Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Zakázaná uvolnění: 2:9.
Ofsajdy: 2:4.
Vyhraná vhazování: 38:35 (11:11, 17:12, 10:11).
Třetí dějství bylo infarktové. Domácí velmi dlouho vedli o dvě branky, ale Lukáš Luňák dokázal v šedesáté minutě prostřelit hájce ústecké svatyně. Slovan poté už necelou půl minutu dokázal bránit, co se dalo a zápas se dohrál. Ústí nad Labem pro dnešek vyhrálo a získává tři body. Prostějov odjíždí domů s prohrou a problémem ve svém kotli.

Pro dnešní den je to ode mě vše a těším se na počtenou opět někdy příště. Hezký zbytek večera. Tereza Košťálová a Zdeněk Kamínek ml.
Nejlepší hráči dnešního střetnutí:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Ondřej Holomek;
LHK Jestřábi Prostějov: Patrik Poulíček.
60:00
59:59
Icing domácích.
59:40
Kotel hostů se raduje ze vstřeleného gólu pyrotechnikou na tribuně! Zasahují pořadatelé!
59:37
Hosté bez brankáře.
59:37
Jestřábi právě vstřelili branku!
Využitá přesilovka! Lukáš Luňák na poslední chvíli vstřelil třetí branku a tím velmi zdramatizoval konec zápasu! Asistence: Michal Černý, Lukáš Duba.
59:30
Poulíček dělovkou ze středového kruhu neprostřelil ústeckou obranu.
59:23
Postrkovaná před brankou! Petrásek na poslední chvíli zadržel puk pod svými lapačkami!
59:01
Konec zápasu může být velmi dramatický! Ladislav Gengel (UNL) kvůli hákování musí na dvě minuty ven z hřiště.
58:33
57:55
Slovan vyhazuje puk ze své defenzivy.
56:44
Domácí v plném počtu, hosté ve čtyřech.
56:33
Prostějov jde do tří! Lukáš Luňák (PRO) si musí odpykat dvouminutový trest za hákování.
56:10
Na Prostějov je vyvíjen velký tlak.
54:44
Současné vyloučení! Martin Vágner (UNL) a Viktor Coufal (PRO) jsou vyloučeni k posezení v boxu trestoměřičů za hrubost.
48:50
David Roupec (PRO) je za hákování poslán na trestnou lavici nad dvě minuty.
48:00
Smetana pálil z dálky do Šimbocha.
47:05
46:55
Jestřábi kombinují na ofenzivní třetině.
45:05
David Tůma (UNL) obdržel trest na dvě minuty za podražení.
44:07
Ofsajd Jestřábů.
43:45
Petrásek kvůli střele hostů vyjel z brankoviště, jen aby ji zablokoval.
42:27
Zakázané uvolnění Prostějova.
40:55
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Šance na výhru je blíže! Tomáš Rod nahrál zpoza branky VÍTU BUDÍNSKÉMU, který doťuknul puk za záda Juraje Šimbocha. Asistence: Tomáš Rod, Jaroslav Roubík.

Ofsajdy: 1:2.

Další třetina začne přibližně v 18:47 hod.
Druhá část byla na góly už mnohem šťastnější, celkem padly čtyři góly. Diváci mohli vidět tři vstřelené branky na straně domácích, jednu na straně hostů. Po této dvacetiminutovce vede, pouze o jednu branku, domácí tým!
40:00
39:40
Tůma střílí nad bránu.
38:49
Jaroslav Moučka (PRO) si jde odpočinout na trestnou lavici za podražení.
38:21
Úmyslný ofsajd hostů!
Dnešní utkání sleduje 481 divák.
37:13
36:10
Domácí byli vykázáni z útočného pásma za přihrávku rukou.
35:13
Tomáš Sršeň (PRO) inkasoval dvě minuty od hlavního sudího za podražení.
34:15
Icing Jestřábů.
33:29
Využitá přesilovka! Slovan dokázal v početní výhodě udeřit. KAMIL ČERNÝ po úspěšné přihrávce prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Rod, Jaroslav Roubík.
32:43
Marek Indra (PRO) si musí odsedět dvouminutový trest za držení protihráče.
31:46
A je znovu vyrovnáno! K odraženému kotouči se jako první dostal DAVID TŮMA, kterému nedělalo problém z bezprostřední blízkosti překonat brankáře hostů. Asistence: Jakub Pořický, Ondřej Smetana.
31:25
Zakázané uvolnění Slovanu.
31:12
Postavení mimo hru hostů.
31:06
Druhý gól vstřelil LUKÁŠ LUŇÁK po důrazu před brankou. Hosté se dostávají do jednobrankového vedení. Asistence: Marek Indra.
30:45
29:40
Domácí se usadili v útočné třetině.
28:45
Tomáš Rod (UNL) už dnes podruhé usedá na trestnou lavici za sekání. Posedí si dvě minuty.
28:02
Ofsajd domácího Slovanu.
27:42
Domácí kombinují za brankou Šimbocha.
26:31
Patrik Poulíček trestné střílení neproměnil, Michaela Petráska blafákem nevymíchal.
26:31
Za faul Kamila Černého na Patrika Pulíčka bylo nařízeno trestné střílení.
24:30
Hraje se nahoru a dolů.
23:40
Smetana vystřelil vedle.
22:57
Branka domácích je konečně k vidění! LADISLAV GENGEL střelou z pravého kruhu obelstil brankáře Prostějova a puk skončil v brance. Asistence: Vladimír Brož, Michael Petrásek.
22:13
Ofsajd hostů.
21:33
Zakázané uvolnění hostující týmu.
20:50
Začátek druhé třetiny se nese zatím v poklidném tempu.
20:01
Na úvodním vhazování zvítězili hosté.
20:01
Informace: u prvního gólu Prostějova byla doplněna druhá asistence (po konzultaci s hostujícím vedoucím mužstva)!

Ofsajdy: 1:0.

Další třetina začne přibližně v 17:53 hod.
První třetina se nesla v duchu mnoha šancí. Využít svou jednu šanci dokázali pouze Prostějovští, kteří na konci osmé minuty vstřelili branku, když se prosadil David Skřivánek.
16:20
Kolafovu ránu zblokovali obránci Jestřábů nad.
15:59
Zakázané uvolnění hostujících hráčů.
15:21
Vágner střílí, ale Šimboch puk vyrazil pravým betonem.
14:37
Ofsajd domácích.
13:20
Obrana hostů střelu Ústí nad Labem zblokovala.
10:11
Tomáš Rod (UNL) je další, kdo si sedne na dvě minuty k trestoměřičům. Tentokrát je vyloučení za krosček.
09:28
Prostějov vyhodil puk mimo ledovou plochu, ale domácí tečovali, a tak se vylučovat nebude.
08:45
07:51
Využitá přesilovka! A je tu první gól dnešního zápasu. Viktor Coufal nalezl pro přihrávku v brankovém prostoru DAVIDA SKŘIVÁNKA, který poté vymetl růžek domácí svatyně. Asistence: Viktor Coufal, Lukáš Luňák.
07:30
Domácím se podařilo vyhodit do středového pásma.
07:08
Na ledovou plochu je povolán ledař kvůli zasazení branky.
07:08
Vladimír Brož (UNL) si musí odsedět dvouminutový trest za podražení.
04:54
Tomáš Sršeň (PRO) je za sekání vyloučen na dvě minuty.
04:29
Icing Prostějova.
03:58
Zakázané uvolnění hostů.
03:50
Tůmův pokus zpoza branky prostějovského brankáře nepřekvapil.
03:15
Šance Budínského skončila mimo.
03:03
Suchan zkouší střelecké štěstí z úhlu, Šimboch chytá.
02:44
Poulíček vystřelil od útočné modré čáry, Petrásek puk vyrazil.
01:50
Domácí kombinují na útočné polovině.
00:55
Pořický šel sám na bránu, gólman ho vychytal.
00:01
Na úvodním buly zvítězili domácí.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – K.Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Pořický – Gengel, T. Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Roupec, Kolibár, R. Malý, Knesl, Skřivánek, Kaluža – Mouča, M. Černý, Poulíček – T. Sršeň ml., Belay, Coufal – Indra, L. Luňák, F. Kučera – Kuchta, L. Duba. Trenéři: Tomáš Sršeň st., Petr Zachar.

Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil.
Poslední přípravné střetnutí z pohledu obou soupeřů:

ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem

2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Dan Růžička (J. Straka), 60. Kuchejda (Punčochář).
Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (UNL) 10 min. OT [NESP].
Diváci: 3 818.
Střely na branku: 45:37 (18:15, 14:9, 13:13).
Průběh utkání: 2:0.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Benátky nad Jizerou
2:6 (0:3, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 28. Skřivánek (Coufal, Belay), 38. Kvařík (Coufal) – 5. D. Špaček (Havlas), 6. Plutnar (M. Pabiška), 7. Hrníčko (Maďar), 41. D. Špaček (J. Skořepa), 46. Maďar (Bittner), 57. D. Špaček (A. Dlouhý, J. Skořepa).
Rozhodčí: S. Kopeček – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 5:4.
Diváci: 1 135.
Střely na branku: 30:42 (11:14, 10:14, 9:14).
Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6.
Poslední vzájemný duel (50. kolo I. hokejové ligy ČR, 7. 3. 2007):

Prostějov – Slovan Ústí nad Labem

5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Vymazal (Říha), 39. Duba (Říha, Procházka), 50. Vymazal (Říha), 54. Říha (Suchý, Vymazal), 55. Kukla (Říha, Procházka) – 46. Zápotočný (Vítek).
Rozhodčí: Hradil – Poruba, Vengřín.
Vyloučení: 14:13, navíc Všetečka do konce zápasu, Suchý (oba PRO) 10 min. – Antoš (UNL) 5 min a do konce zápasu.
Využití: 2:0.
V oslabení: 2:0.
Diváci: 1 218.
Střely na branku: 34:42.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem od sezóny 2003/2004:

12 zápasů: 8 výher, 1 výhra po základní hrací době, 3 porážky, skóre 46:28.

Nejčastější výsledek bylo vítězství Ústí nad Labem 4:1 (3x).
Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

9 zápasů: 4 výhry, 1 prohra po základní hrací době, 4 porážky; skóre 25:32, 13 bodů, v tabulce 11. místo.

LHK Jestřábi Prostějov:
9 zápasů: 1 výhra, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 5 porážek; skóre 17:29, 8 bodů, v tabulce 13. místo.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří domácí.
Svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše mají po devíti utkáních v ligové tabulce třináct bodů, a to po čtyřech vítězstvích (4:2 proti Rebelům z Havlíčkova Brodu, 5:4 se Sportovním klubem Kadaň a Havířovem a 2:1 proti Benátkám nad Jizerou) a pěti porážkách (5:7 se Salith Šumperk, 1:6 s Rytíři Kladno, 2:3 po prodloužení s Baníkem Most, 1:3 s Piráty Chomutov a 0:2 s ČEZ Motor České Budějovice; všechny výsledky z pohledu Slovanu).

Celek pod vedením Tomáše Sršeně a Petra Zachara má v tabulce po devíti kolech sedm bodů. Prostějov nalezl recept na Rebely z Havlíčkova Brodu (2:0), kladenské Rytíře a SK Kadaň (obě utkání 3:2 po samostatných nájezdech). Jestřábi naopak nestačili na Stadion Litoměřice (1:4), Duklu Jihlava (0:3), Horáckou Slavii Třebíč (2:4), Salith Šumperk (2:5), Baník Most (2:3 po prodloužení) a Benátky nad Jizerou (2:6; všechny výsledky z pohledu Prostějova).
Příjemné sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 10. kola I. hokejové ligy ČR. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým LHK Jestřábi Prostějov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. a Tereza Košťálová. Utkání začíná v 17:00 hod.