To je ode mě s konstatováním výhry Stadionu Litoměřice pro dnešek z toho zápasu vše. Děkuji za pozornost a těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Ve třetí třetině se aktivita domácího týmu zvedla o mnoho a dokázali vstřelit dvě branky. K vyrovnání chybělo opravdu málo. Ovšem zaslouženě vyhrává a tři body si domů veze hostující tým HC Stadion Litoměřice.
Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Vítězslav Bílek za HC Stadion Litoměřice a David Merta za HC Slovan Ústí nad Labem.
60:00
59:19
Šance domácích se rázem zmenšily. Vyloučen Tomáš Rod (UNL) na dvě minuty za sekání.
59:10
Slovan zkouší hrát power-play.
59:10
Oddechový čas pro domácí.
59:10
Hra přerušena po ležícím Kolafovi na ledě za bránou hostí.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty tohoto utkání.
57:11
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácím se zvyšují šance alespoň k vyrovnání. Pod lapačku propadl Přikrylovi puk, který poslal ráznou střelou DAVID MERTA. Asistence: Jakub Pořický, Jan Kloz.
56:28
56:26
Vladimír Brož nahodil z kruhu puk na Přikryla, který má puk pod kontrolou.
55:55
Ondřej Smetana vyhazuje přes celé hřiště.
55:15
Petrásek neuvěřitelným zákrokem chytá puk vystřelený Míkou do lapačky.
54:43
David Tůma projel sám přes střední pásmo a z mezikruží vystřelil na Přikryla, ten však puk vyrazil.
54:28
Tomáš Kolafa (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.
53:30
53:25
Střele Krsteva od modré už chyběla jen dorážka.
53:02
Ofsajd hostí.
Dnešní utkání sleduje 1631 diváků.
52:30
Tomáš Rod vyhazuje a šetří důležité vteřiny v oslabení.
52:05
Černoch vystřelil od modré, ale Petrásek puk chytil.
51:30
Po dlouhé výhodě hostí si jde odpykat dvouminutový trest Jakub Pořický (UNL) za podražení.
50:55
Jiří Brandejský vystřelil z mezikruží přímo mezi betony Petráska, jen puk zázrakem uhlídal před brankovou čarou.
50:15
Střela Tomáše Roda skončila v lapačce Přikryla.
49:44
Richard Jarůšek vystřelil od modré a nic mu nestálo v cestě. Petrásek však jeho střelu nepropustil za svá záda.
49:03
Ani jeden z týmu nepodává přesné přihrávky a tak se nedaří vytvořit útočnou akci.
47:45
Kalla nedokázal odražený puk nasměrovat do odkryté brány domácích.
47:30
Po delší době se přerušuje hra po zásahu Petráska, který pokryl puk lapačkou.
47:13
Hraje se ze strany na stranu. Ke střelám nedochází.
45:58
Domácí tým ubránil dvojnásobné oslabení a hraje v plném počtu.
45:34
Slovan hraje ve čtyřech.
45:30
Po obrovském nátlaku hostí, se podařilo Slovanu vyhodit.
44:43
Bílek měl nyní dvě obrovské šance z blízkosti brankoviště, ale ani jednu střelu netrefil do polo odkryté brány Petráska.
43:58
Domácí tým bude hrát ve třech. Po osvobození se z obranného pásma domácích byl vyloučen kapitán Jan Kloz na dvě minuty za sekání.
43:34
Ondřej Smetana (UNL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
42:25
Icing Litoměřic.
42:14
Domácí tým využívá přesilové hry a vstřeluje jeho první branku tohoto utkání. JAROSLAV ROUBÍK si připisuje další gól. Tentokrát se trefil z pravého kruhu a vymetl pavučinky v pravém horním růžku branky Přikryla. Asistence: David Tůma, Tomáš Kolafa.
41:33
Obrovská šance domácího Jakuba Pořického, který vystřelil z blízkosti a jeho skákavou střelu Přikryl vytěsnil.
41:01
Vyloučen hostující Angel Krstev na dvě minuty za faul kolenem. Další přesilová hra pro domácí.
40:01
V druhé třetině byli sice domácí o kapku aktivnější, ale ke vstřelení gólu to nestačilo. Nepomohly jim ani dvě přesilové hry z čehož jedna čtyřminutová. Naopak Litoměřicím se podařilo přidat třetí gól hned po necelých dvou minutách druhé třetiny. Stav po 40 minutách je tak velmi nepříznivý pro domácí Slovan 0:3.
Třetí třetina začne přibližně v 19:41.
40:00
39:17
Jaroslav Roubík vystřelil z mezikruží, ale Přikryl jeho střelu vyrazil do ochranné sítě nad jeho svatyní.
39:16
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Přerušena hra po posunutí brány hostí.
37:57
Dlouhé kombinace domácích opět nedopadly dobře a puk vyhazují Litoměřičtí až za Petráska.
37:16
Další přesilová hra pro domácí tým. Vyloučen Jakub Šulc na dvě minuty za hákování.
36:41
Proti střele Bílka opět zasahuje úspěšně Petrásek.
35:44
Schwamberger vystřelil z levého kruhu, ale Petrásek do střely vložil beton.
34:19
Krstev si zpracoval puk na levém kruhu a vystřelil na Petráska, ten puk chytá.
33:42
Hra přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti domácích. Hráči obou týmů se při dojížďkách začínají postrkovat.
32:59
Po ztrátě puku domácích na modré čáře se k puku dostal Jiří Černoch, který prostřelil vše až na Petráska, který tak podržel svůj tým.
32:27
Další icing hostí. Domácí pomalu nabírají síly, které jim však stále na Litoměřice nestačí.
31:20
Tomáš Rod vystřelil od modré, ale bránu těsně minul.
31:13
Icing hostí. Vhazuje se po pravici Přikryla.
30:51
Šulc vystřelil od modré, ale trefil pouze brusli domácího obránce.
30:01
Hostům se podařilo ubránit čtyřminutové oslabení a hrají v plném počtu.
29:13
Několik přihrávek před Přikrylem se nepodařilo Slovanu zakončit střelou.
28:01
Zbývají dvě minuty přesilové hry pro domácí a Litoměřice opět vyhazují.
27:55
Vladimír Brož vystřelil z levého kruhu na Přikryla, který tak zastavil tuto nepříjemnou situaci pro Litoměřické.
27:37
Hostující Doležal ztratil hokejku a domácí tak mají větší šanci.
26:50
Několik dorážek domácích Přikryl nepropustil.
26:15
Začátek čtyřminutové přesilové hry domácích se příliš nedaří a hosté provezli puk do středního pásma.
26:01
Vyloučen na 2+2 min. hostující Jaroslav Hašek za hru vysokou holí.
25:38
Martin Vágner se rozhodl dále nepřihrávat a od modré vystřelil na Přikryla, který má puk v lapačce.
24:40
Po delší době útočí i Slovan, ale Přikryl se nemýlí.
23:56
Po několika nepřesných přihrávkách se probojoval do útočného pásma Štěpán Kuchynka, který zkusil pozornost Přikryla, který puk s přehledem vyrazil.
23:10
Střela Ondráčka skončila v ochranné síti nad Petráskem. Vhazuje se po jeho pravici.
22:29
Domácí sice kombinují před Přikrylem, ale nebezpečné střely na něj rozhodně nelítají.
21:29
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hostům to nestačí a do brány Slovanu přidávají třetí gól. Z pravého kruhu vystřelil MARTIN NOVÁK a jeho střela Petráskovi propadla až do brány. Asistence: Angel Krstev, Jaroslav Kalla.
20:30
Po vhazování do útoku opět vyjíždí hosté a Petráskovi dávají pěkně zabrat.
20:01
Po celou dobu přestávky mají diváci jedinečnou možnost vyfotografovat se se zlatou olympijskou medailí Jana Čalouna z olympijských her v Naganu.
Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
Ihned ze startu utkání se domácí faulem Jana Kloze dostali na dvě minuty do početní nevýhody. Litoměřickým se v ní příliš nedařilo, ale několik vteřin po návratu pátého domácího hráče na led se hostům útočnou akci podařilo dokonat, tak jak chtěli. Za záda Petráska tečoval střelu Martin Procházka a otevřel tak skóre dnešního derby. Hosté byli nenasytní a přesně po 45 vteřinách přidali do brány Ústeckých druhý gól jehož autorem byl Radek Jarůšek. Po této ledové sprše se domácím i přes několik šancí, nepodařilo hostům gól oplatit a do konce třetiny nedokázal ani jeden z domácích hráčů protlačit puk za záda Přikryla. Stav utkání je tak po 20 minutách 0:2.
18:16
Karel Plášil prověřil Petráska střelou z mezikruží. Tentokrát Petrásek nezklamal.
17:52
Při hře 4 na 4 prošel do útoku Slovan, ale na dlouho se v pásmu Litoměřic neohřál.
17:06
Po nebezpečných dorážkách na Petráska, vyjížděli domácí do útoku a rozhodčí současně vylučuje Richarda Jarůška (LTM) za hákování a Davida Tůmu (UNL) za nesportovní chování – nafilmovaný pád. Oba dva na dvě minuty.
16:35
Icing Slovanu.
15:48
Šulc poslal střelu po ledě, a Petrásek bez problému do cesty puku postavil beton.
15:29
Dalším střelcem na Petráska byl Bílek, ale ani nyní se domácí brankář nenechal zastrašit.
15:10
Zdeněk Doležal stál na konci několika přihrávek před Petráskem, ten jeho střelu přikryl lapačkou.
14:26
Střelu Tůmy z mezikruží vyrazil Přikryl na poslední chvíli.
14:02
Karel Plášil nastřelil přesně na Petráska, který má puk ve své lapačce.
13:00
Mertovi nesedla přihrávka podle jeho představ a tak nevystřelil přesně na bránu hostí.
12:36
11:37
Oba týmy se navzájem obírají o puk ve středním pásmu.
10:45
Po přihrávce Tomáše Roda Martin Baránek poslal ráznou střelu od modré, ale trefil jen tyčku.
09:40
Doležal vystřelil z pravého kruhu, ale Petrásek vyrážečkou střelu vyřešil.
09:07
Icing hostí.
07:37
David Merta nenápadně projel až k levé tyčce brány hostí, ale za betony Přikryla puk nedopracoval.
06:20
Daniel Schwamberger prokličkoval na pravá kruh, ale Petráska nepřekonal.
05:54
Na střelu Kolafy si musel Přikryl vyskočit, aby puk neprošel za jeho záda.
04:13
RADEK JARŮŠEK dostává svůj tým okamžitě do dvoubrankového vedení. Prokličkoval od modré čáry před brankoviště a bekhendovou střelou se trefil nad beton Petráska. Asistence: Jaroslav Hašek, Radek Míka.
03:38
Ihned po návratu domácího hráče na led nedokázali Ústečtí puk vyvést ze svého pásma. MARTIN PROCHÁZKA tečoval střelu přesně do brány domácího týmu. Asistence: Jakub Šulc, Vítězslav Bílek.
03:30
03:07
Střelu na Petráska zblokoval Vágner,
02:43
Vladimír Brož i přes početní nevýhodu ohrozil bránu hostí. Přikryl byl však pozorný a puk chytá.
02:16
Litoměřickým se stále nedaří probojovat se do útočného pásma.
01:49
Slovanu se daří vyhodit a vyvést puk až za Přikryla.
01:30
Jan Kloz (UNL) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
00:55
První zásah si připisuje Přikryl proti dojížďce Jana Kloze.
00:45
Slovan drží puk za svojí bránou a oba týmy poprvé střídají.
00:27
Domácí se ujali puku, ale na modré jim hosté puk sebrali.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý "A", Zdvořáček – Rod, Roubík "A", Tůma – Pořický, Kloz "C", Baránek – Přeučil, Gengel, Merta – Kuchynka, Suchan, Markulinec

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Král) – Krstev, Šulc "A", Plášil, Míka "A", Bílek, Špelda, Kolář, Málek – Procházka, Kalla, Bílek – Jarůšek, Hašek, Novák "C" – Schwamberger, Černoch, Doležal – Ondráček, Brandejský

Rozhodčí: Jan Jílek – Václav Beneš, Martin Kreuzer.