fauloval Brože, který zůstal chvíli ležet na ledě. Vyloučen byl na dvě minuty za faul kolenem.
21:04
Domácí se stále drží v útočném pásmu.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 18:48.
V první části až nečekaně energeticky nastoupili domácí na svého soupeře z Vysočiny. Ihned ve třetí minutě dokázal Marek Baránek otevřít skóre. Necelých pět minut po prvním gólu Slovan rozvlnil síť brány hostí podruhé. Puk za záda zmateného gólmana Jihlavy poslal tentokrát Tomáš Rod. Po celých dvacet minut si hráči ve žlutomodrých dresech drželi puk převážně na svých holích a nepouštěli Jihlavské do šancí. I tak si musel Petrásek dávat pozor a párkrát zasáhnout. Uvidíme, jestli hosté v druhé dvacetiminutovce sníží vedení Ústeckých.
20:00
19:40
Vávra překazil záměry Jihlavského útočníka prokličkovat s pukem do středního pásma a puk vrací spoluhráčům k bráně Sáblíka.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:48
I přes vhazování v pásmu domácích, puk ihned z těchto prostor Slovan odváží.
18:43
Icing Slovanu.
18:10
Domácí nahazují puk za bránu Dukly a oba týmy střídají.
17:13
Nyní měl Petrásek co dělat se střelou Březiny z levého kruhu.
16:34
Petrásek mnoho práce neměl a domácí se opět usadili v útočném pásmu.
15:54
Dukla v sobě našla skrytou sílu a udržuje Sáblíka bez ohrožení.
15:27
Slovan zakládal útok zpoza vlastní brány, ale zastavilo je odpískání ofsajdu.
14:18
Melenovský si nebezpečně objel bránu Petráska, ale ten mu do cesty pečlivě postavil své betony.
13:11
12:45
Hosté vyhazují a puk udržují mimo své pásmo.
12:15
Tůma poslal puk z pravého kruhu, ale puk k dorážce těsně minul Vágner.
11:11
Vyloučen Jiří Dobrovolný (JIH) na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku mimo ledovou plochu.
10:14
10:00
Domácím se dvakrát daří vyhodit a šetří tak vteřiny v oslabení.
08:24
David Tůma (UNL) vyloučen za nedovolené bránění. Hosté tak mají 2 minuty na snížení vedení domácích.
07:57
Necelých osm minut uběhlo od úvodní sirény a domácí fanoušci se radují z dalšího gólu. Po dlouhých soubojích u mantinelu v pásmu Slovanu domácí prokličkovali s pukem na druhou stranu ledové plochy. Baránek vsítit puk do brány hostí nedokázal, nad volným pukem promáchnul Roubík a do třetice ho našel TOMÁŠ ROD, který jej poslal do odkryté svatyně bezmocného Sáblíka. Asistence: Martin Baránek, Jaroslav Roubík
06:39
05:46
Domácí nepolevují a hostům dávají zabrat. Další nepříjemná situace před Sáblíkem. Rod několikrát dorážel do brány, ale Sáblíka nepřekonal ani Roubík, který našel vyražený puk v mezikruží.
04:47
Hanzl prokličkoval s vybojovaným pukem na levý kruh a nenápadně nahodil puk na Sáblíka, ten puk viděl a vyrazil.
04:07
Jihlavští provážejí puk k Petráskovi, vhazuje se po jeho pravici.
03:31
Domácí se stále drží v útočném pásmu, tentokrát byl ve velké šanci Merta, na kterého si Sáblík dával pozor.
02:07
Domácí otevírají skóre a po necelých třech minutách vede 1:0. Rozehrávku Jihlavských překazil na modré Martin Hanzl, který poslal puk na pravý kruh, kde si s ním MARTIN BARÁNEK poradil po svém. Puk prostřelil až za záda Sáblíka. Asistence: Martin Hanzl
01:34
Do útočného pásma se podívali i hosté, ale Petráskovu bránu neohrozili.
00:44
Tomáš Rod jako první přinutil Sáblíka zasáhnout a jeho střelu z úhlu vyrazit.
00:09
První směr, kterým se vydal puk bylo do útočného pásma domácích.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Pohl, Brož, Vágner "C", Černý "A", Smetana, Trončinský – Tůma, Roubík "A", Rod – Merta, Kloz, Vávra – Baránek, Hanzl, Pořický – Navarra, Kopta, Kuchynka

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Kaláb, Štebih, Čáp, Dundáček, Dobrovolný "A", Grman, Zadražil – Půhoný, Čachotský "C", Diviš – Březina, Melenovský, Prokš – Důras "A", Seman, Vysloužil – Anděl, Mikeš, Schejbal

Rozhodčí: Daniel Jechoutek – Radek Špringl ml., Ondřej Kokrment.
32. kolo z pohledu obou celků

HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Miškovský (Mikyska, Vlach), 37. Kolmann (Plutnar, Bulíř), 37. Bulíř (Kolmann), 60. Vlach (Víšek) – 34. Kolafa (Rod, Roubík), 59. Tůma (Roubík, Kolafa)
Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Kosina) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Kloz, Merta – Gengel, Hanzl, Vávra – Pořický

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Sedláček (Platil, Babka) – 9. Kuřítko (Vysloužil, Melenovský), 25. Čachotský (Půhoný, Diviš), 27. Seman (Důras, Čáp), 30. Diviš (Důras), 45. Čachotský (Půhoný, Diviš)
Sestava HC Dukla Jihlava: Šťastný (Škarek) – Štebih, Kaláb, Zadražil, Čáp, Grman, Dobrovolný, Schejbal – Diviš, Čachotský, Půhoný – Prokš, Melenovský, Březina – Seman, Matula, Důras – Vysloužil, Kuřítko